Άλλη προταση για τις αρνητικές ψηφους...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιρνω μια αρνητική σημερα, επειδη σε καποιον δεν αρεσε το οτι εφαγα Χ λεπτα να κανω ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΙΣΤΑ, για να εξυπηρετησω τα μελη. Δε πεθανα στο κλαμα κιολας :P, αλλά το σχολίασα παράλληλα με την συνεχεια του τοπικ και βγηκαν off topic εδω. Καλως ή κακώς ουτε τοπικ περι αρνητικων εχει αφεθει ελευθερο/ξεκλειδωτο, ουτε ποστ που να μην σβηστει.

Ομως επειδη η αιτιολογια ήταν η παρακατω :

"Οι αρνητικές ψήφοι για λόγους ομαλής ροής της συζήτησης δεν μπορούν να είναι αντικείμενο δημόσιου σχολιασμού. Για αυτό εξάλλου δεν είναι και ορατές."

μου δωσε μια ιδεα : να κανουμε ενα τοπικ στο οποιο θα σχολιαζουμε τις τυχον ενστασεις/αποριες μας για τις αρνητικές ! Ετσι, και δε θα χαλαει η ροη, οπως λεει ο Exposed, αλλά και τα μέλη θα εκφραζονται, ασχετα αν παρουν απαντηση ή οχι, και ετσι θα ηρεμουν καπως. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολύ συμφωνώ. Έτσι θα παίρνουν οι ανώνυμες αρνητικές τη δική τους αρνητική! :)
Οκ, λοιπόν... Η αρνητική εδώ είναι κατ' εμέ αψυχολόγητη, αδικαιολόγητη... Δεν μπορώ καν να φανταστώ ποιος και γιατί την έβαλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Στηρίζω την πρόταση του Λόριεν. Η ασυδοσία πρέπει να σταματήσει. Βρήκαν πάτημα τις κρυφές αρνητικές και χώνουν αψυχολόγητα. Θα μυρίζουμε τα νύχια μας τάχα γιατί ενοχλήθηκε ο κάθε περίεργος, που ο Λόριεν έφτιαξε μια λίστα με τα όσα ήδη είχαμε δημόσια.


Αν μου επιτρέπετε, να κάνω και μια παρατήρηση τώρα που το πρόσεξα ξανά. Οι παρεμβάσεις των συντονιστών μήπως θα έπρεπε είναι λιγότερο επίσημες στο ύφος; Το λέω διότι μου βγάζουν έναν αέρα εξής διαλόγου (μη θιχτείτε, κάνω χιούμορ):

-Πολίτης: Μα υπάρχουν εξωγήινοι, τους είδα

-Πράκτορας Men in Black: Η κυβέρνηση υπερασπίζεται τα δικαιώματα των πολιτών της, παρακαλώ για παράπονα απευθυνθείτε στο ΚΕΠ Ομονοίας με αριθμό πρωτοκόλλου 1542/173 και με γρηγορόσημο 3 ευρώ, Case closed, παρακαλώ κοιτάξτε το μαγικό φωτάκι!:P


Έτσι πιστεύω ότι το στέκι θα συνεχίσει να εκπληρώνει και το σκοπό για τον οποίο φτιάχτηκε, μια ήρεμη παρέα που εκφράζει εξίσου ήρεμα και δημοκρατικά τις απόψεις της.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλή ιδέα ακούγεται, αλλά αν στο θέμα αυτό θα μπει χρήστης που έβαλε κάποιο -1 που αναφέρθηκε τότε θα καταλήξει flame.

Και για τον ίδιο το λόγο θα προτιμούσα αυτό το thread να μην γίνει αιτία σχολιασμού καμίας ψήφου αλλά σχολιασμού της ιδέας

Υ.γ.: Όπως επίσης στο θέμα θα παρακαλούσα να μην συζητηθεί αν καλός ή κακός δεν φαίνονται τα -1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σέβομαι την επιθυμία του exp (παρόλο που διαφωνώ μαζί της :P) και λέω απλώς ότι η πρόταση του Lorien με βρίσκει κάτι παραπάνω από απόλυτα σύμφωνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εγω πάλι άν δεν φάω αρνητική στα καίρια σημεία οποιασδήποτε συζήτησης, αρχίζω να ανησυχώ. Αλλάζει ο κόσμος ή μήπως σταμάτησε ο εγκέφαλος μου...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε ενα τετοιο ειδικο τοπικ, θα υπαρχει ενδιαφερον και απρακολουθηση και νομιζω οτι θα αποφευφχθουν τα flames. Σιγουρα μπορει να υπαρξουν καποιες εντασεις, λογικο ειναι, αλλά και αυτες θα ειναι μονο σε περιπτωση που ενα νορμαλ σχολιο για μια αρνητική που δε θα παραβιαζει κανονες, κάνει αυτον που εβαλε την αρνητικη να απαντησει.

Ο σκοπος του θα ειναι να σχολιαζονται καποιες αρνητικές αδικες, και ΑΝ αυτος που την εβαλε θελησει να απαντησει, βλεπουμε πως θα παει. Πιθανον να μην απαντησει καν (μια και υπαρχει ανωνυμια στο ποιος την εβαλε) και απλα να ξυθυμανει αυτος που την δεχθηκε.

Πχ εγω εχω ηδη μια αρνητικη που ανοιξα το θεμα. Στο εν λογω τοπικ θα μπορω να βαλω ενα λινκ και να κανω ενα σχολιο επ αυτου. Αυτος που την εβαλε ισως να με γραφει στα τετοια του ετσι κι αλλιως, και να μην απαντησει. :)

edit : κ τωρα ντεν εχω πλεον αρνητικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω απο την αλλη ειμαι περα απο προθυμη να λυσω την απορια του οποιουδηποτε εχει παρει αρνητικη απο μενα...οποτε κι εαν ζητηθει απο καποιον, θα το κανω μετα χαρας...
Πλεον αν κατι θα με "ενοχλησει" στο θεμα των αρνητικων, ειναι καποιες ακυρες, οπως αυτη στο θεμα με τα επαγγελματα των στεκιτων στο μηνυμα του Λορυ...
Οπου φανταζομαι περισσοτερο θεμα περιεργειας ειναι, παρα ενοχλησης που εφαγε καποιος την αρνητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως μπορεί να υπάρχει η προθυμία για την ομαλή συζήτηση τέτοιων θεμάτων αλλά μην ξεχνάτε ότι είμαστε πόσες δεκάδες μέλη. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ακόμη και να δημιουργηθεί το θέμα σε ελάχιστον χρονικό διάστημα θα κλειδωθεί επειδή θα υπάρξει κάποιο flame
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Θα ομολογήσω. Εχω βάλει το πολυ 4 αρνητικες όλο το καιρό εδώ. Νομίζω ότι τις τρείς τις έβαλα στην Νεράιδα. ¨Η μήπως και τις 4;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγω απο την αλλη ειμαι περα απο προθυμη να λυσω την απορια του οποιουδηποτε εχει παρει αρνητικη απο μενα...οποτε κι εαν ζητηθει απο καποιον, θα το κανω μετα χαρας...
Πλεον αν κατι θα με "ενοχλησει" στο θεμα των αρνητικων, ειναι καποιες ακυρες, οπως αυτη στο θεμα με τα επαγγελματα των στεκιτων στο μηνυμα του Λορυ...
Οπου φανταζομαι περισσοτερο θεμα περιεργειας ειναι, παρα ενοχλησης που εφαγε καποιος την αρνητικη...

Mια απο τα ίδια..........ακριβώς όμως.
Ίσως θα μπορούσαμε να θέσουμε έναν όρο ότι κάθε χρήστης δικαιούται να κάνει ένα ποστ και μόνο για κάθε αρνητική.
πχ. εγώ ρωτάω για μια συγκεκριμένη αρνητική αλλά δεν έχω το δικαίωμα να σχολιάσω την αιτιολογία που θα δοθεί απο αυτον που την έδωσε(αν θέλω να αντικρούσω τα επιχειρήματα του υπάρχει το θέμα αυτό καθεαυτό)
απο την άλλη αυτός ή αυτοί που έχουν δώσει την αρνητική να έχουν δικαίωμα για ένα και μόνο επεξηγηματικό ποστ
οτιδήποτε παραπάνω να διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως μπορεί να υπάρχει η προθυμία για την ομαλή συζήτηση τέτοιων θεμάτων αλλά μην ξεχνάτε ότι είμαστε πόσες δεκάδες μέλη. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ακόμη και να δημιουργηθεί το θέμα σε ελάχιστον χρονικό διάστημα θα κλειδωθεί επειδή θα υπάρξει κάποιο flame
Μπορουν απλα να σβηστουν ποστς κα αν χρειαστει να μπουν ποινες, μια και η ανοχη σε flames θα ειναι προκαθορισμενη. Δεν ειναι απαραιτητο το κλειδωμα. Ετσι θα μπορουν να συνεχιζουν οι φρονιμοι.

Αυτο που λεει η κλεφτρα ειναι μια μεση λυση, αν και δε ξερω αν θα χρειαστει κατι τοσο αυστηρο και προκαθορισμενο. Ο ολος σκοπος ειναι να λυθει κατι. Μεσω PM δε το βλεπω, γιατι ο καθενας μπορει να λεει οτι του κατεβει ανεξελεγκτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Πάντως μπορεί να υπάρχει η προθυμία για την ομαλή συζήτηση τέτοιων θεμάτων αλλά μην ξεχνάτε ότι είμαστε πόσες δεκάδες μέλη. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ακόμη και να δημιουργηθεί το θέμα σε ελάχιστον χρονικό διάστημα θα κλειδωθεί επειδή θα υπάρξει κάποιο flame


Απαντάω σε σένα, επειδή συμμερίζομαι τον φόβο σου ως ένα σημείο. Διαχειριστής είσαι και δεν θέλεις να βλέπεις τώρα 10 μαντραχαλάδες και 10 κοριτσόπουλα να πλακώνονται για ένα -1, χαλάει και την εικόνα του φόρουμ και τις καρδιές μας. Σε καταλαβαίνω, πίστεψέ με!:)

ΟΜΩΣ

Είναι καθήκον του Εξπ, του Λόριεν, του Βαλ, της Μισέλ, της Νεράιδας, του Τραμπάκουλα κλπ να διατηρηθεί το non-flame policy στο συγκεκριμένο θέμα. Για εμάς (μέλη) γιατί το επιθυμούμε να βρεθεί μια λύση και δε γουστάρουμε να μπούν δέκα μπάχαλα ανεγκεφαλοειδή και να το κάνουν μπαμ καπίτο γκολ, για εσας (υπεύθυνους) διότι δεν είναι και ότι πιό ευχάριστο να τρέχετε από πίσω από τα μπάχαλα σα νηπιαγωγείο.

Όποιος βρεθεί να κάνει μπάχαλο το θέμα, θα τρώει αναφορά και από εμένα και από τα υπόλοιπα παιδιά. Το θέμα είναι σοβαρό, δημιουργήθηκε καλόπιστα και θα λυθεί από καλόπιστους ανθρώπους. ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΟΜΩΣ! Είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι, όπου κι αν ανήκουν, και είναι καθήκον μας να διατηρήσουμε ένα ήρεμο πνεύμα συνεργασίας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως μπορεί να υπάρχει η προθυμία για την ομαλή συζήτηση τέτοιων θεμάτων αλλά μην ξεχνάτε ότι είμαστε πόσες δεκάδες μέλη. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ακόμη και να δημιουργηθεί το θέμα σε ελάχιστον χρονικό διάστημα θα κλειδωθεί επειδή θα υπάρξει κάποιο flame

(ξανα)συμφωνώ με τον Lorien σε αυτό που είπε από πανω

και (ξανα)λέω... καλή η πρόληψη αλλά νιώθω ότι οι φοβίες δεν βοηθάνε... Από αυτά τα ...δεκάδες μέλη που αναφέρεις για τα περισσότερα (με πολύ λίγες εξαιρέσεις-If any) είμαι σίγουρη ότι είναι....άξια της ...εμπιστοσύνης σου ότι ξέρουν να διαχειριστούν το σύστημα και τον σχολιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με κάποια αρνητική που θεωρούσα άδικη κάπου στο φιλοσοφικό, θυμάμαι σκύλιασα είναι η αλήθεια. Όμως όσο περισσότερο το σκεφτόμουν συνειδητοποιούσα ότι για οποιοδήποτε πόστ μου έβλεπα αρνητική θα με "τσίμπαγε" κάτι μέσα μου...
Είναι βέβαιο ότι συμφωνώ πάντα με τον εαυτό μου. :D So what? Είναι βέβαιο πως κάποιοι μπορεί να διαφωνούν μαζί μου πάντα... :D
Το θέμα όμως δεν είναι καν αυτό. Το θέμα είναι, γιατί δεν αναρωτιέται ποτέ κανείς όταν συμφωνούν μαζί του; Γιατί δε θεωρεί ποτέ κανείς άδικη και αψυχολόγητη μια συμφωνία με την άποψή του ή την ενέργειά του; Μα φυσικά γιατί κανείς δεν κάνει ή δε λέει κάτι το οποίο δεν θεωρεί ορθό.

Θυμάμαι βέβαια και μια περίπτωση, όπου ο Α είχε γράψει κάτι, ένας Β είχε συμφωνήσει με αυτό το κάτι και ένας Γ είχε δώσει αρνητική στον Β :worry:
Αντίστοιχα ένας Α είχε γράψει κάτι, ένας Β είχε συμφωνήσει και ένας Γ είχε δώσει θετική στον Β... :confused:

Άβυσσος η ψυχή των ψηφοφόρων...

Εγώ δεν συμφωνώ να συγκεντρωθούν όλες οι ενστάσεις σε ένα thread...Θα είναι το "thread της κακομοιριάς" και στο κάτω-κάτω σε τι χρειάζεται εφ' όσον όποιος νιώθει αδικημένος μπορεί να το συζητάει απευθείας με την ΟΔ, δηλαδή με 10 διαφορετικά άτομα;

Καλύτερα να γίνεται ένα σύντομο σχόλιο επιτόπου... Καμιά φορά, όπως μου έχει συμβεί και προσωπικά, ο ψηφοφόρος επιλέγει μόνος του να εκθέσει τους λόγους, είτε με ποστ, είτε με PM και το θέμα λύνεται ωραία και καλά.

Το σίγουρο είναι πως όπου υπάρχει 1 άδικη αρνητική...ακολουθούν 3-4-10 θετικές, ακόμα κι αν δεν συμφωνούν απόλυτα με το ποστ, μόνο και μόνο για να "καυτηριάσουν" την αδικία. Εμένα αυτό μου αρκεί.

Ε, κι αν πάρω και καμία αρνητική παραπάνω, δε χάλασε κι ο κόσμος... Δεν θα γραφτεί ούτε στο ποινικό μου μητρώο, ούτε στο βιογραφικό μου. :P Το πολύ-πολύ να με βάλει σε σκέψεις, μήπως υπάρχει κι άλλη πλευρά που δεν την έχω σκεφτεί.

Υ.γ. Έχω συγκεκριμένα παραδείγματα για όλα όσα αναφέρω παραπάνω και μπορώ να τα εντοπίσω εάν χρειαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να παραθεσω ενα δικο μου μηνυμα, οπου ειχα παρει δυο αρνητικες και μου ειχε φανει παραξενο, γιατι δεν ηταν ενα μηνυμα με το οποιο ειχα ερθει σε αντιπαραθεση με καποιον....ισα ισα....

https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=418192&postcount=22

Για τετοιες αδικες ψηφους μιλαμε θαρρω και οχι για τις αυτονοητες, οπου καταλαβαινουμε οτι καποιος διαφωνει μαζι μας και μας τις χωνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το θέμα όμως δεν είναι καν αυτό. Το θέμα είναι, γιατί δεν αναρωτιέται ποτέ κανείς όταν συμφωνούν μαζί του; Γιατί δε θεωρεί ποτέ κανείς άδικη και αψυχολόγητη μια συμφωνία με την άποψή του ή την ενέργειά του; Μα φυσικά γιατί κανείς δεν κάνει ή δε λέει κάτι το οποίο δεν θεωρεί ορθό.

Εγώ το χω αναρωτηθεί αυτό για πολλά μου ποστ και συγκεκριμένα σε ένα ήταν τόσο κουλό όχι μόνο η θετική αλλά το να βαθμολογηθώ γενικότερα για αυτό του είδους την απάντηση.
Όμως δεν μπορώ να το σχολιάσω πρώτον γιατί έχω υποψιαστεί απο ποιον προέρχονται και δεύτερον δεν μπορώ να φέρω σε δύσκολη θέση κάποιον που έστω και λίγο υπερβολικά μου δείχνει την συμπάθεια του.
Στον αντίποδα δεν σχολιάζω και τις αρνητικές βέβαια αλλά όπως ξανάγραψα είμαι πρόθυμη να δίνω εξηγήσεις σε όποιον θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το θέμα όμως δεν είναι καν αυτό. Το θέμα είναι, γιατί δεν αναρωτιέται ποτέ κανείς όταν συμφωνούν μαζί του; Γιατί δε θεωρεί ποτέ κανείς άδικη και αψυχολόγητη μια συμφωνία με την άποψή του ή την ενέργειά του; Μα φυσικά γιατί κανείς δεν κάνει ή δε λέει κάτι το οποίο δεν θεωρεί ορθό.
Συγνωμη αλλά αν καταλαβα καλα, αυτο που λες εδω δεν εχει καμια αξια. Ειναι σα να λες οτι ο καθενας που γραφει κατι θεωρει οτι ειπε κατι σωστο. Ειναι δυνατον να γραψω εγω κατι....να μου βαλεις θετικη...και να σου "τι κανεις εκει ρε ; πας καλα ; δε βλεπεις οτι γραφω χαζομαρες ; " :confused:. Αν πιστευα οτι γραφω χαζομαρες δε θα τις εγραφα. Μονο ενα ΤΡΙΤΟΣ θα μπορουσε να βαλει αδικη θετικη, και αυτο μονο αν δε μπορει να μας πεισει οτι ειναι αδικη.

Εγώ δεν συμφωνώ να συγκεντρωθούν όλες οι ενστάσεις σε ένα thread...Θα είναι το "thread της κακομοιριάς"
Κακομοιρια δεν ειναι να προσπαθουμε να ξεκαθαριζουμε τα πραγματα και να γινομαστε πιο υπευθυνοι. Κακομοιρια ειναι το να χρειαζεται τετοιο τοπικ γιατι οι αλλοι τροποι δεν ειναι αποτελεσματικοι ή δεν επιτρεπονται.

και στο κάτω-κάτω σε τι χρειάζεται εφ' όσον όποιος νιώθει αδικημένος μπορεί να το συζητάει απευθείας με την ΟΔ, δηλαδή με 10 διαφορετικά άτομα;
Η ουσια δεν ειναι να τον κανει ντα η ΟΔ αλλα να το καταλαβει μεσα απο μια κουβεντα με τους αλλους. Με κεκλισμενες θυρες δουλεια δε γινεται και εχει αποδειχθει και στο παρελθον, ας μην παμε εκει παλι.

Καλύτερα να γίνεται ένα σύντομο σχόλιο επιτόπου... Καμιά φορά, όπως μου έχει συμβεί και προσωπικά, ο ψηφοφόρος επιλέγει μόνος του να εκθέσει τους λόγους, είτε με ποστ, είτε με PM και το θέμα λύνεται ωραία και καλά.
Επι τοπου δε μας αφηνουνε. Και η λεξη-κλειδι ειναι "καμια φορα"...

Το σίγουρο είναι πως όπου υπάρχει 1 άδικη αρνητική...ακολουθούν 3-4-10 θετικές, ακόμα κι αν δεν συμφωνούν απόλυτα με το ποστ, μόνο και μόνο για να "καυτηριάσουν" την αδικία. Εμένα αυτό μου αρκεί.
Υπερβαλλεις. Σπανια γινεται αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Απαντάω σε σένα, επειδή συμμερίζομαι τον φόβο σου ως ένα σημείο. Διαχειριστής είσαι και δεν θέλεις να βλέπεις τώρα 10 μαντραχαλάδες και 10 κοριτσόπουλα να πλακώνονται για ένα -1......

Πέρα που δεν εχει και νοημα. Οι περισσότερες αρνητικες ειναι όχι γιατί η άποψη που εκφράζεται ειναι για μείον, αλλά γιατί ειναι ασυνήθιστη ή έχει εκνευρίσει κάποιον χρήστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πέρα που δεν εχει και νοημα. Οι περισσότερες αρνητικες ειναι όχι γιατί η άποψη που εκφράζεται ειναι για μείον, αλλά γιατί ειναι ασυνήθιστη ή έχει εκνευρίσει κάποιον χρήστη

Και οχι γιατι απλα διαφωνει? Χωρις να υποστηριζω οτι δεν εχει εκνευριστει ο αλλος κιολας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top