Άλλη προταση για τις αρνητικές ψηφους...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έτσι μπράβο, βόηθα με κι άλλο να επιβεβαιωθεί αυτό που λέω. Ποιός είναι ο ενοχλητικός και άδικος ισχυρογνώμων; Αυτός που ως επι το πλείστον θεωρεί ότι έχει δίκιο αλλά έχει μια αυθεντική αιτιολόγηση γι αυτό ή ο μπάχαλος που ρίχνει τα -1 χωρίς αιτιολόγηση;

Όχι τίποτε άλλο αλλά γιατί και το άκυρο -1 είναι μια γνώμη, σα να σου λέει ο άλλος "έχω δίκιο, γιατί έχω δίκιο και δε μπορείς να μου κάνεις τίποτα. Έχω δίκιο, δεν είναι ανάγκη να στο δικαιολογήσω, έχω δίκιο γιατί έτσι μου την άναψε, γιατί είμαι Εγώ!" Ποιός είναι ο ισχυρογνώμων τώρα;;)
Αν δεν κάνω λάθος ισχυρογνώμων είναι αυτός που επιμένει ότι η άποψη του είναι η σωστή. Όταν λοιπόν ζητάς εξηγήσεις για μια αρνητική μην μου πεις ότι το κάνεις για να δεις μπας και έχεις άδικο και όχι για να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο, γιατί δεν θα το πιστέψω :)
Ισχυρογνώμων λοιπόν δεν μπορεί να είναι κάποιος που απλά σου έβαλε μια αρνητική και έφυγε γιατί δεν επέμεινε για κάτι. ;)
Δε σε κατάλαβα εδώ.
Απλά είπα ότι όσο εύκολα θα πει κάποιος ευθέως την διαφωνία του σε ένα post, άλλο τόσο και περισσότερο θα ζητάει εξηγήσεις για μια αρνητική :)
Ίσως να ήταν ιδέα μου αλλά κάποια από τα πόστς -γενικά- εδώ μου φάνηκαν ως Ωδή προς την ΟΔ/adminομάδα. Τι να σου πω, εμένα έτσι μου φάνηκε.
Ουσιαστικά λες δηλαδή ότι όσοι συμφωνούν με την ΟΔ την "γλύφουν"; Καλό... :D
Απ' όσο θυμάμαι όλοι συμφωνούμε στο να βρεθεί μια λύση, δεν καταλαβαίνω γιατί με χρησιμοποιείς ως leverage για να κλείσεις το μέτωπο της νεράιδας.:hmm:
Διαφωνείς να δημιουργηθεί το θέμα στο Chat and Fun δοκιμαστικά και να λήξει εκεί η υπόθεση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οι ακυρες αρνητικες ειναι αυτες οπως π.χ στο ποστ του Λορυ στα επαγγελματα των στεκιτων...Οταν δεν εχεις ερθει σε καποια αντιπαραθεση και ξαφνικα βλεπεις μια ενα -1 και λες μα τι στο Δια θελουν να μου πουν.....Δε μιλαμε για το συνολο των αρνητικων!!!!
Το έχουμε ξεκαθαρίσει, αλλά ακόμα και για ένα τέτοιο post έχει δοθεί ένα σενάριο:
Για τον Lorien τώρα και το θέμα του.... λόγοι για αρνητική
  1. δεν πας καλά ρε φίλε που έκατσες κι έκανες τέτοια δουλειά, πόσο καμμένος είσαι
  2. έχεις κάνει κακή δουλειά κι ας βάζεις disclaimer, οι μισοί εδώ και δυο χρόνια έχουν άλλο επάγγελμα
  3. αν ήθελα κάποιος να ξεθάψει μετά από δυο χρόνια το επάγγελμα μου, θα το είχα βάλει και στο προφίλ μου
  4. -οτιδήποτε υπάρχει μέσα στο μυαλό αυτού που την έβαλε- που έτσι κι αλλιώς, ούτε καν σε αυτό το θέμα δεν θα αιτιολογούσε
εννοείται ότι όλα τα παραπάνω είναι υποθέσεις και πιθανά να συναγωνίζονται τον Σπήλμπεργκ
μπορεί όμως να είναι και κάτι από αυτά αλήθεια

Στην τελική νομίζω αναφέρθηκε ότι αφαιρέθηκε η αρνητική οπότε μάλλον το θέμα πέτυχε τον σκοπό του.

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα λοιπόν, ας σταματήσουμε να postάρουμε σε αυτό το θέμα και ας φτιάξει το θέμα ο Lorien στο Chat and Fun Section να κλείσει αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,388 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος ισχυρογνώμων είναι αυτός που επιμένει ότι η άποψη του είναι η σωστή.

Ναι.:) Όπως φυσικά και αυτός που επιμένει ότι η άποψή σου είναι λάθος και σου χώνει τα άκυρα -1. Aside από αυτές τις δύο κατηγορίες όμως, υπάρχουν κι εκείνοι που έχουν αποδείξεις για το δίκιο τους. Πρέπει να τους βάλουμε στο καλούπι ισχυρογνώμων;

Όταν λοιπόν ζητάς εξηγήσεις για μια αρνητική μην μου πεις ότι το κάνεις για να δεις μπας και έχεις άδικο και όχι για να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο, γιατί δεν θα το πιστέψω :)
Ισχυρογνώμων λοιπόν δεν μπορεί να είναι κάποιος που απλά σου έβαλε μια αρνητική και έφυγε γιατί δεν επέμεινε για κάτι. ;)

Πάρε 2 τύπους που κάνουν πόστ:

1ος τύπος: "Η Ελένη είναι ωραία γυναίκα"

2ος τύπος: "Αγαπώ την Ελένη"

Και τα 2 παίρνουν -1. Ο 1ος λέει οκ μπορεί να μη τους αρέσει η Ελένη. Ο 2ος τύπος όμως γυρνάει και λέει... "Μα ρε παιδιά, γιατί -1; Τι είπα;" και εκεί ξαναέρχεται ο άκυρος και του ξαναρίχνει -1. Ποιός είναι ο ισχυρογνώμων και ταυτόχρονα ηλίθιος τώρα;




Απλά είπα ότι όσο εύκολα θα πει κάποιος ευθέως την διαφωνία του σε ένα post, άλλο τόσο και περισσότερο θα ζητάει εξηγήσεις για μια αρνητική :)

Πιθανό, αλλά αδυνατώ να δω τη σύνδεση. Δε σε κατηγορώ, απλά δε μπορώ να δω πως τα συνδέεις!:)

Ουσιαστικά λες δηλαδή ότι όσοι συμφωνούν με την ΟΔ την "γλύφουν"; Καλό... :D

Η αυτό ή ότι συσπειρώνεται το συντηρητικό κόμμα, ένεκα ενδεχόμενου overrunning από τους ρεφορμιστές. Προσωπική μου γνώμη, μη τη συνεχίσουμε, δεν ανήκει στο θέμα, απλά το παρατήρησα και ξέρεις ότι είναι περίεργο στο μάτι μου, δεν το αφήνω να πέσει κάτω.

Διαφωνείς να δημιουργηθεί το θέμα στο Chat and Fun δοκιμαστικά και να λήξει εκεί η υπόθεση; :)

Δε διαφωνώ με την προοπτική αν είναι να βγεί λύση, αναρρωτιέμαι για τους λόγους-κίνητρα όμως που ζητείται τόσο επίμονα αυτό και ίσως αυτό να φαίνεται ως διαφωνία. Το ότι εξήγησα τώρα τι εννοώ δε σημαίνει ότι ακόμα δεν αναρρωτιέμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για προσβεβλημένο άτομο που έχει δίκιο, λίγο άτσαλα και γρήγορα κλείνεις τα χαρτιά σου Κουέ μου! Εντάξει, όπως επιθυμείς, εγώ πάντως ήθελα να ακούσω την άποψή σου κατ ιδίαν. Είμαι πάντα στη διάθεσή σου όταν θελήσεις κάτι τέτοιο.:)

το ξέρω ότι είσαι στη διάθεση μου μέσω πμ :P
δε χρειάζονται τέτοιου είδους επεξηγήσεις (πέρασαν 3 χρόνια πλέον :P)

τώρα για άτσαλα δεν ξέρω αν είναι, αλλά αν διαβάσεις πιο πίσω τα ποστ μου (ίσως σου διέφυγε, δεκτόν) ότι δήλωσα, πολύ ευχαρίστως να λέω που βάζω την αρνητική μου, καθώς και τον λόγο που τη βάζω, αλλά δεν προτίθεμαι ever να συνεχίζω την κουβέντα πως γιατί κι εξηγήσεις των εξηγήσεων και πμ και δεν ξέρω κι εγώ τι
δε μου χρειάζονται αυτά γιατί εγώ είμαι σαφής
για αυτό το ένα το ποστ το συγκεκριμένο, έδωσα αρνητική για ένα και συγκεκριμένο λόγο και τελεία.
Παρακάτω παραπέρα παραδίπλα θα δώσω θετική όταν το νιώσω
Δεν βλέπω τις αρνητικές ως μία τιμωρία που θα πρέπει και κάποιος να απολογείται και να μπαίνουμε σε συζητήσεις μεσανατολικού
Πάει πέρασε αυτό, είναι περασμένα νέα! πάμε παρακάτω! σε άλλα ποστ, σε θετικες και αρνητικές ;)

αυτό τουλάχιστον είναι το δικό μου σκεπτικό/ύφος όταν ψοφάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,388 μηνύματα.
το ξέρω ότι είσαι στη διάθεση μου μέσω πμ :P
δε χρειάζονται τέτοιου είδους επεξηγήσεις (πέρασαν 3 χρόνια πλέον :P)

Όντως. Και είμαι και στη διάθεσή σου και ζωντανά, είναι δε επιθυμία μου/πρόσκληση το τελευταίο, έχε το υπόψη σου για κάποια στιγμή.:)

τώρα για άτσαλα δεν ξέρω αν είναι, αλλά αν διαβάσεις πιο πίσω τα ποστ μου (ίσως σου διέφυγε, δεκτόν) ότι δήλωσα, πολύ ευχαρίστως να λέω που βάζω την αρνητική μου, καθώς και τον λόγο που τη βάζω, αλλά δεν προτίθεμαι ever να συνεχίζω την κουβέντα πως γιατί κι εξηγήσεις των εξηγήσεων και πμ και δεν ξέρω κι εγώ τι
δε μου χρειάζονται αυτά γιατί εγώ είμαι σαφής
για αυτό το ένα το ποστ το συγκεκριμένο, έδωσα αρνητική για ένα και συγκεκριμένο λόγο και τελεία.
Παρακάτω παραπέρα παραδίπλα θα δώσω θετική όταν το νιώσω
Δεν βλέπω τις αρνητικές ως μία τιμωρία που θα πρέπει και κάποιος να απολογείται και να μπαίνουμε σε συζητήσεις μεσανατολικού
Πάει πέρασε αυτό, είναι περασμένα νέα! πάμε παρακάτω! σε άλλα ποστ, σε θετικες και αρνητικές ;)

αυτό τουλάχιστον είναι το δικό μου σκεπτικό/ύφος όταν ψοφάω :P

Καλωσορίζω τη σκέψη σου και χαίρομαι γι αυτή. Η σαφήνεια είναι υποκειμενική έννοια. Για εμένα απλά είπες προσβάλλομαι και την κάνω. Σ' ευχαριστώ που εκφράστηκες και είπες γιατί διαφωνείς αλλά ήθελα να μου υπεδείκνυες και το επίμαχο σημείο, μέσω πμ για να μη γίνει ο 3ος παγκόσμιος. Δεν ήθελες, το σέβομαι. Απλά δεν θεωρώ έτσι ότι ήσουν σαφής. Δε θέλω να δω ποιός έχει δίκιο απ' τους 2 μας, θέλω απλά να σε καταλάβω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι.:) Όπως φυσικά και αυτός που επιμένει ότι η άποψή σου είναι λάθος και σου χώνει τα άκυρα -1. Aside από αυτές τις δύο κατηγορίες όμως, υπάρχουν κι εκείνοι που έχουν αποδείξεις για το δίκιο τους. Πρέπει να τους βάλουμε στο καλούπι ισχυρογνώμων;
Κάποιος που σου χώνει συνεχώς άκυρα -1 κάνει κατάχρηση του συστήματος και αν το παρατηρείς να το κάνεις αναφορά. Οπότε πίστεψε με για τον "ισχυρογνώμονα" που βάζει κατ' επανάληψη αρνητικές υπάρχει λύση.
Πιθανό, αλλά αδυνατώ να δω τη σύνδεση. Δε σε κατηγορώ, απλά δε μπορώ να δω πως τα συνδέεις!:)
Δεν πειράζει :)
Η αυτό ή ότι συσπειρώνεται το συντηρητικό κόμμα, ένεκα ενδεχόμενου overrunning από τους ρεφορμιστές. Προσωπική μου γνώμη, μη τη συνεχίσουμε, δεν ανήκει στο θέμα, απλά το παρατήρησα και ξέρεις ότι είναι περίεργο στο μάτι μου, δεν το αφήνω να πέσει κάτω.
Απλά μην περιμένεις να μείνει ασχολίαστο κάτι τέτοιο. Γιατί ουσιαστικά εσκεμμένα δημιουργείς ένα κλίμα "όσοι δεν συμφωνούν με εμάς αλλά συμφωνούν με την ΟΔ είναι γλύφτες" ;)
Δε διαφωνώ με την προοπτική αν είναι να βγεί λύση, αναρρωτιέμαι για τους λόγους-κίνητρα όμως που ζητείται τόσο επίμονα αυτό και ίσως αυτό να φαίνεται ως διαφωνία. Το ότι εξήγησα τώρα τι εννοώ δε σημαίνει ότι ακόμα δεν αναρρωτιέμαι!
Αναρωτιέσαι για τους λόγους που ζητείται επίμονα να βρεθεί λύση; Μήπως κάτι χάνω; Μήπως δεν θέλουν όλοι να λυθεί αυτό το θέμα; :confused:
Προτάθηκε μια λύση λοιπόν και αυτή λογικά θα ακολουθηθεί, εκτός αν συνεχίζει κάποιος να διαφωνεί κάθετα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,388 μηνύματα.
Απλά μην περιμένεις να μείνει ασχολίαστο κάτι τέτοιο. Γιατί ουσιαστικά εσκεμμένα δημιουργείς ένα κλίμα "όσοι δεν συμφωνούν με εμάς αλλά συμφωνούν με την ΟΔ είναι γλύφτες" ;)

Είπα σταματάει εδώ, μη το τραβάς.:) Είπα τη γνώμη μου και έχω κάθε τέτοιο δικαίωμα. Το bold δεν χρειαζόταν. Καλά τα πηγαίναμε ως τώρα!


Αναρωτιέσαι για τους λόγους που ζητείται επίμονα να βρεθεί λύση; Μήπως κάτι χάνω; Μήπως δεν θέλουν όλοι να λυθεί αυτό το θέμα; :confused:
Προτάθηκε μια λύση λοιπόν και αυτή λογικά θα ακολουθηθεί, εκτός αν συνεχίζει κάποιος να διαφωνεί κάθετα ;)



Ο Κύριος Πρωθυπουργός έχει καταστήσει σαφές τι εννοεί.


ΥΓ: Επειδή μερικοί θα αποτύχετε να δείτε το χιούμορ του πράγματος, ναι μεταφέρετέ το στο CnF για να βρεθεί λύση. Είπα είμαι μέσα, απλά απορώ τι κι αν βρεθεί εκεί η λύση, τι κι αν βρεθεί εδώ στο Σχολιασμό... Πω ρε για τ' όνομά μου πια. Παριστάνουμε τους .... μην πω τι λες και είμαστε 10χρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το θέμα κλειδώνεται, αφού δεν μπορούμε να συζητήσουμε όμορφα για το πως θα εκτελεστεί η ιδέα, αμφιβάλω για την ομορφιά της εκτέλεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top