[Άντρες] Θα κάνατε σχέση με συνοδό πολυτελείας;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ενα δικιο το χεις αποπανε....ομως την ψυχη σου τη πουλας αμα θες, κοιτα η εργασια ειναι 8 ωρες του 24ωρου δλδ το 1/3 της ζωης σου, αμα δν το ευχαριστιεσαι παει....

αν σε μια 10ετία εξακολουθείς να έχεις την πολυτέλεια [οικονομική, κοινωνική κτλ κτλ κτλ] να δίνεις μόνο το 1/3 της ζωής σου στη δουλειά [και by that εννοώ να σε απασχολεί μόνο 8 ώρες τη μέρα ΣΥΝΟΛΙΚΑ no matter what] να ξέρεις ότι θα είσαι πολλά βήματα μπροστά από τους περισσότερους από εμάς αναφορικά με την ποιότητα της ζωής σου.
(και με αυτό δεν εννοώ ότι το δημιουργικό κομμάτι της δουλειάς δεν είναι ωραίο. εννοώ όλα τα υπόλοιπα)
==========================
Οn topic. Νομίζω ότι θα δυσκολευόμουν να κάνω σχέση με κάποιον που είχε αυτή τη δουλειά για τους λόγους που ανέφερε η Νεράιδα.
Πιθανόν να μην είχα πρόβλημα να κάνω ελεύθερη σχέση μαζί του, αν αποζητούσα κάτι τέτοιο σε εκείνη τη φάση της ζωής μου
===========
οκ, δεν ειμαι άντρας αλλά έκανα reverse τους ρόλους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
βασικα το πιθανοτερο θα δινω 18 ωρες της μερας μου περιπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acheron

Νεοφερμένος

Ο Acheron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν θα έκανα κάτι τέτοιο. Βασικά λόγω του ότι δεν θέλω να έχω καμία σχέση γενικότερα με τέτοια άτομα. Το θεωρώ παρακμιακό επάγγελμα, το απόλυτο ξεπούλημα- οκ είναι σημαντικό και λοιπά που είπε κάποιος συμφωνώ αλλά το ότι είναι γενικά αποδεκτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι η απόλυτη ξεφτίλα- και όπως είπε και άλλος ένας θα είχα πρόβλημα και με κάποια που δουλεύει νύχτα απλά λόγω ζήλιας οπότε ναι, δεν υπάρχει καν θέμα.
:group::hump::no:

Επίσης αυτό με τον οργασμό μόνο με τον δικό της μπορώ να το καταλάβω σε έναν βαθμό- οι υπόλοιποι δεν το παλεύουν και τόσο πολύ- αλλά στατιστικά και μόνο νομίζω ότι θα αποδειχθεί ψέμα κάποια στιγμή και δεν το δέχομαι. Όχι ότι έχει σημασία αν έχεις δεχθεί αυτό το πράγμα αυτό σε μάρανε?? :bleh::jumpy: :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Πού κολλάει το συγκεκριμένο; Οι παραπάνω κάνουν κακό στον συνάνθρωπό τους, η πόρνη στον εαυτό της και μόνο (και δεν είναι στάνταρ!).

Δε μας ενδιαφέρει η φύση του επαγγέλματος, ο Πάνος είπε οτι σέβεται κάποιον που του αρέσει το επάγγελμά του και το κάνει καλά. Εκεί πήγαινε το παράδειγμα.

Ζηλεύεις;;)

Εάν θα τα έφτιαχνα με πόρνη και μάλιστα ακριβή; :hmm: Γιατί όχι;

1) Καλύπτει την βασική απαίτηση όλων των αντρών (ή τουλάχιστον όσων τολμούν να το παραδεχτούν), να είναι πουτάνα στο κρεβάτι.
2) Ο παππούς μου έλεγε: "Ακόμη και πουτάνα να γίνεις, φρόντισε να γίνεις ακριβή", άρα καλύπτει και τούτο το κριτήριο. Όσες είναι ακριβές είναι και αξιοσέβαστες σε όλη την κοινωνία κι αφήστε τη Χιμέλα να τραγουδά τα γνωστά της τροπάρια σε ήχο πλάγιο δεύτερο.:clapup::teasing:
3) Μέσα στην οικονομική κρίση θα ήταν η καλύτερη επένδυση. Και μιλάμε για αφορολόγητο χρήμα, όχι πλάκα. Δεν θα χρειαζόμουν να δουλέψω ξανά στη ζωή μου. Εάν κανείς τολμούσε να με πει "νταβατζή", θα απαντούσα: "Βουλευτής, να έρθεις να σε διορίσω παιδί μου"!
4) Αν θα την παντρευόμουν; Μα φυσικά, χάνεται τέτοιο κελεπούρι; Άλλωστε η μάνα μου έχει πια συγχωρεθεί, οπότε δεν θα είχα πρόβλημα πώς θα της την παρουσιάσω.
5) Θα με κακοχαρακτηρίσει η Χιμέλα; Ε, και λοιπόν; Εκείνη να πάει να βρει κανένα ηθικό και καλό παιδί της εκκλησίας και του Θεού κι ας αφήσει εμάς να κυλιόμαστε σαν τα γουρούνια στον βόρβορο της αμαρτίας. :P:D
6) Χάος και ηθική δεν πάνε ποτέ μαζί...

Δε ζηλεύω κάτι που θεωρώ κατώτερο.;)

1) Για να είναι πουτάνα στο κρεβάτι δε χρειάζεται να πληρώνεται. Εκτός αν θες η κοπέλα σου να έρχεται σε οργασμό με τη μυρωδιά του διακοσάρικου αντί για τη μυρωδιά του σώματός σου.
2) Έχουμε διαφορετική άποψη για το τι είναι σεβασμός. Για μένα πάντως δεν είναι αξιοσέβαστος κάποιος που πηδιέται για λεφτά. Άλλωστε κι η ίδια η παροιμία που λες, υποτιμητικά το λέει "ακόμα και..." = στην περίπτωση που ξεπέσεις τόσο ώστε να....
3) Νίπτω τας χείρας μου. Θυμίσου οτι δίνουμε παραδείγματα σε νέους ανθρώπους.:/:
4) Πόσο αντιφατικό αυτό που λες... Ξέρεις οτι η μάνα σου θα είχε πρόβλημα. Δε σέβεσαι (σεβόσουν) τη γνώμη της;
5) Κι εγώ κυλιέμαι στο βόρβορο της αμαρτίας καλέ μου, απλά δεν πληρώνομαι, το κάνω γιατί το γουστάρω.:P
6) Δεν ανέφερα ποτέ τη λέξη ηθική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δε ζηλεύω κάτι που θεωρώ κατώτερο.;)

Ηιμελιν, ποτέ έναν άνθρωπο δεν είναι κατώτερο από κάποιο άλλο άνθρωπο. Είναι βασική αρχή ενός μη ρατσιστικό σύστημα ιδεών. Και ξέρω ότι κατά βάθος δεν το εννοείς.

Οι περισσότεροι άντρες που λένε εδώ ναι, έχουν φανταστεί ήδη τα απερίγραπτα κόλπα που θα έκανε μια τέτοια κοπέλα στο κρεβάτι, μιας που λέγεται «η επαγγελματίας του είδους». Στην πραγματικότητα, όπως και συμβαίνει, ελάχιστοι μπορούν να ξεπεράσουν το γεγονός ότι «μοιράζεται» και πληρώνεται η κοπέλα – γυναίκα που έχουν σχέση.

Όπως είπαμε και στο άλλο θέμα, για τους κερατάδες βγήκαν 150 000 ανέκδοτα. Για την «κεράτου»… ακούσατε να την κοροϊδεύουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Ηιμελιν, ποτέ έναν άνθρωπο δεν είναι κατώτερο από κάποιο άλλο άνθρωπο. Είναι βασική αρχή ενός μη ρατσιστικό σύστημα ιδεών. Και ξέρω ότι κατά βάθος δεν το εννοείς.

Γι' αυτό είπα κάτι (το επάγγελμα δηλαδή) κι όχι κάποιον.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Πιθανοτατα δεν θα κανα σχεση, γιατι μαλλον δεν θα μπορουσα να την ερωτευτω εξαρχης. Η σκεψη οτι η κοπελα μου οχι απλα κανει σεξ με αλλους, αλλα με οποιονδηποτε της δωσει την αμοιβη της, θα με απωθουσε. Δεν εχει να κανει με τον "ρατσισμο" απεναντι στο επαγγελμα (δεν θα χα προβλημα να ηταν φιλη μου πχ) αλλα με το πως αυτο αλληλεπιδρα (σεξουαλικα/ συναισθηματικα) με εμενα.

Αν παλι (μπορουσα και) την ερωτευομουν, ναι, μαλλον δεν θα χα προβλημα.

Πιθανολογω παντως οτι μαλλον θα ειναι δυσκολο και για μια κοπελα που κανει αυτο το επαγγελμα να κανει σοβαρη μακροχρονια, μονογαμικη σχεση. Φανταζομαι οτι θα εχουν ζητηματα δεσμευσης, εμπιστοσυνης στο αλλο φυλο, κτλ. Οχι οτι ειναι απαραιτητο, αλλα λογω της φυσης της δουλειας, υποθετω οτι θα ειναι πιο πιθανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Eπαγγελμα ειναι και το πουλημα του κορμιου. Και απο τα πιο προσοδοφορα μαλιστα.:)

Οι κοινωνιες το ανεχονται,επειδη διατηρει ισορροπιες και συμβαλλει στην ομαλη λειτουργια τους.
Ανεχόμαστε τη βρωμιά,αλλα να βρισκεται οσο πιο μακρια μας γινεται.
Και για να το εμπεδώσουμε - αλλα και για να μην τολμήσει η "βρωμια" ποτέ να ζητήσει αλλαγή status,την επ-ενδύουμε με μπόλικη δοση ανήθικου.

Το θεμα του ασέβαστου του ασκουντος ενα τετοιο επαγγελμα ειναι λοιπον απλα συμπλευση με την εγκαθιδρυμενη, ισχυουσα (ανδρικη) ηθική - δεν εχει ορθο-λογικη βαση. Ειναι απλά μια υποκρισια των "εκτος" ,των "υγιών" / "αξιοπρεπων" / "καθαρών"- ηθικά επίθετα -
, εν ειδει προσωπικου αλλοθι, και που ειναι χρησιμο στο να κραταμε αποστασεις απο τα κοινωνικα "στιγματα"... - και τα ιδια τα "στιγματα" συγχρονως να γνωριζουν τα όριά τους.

Υμνος στη διακριτότητα


ειναι το βαισκοτερο επαγγελμα ,,αν μια γυναικα δεν εχι καμια αλλη ικανοτητα να πουλησει ,εχει το κορμι της..κατι που ο ανδρας δεν εχει..η γυναικα βλεπουμε οτι περισσοτερη ενσωματωμενη αξια απο τον ανδρα,,σαν το χρυσο ενα πραγμα..:D

απλα αυτο το επαγγελμα εχει ακριβα ανταλλαγματα..φθιρει πολυ και γρηγορα σωματικα και ψυχικα και δυσκολευει τις σταθερες σχεσιε ςοικογενεια κλπ..τιποτα δεν ειναι αδυνατον..αλλα τα δυσκολευει ολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
ενσωματωμενη αξια ,,σαν το χρυσο ενα πραγμα..:D

Αξία έχει το δυσεύρετο. Και στην κοινωνία μας το νινί δεν είναι διόλου δυσεύρετο (με και άνευ πληρωμής)... Δυσεύρετες είναι οι καθαρές ψυχές.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Καθαρές ψυχές;

Καθαρά θεωρητικό σχήμα θα έλεγα. Ποιες είναι αυτές οι ψυχές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Καθαρές ψυχές;

Καθαρά θεωρητικό σχήμα θα έλεγα. Ποιες είναι αυτές οι ψυχές;

Θες πραγματικά επεξήγηση στο "καθαρές ψυχές";:confused:

Ο άνθρωπος που έχει καλά μάτια, που βλέπεις στο βλέμμα του οτι είναι αληθινός, αγνός, δεν έχει κακία μέσα του. Θα μπορούσα να συνεχίσω για πολύ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Δεν θέλω να σας πικράνω, αλλά αυτά που βλέπετε στα χαζομελό σήριαλ απέχουν κάτι χιλιάδες έτη φωτός από την πραγματικότητα. Αν έχετε ακουστά για "νύχτα", "προστασία", "ροζ" κυκλώματα, κάτι όμορφα αγοράκια που τα βρήκαν ξεκοιλιασμένα σε κάποια ερημική παραλία επειδή κολλάγαν στα "κορίτσα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top