Άντρες-γυναίκες: ποιος είναι τώρα ο κυνηγός, ε;

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι όλες αυτές οι γενικότητες;
Υπάρχουν άντρες που αρέσκονται στο να κυνηγούν, υπάρχουν άντρες που απλά δεν ασχολούνται, και υπάρχουν και άντρες που λειτουργούν και με τους δυο παραπάνω τρόπους, ανάλογα με την περίπτωση.
Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τις γυναίκες.
Τίποτα από τα παραπάνω δεν μπορούμε να απορρίψουμε.

Επιτέλους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κιτρινος Σκιουρος

Νεοφερμένος

Ο Κιτρινος Σκιουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Απο τα γραφομενα μου, εσυ αυτο καταλαβαινεις?
Οτι ειμαι μια γκομενα με επιθετικη συμπεριφορα και πολλα απωθημενα?
Ενδιαφερον συμπερασμα...Και εαν σου ηταν ευκολο να μου εξηγησεις και που το στηριζεις, θα ενοιωθα ευτυχης...

Λυπαμαι πολυ, εαν εθιξα τον εγωισμο σου....

Ο εγωισμός αγαπητή μου υπάρχει για να θίγεται.. μόνο τότε καταλαβαίνουμε ότι πρόκειται για εγωισμό.. παρ'όλ'αυτά, δεν νιώθω θιγμένος ούτε στο ελάχιστο.. διατυπώθηκε μια σύγκριση και για τους δικούς σου λόγους τοποθέτησες τον εαυτό σου στο επίκεντρο της.. θίχτηκες και χωρίς να χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα, αποδεικνύεις ολοένα και περισσότερο το αντίθετο απ'αυτό που επιθυμείς να αποδειχθεί.. Αν αυτό δεν είναι προβολή του εσώτερου είναι σου, τότε δέξου τουλάχιστον το δικαίωμα του συνανθρώπου σου να κρίνει χωρίς να κρίνεται.. βέβαια.. όπως λέει και μια λαϊκή ρήση: "Κατά βάθος συμφωνούμε.. αλλά δε θα είχε πιο πλάκα να μη συμφωνούσαμε;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αδυνατω να παρακολουθησω τα συμπερασματα σου Σκιουρε...
(ειμαι ξανθια βεβαια και μπορει εκει να οφειλεται η αδυναμια μου αυτη...γιου νεβερ νοου:whistle:)
Εγω διαφωνησα με το τσουβαλιασμα που επιχειρησες και το μονο που εκανα ηταν να αναφερω οτι προφανως αυτο οφειλεται σε απωθημενα...
Εσυ πιαστηκες απο αυτο και κατεληξες οτι εγω εχω απωθημενα, οτι τοποθετησα στο επικεντρο μιας καποιας συγκρισης τον εαυτο μου, οτι θιχτηκα κ.ο.κ...

Εαν αυτα δεν ειναι αστηριχτα και χαοτικα συμπερασματα...δεν γουατ?!

υγ. Λυπαμαι που θα σε στενοχωρησω...αλλα απο εγωισμο εχεις "μπολικο"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δεν ξερω για σας ρε παιδια, αλλα εγω δεν εχω δει ακομα καποιον κυνηγο να τρωει χυλοπιτα π' το θυραμα του....Αν μη τι αλλο, οι γυναικες ειναι πολυ καλες στο να μας αφηνουν να πιστευουμε οτι εχουμε το πανω χερι, τον ελεγχο:whistle:

Υ.Γ. οι Βραζιλιάνες είναι άσχημες.

:clapup:Επιτελους, δεν ειμαι ο μονος αντρας που εχει αυτη την αποψη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Κιτρινος Σκιουρος

Νεοφερμένος

Ο Κιτρινος Σκιουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αδυνατω να παρακολουθησω τα συμπερασματα σου Σκιουρε...
(ειμαι ξανθια βεβαια και μπορει εκει να οφειλεται η αδυναμια μου αυτη...γιου νεβερ νοου:whistle:)
Εγω διαφωνησα με το τσουβαλιασμα που επιχειρησες και το μονο που εκανα ηταν να αναφερω οτι προφανως αυτο οφειλεται σε απωθημενα...
Εσυ πιαστηκες απο αυτο και κατεληξες οτι εγω εχω απωθημενα, οτι τοποθετησα στο επικεντρο μιας καποιας συγκρισης τον εαυτο μου, οτι θιχτηκα κ.ο.κ...

Εαν αυτα δεν ειναι αστηριχτα και χαοτικα συμπερασματα...δεν γουατ?!

Ουσιαστικά αγαπητή μου εσύ παραδέχτηκες ότι έχεις απωθημένα.. εγώ απλά έκανα την παραδοχή σου λίγο πιο ευδιάκριτη.. Αυτό είναι το μόνο προφανές μέρος της κουβέντας...





υγ. Λυπαμαι που θα σε στενοχωρησω...αλλα απο εγωισμο εχεις "μπολικο"....

....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φιλικη συμβουλη για την ομαλη εξελιξη ου thread:
Οταν κανουμε παραθεση ενος post ή οταν δημιουργουμε ενα post φροντιζουμε να γραφουμε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Προσωπικά το βρήκα ενδιαφέρον το κείμενο που αρχικά παρέθεσε ο Κίτρινος Σκίουρος όχι απαραίτητα γιατί πιστεύω τα ίδια, αλλά γιατί στους άντρες γενικά αρέσει να έχουν μια "στατιστική" εικόνα για τις γυναίκες γενικά, είτε για να δικαιολογηθούν στην περίπτωση που τους ταπώσει μια Ελληνίδα, είτε για να κάνει όνειρα του στυλ "αχ και να ήμουν Βραζιλία τώρα να κάνω τρελίτσες". Και ναι χρησιμοποιώ τον όρο στατιστική αν και σε "" γιατί στατιστική μπορεί να είναι και αυτή απλά έχει μικρό μάλλον δείγμα. Εξού και είναι ερασιτεχνική;)
Οπότε δεν παίζεις με τις λέξεις, αλλά δεν σκέφτηκες αυτήν την περίπτωση.:)

Δεν ξέρω τι αρέσει στους άντρες... άλλωστε me Jane...U Tarzan νταξ; :P

Το θέμα είναι ότι 2/3 βρίσκουν τις Βραζιλιάνες άσχημες... οπότε άλλαξε φαντασίωση :P

Βασικά δεν θα σκεφτόμουν ποτέ αυτή την περίπτωση γιατί for me στατιστική=επιστήμη.... :)

Μου φαίνεται ή έχεις πει ότι είσαι ξανθιά;:hmm::D

Ξανθιά εκ βαφής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ουσιαστικά αγαπητή μου εσύ παραδέχτηκες ότι έχεις απωθημένα.. εγώ απλά έκανα την παραδοχή σου λίγο πιο ευδιάκριτη.. Αυτό είναι το μόνο προφανές μέρος της κουβέντας...

Και "ουσιαστικα" και "παραδεχτηκα" κιολας....και "προφανες" και "ευδιακριτο"....:whistle:

Ε οκ...σηκωνω τα χερια ψηλα! Ειμαι ενοχη και πανω απο ολα ξανθια!:devil:
Καλημερα σας!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι 2/3 βρίσκουν τις Βραζιλιάνες άσχημες... οπότε άλλαξε φαντασίωση :P
Μήπως αυτό το λένε για να μην σας κάνουν να νιώθετε άσχημα; Δεν ξέρω πολλούς που δεν θα ήθελαν να είναι στην παρέλαση του καρναβαλιού του Ρίου...:worry::)
Βασικά δεν θα σκεφτόμουν ποτέ αυτή την περίπτωση γιατί for me στατιστική=επιστήμη.... :)
Δεν διαφωνώ, αλλά μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και ερασιτεχνικά :D
Ξανθιά εκ βαφής :P
Ε τότε μην μας μπερδεύεις με τέτοια διλήμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mα καλά,
όλοι αυτοί που βρίσκουν τις βραζιλιάνες άσχημες,
πόσες έχουν γνωρίσει πια....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Mα καλά,
όλοι αυτοί που βρίσκουν τις βραζιλιάνες άσχημες,
πόσες έχουν γνωρίσει πια....;

?????? ..... εμένα πάτως μου αρέσουν οι βραζιλιάνοι....:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Παλιά ο άντρας ήταν ο κυνηγός, τώρα έχει μπει στο παιχνίδι και η γυναίκα (κακώς κατ' εμέ). Κατά την άποψη μου, ο άντρας είναι αυτός που πρέπει να κάνει τη πρώτη κίνηση. Και μη μου πείτε οτι έχω σεξιστικές αντιλήψεις, ή οτι λεω κλισε και τα συναφή σαρδανάπαλα, γιατί απλά λέω την άποψη μου. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα μιλωντας, χαιρομαι αφανταστα πολυ που πλεον ΚΑΙ οι γυναικες "διεκδικουν" και διαλεγουν και δεν αφηνονται μονο στο να διαλεγονται.&-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αλληλοδιαλεγόμαστε βασικά :P

Και τι θέλει να πει η ποιήτρια :hmm: :P
Προσωπικά μου αρέσει να δίνω το πράσινο φως αλλά δεν μου αρέσει να κάνω την κίνηση να τον προσεγγίσω (π.χ. να πάω να του μιλήσω στο μπαρ ή να ζητήσω εγώ το κινητό ή να του ζητήσω να βγούμε)...Αυτά θέλω να τα κάνει ο άλλος...

Ούτε στο πρώτο ραντεβού να κάνω εγώ κίνηση για φιλί...θέλω ο άλλος να σκύψει και να το κάνει....

Αυτό δεν σημαίνει ότι κάθομαι στο θρόνο μου και περιμένω τα πάντα από εκείνον... Δείχνω ότι τον θέλω..φλερτάρω...αλλά την πρωτοβουλία θέλω να την πάρει ο συνοδός μου....

Μου αρέσει αυτό το παιχνίδι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ούτε στο πρώτο ραντεβού να κάνω εγώ κίνηση για φιλί...θέλω ο άλλος να σκύψει και να το κάνει....
Σου αρεσουν συνηθως οι ψηλοι ε?:hmm:
Εκτος κι αν σκονταφτεις συχνα...:P
Αgainst the others (κατα τ'αλλα) +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:offtopic: Λόγω ύψους όλοι ψηλοί μου είναι :redface:
Για το ότι σκοντάφτω δεν το σχολιάζω για να μην εκτεθώ πολύ :P :oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αλληλοδιαλεγόμαστε βασικά :P

Και τι θέλει να πει η ποιήτρια :hmm: :P
Προσωπικά μου αρέσει να δίνω το πράσινο φως αλλά δεν μου αρέσει να κάνω την κίνηση να τον προσεγγίσω (π.χ. να πάω να του μιλήσω στο μπαρ ή να ζητήσω εγώ το κινητό ή να του ζητήσω να βγούμε)...Αυτά θέλω να τα κάνει ο άλλος...

Ούτε στο πρώτο ραντεβού να κάνω εγώ κίνηση για φιλί...θέλω ο άλλος να σκύψει και να το κάνει....

Αυτό δεν σημαίνει ότι κάθομαι στο θρόνο μου και περιμένω τα πάντα από εκείνον... Δείχνω ότι τον θέλω..φλερτάρω...αλλά την πρωτοβουλία θέλω να την πάρει ο συνοδός μου....

Μου αρέσει αυτό το παιχνίδι... :)

Πάνω που ήμουν έτοιμος να βγω από το thread και το πιθανότερο να μην το ξανανοίξω ποτέ διάβασα το παραπάνω.

+1 μέσα από την καρδιά μου. Πραγματικά για μένα αυτό είναι το πιο σωστο ερωτικό παιχνίδι. Δίνει την ευκαιρία και στους δύο να το ευχαριστηθούν στο μέγιστο.

Btw, οι γενικεύσεις εδώ πέρα σα να έχουν παραγίνει... Δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις ένα πληθυσμό περίπου 7 εκατομμυρίων μέσα από ένα δείγμα που αδυνατεί να φτάσει το 1... Ήμαρτον δηλαδή! Ο κατάλογος με τις διάφορες εθνικότητες των γυναικών είχε όντως κάποια πλάκα για τους λόγους που προαναφέρθηκαν, αλλά πέραν αυτού δεν μπορείς να ζεις βάζοντας ταμπέλες στους ανθρώπους... Γιατί εδώ δεν μιλάμε για τη διαφορετικότητα των δυο φύλων, η οποία πηγάζει από βιολογικούς λόγους και τεκμηριώνεται επιστημονικά, αλλά από στερεότυπα τα οποία δημιουργούνται απο μια πείρα 10,20, σου λέω 100 (λέμε τώρα) γυναικών που πέρασαν από τη ζωή μας. Ας σοβαρευτούμε λίγο... Και στο κάτω κάτω, αντί να παραπονιούνται κάποιοι συνεχώς για την κατάσταση, γιατί δεν βρίσκουν μια λύση και να αφήσουν και τον υπόλοιπο κόσμο στην ησυχία του; Αφού οι αλλοδαπές είναι τόσο ανώτερες από τις Ελληνίδες, γιατί νιώθετε την ανάγκη να ψειρίζετε τόσο πολύ το θέμα; Αλλά, όπως λέγανε και στο ταπεινό μου χωριουδάκι, όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DEMETRIOS

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Φιλε Ανδρεα,σιγουρα υπαρχουν διαφορων ειδων χαρακτηρες.Ειτε μιλαμε για αντρες ειτε για γυναικες.Κι ουτε ειναι ωραιο να απορριπτεις εναν ανθρωπο.Εξαλλου οταν καποιος δεν ενδιαφερεται για μια γυναικα τοτε ειναι επομενο να ανηκει σε αυτους που δεν ασχολουνται.Αν ομως καποιος γουσταρει μια και δεν της το δειξει η αν περιμενει εκεινη,τοτε υπαρχει προβλημα.Κατα τη γνωμη μου ειναι γοητευτικο να ειναι ο αντρας ο κυνηγος.Κι η γυναικα απο τη μερια της,αν εχει θετικη προδιαθεση,να μην το παιζει βαρυ πεπονι χωρις λογο.Μηπως πρεπει να μας προβληματισει σαν αντρες γιατι πολλες γυναικες κανουν καμακι σαν αντρες,γιατι βριζουν σαν αντρες,γιατι πολλοι θεωρουν μοδα η κατι προοδευτικο να...σηκωνουν το σακακι;Mηπως πολλοι αντρες εχουν χασει τη μπαλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βασικά εμένα δεν με προβληματίζει απολύτως τίποτα.
Υπάρχουν γυναίκες σαν βαρύ πεπόνι, υπάρχουν γυναίκες που κάνουν καμάκι και είναι πολύ επιθετικές και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο υπάρχει.
Αυτή η διαφορετικότητα είναι όμως που με συναρπάζει περισσότερο.
Θα ήταν μονότονο και βαρετό κάθε προσπάθεια για καμάκι να έχει την ίδια ακριβώς εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top