• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άσπρες τρίχες

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είμαι 17 χρονών και έχω κάπου στις 15 άσπρες τρίχες στα μαλλιά μου, μπορεί και παραπάνω. Η πρώτη ασπρη τρίχα βγήκε πέρσι οταν ήμουν 16. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι πολυ μικρός ακόμα για να εχω άσπρα μαλλιά και διάβασα κάπου οτι απο την πρώτη άσπρη τρίχα σε 10 χρόνια ασπρίζουν σχεδόν όλα τα μαλλιά. Δηλαδή θα είμαι 26 χρονών και τα μαλλιά μου θα είναι ασπρα;
Πείτε μου τι να κάνω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα έλεγα εξετάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λογω αγχους ειναι κυριως,,27 ειμαι..
και λογω καταθλιψης εχω ασπρα σε πολλα σημεια
λευκη λεγαται..ακινδυνη,αλλα κυριως απο αγχος..
ειναι σαν αλλεργεια,,ο οργανισμος σκοτωνει τα μελλανοκυτταρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αγορά μιας καλής βαφής... Στο κάτω κάτω και εξετασεις να κανεις μπορει να μην βρουν τιποτα το σωματικο. Μπορει να υπάρχει και ψυχολογικο προβλημα π.χ. στρεσς κτλ. Ρωτα και τους συγγενικο σου κυκλο μηπως κανεις είχε παρομοιο πρόβλημα, ισως κατι να βρεις εκει. :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αγορά μιας καλής βαφής... Στο κάτω κάτω και εξετασεις να κανεις μπορει να μην βρουν τιποτα το σωματικο. Μπορει να υπάρχει και ψυχολογικο προβλημα π.χ. στρεσς κτλ. Ρωτα και τους συγγενικο σου κυκλο μηπως κανεις είχε παρομοιο πρόβλημα, ισως κατι να βρεις εκει. :) :)
Λολ, είναι αυτός λόγος να μην κάνει εξετάσεις;
Μακάρι να μην έχει τίποτα αλλά ένας έλεγχος δε βλάπτει.

@Άγγελε,
Είχα την εντύπωση ότι η λεύκη είναι στο σώμα, όχι στα μαλλιά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανε αιματος για θυρεοειδη ,,
τετοιες μου ειπε η δερματολογος μου,,και ηταν μια χαρα.

αγχος ειναι βασικα..
παντως,,εχουν γοητεια οι γκριζοι κροταφοι αλλωστε..:P

Είχα την εντύπωση ότι η λεύκη είναι στο σώμα, όχι στα μαλλιά. :hmm:
παντου ειναι,,αν σκοτωνονται τα κυτταρα που παραγουν μελανινη,,ολα ασπρα γινονται..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Απο άγχος και στρες είναι γιατί είμαι πάντα αγχομένος, χωρίς λόγο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για σκέψου να τα έχανες από τώρα, δεν θα ήταν χειρότερο;
Μάλλον από το άγχος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω εχω δυο ασπρες τριχες στο κεφαλι μου απο τοτε που γεννηθηκα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Γνωρίζω πολλά άτομα που στην ηλικία σου είχαν σκόρπιες μερικές άσπρες τρίχες και τώρα που έγιναν 25-26 έχουν γίνει περισσότερες, αλλά όχι σε σημείο να έχει ασπρίσει όλο το κεφάλι. Δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σε ανησυχεί. Πολλοί άντρες έχουν γκρίζα μαλλιά από μικρή ηλικία και δεν είναι λίγοι αυτοί που το γκρίζο μαλλί τους κάνει πιο γοητευτικούς :)

Έχω και μια απορία. Πριν 2-3 χρόνια είχα βρει μισή άσπρη τρίχα στο κεφάλι μου και την ξερίζωσα. Από τότε δεν την έχω ξαναδεί και πιστέψτε με έχω ψάξει πολύ καλά την περιοχή αλλά παραμένει άφαντη. Πώς νόμιζα ότι αν βγάλεις άσπρη τριχα δεν πρόκειται να φύγει; Είναι δυνατόν να εξαφανιστεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
να πας και ιατρικη να εισαι ενας γοητευτικος νεαρος γκριζομαλλης γιατρος!
μην ανησυχεις και εγω ειχα γνωστους που το επαθαν, κανε τις εξετασεις σου και ολα καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
να σταματησεις να αγχωνεσαι για ολα και ισως αυτο να βοηθησει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
να σταματησεις να αγχωνεσαι για ολα και ισως αυτο να βοηθησει....

Προσπαθώ όμως δεν μπορώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
να σταματησεις να αγχωνεσαι για ολα και ισως αυτο να βοηθησει....

μια κουβεντα ειναι. εγω το παλευω τοσα χρονια και δεν.. απλα μπορει να βελτιωθηκα σε καποιους τομεις αλλα ειναι θεμα χαρακτηρα. θελει μεγαλη προσπαθεια και θεληση και παλι χλωμο. ζηλευω πραγματικα με την καλη εννοια τους αναισθητους ανθρωπους γιατι γλυτωνουν απο πολλα βασανα και σκοτουρες.
απλα το παιδι πρεπει να κοιταξει αν ειναι απο κει να προσπαθησει να δει την πηγη που του προκαλει το εντονο αγχος και να την πολεμησει αν μπορει γιατι δυστυχως αυτο το καταραμενο το αγχος παντα βρισκει καπου να κτυπησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, για να μην λέω τα ίδια, περί άγχους κι εξετάσεων
Δυο μικρά σχόλια - 1. δεν ήξερα για τη λεύκη στα μαλλιά κι ενδιαφέρον που το έμαθα και 2. εμένα μου μοιάζει γοητευτική η λευκή τρίχα είτε σε μεγαλύτερους ανθρώπους είτε σε νέους, ίσως επειδή εμένα μου αρέσουν γενικότερα τα ψεγάδια στους ανθρώπους
Αν όμως είναι κάτι που σε ενοχλεί, τότε μπορείς να προσπαθήσεις να το διορθώσεις με όσα σου είπαν και οι υπόλοιποι κι αν δεν πετύχει, ε δεν πειράζει, σημασία έχει να νιώθεις εσύ καλά χωρίς το στρες που θα σε φτάνει να νιώθεις άβολα, άλλωστε η ''ομορφιά'' δεν κρίνεται απο το κεφάλι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Είμαι 17 χρονών και έχω κάπου στις 15 άσπρες τρίχες στα μαλλιά μου, μπορεί και παραπάνω. Η πρώτη ασπρη τρίχα βγήκε πέρσι οταν ήμουν 16. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι πολυ μικρός ακόμα για να εχω άσπρα μαλλιά και διάβασα κάπου οτι απο την πρώτη άσπρη τρίχα σε 10 χρόνια ασπρίζουν σχεδόν όλα τα μαλλιά. Δηλαδή θα είμαι 26 χρονών και τα μαλλιά μου θα είναι ασπρα;
Πείτε μου τι να κάνω :(

Mην ανησυχείς καλέ μου φίλε.....η έναρξη των λευκών μαλλιών μπορεί να ξεκινήσει κι από την εφηβεία για κάποιους ανθρώπους, είναι και θέμα κληρονομικό. Ρίξε μια ματιά και εδώ... https://www.medlook.net/kids/greyhair.asp Εγώ π.χ. ξεκίνησα στα 20 που διάβαζα και είχα αρκετό άγχος έβγαλα πολύ λίγες και εκεί έχω μείνει όλα αυτά τα χρόνια δεν αυξήθηκαν. Όλα είναι σχετικά, οπότε μην προσθέσεις ακόμη ένα άγχος στη ζωή σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω εχω δυο ασπρες τριχες στο κεφαλι μου απο τοτε που γεννηθηκα! :P
αλλο αυτο
Αυτη ειναι περιπτωση εκ γεννετης σοφίας..:D


γοητευτική η λευκή τρίχα είτε σε μεγαλύτερους ανθρώπους είτε σε νέους,
Όπου και αν ειναι?:rolleyes:8):shifty::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Mην ανησυχείς καλέ μου φίλε.....η έναρξη των λευκών μαλλιών μπορεί να ξεκινήσει κι από την εφηβεία για κάποιους ανθρώπους, είναι και θέμα κληρονομικό. Ρίξε μια ματιά και εδώ... https://www.medlook.net/kids/greyhair.asp Εγώ π.χ. ξεκίνησα στα 20 που διάβαζα και είχα αρκετό άγχος έβγαλα πολύ λίγες και εκεί έχω μείνει όλα αυτά τα χρόνια δεν αυξήθηκαν. Όλα είναι σχετικά, οπότε μην προσθέσεις ακόμη ένα άγχος στη ζωή σου.:)
Και γω επισης ....τα πρωτα λευκα τα εβγαλα στην εφηβεια...κληρονομικο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εχω κι εγω καποιες ασπρες τριχες. Δεν τρεχει τιποτα, φιλε, μην αγχωνεσαι γι αυτο. Ψαξε να βρεις αν ειναι κληρονομικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω εχω δυο ασπρες τριχες στο κεφαλι μου απο τοτε που γεννηθηκα! :P

ευτυχώς δεν είχες αγχως μην σου ασπρισουν και οι άλλες τρίχες.. :P

Σαν τον Σεφερλή που λέει οτι είδε μια ασπρι τριχα και απο το αγχος του μην του ασπρισουν τα μαλλια του ασπρισαν ολες οι τριχες :P

Φίλε μου είναι δύσκολο να το καταπολεμίσεις. :/ απλά ηρέμησε. Πάρε τηλεφωνο τους φίλους σου βγητε για εναν καφέ και αγορασε ενα μπλοκάκι. ;) για να μην έχω στο μυαλό μου σκοτούρες τις γραφω σε ενα χαρτι και ηρεμώ :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top