• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άσπρες τρίχες

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Στις γυναίκες όταν ασπρίζουν, ασπρίζει και το απαυτό; :hmm:

Με κρεμ σαντιγιόν (από απαράδεκτους)
Στις ιατρικές εκπομπές του Mega ή παλιά η Δρούζα δεν είχε κάνουν καμία συζήτηση...ρωτάω :hmm: :give_rose:
Τώρα με "αναγκάζεις" να διηγηθώ μια ολίγον κριντζ ιστορία. Πριν από καμιά δεκαριά χρόνια, θυμάμαι τη μητέρα μια πολύ καλής μου φίλης και συναδέλφου, που πήγαινε και επισκεπτόταν συχνά μια θεία της στον οίκο ευγηρίας στον οποίο διέμενε - άτεκνη γαρ, έκανε κι ένα ψυχικό. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα, την έβλεπα να παίρνει και μια βαφή μαζί της - "πάω να βάψω τη θεία μου", θυμάμαι να μας λέει. Όταν λοιπόν ρώτησα την κολλητή μου, για ποιον λόγο το κάνει αυτό, αφού ερχόταν κομμώτρια στο γηροκομείο και της έκανε μαλλιά, μου είπε : "δεν κατάλαβες, τη βάφει ¨κάτω χαμηλά', επειδή η θεία έχει πιάσει γκόμενο έναν παππού από εκεί μέσα και ο παππούς ο μερακλής δεν θέλει να το βλέπει άσπρο." :hehe:
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα με "αναγκάζεις" να διηγηθώ μια ολίγον κριντζ ιστορία. Πριν από καμιά δεκαριά χρόνια, θυμάμαι τη μητέρα μια πολύ καλής μου φίλης και συναδέλφου, που πήγαινε και επισκεπτόταν συχνά μια θεία της στον οίκο ευγηρίας στον οποίο διέμενε - άτεκνη γαρ, έκανε κι ένα ψυχικό. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα, την έβλεπα να παίρνει και μια βαφή μαζί της - "πάω να βάψω τη θεία μου", θυμάμαι να μας λέει. Όταν λοιπόν ρώτησα την κολλητή μου, για ποιον λόγο το κάνει αυτό, αφού ερχόταν κομμώτρια στο γηροκομείο και της έκανε μαλλιά, μου είπε : "δεν κατάλαβες, τη βάφει ¨κάτω χαμηλά', επειδή η θεία έχει πιάσει γκόμενο έναν παππού από εκεί μέσα και ο παππούς ο μερακλής δεν θέλει να το βλέπει άσπρο." :hehe:
Βαφη χαμηλα?!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ ο κόσμος καίγεται και το μ*ι χτενίζεται βασικά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εμένα το μαλλί είναι πολύ πυκνό αλλά τα γένια ρε γαμώτο έχουν κενά στα μάγουλα....δεν είμαι "σπανός" που λένε, αλλά δεν έχω και το πυκνό μούσι που έχει η πλειοψηφία.Πλέον είμαι 35 και κάπως δύσκολο να γεμίσουν τα μάγουλα.

Τώρα για τις άσπρες τρίχες, για την ώρα δεν φαίνεται τίποτα, πρέπει να καρφώσει τα μάτια του ο άλλος πάνω μου για να δεί άσπρη στα μαλλιά ή στα γένια, αλλά ξέρω πως με τα χρόνια θα αυξάνονται.

Βαψομαλλιάς πάντως δεν θα γίνω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εμένα το μαλλί είναι πολύ πυκνό αλλά τα γένια ρε γαμώτο έχουν κενά στα μάγουλα....δεν είμαι "σπανός" που λένε, αλλά δεν έχω και το πυκνό μούσι που έχει η πλειοψηφία.Πλέον είμαι 35 και κάπως δύσκολο να γεμίσουν τα μάγουλα.

Τώρα για τις άσπρες τρίχες, για την ώρα δεν φαίνεται τίποτα, πρέπει να καρφώσει τα μάτια του ο άλλος πάνω μου για να δεί άσπρη στα μαλλιά ή στα γένια, αλλά ξέρω πως με τα χρόνια θα αυξάνονται.

Βαψομαλλιάς πάντως δεν θα γίνω.
Χαλαρωσε👍μια χαρα σε βρισκω.
Το θεμα ειναι να αγαπας και να γουσταρεις αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη με γενια/χωρις γενια, με μαλλια/χωρις μαλλια, με ασπρες τριχες ή χωρις καμια ασπρη τριχα.
Να αγαπας το σωμα σου και τον εαυτο σου γιατι εισαι εσυ. 😉👍
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Ούτε απ' το αυγό μου δεν βγήκα και έχω μια άσπρη τρίχα που ξεχωρίζει στο πίσω και πάνω μέρος του κεφαλιού. Genetics are peculiar i guess...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ούτε απ' το αυγό μου δεν βγήκα και έχω μια άσπρη τρίχα που ξεχωρίζει στο πίσω και πάνω μέρος του κεφαλιού. Genetics are peculiar i guess...
Σιγουρα η κληρονομικοτητα εχει τον πρωτο λογο αλλα ειναι και το περιβαλλον και ο τροπος ζωης μας που επιδρουν, εννοω με αγχος/ με καταθλιψη και οτιδηποτε αλλο κλπ ολα αυτα εχουν τις επιπτωσεις τους ορατες και αορατες με γυμνο ματι.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Σιγουρα η κληρονομικοτητα εχει τον πρωτο λογο αλλα ειναι και το περιβαλλον και ο τροπος ζωης μας που επιδρουν, εννοω με αγχος/ με καταθλιψη και οτιδηποτε αλλο κλπ ολα αυτα εχουν τις επιπτωσεις τους ορατες και αορατες με γυμνο ματι.
I indicate this cause as the most detrimental in my case.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Κουρεύτηκα σήμερα και έπαθα πλάκα !

Δεν έχω μόνο μια που νόμιζα !

Πρέπει να βρήκα 3-4 από την πλευρά που είναι το ένα αυτί και άλλες 3-4 από την άλλη πλευρά.

Επίσης και κάποιες σε χρώμα ανοιχτό καστανό πρός το κόκκινο.

Πάντως θα μου πείτε είσαι 35 και πάς 36 και δεν πρέπει να σε εκπλήσσει.Εγώ δεν το περίμενα. λολ
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παρακαλώ όπως αποσυρθείτε από το παρόν θέμα, ευχαριστώ.

- Εκ μέρους όσων δεν μπορούμε (και δε συμφέρει χρονικά) να μετρήσουμε τις άσπρες πια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Παρακαλώ όπως αποσυρθείτε από το παρόν θέμα, ευχαριστώ.

- Εκ μέρους όσων δεν μπορούμε να τις μετρήσουμε πια.

Αυτά είναι, γκρινιάζουμε για άσπρες τρίχες αλλά τα μαλλιά τα θεωρούμε δεδομένα !

Βέβαια ακόμα και αν τα χάσω στα γεράματα, θα έχω τα μούσια πιστεύω ή πέφτουν και αυτά ; :lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top