Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
ένα συνονθύλευμα από κύτταρα που πάει να γίνει άνθρωπος.

Αν και συμφωνούμε εν μέρει,νομίζω οτι εδώ γίνεσαι λίγο...άκομψη?...ακραία?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Συμφωνώ βαλτερ, αλλά έγινε κάποιο ατύχημα στην προφύλαξη τοτε τί; Για σκέψου μια 16χρονή να κάνει έρωτα και να γίνει κάποιο ατύχημα στην προφύλαξη. Δεν σημαίνει ότι ήταν ανευθύνη

Άκου, αν σπάσει το προφυλακτικό φαίνεται!! Μετά πάς στο χάπι της επόμενης μέρας! Και στο κάτω κάτω το ξαναλέω.... Αν είσαι ώριμη να γ@μ...., είσαι ώριμη και για να κρατήσεις και το παιδί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Αν και συμφωνούμε εν μέρει,νομίζω οτι εδώ γίνεσαι λίγο...άκομψη?...ακραία?:hmm:
Απο πότε ο ρεαλισμός και η επιστημονική αλήθεια αποτελεί έλλειψη κομψότητας? Επίσης διαπιστώνω ότι όπως στα περισσότερα φόρα που έχω δει τέτοιες συζητήσεις, έτσι κι εδώ μόνο οι άντρες είναι τόσο κατά της έκτρωσης. Μήπως αυτό είναι λίγο εγωιστικό? Γιατι εδώ που τα λέμε οι γυναίκες τραβάμε το λούκι όχι εσείς. Εσείς μια χαρά τα περνάτε, η κοπέλα όμως είναι που καταστρέφει τη ζωή της. Όποιος είναι έξω απο το χορό πολλά τραγούδια ξέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απο πότε ο ρεαλισμός και η επιστημονική αλήθεια αποτελεί έλλειψη κομψότητας? Επίσης διαπιστώνω ότι όπως στα περισσότερα φόρα που έχω δει τέτοιες συζητήσεις, έτσι κι εδώ μόνο οι άντρες είναι τόσο κατά της έκτρωσης. Μήπως αυτό είναι λίγο εγωιστικό? Γιατι εδώ που τα λέμε οι γυναίκες τραβάμε το λούκι όχι εσείς. Εσείς μια χαρά τα περνάτε, η κοπέλα όμως είναι που καταστρέφει τη ζωή της. Όποιος είναι έξω απο το χορό πολλά τραγούδια ξέρει...

Μα Μichellακι μου,τόνισα ήδη 2 φορές ότι προσωπικά είμαι υπέρ της έκτρωσης!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Μα Μichellακι μου,τόνισα ήδη 2 φορές ότι προσωπικά είμαι υπέρ της έκτρωσης!:confused:
Ε είσαι η εξάιρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Αν είσαι ώριμη να γ@μ...., είσαι ώριμη και για να κρατήσεις και το παιδί.

Πειράζει που όταν γίνω μάνα θέλω να είμαι συνειδητοποιημένη τι θέλω να κάνω; Θέλω να φέρω στον κόσμο ένα παιδί και να αισθάνομαι έτοιμη ώστε να μπορώ να το μεγαλώσω; Και μιλάω βέβαια σε περίπτωση ατυχήματος και όχι επειδή τα ήθελε ο κώλος μου!

Τέλος...μπορεί η Nessa NetMonster να το είπε λίγο ωμά...αλλά έτσι είναι...στην αρχή...κύτταρα που μέσω την μίτωσης και της μείωσης δημιουργούν το έμβρυο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Πειράζει που όταν γίνω μάνα θέλω να είμαι συνειδητοποιημένη τι θέλω να κάνω; Θέλω να φέρω στον κόσμο ένα παιδί και να αισθάνομαι έτοιμη ώστε να μπορώ να το μεγαλώσω

Πεσ'τα ντε!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν ειμαι κατα των εκτρωσεων, αλλα πιστευω οτι δε θα επρεπε να γινονται ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ αν υπαρχει σοβαρος λογος. κοινως, να αποφευγονται ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
αν εμενα εγω εγγυος νομιζω πως θα κρατουσα το παιδι, κι ας με παραταγε ο φιλος μου (στην περιπτωση που ηταν της γνωμης οτι η εκτρωση ειναι η καλυτερη λυση)..
τελος, δε θα επετρεπα σε ΚΑΝΕΝΑ/ΚΑΜΙΑ να μου πει τι θα κανω. δεκτες ολες οι γνωμες, αποψεις, συμβουλες απο μαμαδες, φιλες, δασκαλους και γκομενους, αλλα ΔΕΝ δεχομαι πιεσεις σε αυτο το θεμα- ειναι κατι που το αποφασιζω μονο εγω.
πολυ λεπτο το ζητημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Γενικά δε μου αρέσει η ιδέα. Πολλές φορές όμως δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Η εγκυμοσύνη η οποία είναι ανεπιθύμητη προφανώς προήλθε από ατύχημα. Το χάπι της επόμενης μέρας δεν πρέπει να χορηγείται έτσι χαλαρά χωρίς να έχει προηγηθεί εξέταση από γυναικολόγο, ειδικά σε μικρή ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε βασικά και τα προβλήματα που μπορούν να δημιουργηθούν σε μια κοπέλα απο μια εκτρωση. Οι γυναικολόγοι λένε ότι μια έκτρωση ισοδυναμή με 10 γέννες. Και εγώ υπέρ είμαι αφού όμως έχουν εξαντληθεί όλες οι άλλες λύσεις, προκειμένου το παιδί (το οποίο είναι το μόνο που δεν έκανε τίποτα) να ζήσει μια άσχημη ζωή, ίσως να έιναι καλύτερα. Πρόσφατα άκουσα για μια μάνα μόλις 15 χρονών! ο "γαμπρός" είναι στα 19 του και δουλέυει delivery. Οικονομική βοήθεια δεν υπάρχει αλλα γενικά η αντιμετώπιση που έχει όλο το θέμα απο την μαμά της κοπέλας είναι του στύλ... ο γαμπρός μου, θα την βαφτίσουμε και γενικά έχει πάρει τον ρόλο της χαρούμενης γιαγιάς. Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Δεν είναι ότι καλύτερο μια έκτρωση και από σωματική αλλά και ψυχολογική άποψη. Αλλά ναι, θα το έκανα αν έβλεπα ότι δεν είχα άλλη λύση. Πλέον στην ηλικία και στην φάση που είμαι, μάλλον θα το κράταγα και χωρίς την υποστήριξη του "μπαμπά". Αλλά γενικά είμαι υπέρ της "πρόληψης". Και σίγουρα δεν θα κατηγορούσα μια κοπέλα που το έχει κάνει. Αρκεί να μην γίνει σύστημα "αντισύλληψης"!
Ατυχήματα πάντα μπορούν να συμβούν όσο καλά και αν φυλάγεσαι και κάποιες φορές είναι η μόνη λύση. Μια φίλη μου είχε ατυχημα΄με τον σύντροφό της(έσπασε το προφυλακτικό) , δεν ήτσν στις γόνιμες μέρες της, πήρε το ΄χαπι της επόμενης μέρας και πάλι αποβλήθηκε μόνο το μισό "έμβρυο" με αποτέλεσμα να κινδυνέψει. Όσες προφυλάξεις και να παίρνεις ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλλάσει η τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv:
Ατυχήματα πάντα μπορούν να συμβούν όσο καλά και αν φυλάγεσαι και κάποιες φορές είναι η μόνη λύση. Μια φίλη μου είχε ατυχημα΄με τον σύντροφό της(έσπασε το προφυλακτικό) , δεν ήτσν στις γόνιμες μέρες της, πήρε το ΄χαπι της επόμενης μέρας και πάλι αποβλήθηκε μόνο το μισό "έμβρυο" με αποτέλεσμα να κινδυνέψει. Όσες προφυλάξεις και να παίρνεις ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλλάσει η τύχη!
Τώρα αν σου πω ότι μου έφτιαξες τη διάθεση, ψέμματα θα είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv:
Μια φίλη μου είχε ατυχημα΄με τον σύντροφό της(έσπασε το προφυλακτικό) , δεν ήτσν στις γόνιμες μέρες της, πήρε το ΄χαπι της επόμενης μέρας και πάλι αποβλήθηκε μόνο το μισό "έμβρυο" με αποτέλεσμα να κινδυνέψει. Όσες προφυλάξεις και να παίρνεις ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλλάσει η τύχη!

Πότε το πήρε; :hmm:

P/s: Καλώς την...που μας χάθηκες το καλοκαίρι...:-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Πότε το πήρε; :hmm:

P/s: Καλώς την...που μας χάθηκες το καλοκαίρι...:-*

Αμέσως μετά το πήρε...

Καλώς σας βρήκα κουμπαρούλα!:hello: Σε κάτι ανασκαφές ήμουν κρυμμένη!:-* ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το θέμα ήρθε στο προσκήνιο μετά την παρακάτω είδηση:


Κατά της διακοπής κύησης ακόμα και όταν πρόκειται για σοβαρούς λόγους υγείας του εμβρύου (σύνδρομο down, μεσογειακή αναιμία) τάσσεται η Ιερά Σύνοδος, αντιδρώντας στις θέσεις της Εθνικής Επιτροπής Βιοηθικής. Μάλιστα στην ανακοίνωσή της η Εκκλησία κάνει λόγο για κρυπτορατσισμό.


Συγκεκριμένα, η Διαρκής Ιερά Σύνοδος σημειώνει: «η Εκκλησία μας καταδικάζει αυτόν τον κρυπτορατσισμό, τιμά το αγαθό της ζωής ως ιερό μυστήριο ακόμη και μέσα από αναπηρίες. Ο πόνος γεννά την αγάπη και όχι η καλοπέραση του ευγονικού σχεδιασμού.»

Όπως τονίζεται στην ανακοίνωση, «είναι η πρώτη φορά που ένα επίσημο κείμενο θεωρεί, όχι νομικά επιτρεπτή, αλλά ηθικά επιβεβλημένη την άμβλωση. Επιπλέον δε υποστηρίζει ως μη ηθικό το να αρνηθούν κάποιοι γονείς τη διακοπή κύησης σε περίπτωση διάγνωσης παθολογικού εμβρύου».

Η Σύνοδος αναρωτιέται «ποιες είναι οι σοβαρές παθήσεις που επιβάλλουν τη διακοπή της κύησης και ποιες αυτές που δεν τη δικαιολογούν; Αυτό δεν είναι καθαρά ευγονική λογική;».

Μιλώντας στα Νέα της Πέμπτης, ο αναπληρωτής πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής Βιοηθικής, ομότιμος καθηγητής Γενικής Βιολογίας στο Πανεπιστήμιο Πατρών Γιώργος Μανιάτης υπογράμισε: «Oι δύο φορείς βλέπουν από διαφορετική σκοπιά τα πράγματα. Η Εθνική Επιτροπή απευθύνεται σε όλους τους πολίτες, ενώ η Εκκλησία στους πιστούς της.»

Ο ίδιος συμπλήρωσε ότι η άποψή του είναι πως η προοπτική να αποκτήσει ένα ζευγάρι ένα παιδί με σοβαρά προβλήματα υγείας τούς δημιουργεί ένα ηθικό πρόβλημα και δίλημμα. «Η επιλογή όμως σε αυτό το πολύ σοβαρό δίλημμα -να διακόψουν την κύηση ή όχι- είναι αποκλειστικά των γονέων. Δεν πρέπει ούτε η πολιτεία, ούτε η κοινωνία ούτε η Εκκλησία να τους εμποδίσει».

Ο κ. Μανιάτης υπενθύμισε ότι στην Κύπρο το πρόγραμμα προγεννητικού ελέγχου για τη μεσογειακή αναιμία πραγματοποιείται σε συνεργασία με την Εκκλησία και έχει ως αποτέλεσμα να μη γεννιέται ούτε ένα παιδί με μεσογειακή αναιμία.

in.gr

Τι λέτε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ γενικά θεωρώ πως δεν θα έκανα ποτέ έκτρωση (γι' αυτό άλλωστε προσέχω πάντα πολύ, φυσικά εξαιρούνται οι ιατρικοί λόγοι), αλλά δεν μπορώ επ' ουδενί να αμφισβητήσω το αναφαίρετο δικαίωμα κάθε γυναίκας σε αυτή. Ειδικά σε κάποιες περιπτώσεις (ανηλικότητα μητέρας, ανικανότητα της γενικά) σχεδόν επιβάλλεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βάση του άρθρου σου δίνει ένα ελεφριντικό σε εκείνους που δεν θέλουν τα παιδιά τους να έχουν πρόβλημα στην ζωή τους, απο την άλλη όμως θεωρώ έγγλημα το να μην του δώσεις δικαίωμα να ζήσει και να πολεμήσει για αυτό.

Για μένα είναι δολοφωνία η άμβλωση για όποιον λόγο και να γίνετε, υπάρχουν ζευγάρια που πολεμάνε για ένα παιδί ακόμα και άν αυτό έχει πρόβλημα, καμια φορά γίνοντε και λάθη που δεν μαθένουμε ποτέ, με ποιο δηκαίωμα επιλέγουμε εμείς για την ζωή αυτού του παιδιού.

Προσοπικά δεν θα έκανα ποτέ έκτρωση, θεωρώ ότι αξίζει μια ευκερία να ζήσει, αξίζει να πολεμάει για αυτό, όσο για τις ανεποιθήμητες εγγυμοσίνες λυπάμε αυτούς που το έπιλέγουν, είναι δολοφονια που πρέπει να τυμωρήτε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
έκτρωση; κατάρα τι μου το θυμήσατε :(

οι περισσότεροι άνθρωποι λένε: εγώ ποτέ δε θα έκανα έκτρωση κτλ....

όλοι έτσι λένε μέχρι που έρχεται η στιγμή και συνειδητοποιείς οτι δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.. ότι ο γκόμενος γκρινιάζει... οτι δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να φέρεις στη ζωή ένα παιδί...

εγώ πιστεύω οτι αν ποτέ την πατούσα έτσι δε θα έκανα έκτρωση αν και πρόσφατα είχα ένα τέτοιο φόβο αλλά σύντομα θα δείξει ντοινκ

ξέρω όμως μία κοπέλα που έχει κάνει 3 φορές

και μετά λες .... υπάρχουν άνθρωποι σαυτό τον πλανήτη... τι βλακείες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
έκτρωση; κατάρα τι μου το θυμήσατε :(

οι περισσότεροι άνθρωποι λένε: εγώ ποτέ δε θα έκανα έκτρωση κτλ....

όλοι έτσι λένε μέχρι που έρχεται η στιγμή και συνειδητοποιείς οτι δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.. ότι ο γκόμενος γκρινιάζει... οτι δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να φέρεις στη ζωή ένα παιδί...
εγώ πιστεύω οτι αν ποτέ την πατούσα έτσι δε θα έκανα έκτρωση αν και πρόσφατα είχα ένα τέτοιο φόβο αλλά σύντομα θα δείξει ντοινκ
ξέρω όμως μία κοπέλα που έχει κάνει 3 φορές
και μετά λες .... υπάρχουν άνθρωποι σαυτό τον πλανήτη... τι βλακείες...


Καμια φορά νιτζάκι μου το οικονομικό είναι πρόφαση, θέλουν να ζήσουν την ζωή τους, όσο για την ανησιχία που λές να ξέρεις ότι ήρωας δεν είναι αυτός που σκοτώνει το πρόβλημα άλλα αυτός που πολεμάει μαζί του:)

Η κοπέλα που έκανε 3 φορές είναι δολοφόνα επι 3 και καμια φορά έυχομαι οι γυναίκες αυτές να μην καταφέρουν να ποιάσουν παιδί ποτέ στην ζωή τους για να καταλάβουν ότι αυτό που έκαναν το πλήρωσαν πολλύ ακριβά:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ναι :(

το μόνο που με ανησυχεί βασικά σε αυτή την κατάσταση είναι η αντίδραση της κοινωνίας, δλδ τι θα πεί το σόι όταν μάθει οτι έχεις σχέση κ μάλιστα περίεργη και τι θα γίνει μετά από την ανακοίνωση
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top