Έλα στον παππού μικρή μου. Παιδοφιλικά υπονοούμενα σε παιδικό πρόγραμμα;

SICX

New member

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.
ενω κατι αλλα οπου μπαινει ενας και σκοτωνει και δερνει απο την αρχη ως το τελος 30 λεπτα animation να πουμε ειναι καλυτερο!
μετα τα παιδια στα 8 τους εως τα 14 σχεδον θα πορωνονται στα βιντεοπαιχνιδια βιας που γινεται κυριολεκτικα της π*τανας με τα αιματα και τα αλυσοπριονα. (κι εγω ετσι ημουν ως τα 13 μου ξερω). τι να πεις?! θα το απαγορεψεις? οταν ολα του οι φιλοι θα περνουν 4 ωρες στην τηλεοραση και 6 στο playstation???? κι αυτο το παιδι τι θα εχει να συζηταει με τα αλλα? για το κυπριακο??

δν ξερω εγω προσωπικα δν θα απαγορευα τπτ αλλα σιγουρα θα προσπαθουσα να ανοιγω το μυαλο του, με συζητησεις, διαβασμα παραμυθιων (τα παραμυθια ειναι φιλοσοφια για παιδια ;) ), δν ξερω, οκ ειμαι και καπως μικρος ακομα για να μπορω να μιλησω επι του θεματος...

Άγγελος

New member

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.
ενω κατι αλλα οπου μπαινει ενας και σκοτωνει και δερνει απο την αρχη ως το τελος 30 λεπτα animation να πουμε ειναι καλυτερο!
μετα τα παιδια στα 8 τους εως τα 14 σχεδον θα πορωνονται στα βιντεοπαιχνιδια βιας που γινεται κυριολεκτικα της π*τανας με τα αιματα και τα αλυσοπριονα. (κι εγω ετσι ημουν ως τα 13 μου ξερω). τι να πεις?! θα το απαγορεψεις? οταν ολα του οι φιλοι θα περνουν 4 ωρες στην τηλεοραση και 6 στο playstation???? κι αυτο το παιδι τι θα εχει να συζηταει με τα αλλα? για το κυπριακο??
επειδη δεν ελεγχει κανεις τι παιχνιδια παιζουν τα παιδια,,-γραφουνε R - για ενηλικους τα πολυ βιαια παιχνιδια,,δεν σημαινει οτι πρπει να παιζουν οτιδηποτε..

johnjohn

New member

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...