Έλληνες κωμικοί

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
αν υποψιαστώ ότι οσονούπω... θα πεθάνω συμπεθέρα! :P

Τι γνωμικό είναι αυτό ρε κορίτσαρε;:clapup: :clapup: :clapup: Δε το χω ξανακούσει, τι σημαίνει;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Τι γνωμικό είναι αυτό ρε κορίτσαρε;:clapup: :clapup: :clapup: Δε το χω ξανακούσει, τι σημαίνει;:redface:

έλα ρε... Λαζόπουλος... στη σειρά που έκανε διάφορους ρόλους... όταν έκανε τη συμπεθέρα....
ο στρατηγός έλεγε συνεχεια το οσονούπω (που ΝΟΜΙΖΩ οτι σημαίνει, τώρα κοντά, όπου ναναι :P )
η συμπεθέρα έλεγε συνεχώς το... αν υποψιαστωωωωωωωωω ότι.... [κάτι ότι ναναι]..... θα πεθαααααααααααααανω
:P φαντάσου τον Λαζόπουλο συμπεθέρα και αρκεί :P


είμαστε offtopic :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
έλα ρε... Λαζόπουλος... στη σειρά που έκανε διάφορους ρόλους... όταν έκανε τη συμπεθέρα....
ο στρατηγός έλεγε συνεχεια το οσονούπω (που ΝΟΜΙΖΩ οτι σημαίνει, τώρα κοντά, όπου ναναι :P )
η συμπεθέρα έλεγε συνεχώς το... αν υποψιαστωωωωωωωωω ότι.... [κάτι ότι ναναι]..... θα πεθαααααααααααααανω
:P φαντάσου τον Λαζόπουλο συμπεθέρα και αρκεί :P


είμαστε offtopic :P

Δεν έβλεπα ποτέ Λαζόπουλο, όπως δεν βλέπω Μητσικώστα αλλά και Σεφερλή (πλέον).

Σεφερλή ΜΟΝΟ παλιά (με το γύφτο που έκανε "αχα καλό εεεε" στον Αντέννα) και ΑΜΑΝ περιστασιακά (αλλά τους ευχαριστιόμουν. Οι μόνοι κωμικοί που κατάλαβαν πότε έπρεπε να σταματήσουν! Γι αυτό και είναι ωραίοι ακόμα και τώρα στα έκτακτά τους.Χίλιες φορές σπάνια και καλά, παρά συχνά και χάλια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Μιας κι έχουμε βγει off topic και βλέπω κάποια post να μεταφέρονται, ας πω κι εγώ για το Λαζόπουλο. :P
Κι εμένα μου φάνηκε ότι κάποια στιγμή το κούρασε.Το ίδιο κι ο Μητσικώστας.Αν και οι πρώτες χρονιές του μητσιχώστα νομίζω ότι άξιζαν πολύ.Και τώρα, όσες φορές έχω πετύχει το Αλ Τσαντίρι νιουζ, συνήθως λύνομαι στα γέλια.
Όπως και να'χει, κάποιες ατάκες από του 10 μικρούς Μήτσους έχουν μείνει στην ιστορία.:D
Θα μπει κάποιος τώρα στο topic και θα τρελαθεί με τις τελευταίες απαντήσεις, που μόνο το database error δε σχολιάζουμε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
O Λαζοπουλος ποτε δεν μου αρεσε. Ειδικα η εκπομη που εχει τωρα ειναι χαλια. Ο Μητσηκωστας μου αρεσε παλια αλλα πλεων δεν μου αρεσει. Ο Σεφερλης μου αρεσε οταν ειμουν μικρος (οταν ητανε στον αντενα). Το τελευτεο που εκανε στο Alter ειχε την φαση του αλλα στιριχτικε πολυ στης κοπελες γι ανα πιασει τηελθεαση... Συνεχια μπουτια βλεπαμε, το βαρεθικαμε πια.. Φανταστιτε που μας καταντισε... Επισης ο καραφλας που εκανε ενα καινουργιο στο αλτερ, τωρα δεν μου ερχετε το ονομα του. Τον ξερω αλλα δεν μου ερχετε... τεσπα, αυτος ειναι εκτος τοπου και χρονου. Δεν βρισκω κανεναν λογο να παρακολουθισω
Η ΑΜΑΝ ειναι οι αγαπημενοι μου. Με αυτους παντα το ευχαριστιεμε. και θα ηθελα να ητανε λιγο πιο συχνα και πιο προσιτες μερες και ωρες (μια παρασκευη κατα της 9, ενα σαββατο. Τωρα καθημερινη στης 11...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Λαζόπουλος = Καραγκιόζης, Σεφερλής = Καραγκιόζης στο τετράγωνο, ο Μητσικώστας μου άρεζε παλιά αλλά τώρα έχω βαρεθεί να ακούω και το όνομα του και οι ΑΜΑΝ οι αγαπημένοι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α ναι! δέκα μικροί μήτσοι ήταν οι σειρά άρχοντα! Lol
όχι ρε παιδιά και καραγκιοζης ο Λαζόπουλος... ο άνθρωπος εχει επιπεδο... σχολιαζει και καυτηριάζει τα καθημερινα γεγονοτα της ελλάδας -πολιτικα και μη-
Ουδέποτε χρειαστηκε να δειξει μπουτια και μεμε από δίμετρες γκόμενες για να εχει τηλεθέαση ;) Το αλ τσαντιρ νιουζ εχει πολυ γελιο!

Οι ΑΜΑΝ.... είναι φοβερα τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ! :D
"Γιατί μπαμπα......" :D:D


Τον Σεφερλή τον θεωρω κακέκτυπο του Λαζόπουλου.... το πάλεψε πολύ αλλα.. χαλια...
Κάτι Μπουλάδες, Μπουγαδες και Σια ΟΕ ... δεν ειναι του γούστου μου :P


Υ.Γ. Ειμαστε πλεον on topic :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Οι ΑΜΑΝ τώρα πια δε μ'αρέσουν:/:Γενικά έχω βαρεθεί αυτές τις εκπομπές.Αυτός που δε μ'αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ είναι ο Λαζόπουλος.Απ'τη μία λέει για τους άλλους ότι δεν πήγαν στρατό ενώ απ'την άλλη δεν έχει πάει ο ίδιος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Βέγγος και πάλι Βέγγος .:) Όσοι δεν τις έχετε πάρτε τις ταινίες του να δείτε τι εστί κωμοδία! Γέλιο :clapup: Γέλιο :clapping: και πάλι Γέλιο!:D Γέλιο αλλά και ουσία:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μήτσους έβλεπα φανατικά(αυτό το πάμε πλατεία είχε γίνει σλόγκαν) η τωρινή εκπομπή του δεν μου τους θυμίζει καθόλου, πολύ βεβιασμένο γέλιο και ελάχιστο έξυπνο χιούμορ.
Μητσικώστα και Αμάν τους παρακολουθούσα στις πρώτες εκπομπες ήταν πολύ πιο διασκεδαστικοί και γνήσιοι.Ο Σεφερλής μου άρεσε μόνο στο ΤΑΧΙ.
Αυτός που μου άρεσε πολύ αν και δεν κάνει πια τηλεόραση ήταν ο Κλυνν.
Αν πιάσουμε τώρα κωμικούς του βεληνεκους Βέγγου η λίστα είναι ατελείωτη:
Βουτσάς
Μουστάκας
Φωτόπουλος
Κωνσταντίνου(αν και τον χάλασε η τηλεόραση)
Αυλωνίτης
Ρίζος
Εξαρχάκος
και άλλοι πολλοί που ξεχνάω τώρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα μιλουσουμε γενικοταρα για κομικους και οχι για αυτος που κανουν σατιρα στην TV τοτε ο κοριφεος κατ εμε ειναι ο ψαλτης. Μοναδικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αμα μιλουσουμε γενικοταρα για κομικους και οχι για αυτος που κανουν σατιρα στην TV τοτε ο κοριφεος κατ εμε ειναι ο ψαλτης. Μοναδικος...


Ο Ψάλτης είναι αρκετά καλός (αν κρίνεις μόνο απο τις ταινίες που να τον δεις και στο θέατρο) όμως κατ΄εμέ όταν αρχίζει να υπερβάλλει και να παραφορτώνει το κομμάτι χάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ο ψάλτης πάντως ήταν κορυφαίος σε δραματικούς ρόλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ο ψάλτης πάντως ήταν κορυφαίος σε δραματικούς ρόλους :)

Είχες πάει και συ στη Θεοδώρα καλό μου;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μπα, δεν έτυχε :(. τον έχω δει 2-3 φορές στο χαζοκούτι σε δραματικούς ρόλους και έμεινα μλκς βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μπα, δεν έτυχε :(. τον έχω δει 2-3 φορές στο χαζοκούτι σε δραματικούς ρόλους και έμεινα μλκς βασικά...

Κρίμα:/:
Ήταν συγκλονιστικός, ο μόνος που άξιζε σε ένα θίασο απο δήθεν, μόνο και μόνο για αυτον είχα πάει(εντάξει με τράβαγε και η γιαγιά μου που της άρεσε η Ντενίση-μεγάλη γυναίκα είναι μην την παρεξηγείτε:D ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μπεζος για παντα!
Ακολουθει Χατζηχρηστος λογω μπακαλογατου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ο ψάλτης και ο μουστάκας είναι κορυφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βέγγος! Χιούμορ αλλά και σεμνότητα και ήθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ο Μουστάκας είναι από τους αγαπημένους μου αν όχι ο αγαπημένος μου. :) Λιώνω στα γέλια όταν τον βλέπω σε εκείνες τις φαρσοκωμωδίες της δεκαετίας του 80. Ακόμα μου αρέσει πολύ και σε διάφορες επιθεωρήσεις που έχει δείξει η τηλεόραση κατά καιρούς.

Δε μου αρέσει ο Λαζόπουλος, αν και τον παρακολουθώ κάποιες φορές όταν τον πετυχαίνω. Αυτό που δε μου αρέσει σε αυτόν, δεν είναι τόσο το χιούμορ του, αλλά η προσωπικότητά του που πολλές φορές μου τη δίνει στα νεύρα. Παρουσιάζεται ούτε λίγο ούτε πολύ ως ο αλάθητος και ο κριτής των πάντων. Από την άλλη, όποιος τολμήσει να πεί κάτι (Ακόμα και μικρό) εναντιόν του, τον <<κανονίζει>>, μέσω της εκπομπής του. Ακόμα του αρέσει να τραβάει τα πράγματα στα άκρα και κάνει σε διάφορες περιπτώσεις τη τρίχα τριχιά. (Βλέπε Μιμή Ντενίση) :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top