Ένα αντίο στον Chester Bennington

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ο Τσέστερ Μπένινγκτον (Chester Βennington) βρέθηκε απαγχωνισμένος νωρίτερα σήμερα το πρωί. Πραγματικά, ένας από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές, δυστυχώς για εμάς (ευτυχώς για εκείνον) έφυγε από τη ζωή. Τα λόγια είναι περιττά, απλά σκέφτηκα να γράψω κάτι, σε ένα ξεχασμένο φόρουμ για αυτόν. Πλέον ο Τσέστερ βρίσκεται σε μια αιώνια λήθη. Αφού την επέλεξε, δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε.

Θα αφήσω απλά δύο τραγουδια από τα αγαπημένα μου. Καλή ανάπαυση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
linkin park.. .
παρ ότι ο κόσμος του ροκ δεν τους είχε πολύ σε εκτίμηση, θεωρώ ότι το meteora και hybrid theory θα μείνουν στην ιστορία.
στο γυμνάσιο όταν τους άκουσα πρώτη φορά είχα εντυπωσιαστεί, Linkin park και s.o.a.d διαμόρφωσαν τότε τα μουσικά μου γούστα


rip Chester
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.


The sun goes down
I feel the light betray me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Οι Linkin Park ήταν (και είναι) το αγαπημένο μου συγκρότημα. Πιστεύω και πολλοί από εδώ μπορεί να το έχετε καταλάβει, αφού πόσταρα συχνά τραγούδια τους. Δυστυχώς, ο Chester δεν θα μπορέσει να ροκάρει και να ουρλιάξει ποτέ ξανά.

RIP Chester

Και ένα από τα αγαπημένα μου που εκφράζει τη μάχη που έδινε καθημερινά ο Chester με τους δαίμονές του (αλκοόλ, ναρκωτικά, σεξουαλική κακοποίηση όταν ήταν παιδί):


Υ.Γ. Μπράβο Objectivism που άνοιξες το θέμα. Πρέπει το φόρουμ να του αποδώσει έναν ελάχιστο φόρο τιμής (ή έστω αυτοί από το φόρουμ που τον ακούμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τελικά αυτοκτόνησε ρε παιδιά;
Πόσο κρίμα, έχω συνδέσει τα εφηβικά μου χρόνια με τους linkin park :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το γυμνάσιο είχαμε βγάλει με αυτό το συγκρότημα. Ότι και να πούμε είναι λίγο. RIP Chester.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Τελικά αυτοκτόνησε ρε παιδιά;
Προφανώς. Αντιμετώπιζε θέματα με εξαρτήσεις και είχε δηλώσει στο παρελθόν ότι είχε σκεφτεί και την αυτοκτονία.
Αν και δεν τους πρόλαβα στις μεγάλες τους δόξες, οι μεγάλοι μου αδερφοί τους άκουγαν συνέχεια και έτσι ξεκίνησα να τους ακούω από πολύ μικρός.

I had to fall to lose it all
but in the end it doesnt even matter
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Η ταραγμένη ψυχή του, ας αναπαυθεί.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ήθελα να γράψω τίποτα αρχικά αλλά ο harry akritas έχει δίκιο.Ένας φόρος τιμής πρέπει να γίνεται από όσους έχουν δεθεί με τη μουσική.
Όταν διάβασα τη είδηση με έπιασε ενα σψίξιμο στο στομάχι.Για μένα οι Linkin Park ήταν η μπάντα που με έβαλε στο rock/metal όταν ήμουν έφηβος.Άκουγα όλα τα albums,έψαχνα ολα τα ep από το lp underground,demos,lp tv,τα πάντα.Ακόμα θυμάμαι κάθε στίχο κάθε τραγουδιού και το ψάξιμο στο limewire για να κατεβάσω το Minutes to Midnight.Tο πρώτο συγκρότημα που άκουσα συστηματικά και με μετέτρεψε από casual listener σε nerdy listener.Kαι την πρώτη αγάπη δε τη ξεχνάς..
Από το grunge των Grey Daze,στις κραυγές των Linkin Park,στο καθαρο rock των Dead By Sunrise παντού ο Chester ήταν φανταστικός.Eίναι αστείο μερικές φορές πόσο κοντά αισθάνεσαι μερικούς ανθρώπους μέσω της μουσικής ακόμα και αν δε τους έχεις συναντήσει ποτέ.

Rock in Peace Chester https://www.youtube.com/watch?v=lNEG5qaflnU
https://www.youtube.com/watch?v=ghA3wtQri8E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
R.I.P Chester :( <3 ..
Ένα τραγούδι του που μου άρεσε πολύ.. https://www.youtube.com/watch?v=kXYiU_JCYtU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Η ιδιωτική κηδεία του Chester Bennington
Ο Chester έφτασε πλέον στον τελευταίο του προορισμό. Καλή ανάπαυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Linkin Park and friends celebrate life in honor of Chester Bennington

Από το 15ο λεπτό και μετά. Enjoy.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα αφήσω απλά αυτό εδώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα αφήσω απλά αυτό εδώ..

Το πρόβλημα που έχουν τέτοιες θεωρίες είναι πως είναι υποθέσεις που έχουν ταιριαστεί για να βγει ένα συγκεκριμένο πόρισμα. Θα μου πεις ''γιατί ξέρεις όντως αν αυτοκτόνησαν?''. Όχι,τίποτα δε μπορεί να είναι σίγουρο και εκεί πατάνε οι θεωρίες συνωμοσίας.

Ένας άνθρωπος που αυτοκτόνησε λόγω side effect του Ativan και ένας άλλος λόγω χρόνιας πάλης με την κατάθλιψη είναι γενικά κάτι πιο πιθανό από διπλή δολοφονία.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.


"this skull between my ears, that is a bad neighborhood, and I should not be in there alone. I can't be in there by myself. It's insane! It's crazy in here. This is a bad place for me to be by myself. And so when I'm in that, my whole life gets thrown off. If I'm in there, I don't say nice things to myself. There's another Chester in there that wants to take me down."
[...]
"I drive myself nuts actually thinking that all these are real problems. All the stuff that's going on [in my head] is actually just… I'm doing this to myself, regardless of whatever that thing is."
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top