Έτσι είναι καλύτερα...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
δεν νομίζω Νερίνα ότι είπα ότι μου πέφτει κάτι βαρύ...(εκτός απο τη φασολάδα και αυτή αν τη φάω βράδυ). απλά με κουράζει να μεταφέρονται συζητήσεις που έχω ξανακάνει και ξανακάνει και που στην τελική δεν βγάζουν πουθενά ή δεν τις θεωρώ καν "γόνιμες". Αυτά τα ολίγα

Υ.Γ. για τη "γρανα" θα μιλήσω αργότερα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μελινάκι

Νεοφερμένος

Η μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
οντος, κι εγω παρατηρω μια βελτιωση στην κατασταση:happy: μηπως επειδη δεν γραφω συχνα τελευταια..:(:(
περα απο την πλακα εγω προσωπικα επαψα να γραφω σε θεματα που δεν με αφορουν. (οπως πχ αυτα με τους γαμπρους και τις νυφες κ.α.):happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μικρή ακόμα μια φορά με εκπλήσσεις με την ωριμότητά σου. (το μικρή το λέω με αγάπη και όχι υποτιμητικά ή σημειολογικά):inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω προς τι η αντιπαράθεση.
Κάποια μέλη έφυγαν, προφανώς δεν τους κάλυπτε το site και θεώρησαν ότι κάποιο άλλο τους καλύπτει καλύτερα. Δικαίωμα τους. Κάποια άλλα όλο δηλώνουν ότι φεύγουν, αλλά όλο έρχονται για να δημιουργήσουν φασαρίες περί όνου σκιάς. Δεν πειράζει, κι αυτά μέσα στη ζωή είναι. Το ποιοί "χαλάνε" ένα site, είναι κάτι που μόνο ο χρόνος το δείχνει με βεβαιότητα και όχι οι εικασίες του καθενός, τις οποίες φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει, αλλά όχι και να επιβάλλει.
Κάποια στιγμή πάντως πρέπει να γίνει κατανοητό ότι η ΟΔ δεν υπάρχει για να λογοκρίνει απόψεις (εκτός πολύ τραβηγμένων εξαιρέσεων) αλλά για να ελέγχει τον τρόπο με τον οποίο αυτές εκφράζονται.
Από εκεί και πέρα, έχουν υπάρξει πολλές μικροπρέπειες με τις οποίες θα προτιμούσα να μην ασχοληθώ και ελπίζω να μην χρειαστεί. Οι αυτουργοί τους δείχνουν μόνοι τους το επίπεδο τους και όποιος έχει την κρίση να το καταλάβει, το καταλαβαίνει. Εύχομαι και οι ίδιοι.

Το παρόν θέμα έχει ξεφύγει εντελώς και δεν βρίσκω λόγο να συνεχίζει να μένει ανοιχτό.
Από εκεί και πέρα, όποιος θεωρεί ότι του είναι χρήσιμο το site και έχει την πρόθεση να τηρήσει τους κανόνες του, μένει, όποιος δεν του βρίσκει κάποια χρησιμότητα ή αντιτίθεται με τους κανόνες του, φεύγει. Its a free country. Εύχομαι μόνο και στους μεν και στους δε να τηρήσουν την όποια απόφαση πάρουν με αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Julian

Νεοφερμένος

Η Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό εννοούμε ακριβώς όποιοι μιλάμε για λογοκρισία.
Δεν υπήρχε κανένας λόγος να κλείσει το θέμα αυτό, όταν είχαν γραφεί μόνο 5 σελίδες! Ούτε υπήρξαν χυδαιολογίες κλπ.
Είναι προφανής ο λόγος που δεν άρεσε: η διαφήμιση του άλλου forum!

Κρίμα, λυπάμαι πολύ όταν νιώθω μ*****ας σε ένα forum που μπαίνω καθαρά για ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών σχετικές με τις γατούλες μας!
Όσον αφορά για το θέμα που θίχτηκε, το πιο ουσιαστικό είναι το σχόλιο της Desdemona: ότι ουσιαστικά μπήκε στο τριπάκι να φιλτράρει κάθε της άποψη για να γίνεται αρεστή (δηλαδή, καμιά αυθεντικότητα, κανένα θάρρος της γνώμης, άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε κλπ) και να παπαγαλίζει δογματισμούς για στειρώσεις.
Μπορεί εμένα να με βρίσκουν σύμφωνη αυτές οι απόψεις, όμως τα άτομα που τις αναπαράγουν με τέτοιο ακραίο δογματισμό, αν και έχουν ως αφετηρία αγνές προθέσεις, καταλήγουν στο να κάνουν αυτοσκοπό όλη τη φιλοσοφία της φιλοζωίας.
Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που σε κάποιο σημείο ξέφυγα κι εγώ προσωπικά, και είχα αντιπαραθέσεις, κάνοντας προκλητικά σχόλια. Όσοι με γνώρισαν από κοντά πιστεύω να κατάλαβαν ότι δεν είχα κάτι προσωπικό μαζί τους, απλά όλη αυτή η πόρωση και η απολυτότητα στις απόψεις, φαινόταν κωμικοτραγική. Με κερασάκι στην τούρτα τον Σέλευκο... εκεί κι αν ακούστηκαν "παπάδες"!
Είναι κακό να είστε τόσο δογματικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
αν συνεχιστει η κουβεντα κι εδω απλα θα κλειδωθει και αυτο.
φαυλος κυκλος.
δε νομιζω οτι ειχε να κανει με αναφορα σε καποιο αλλο φορουμ.......
απλα καπως ετσι παει η ροη...τελικα..
μπαινουμε ολοι στο ιδιο τριπ ..οσοι μιλαμε και οσοι κλειδωνουν..
nevermind.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
αν συνεχιστει η κουβεντα κι εδω απλα θα κλειδωθει και αυτο.
..οσοι μιλαμε και οσοι κλειδωνουν..
nevermind.:|

Τι να πω, χάνω πάσα ιδέα για το σαιτ, κρίμα...:down::down::down::down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδιά νομίζω ότι κάποια πράγματα έχουν παρεξηγηθεί, ουτε φυσικα υπάρχει ο φόβος "διαφήμισης" του άλλου φόρουμ (αλλωστε όλα τα μέλη του το έχουν για υπογραφή οπότε δεν ειναι δύσκολο για κάποιον να το δει και να μπει), αλλα ουτε και ειναι ευχαριστο για κανεναν να βλέπει να κλειδωνεται ένα θέμα ή να το κλειδώνει. Απλά αντι να ασχολουμαστε με ουσιώδη πράγματα (που συγνωμη αλλα θεωρω πιο ουσιώδες αν "στραβοπάτησε" σήμερα ο γάτος μου έστω), παρα να αναλώνω το χρόνο μου σε τέτοιες συζητήσεις που γίνονται για τα μάτια του κόσμου και μόνο, καθώς οι "εμπλεκόμενοι΄" ΄ξέρουν ότι έχουν γίνει και ξαναγίνει...κουραση ε?

Υ.Γ.και όποιος δεν θέλει να συμμετέχει στο φόρουμ ή να γραφτεί σε κάποιο άλλο έχει παντα το ελεύθερο να το κάνει, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
νοτα μαζι σου..απλα δες το λιγο σφαιρικα.
σε οποιο θεμα εχει κλειδωθει παιζει το ιδιο σεναριο.
απλα οταν ενα "παρεακι" αρχιζει και γραφει τα σεντονια μπαινενεται και σεις στο τριπακι να κλειδωσετε τα θεματα (ειτε γιατι γινεται αυτο το ανουσιο ειτε γιατι υπαρχει φοβος μην υποθουν ασχημα λογια) , ενω η ουσια της συζητησης βρισκεται αλλου και κανεις δεν ασχολειτε με τα σεντονια..
ειναι αδικο για τους λοιπους που ανταλασουν αποψεις.
ναι κι εμενα με κουραζει αλλα παω παρακατω δεν ειναι για 3-4 ατομα το ποστ αλλα και για τους 3250 (ζωη ναχουμε)
και φυσικα δεν μου περασε απο το μυαλο οτι κλειδωθηκε για αναφορα σε αλλο φορουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι ακριβώς προσέφερε αυτό το θέμα (ή το παρόν);
Πως βοηθούσε στη βελτίωση του site;
Εγώ το μόνο που είδα είναι στείρες αντιπαραθέσεις μεταξύ των ίδιων και των ίδιων ατόμων και χαλαρή άσχετη κουβεντούλα (για την οποία έχουμε άλλα θέματα).
Αν έχετε κάτι συγκεκριμένο να πείτε, πείτε το.
Αλλιώς ναι, θα κλειδωθεί και το παρόν.
Η κριτική έχει νόημα μόνο όταν είναι εποικοδομητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desdemona

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν και είναι στην απόλυτη δικαιοδοσία των mods και των admins, ωστόσο πολύ θα ήθελα να μάθω κάτω υπό ποιες προϋποθέσεις κλειδώνεται ένα θέμα. Όταν προσβάλλει τη δημόσια αιδώ, τα ανθρώπινα δικαιώματα, το περί δικαίου αίσθημα, τι;
Εκτός από την αγάπη μας για τις γάτες, εδώ μέσα μοιραζόμαστε και κάτι άλλο: τον κοινό νου. Αν θεωρείτε ότι πρέπει να υποβαθμίσουμε την ιδιότητά μας αυτή, στο τέλος να μπαίνουμε στο φόρουμ, να κάνουμε ένα νιάου και να τελειώνει η υπόθεση. Το φόρουμ δεν είναι άραγε ζωντανός οργανισμός; Όπου ζυμώνονται κάποιες απόψεις;
Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, ούτε προσβεβλημένη νιώθω που κλειδώθηκε το θέμα που άνοιξα, ούτε και πρόκειται να σταματήσω να μπαίνω εδώ μέσα. Έχω πιο σοβαρά πράγματα να με απασχολούν αυτή τη στιγμή από κάτι τέτοιο. Απλώς εκφράζω την απορία μου, άλλωστε πολλά μέλη φάνηκαν να ενδιαφέρονται για την εξέλιξη των πραγμάτων εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
τοτε ας μεταφερθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zorica

Νεοφερμένος

Η zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Tι εγινε παλι κατι εχασα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desdemona

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν έχετε κάτι συγκεκριμένο να πείτε, πείτε το.
Αλλιώς ναι, θα κλειδωθεί και το παρόν.
Η κριτική έχει νόημα μόνο όταν είναι εποικοδομητική.
Ένα θέμα λοιπόν κλειδώνεται όταν κρίνεται βαρετό.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chouzouris

Νεοφερμένος

Η chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα ότι "η κριτική έχει νόημα μόνο όσο ΔΕΝ κατευθύνεται στους... διοικούντες!".

Εδώ μιλάμε για το δογματισμό που καταλαμβάνει κάποιους στη δημόσια συζήτηση. Δογματισμό που κάνει τελικά ΚΑΚΟ στη φιλοζωία! Και κάνει τους ίδιους τους φιλόζωους γραφικούς. Αυτό στιλιτεύουμε! Και ευχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές να εκλείψουν από το φόρουμ!
Αν αυτό δεν είναι σοβαρό, τότε ΟΚ κλείδωσε κι αυτό το θέμα... Αααα μην ξεχάσεις να βάλεις και το κερασάκι, δηλαδή ότι εδώ δεν γίνεται "λογοκρισία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Αν και είναι στην απόλυτη δικαιοδοσία των mods και των admins, ωστόσο πολύ θα ήθελα να μάθω κάτω υπό ποιες προϋποθέσεις κλειδώνεται ένα θέμα. Όταν προσβάλλει τη δημόσια αιδώ, τα ανθρώπινα δικαιώματα, το περί δικαίου αίσθημα, τι;
Ένας πάρα πολύ βάσιμος λόγος για να κλειδωθεί ένα θέμα, είναι όταν εξελίσσεται σε flame war.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desdemona

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ένας πάρα πολύ βάσιμος λόγος για να κλειδωθεί ένα θέμα, είναι όταν εξελίσσεται σε flame war.
Με συγχωρείς πολύ Αλίκη μου, αλλά έχω δει πολύ χειρότερα θέματα να μένουν ανοιχτά. Και με άσχημους χαρακτηρισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marmanga

Νεοφερμένος

Η Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ΟΚ, επειδή δεν ξέρω από ιντερνετική ορολογία, χρειάστηκα το λεξικό...
https://encarta.msn.com/dictionary_1861690479/flame_war.html
Δεν μου κολλάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
έχω δει πολύ χειρότερα θέματα να μένουν ανοιχτά.
Θα προτιμούσα να μιλάμε με συγκεκριμένα παραδείγματα.
Παρ' όλα αυτά, ναι, κι εγώ πιστεύω ότι στο παρελθόν η ομάδα διαχείρισης έδειξε υπερβολική επιείκεια εκεί που δεν έπρεπε. Αυτό νομίζω πληρώνουμε τώρα.:/:
Είναι όμως δίκοπο μαχαίρι: αποφασίζεις να είσαι επιεικής και να αφήσεις ένα θέμα να "πεθάνει" μόνο του, προκειμένου να μη θιγεί κανείς και έτσι αφήνεις ελεύθερο πεδίο στα παντός είδους trolls. Από την άλλη, αν κάνεις πιο αυστηρές και άμεσες κινήσεις δημιουργούνται άσχημες εντυπώσεις για "λογοκρισία". Σε μια ομάδα 3.000+ μελών, ΠΟΤΕ δεν μπορούν να είναι όλοι ευχαριστημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top