Έχετε σκεφτεί ποτέ να αυτοκτονήσετε;

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
36 χρονια με τη λατρεμενη μου συζυγο με 2 υπεροχες κορες 1εγγονο θυσαυρο τωρα που βρεθηκα εκτος του σπιτιου μου μονο 1 λυση υπαρχει. Αυτοκτονια. Εγω φταιω για ολα. Τα οικονομικα με εκαναν να της συμπεριφερθω κακιστα. Δεν υπαρχει θεμα τριτου προσωπου. Την εβριζα, την προσβαλα αλλα τωρα θα βρω τροπο να αυτοκτονησω. Δεν ειμαι των λογων.

Σοβαρά μιλάς; Αυτό το θεωρείς ώριμη αντιμετώπιση; Αυτό είναι το παράδειγμα που θες να δώσεις στις κόρες και τον εγγονό σου; Η ζωή είναι ωραία. Τιποτε δε συγκρίνεται με αυτή. Τα πάντα εδώ είναι καλύτερα απο το θάνατο
Δείξε ανδρισμό και ξανακέρδισε τη γυναίκα σου, γιατί παρά τα προβλήματα είναι η σύντροφος σου και θα σε καταλάβει. Αν αυτοκτονήσεις δεν θα δεις το εγγόνι σου να μεγαλώνει, να προοδεύει. Σκέψου. Δεν είμαι καλός στα λόγια αλλά νομίζω οτι καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
36 χρονια με τη λατρεμενη μου συζυγο με 2 υπεροχες κορες 1εγγονο θυσαυρο τωρα που βρεθηκα εκτος του σπιτιου μου μονο 1 λυση υπαρχει. Αυτοκτονια. Εγω φταιω για ολα. Τα οικονομικα με εκαναν να της συμπεριφερθω κακιστα. Δεν υπαρχει θεμα τριτου προσωπου. Την εβριζα, την προσβαλα αλλα τωρα θα βρω τροπο να αυτοκτονησω. Δεν ειμαι των λογων.

Φιλε μου παρτο αλλιως...δηλαδη τι σκεφτεσαι οτι να ριξεις σε πενθος την οικογενεια σου που λες τοσοσ πολυ οτι τους αγαπας...αυτο θεωρεις λυση...να τους κανεις κακο στην ουσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
36 χρονια με τη λατρεμενη μου συζυγο με 2 υπεροχες κορες 1εγγονο θυσαυρο τωρα που βρεθηκα εκτος του σπιτιου μου μονο 1 λυση υπαρχει. Αυτοκτονια. Εγω φταιω για ολα. Τα οικονομικα με εκαναν να της συμπεριφερθω κακιστα. Δεν υπαρχει θεμα τριτου προσωπου. Την εβριζα, την προσβαλα αλλα τωρα θα βρω τροπο να αυτοκτονησω. Δεν ειμαι των λογων.

Σε 3 γραμμες εχεις αναφερει 4 λογους για να συνεχισεις να ζεις(τις κορες σου,τη γυναικα σου και τον εγγονο σου).Αν τους αγαπας παλεψε το και μην τους πληγωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Όμως, υπάρχουν και κάποιες αυτοκτονίες που έμειναν στην Ιστορία και μάλιστα εκθειάζονται. Κλασικό παράδειγμα ο "Χορός του Ζαλόγγου".


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Συμφωνώ με την Dalian!!! το ν' αυτοκτονεί κανείς δεν είναι καν λύση, είναι παραίτηση... Έπειτα για ποιό λόγο κανείς ν' αυτοκτονήσει;; Με τον τρόπο αυτό είναι σαν ν' απαγορεύει από τον εαυτό του να ξεπεράσει την όποια δύσκολη στιγμή του και να έχει προοπτικές για ένα καλύτερο μέλλον... Οι καθημερινές δυσκολίες είναι συγχρόνως και ευκαιρίες για να χτίσουμε έναν καλύτερο ή σοφότερο εαυτό μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Το να αυτοκτονήσει κάποιος είναι η μεγαλύτερη βλακεία που μπορεί να κάνει,η ζωή μας είναι το πολυτιμότερο δώρο που έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
I mostly think about killling myself and sex...but i way too pussycat to take more that one aspirin ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για τους αλλους ειμαι αρκετα ευχαριστο ατομο πολλοι με εχουν αποκαλεσει και η χαρα της ζωης, η ψυχη της παρεας και τα σχετικα.. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι καθολου ετσι, οι πααρα πολοι κοντινοι μου ειχαν ελαχιστες φορες την δυνατοτητα να το καταλαβουν αυτο., Το γελιο και το χιουμορ για μενα ειναι αμυνα σε τετοιο μεγαλο βαθμο που γινομαι χαζοχαρουμενο... Απορω και τωρα με το κουραγιο μου να γραψω εδω κατι τετοιο.. Μου χει περασει απο το μυαλο λοιπον η ιδεα της αυτοκτονιας αλλα στιγμιαια, σε παρα πολυ δυσκολες καταστασεις που ενιωθα οτι κανενας δε με καταλαβαινει και οτι ειναι αδικο να ζω σε αυτο το περιβαλλον με τα συγκεκριμενα ατομα (ολα αυτα στην εφηβεια ετσι που οπως οι περισσοτεροι αντιμετωπισα κοινωνικα προβληματα για καποια περιοδο) Εντουτοις παντα μετα απο μια τετοια σκεψη μου ρχοταν η σκεψη της ελπιδας στο μυαλο, οτι αυτα τα περναω σιγουρα για καποιο λογο και οτι συντομα η ζωη θα με αποζημιωσει... Και οντως πολυ γρηγορα η ζωη με αποζημιωσε νταξει σιγουρα κουνησα και γω το δαχτυλακι μου καπως, ωστε να γνωρισω τα σωστα ατομα που με εκαναν να αναθεωρησω και να αγαπησω ξανα αυτη τη φιλη απο τα παλια τη ΖΩΗ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Στην εφηβεία την είχα περάσει την φάση. Είχα κάνει απόπειρα,αλλά,όπως βλέπετε,απέτυχε. :P
Πλέον,δεν μπορώ να πω,ότι είμαι το πιο ευτυχισμένο άτομο,αλλά δεν το σκέφτομαι. Δηλαδή μου περνάει καμιά φορά πάνω στα νεύρα "ναι,να κόψω καμιά φλέβα,να δω πως σκατά θα επιβιώσετε χωρίς εμένα",αλλά καμιά σοβαρή σκέψη. Ελπίζω πως κάποια στιγμή τα πράγματα θα καλυτερέψουν. Συμβάλλει και λίγο ότι έχω γίνει πιο σκληρή απέναντι στο κόσμο,έφυγε εκείνος ο ρομαντισμός της εφηβείας.
Όπως λένε,τα πρώτα εκατό χρόνια είναι δύσκολα,μετά συνηθίζεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω για το αν οι περισσότεροι εδώ λέτε την αλήθεια.Αν κάποιος το σκεφτόταν πολύ σοβαρά να αυτοκτονήσει* ή ακόμα έκανε κάποια απόπειρα τότε σίγουρα δε θα το διατυμπάνιζε στα φόρουμ.Οπότε πιστεύω ότι οι περισσότεροι-αν όχι όλοι- είτε λέτε ψέματα για προσοχή,είτε δεν έχετε καταλάβει τι σημαίνει να θέλω να δώσω τέρμα στη ζωή μου(γιατί το να σου έρθει μια φορά στο μυαλό σου έτσι πάνω στα νεύρα σου δεν είναι τίποτα).

*Κάποιος που θέλει να αυτοκτονήσει μισεί τη ζωή του.Αντιμετωπίζει σοβαρότατα-τις περισσότερες φορές- προβλήματα για τα οποία πιστεύει πως δεν υπάρχει λύση.Βρίσκεται σε μια κατάσταση(ψυχολογική) την οποία δε μπορώ ούτε να περιγράψω.Οπότε εσείς που το σκεφτήκατε σοβαρά και μάλιστα αποπειραθήκατε κιόλας,ήσασταν όντως σε αυτήν τη θέση ή μήπως όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
οπα οπα υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις δεν μπορεις να κανεις τετοιες γενικευσεις. Κατι τετοιο δεν το περναμε ολοι με τον ιδιο τροπο και επισης μην ξεχνας οτι η αξια της ζωης για τον καθενα ειναι διαφορετικη. Εγω για παραδειγμα την αγαπω σε μεγαλο βαθμο και η αυτοκτονια μου φαινεται μια απο τις μεγαλυτερες ΥΒΡΕΙΣ το οτι μου περασε λοιπον μια φορα απο το κεφαλι μου κατι τετοιο ειναι τραγικο. Δεν το λεω για να τραβηξω την προσοχη κανενος ειμαστε αγνωστοι μεταξυ αγνωστων εδω μεσα να δεν το χεις καταλαβει το λεω γιατι βλεπω το στεκι σα φορουμ εξομολογησεων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οκ εκεί που είμαι σε ένα μπαλκόνι ψηλά λέω "αν πέσω τώρα θα ησυχάσω;" :hehe: αλλά νοτ δεν πιστεύω ότι η αυτοκτονία είναι λύση ότι και να είναι πρέπει να το παλεύουμε.. Και δε νομίζω να το επιχειρούσα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mailmad

Νεοφερμένος

Ο mailmad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έγω έχω σκεφτεί να αυτοκτονήσω, αλλά μάλλον είναι ακίνδυνη σκέψη.
Έχω φτιάξει κάποια χειρόγραφη διαθήκη, για κάθε ενδεχόμενο, και έχω φροντίσει να μην έχω ανοιχτές υποχρεώσεις.
Το πρόβλημα είναι ότι αν έκανα κάποια τέτοια κίνηση, θα στενοχωρούσε τους γονείς μου και τα αδέρφια μου.
Πριν από αρκετά χρόνια μια φίλη μου, είχε δει στον ύπνο της, ότι ήμουν πεθαμένος, και έκλαιγε ο πατέρας μου πάνω από το φέρετρο.
Μια φορά είχα δει και γω ένα περίεργο όνειρο. Ανέβαινα λέει μια ανηφοριά, και κουβαλούσα μαζί και ένα καρότσι σαν αυτό της λαϊκής. Με οδηγούσε σε αυτό το ταξίδι ο θείος μου ο παπάς. Τελικά φτάσαμε μπροστά σε κάποιον ο οποίος πρέπει να είχε σημαντική θέση, γαιτί κάθονταν στο κέντρο ενός λευκού χώρου.
Εκεί έβγαλα κάποια πράγματα από το καρότσι και τα άφησα σε αυτόν. Ο θείος μου μου λέει,"Δώσε και αυτά" με σοβαρό τόνο, και έβγαλα κάποια επιπλέον πράγματα από το καρότσι. Μετά μου είπε "κάτσε εκεί". Ήταν ένα τμήμα δεξιά του χώρου, που κάθονταν και άλλοι άνθρωποι. Εκεί που έκατσα, παρατήρησα ότι κάθονταν και η νεκρή γιαγιά μου. Της είπα με ενθουσιασμό "Τι κάνεις γιαγιά;", και μου χαμογέλασε και αυτή με έντονο ενθουσιαμό.
Το πρόβλημά μου είναι ότι βρίσκομαι πολύ πολύ μακριά από αυτό που θα ήθελα να είμαι, και όσο πηγαίνω απομακρύνομαι όλο και περισσότερο.
Αν το αποφάσιζα τελικά μάλλον θα διάλεγα τη μέθοδο του ηθοποιού Rober williams. Σακούλα στο κεφάλι, και λαστιχάκι στο λαιμό, για την αποφυγή διαρροής αέρα. Μου φαίνεται η πιο ανώδυνη.
Έκανα μια δοκιμή με μια σακούλα αλλά μου έπεφτε μικρή, έτσι την επόμενη μέρα, προμηθεύτηκα 3-4 μεγαλύτερες από την αγορά. Δεν πήρα μία για να μη καρφωθώ, ή τουλάχιστον για να μη νιώσω ότι καρφώνομαι.
Έτσι λοιπόν, έχω αποθηκεύσει τις σακούλες για παν ενδεχόμενο, αν και τελικά δεν το βλέπω να τις χρησιμοποιώ. Δυστυχώς, αν τελικά δεν τις χρησιμοποιήσω, θα είναι μια χειρότερη εξέλιξη απότι αν τις χρησιμοποιούσα. Ήδη βρίσκομαι εδώ και χρόνια σε φάση που λέω σχεδόν σε καθημερινή βάση και χιλιάδες φορές το μήνα "Θέλω να ..." και "Πρέπει να ...". Έτσι ίσως αυτή η παρένθεση που λέγετε ζωή, θα πρέπει να κλείσει μια ώρα αρχύτερα. Αυτό, αν και δεν μπορεί να το συλάβει ένας ευτυχισμένος άνθρωπος, δείχνει απολύτως λογικό σε κάποιον που δεν είναι.
Τώρα που γράφω αυτά τα πράγματα, δείχνει στη τηλεόραση τον Σάκη Μπουλά, και σκέφτομαι "Κοίτα ποιός έφυγε, ενώ θα έπρεπε να φύγει άλλος στη θέση του". Είναι άδικη η ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το ´ευτυχισμενος´ ειναι πολυ γενική λέξη. Βλεπεις πολλούς ανθρωπους σημερα να ειναι ευτυχισμένοι? απλα δεν καθεται ο καθενας να πει τον πόνο του..ενταξει παντα υπαρχουν ανθρωποι που βρίσκονται σε καλύτερη φαση της ζωής τους απο μας. Η αυτοκτονία ομως δεν ειναι λύση. Λύση θα ηταν να ψάξεις να βρεις αυτα που σε κανουν δυστυχισμένο και να προσπαθήσεις να τα αλλάξεις..το να βρεις καποιο να μιλήσεις ειτε ειναι καποιος ψυχολόγος ειτε ενας φίλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το χω σκεφτεί μόνο μια φορά που σκεφτόμουνα πόσο επικινδυνος ειναι κοσμος..αλλα οχι πολυ σοβαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mailmad

Νεοφερμένος

Ο mailmad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το ´ευτυχισμενος´ ειναι πολυ γενική λέξη. Βλεπεις πολλούς ανθρωπους σημερα να ειναι ευτυχισμένοι?
Όντως, ίσως δεν είναι και η πιο πετυχημένη λέξη. Θα μπορούσα ίσως να την αντικαταστήσω με τη λέξη "νορμάλ".

Η αυτοκτονία ομως δεν ειναι λύση.
Τι ειρωνικό. Τα ίδια έλεγα και γω παλιά.

Λύση θα ηταν να ψάξεις να βρεις αυτα που σε κανουν δυστυχισμένο και να προσπαθήσεις να τα αλλάξεις..
Ένας ανάπηρος που τον ενοχλεί ότι δεν μπορεί να γίνει ακροβάτης στο σχοινί, πως μπορεί να το διορθώσει αυτό;
Ένας ισοβίτης που θέλει να ταξιδέψει σ'όλο το κόσμο, πως μπορεί νά το διορθώσει αυτό;

το να βρεις καποιο να μιλήσεις ειτε ειναι καποιος ψυχολόγος ειτε ενας φίλος.
Σε φίλους μου ντρέπομαι να μιλήσω. Δηλαδή σε έναν που μίλησα, σε όσα του είπα με βρήκε λάθος. Ακόμα και γω, που δεν έχω τη καλύτερη γνώμη για τον εαυτό μου, δεν νομίζω ότι τα έχω κάνει όλα λάθος. Ίσως δεν βρήκα και τον κατάλληλο άνθρωπο να τα πω.
Δοκίμασα και 2 ψυχολόγους. Είχαν διαφορετική άποψη μεταξύ τους. Δεν είχα κάποιο αποτέλεσμα, αλλά ούτε καν είδα κάποια ελπίδα προοπτικής.
Φαίνεται ότι ένα μέρος του προβλήματος βρίσκετε έξω από μένα, και δεν μπορώ να το λύσω.
Έτσι η διακοπή αυτής της κακόγουστης φάρσας, φαίνεται να είναι η μόνη λογική λύση. Να ξεκαθαρίσω ότι οι πιθανότητες να το κάνω είναι πολύ ισχνές, γιατί ο τρόπος ζωής μου δείχνει το αντίθετο. Ένας άνθρωπος που θέλει να τερματίσει τη ζωή του, είναι δυνατόν να τρέφεται υγιεινά, να αθλείται έστω περιστασιακά, και να απέχει πεισματικά από το αλκοόλ και το κάπνισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τι να πω? Δεν ξερω για ποιο λογο ακριβως νιωθεις ετσι? Ενας αναπηρος που τον ενοχλει οτι δεν μπορει να γινει ακροβατης στο σχοινι σιγουρα μαθαινει να ζει ξεροντας πως δεν μπορει να γινει. Γενικα αν δεις γυρω σου ατομα που ειναι αναπηρα θα διερωτηθεις πως μαθαινουν να ζουν με το προβλημα τους και ποση δυναμη πραγματικα χρειαζεται για να συνειδητοποιησουν πως δεν μπορουν να ζουν οπως πριν. Κι ομως βρισκουν τη δυναμη και το αντιμετωπιζουν. Ισως πολλες φορες αν οχι τις περισσοτερες πρεπει να μαθουμε να συμβιβαζομαστε με το πως ειναι η ζωη μας ακομα και αν δεν καταφερνουμε να κανουμε οσα ονειρευομαστε. Πιστευεις οτι ολοι γυρω σου ειναι ευχαριστημενοι με το πως ειναι η ζωη τους? Πολλα ατομα παντως που ξερω και βλεπουν ετσι τη ζωη τους βρισκουν διεξοδο προς το Θεο αλλα βεβαια αυτο ειναι και αναλογα με τα πιστευω του καθενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Mailmad όποιος φευγει χανει πολλα απο την ζωη.
Για μενα αξιζει να τα ζει κανεις και τα καλα και τα ασχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Mailmad όποιος φευγει χανει πολλα απο την ζωη.
Για μενα αξιζει να τα ζει κανεις και τα καλα και τα ασχημα.
couldnt agree more:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε αν δεν μας πεις ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα σου δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε, οπότε η γράψτο ή αν δε θες δημόσια στείλε μου πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top