Έχετε συγκεκριμένο "τύπο" ή όχι;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Unpopular opinion: το σεξ δε μετράει ιδιαίτερα, χίλλιες φορές να είχα μια ωραία και νέα, παρά μια 40ρα πατσωμένη που ξέρει όλα τα κόλπα απ' το κοσμοπόλιταν.

Άλλο αυτό. Πράγματι το σεξ δεν μετράει ιδιαίτερα.

Αλλά καθεμία to her own. Με τα πλεονεκτήματά τους και τα μειονεκτήματά τους. Δεν το πήγα καν εκεί.

Το πήγα στον καυκάσιο τύπο, αυτό το περίεργο ασπρουλιάρικο δέρμα που δεν μπορώ. Η μεσογειακή σκοτεινή απόχρωση μου αρέσει περισσότερο.
ΥΓ: Κι όσο για τις 40άρες, το άγχος σου να μην είναι μη τα χει μάθει απο το κοσμοπόλιταν αλλά τι της έκανε ο πρώην και ξέρει τόσο καλές πίπες.

Εκεί να σε δω πως θα στριφογυρίζει το μυαλουδάκι σου ότι θα το έγλυφε σαν παπαρδέλα το π...κέφαλο του Μπάμπη και τώρα θα σε φιλάει γλυκά γλυκά στα χειλάκια.

Είσαι αρκετά άντρας να το αντέξεις; Γιατί κι εσυ μ...ά έχεις γλύψει πριν το δικό της! :bleh:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο αυτό. Πράγματι το σεξ δεν μετράει ιδιαίτερα.

Αλλά καθεμία to her own. Με τα πλεονεκτήματά τους και τα μειονεκτήματά τους. Δεν το πήγα καν εκεί.

Το πήγα στον καυκάσιο τύπο, αυτό το περίεργο ασπρουλιάρικο δέρμα που δεν μπορώ. Η μεσογειακή σκοτεινή απόχρωση μου αρέσει περισσότερο.
ΥΓ: Κι όσο για τις 40άρες, το άγχος σου να μην είναι μη τα χει μάθει απο το κοσμοπόλιταν αλλά τι της έκανε ο πρώην και ξέρει τόσο καλές πίπες.

Εκεί να σε δω πως θα στριφογυρίζει το μυαλουδάκι σου ότι θα το έγλυφε σαν παπαρδέλα το π...κέφαλο του Μπάμπη και τώρα θα σε φιλάει γλυκά γλυκά στα χειλάκια.

Είσαι αρκετά άντρας να το αντέξεις; Γιατί κι εσυ μ...ά έχεις γλύψει πριν το δικό της! :bleh:
Κατάλαβα, είσαι τύπος πενέλοπε κρουζ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Νίνα Τζιβανίδου !!!

ο δικός μου τύπος είναι σαν αυτήν εδώ στο βίντεο
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Ο τύπος μου έχει καταλήξει με μεγάλη ακρίβεια και παγιότητα σε συγκεκριμένο είδος δυτικοευρωπαίας γόνου αριστοκρατικών ινδοευρωπαίων οικογενειών, με δέρμα λευκό αλπίνα και μακριά καστανά μαλλιά.
Επιτελους, ενα ατομο που συμφωνει μαζι μου στο λευκο δερματακι
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα με παρετε με τις πετρες αλλα θα τα γραψω. Μου αρεσουν οι μελαγχρινοι/καστανοι με ή χωρις μαλλια, με αξυριστο look, φυσιολογικο βαρος και σωματοτυπο, λευκα δοντια και οχι πολυ στραβα, περιποιημενοι και να ντυνονται καλα. Με ελκυουν πολυ οι αντρες με κοστουμι. Οσον αφορα τον χαρακτηρα, μου αρεσουν οι εξυπνοι και witty, οι ευγενικοι και με τροπους, οι χαρουμενοι και αισιοδοξοι. Επισης δεν βγαινω με καποιον που δεν εχει πτυχιο πανεπιστημιου. Δεν μπορω να επικοινωνησω και εκνευριζομαι οταν ακουω βλακειες. Αποφευγω τους θρησκοληπτους οπως ο διαολος το λιβανι. Δεν μπορω να ακουω για θρησκειες.

Μου θυμίζεις την Τζοβάνα, καριερίστα με ταγιέρ, στην αγκαλιά λαπτόπ, στην διοίκηση εξπέρ.
Ραντεβού της έλεγα, κοιτούσε οργκαναίζερ, γι αυτό έμενα σπίτι.... κι έμαθα συνθεσάιζερ.

Ο τύπος μου έχει καταλήξει με μεγάλη ακρίβεια και παγιότητα σε συγκεκριμένο είδος δυτικοευρωπαίας γόνου αριστοκρατικών ινδοευρωπαίων οικογενειών, με δέρμα λευκό αλπίνα και μακριά καστανά μαλλιά.

Δυστυχώς γεννήθηκες 3 αιώνες too late και μας έχουν τελειώσει οι αριστοκράτισσες. Επίσης το πολύ άσπρο χρώμα βάφει εύκολα, έτσι λέει η μάνα μου.



Εγώ πάντως δεν μπορώ να περιοριστώ έτσι εύκολα σε ένα στερεότυπο, όλες έχουν την χάρη τους, άσπρες, μαύρες, κίτρινες, μπεζ. Κάτι ξέραν οι σουλτάνοι που είχανε χαρέμι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Κάτι ξέραν οι σουλτάνοι που είχανε χαρέμι.

Τι κρίμα που πέθαιναν πολύ σύντομα, σε μάχες ή απο δολοπλοκίες της Αυλής, προτού να καταγραφεί ιστορικά το πόσες καρτέλες ψυχοφάρμακα θα είχαν καταναλώσει με αυτή τους τη σοφή επιλογή.

Πάλι καλά που δεν έχουμε τόσο συχνούς πολέμους ή αυταρχισμό στη Δύση και πλέον μπορούμε με άνεση να εξάγουμε τα ασφαλή συμπεράσματα τέτοιων συνηθειών. Η μονογαμία θα ήταν αδύνατο να σε στείλει στο ψυχιατρείο ή και χειρότερα.

Oh wait... :devil:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι κρίμα που πέθαιναν πολύ σύντομα, σε μάχες ή απο δολοπλοκίες της Αυλής, προτού να καταγραφεί ιστορικά το πόσες καρτέλες ψυχοφάρμακα θα είχαν καταναλώσει με αυτή τους τη σοφή επιλογή.

Πάλι καλά που δεν έχουμε τόσο συχνούς πολέμους ή αυταρχισμό στη Δύση και πλέον μπορούμε με άνεση να εξάγουμε τα ασφαλή συμπεράσματα τέτοιων συνηθειών. Η μονογαμία θα ήταν αδύνατο να σε στείλει στο ψυχιατρείο ή και χειρότερα.

Oh wait... :devil:

Χεχ, γενικώς όσοι καταλήγουν με ψυχοφάρμακα λόγο γυναίκας είναι όλοι μονογαμικοί τύποι και άκρως θα έλεγα που κάθονται και ασχολούνται υπέρ του δέοντος με μία. Τώρα αν είσαι σουλτάνος, πέραν του όχι έχεις και μια αυτοκρατορία να διοικήσεις, το πλήθος και μόνο των γυναικών του χαρεμιού σου δεν σου επιτρέπει να γνωρίσεις την κάθε μία αρκετά ώστε να σε επηρεάζουν οι μαλακίες και μένεις μόνο στα ωραία της... τα μάτια. Οπότε θα έλεγα μετά βεβαιότητος πως οι σουλτάνοι αν εξαιρέσουμε την επικινδυνότητα του επαγγέλματος και το όποιο άγχος προέκυπτε εκ τούτου, χαίρανε άκρας ψυχικής υγείας.

Πάντως ρε φίλε για να δεις τι άτομα είμαστε εμείς οι άντες. Φαντάσου ότι ο σουλτάνος είχε καμιά 300αρια γυναίκες στο χαρέμι, είχε μια διαφορετική δηλαδή για κάθε μέρα του χρόνου, και σιγά μην τις πηδούσε κιόλας δηλαδή, αφού με τέτοια υπερέκθεση μάλλον δεν θα του κινούσε το μάτι καμία πλέον, αλλά πάλι αν τόλμαγε κανένας κακόμοιρος να ακουμπήσει καμία τους, στην καλύτερη του κόβαν τα αρχίδια. Πιο μοναχοφαγάς πεθαίνεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Χεχ, γενικώς όσοι καταλήγουν με ψυχοφάρμακα λόγο γυναίκας είναι όλοι μονογαμικοί τύποι και άκρως θα έλεγα που κάθονται και ασχολούνται υπέρ του δέοντος με μία. Τώρα αν είσαι σουλτάνος, πέραν του όχι έχεις και μια αυτοκρατορία να διοικήσεις, το πλήθος και μόνο των γυναικών του χαρεμιού σου δεν σου επιτρέπει να γνωρίσεις την κάθε μία αρκετά ώστε να σε επηρεάζουν οι μαλακίες και μένεις μόνο στα ωραία της... τα μάτια. Οπότε θα έλεγα μετά βεβαιότητος πως οι σουλτάνοι αν εξαιρέσουμε την επικινδυνότητα του επαγγέλματος και το όποιο άγχος προέκυπτε εκ τούτου, χαίρανε άκρας ψυχικής υγείας.

Πάντως ρε φίλε για να δεις τι άτομα είμαστε εμείς οι άντες. Φαντάσου ότι ο σουλτάνος είχε καμιά 300αρια γυναίκες στο χαρέμι, είχε μια διαφορετική δηλαδή για κάθε μέρα του χρόνου, και σιγά μην τις πηδούσε κιόλας δηλαδή, αφού με τέτοια υπερέκθεση μάλλον δεν θα του κινούσε το μάτι καμία πλέον, αλλά πάλι αν τόλμαγε κανένας κακόμοιρος να ακουμπήσει καμία τους, στην καλύτερη του κόβαν τα αρχίδια. Πιο μοναχοφαγάς πεθαίνεις.

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι αδερφέ μου. Μου ήρεσεν η ανάλυσίς σου. (όντως)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι, γιατί το να πάρει πτυχίο κανείς σήμερα, είναι εξαιρετική εγγύηση ότι έχει μάθει τρόπους και ότι έχει εξελίξει τον εγκέφαλό του σε τέτοιο σημείο που να σου εξασφαλίζει ένα άλφα επίπεδο ώριμης διαλεκτικής.

Όταν την πίναμε στο 3ο έτος και καίγαμε κύτταρα, για κάτι γυναίκες σαν εσένα το προετοιμάζαμε το εγκεφαλάκι μας. :devil:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Καλό πράγματι, αλλά δεν έλεγα αυτή τη Σάσα, αναφερόμουν στη Σάσα Γκρέυ που έβαλα πιο πάνω.
Δοκιμασα να βγω με σεφ, voice actor, director σε μια εταιρια λογισμικου για νοσοκομεια. Κανεις δεν πηγε πανεπιστημιο και φανηκε απο το 1ο ραντεβου οτι δεν υπαρχει επικοινωνια. Το προσπαθησα, αλλα δεν. Ειμαι high maintenance, δεν διαφωνω, αλλα δεν θελω εναν τυπο διπλα μου με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο. Με κουραζει και με εκνευριζει. Δεν μπορω να ακουω βλακειες.

Σιγουρα υπαρχουν και μορφωμενοι καφροι με παραδειγμα εναν μηχανικο με μεταπτυχιακο, υψηλη θεση σε πολυεθνικη, με $200χιλ μισθο, και τερμα εμφανισιμο. Τελειος και ειχαμε καλη επικοινωνια αλλα αποδειχτηκε τερμα μ@λ@κ@ς πανω στο τριμηνο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Δοκιμασα να βγω με σεφ, voice actor, director σε μια εταιρια λογισμικου για νοσοκομεια. Κανεις δεν πηγε πανεπιστημιο και φανηκε απο το 1ο ραντεβου οτι δεν υπαρχει επικοινωνια. Το προσπαθησα, αλλα δεν. Ειμαι high maintenance, δεν διαφωνω, αλλα δεν θελω εναν τυπο διπλα μου με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο. Με κουραζει και με εκνευριζει. Δεν μπορω να ακουω βλακειες.

Σιγουρα υπαρχουν και μορφωμενοι καφροι με παραδειγμα εναν μηχανικο με μεταπτυχιακο, υψηλη θεση σε πολυεθνικη, με $200χιλ μισθο, και τερμα εμφανισιμο. Τελειος και ειχαμε καλη επικοινωνια αλλα αποδειχτηκε τερμα μ@λ@κ@ς πανω στο τριμηνο.

Δίνεις πολλές πληροφορίες και μιλάς πολύ, το ξέρεις;

Και όχι, ποτέ δε συμφωνήσαμε ότι είσαι high maintenance. Στην ουσία λες "δε διαφωνώ" (με τι; Με κάτι που δεν είπα) απλά και μόνο για να το δηλώσεις ότι είσαι απαιτητικό κοράσιον και να κάνεις demonstration of high value. :bleh:

Κλασσική τεχνική στις πωλήσεις "τι χρώμα θα το πάρετε το αυτοκίνητο;" (μα δε σου είπα ότι θα το πάρω, απλά το κοιτάω) -- Assume the sale λέγεται. Ε με μένα don't assume it.

Καλά να είσαι, και καλώς επιλέγεις τα κριτήρια που επιλέγεις στους άντρες και σου εύχομαι να βρίσκεις αυτό που αναζητάς. Μπορεί να φαίνεται παράδοξο, αλλά από μια στρεβλή οπτική το λες και τίμιο, όπως είπε και ο Γιάννης, αν και για τα δικά μου γούστα δεν είναι σε μέγεθος τόσο τίμιο ώστε να εκμαιεύσει σέβας από μένα ως δέκτη της πληροφορίας αυτής.

Εγω θα το ονόμαζα "τολμηρά ανερυθρίαστη εξελοποίηση μιας κατα φύσιν ρέουσας και ρομαντικής διαδικασίας".

Δεν είσαι high maintenance, είσαι high demands/expectationist.

Το ξέρω ότι μπορεί να με αντιπαθήσεις γι αυτή μου την παράθεση, και ότι ίσως κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνω περισσότερο διπλωματικός με τους ανθρώπους, ακόμα κι αυτούς που μου φαίνονται εκκεντρικοί σε σχέση με τα δικά μου πρότυπα...

...αλλά αυτός είμαι και με κάνει να νιώθω υπέροχα να λέω τα πράγματα όπως τα αντιλαμβάνομαι εγω, ασχέτως πως τα παρουσιάζετε όλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Έχω μία αίσθηση πως όταν μπαίνεις σε ζαχαροπλαστείο πάντως ο ζαχαροπλάστης μπορεί να άνετα να κάνει πολλά assumptions of sale.

Δεν μπαίνω σε ζαχαροπλαστεία. Το σπίτι μου έχει αρκετά σοκολατοειδή και γλυκά για να μου εξασφαλίσουν 65 εμφράγματα.

Να είσαι proactive καταναλωτής.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Επισης δεν βγαινω με καποιον που δεν εχει πτυχιο πανεπιστημιου. Δεν μπορω να επικοινωνησω και εκνευριζομαι οταν ακουω βλακειες. Αποφευγω τους θρησκοληπτους οπως ο διαολος το λιβανι. Δεν μπορω να ακουω για θρησκειες.
Δοκιμασα να βγω με σεφ, voice actor, director σε μια εταιρια λογισμικου για νοσοκομεια. Κανεις δεν πηγε πανεπιστημιο και φανηκε απο το 1ο ραντεβου οτι δεν υπαρχει επικοινωνια. Το προσπαθησα, αλλα δεν. Ειμαι high maintenance, δεν διαφωνω, αλλα δεν θελω εναν τυπο διπλα μου με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο. Με κουραζει και με εκνευριζει. Δεν μπορω να ακουω βλακειες.

Η Nelliel δεν μπορεί να ακούει βλακείες, μόνο να τις γράφει χε.


Ακούστε πώς η Nelliel κρίνει από το πρώτο ραντεβού αν υπάρχει επικοινωνία.

Nelliel: Και που λες Τάκη, σε ποιο πανεπιστήμιο πήγες?
Τάκης: Βασικά δεν πήγα πανεπιστήμιο, δεν ήμουν καλός μαθητής, αλλά από μικρός είχα κλίσει..
Nelliel: ΑΧΑΑ! σκουπίδι δηλαδή! μπράβο μπράβο, όόόόχι μπράβο Nelliel! πάλι καλή επιλογή έκανες, μα καλά τον μαλακομαγνήτη έχεις... Πρώτα ο σεφ, μετά ο voice actor και τώρα αυτός... Αχχ Nelliel γιατί να είσαι τόσο ρομαντική, αφού το περίμενες ότι δεν θα είχε πτυχίο μηχανικού ο ζωγράφος...

Είσαι high maintenance βρε παιδί μου, εσύ και αυτό επειδή αξίζεις πολλά! Διανοούμενη και μορφωμένη που δεν γενικεύει και που ξέρει πώς να κρίνει τους ανθρώπους.

Και κλείνω με:
Nelliel: Καμία επαφή με θρήσκους
Nelliel: Καμία επαφή πιο προσωπική με κάποιον χωρίς πτυχίο
Nelliel: Με κουράζουν και με εκνευρίζουν πολλοί εύκολα.
Nelliel: "Αχ, γιατί να μην να μην βρίσκω κάποιον να επικοινωνήσω..."
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,221 μηνύματα.
Δεν μπαίνω σε ζαχαροπλαστεία. Το σπίτι μου έχει αρκετά σοκολατοειδή και γλυκά για να μου εξασφαλίσουν 65 εμφράγματα.

Να είσαι proactive καταναλωτής.

Ελπίζω να εννοείς σφραγίσματα ειδάλλως τα σοκολατοειδή είναι αρκετά πιο επικίνδυνα απ'΄όσο θεωρούσαμε ως τώρα :laugh: .

Δοκιμασα να βγω με σεφ, voice actor, director σε μια εταιρια λογισμικου για νοσοκομεια. Κανεις δεν πηγε πανεπιστημιο και φανηκε απο το 1ο ραντεβου οτι δεν υπαρχει επικοινωνια. Το προσπαθησα, αλλα δεν. Ειμαι high maintenance, δεν διαφωνω, αλλα δεν θελω εναν τυπο διπλα μου με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο. Με κουραζει και με εκνευριζει. Δεν μπορω να ακουω βλακειες.

Σιγουρα υπαρχουν και μορφωμενοι καφροι με παραδειγμα εναν μηχανικο με μεταπτυχιακο, υψηλη θεση σε πολυεθνικη, με $200χιλ μισθο, και τερμα εμφανισιμο. Τελειος και ειχαμε καλη επικοινωνια αλλα αποδειχτηκε τερμα μ@λ@κ@ς πανω στο τριμηνο.

Εαν είχαν επικοινωνία με μια άλλη κοπέλα που είχε πάει πανεπιστήμιο όμως , τι θα έπρεπε να πούμε ; Δεν νομίζω οτι κάποιος κάνει connection με έναν άνθρωπο εξαιτίας του πανεπιστημίου. Ειδάλλως μάλλον κάνει social engineering . Βέβαια θα μου πεις μπορεί να τελείωσε μια φιλοσοφική ή άλλη σχολή που σχετίζεται με την ψυχή και τις αρετές του ανθρώπου επομένως έχει ένα υψηλότερο βαθμό αντίληψης . Θα σου πω true, αλλά τότε την πάτησες διπλά καθώς εαν διαβάσεις χωρίς να ζήσεις την ζωή είσαι ημιμαθής . Τι σημασία έχει εαν εγώ διαβάζω την βίβλο αλλά επι της ουσίας λέω ψέματα,είμαι δολοπλόκος και δεν σέβομαι τους συνανθρώπους μου ; :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Valder ειμαι και απο τα 2. Και high maintenance και high demands, δεν διαφωνω. Προτιμω ομως να ειμαι ειλικρινης και να μην σπαταλαω τον χρονο μου και τον χρονο καποιου αλλου. Θετω καποια στανταρντς και σε οποιον αρεσουν.

Η Nelliel δεν μπορεί να ακούει βλακείες, μόνο να τις γράφει χε.


Ακούστε πώς η Nelliel κρίνει από το πρώτο ραντεβού αν υπάρχει επικοινωνία.

Nelliel: Και που λες Τάκη, σε ποιο πανεπιστήμιο πήγες?
Τάκης: Βασικά δεν πήγα πανεπιστήμιο, δεν ήμουν καλός μαθητής, αλλά από μικρός είχα κλίσει..
Nelliel: ΑΧΑΑ! σκουπίδι δηλαδή! μπράβο μπράβο, όόόόχι μπράβο Nelliel! πάλι καλή επιλογή έκανες, μα καλά τον μαλακομαγνήτη έχεις... Πρώτα ο σεφ, μετά ο voice actor και τώρα αυτός... Αχχ Nelliel γιατί να είσαι τόσο ρομαντική, αφού το περίμενες ότι δεν θα είχε πτυχίο μηχανικού ο ζωγράφος...

Είσαι high maintenance βρε παιδί μου, εσύ και αυτό επειδή αξίζεις πολλά! Διανοούμενη και μορφωμένη που δεν γενικεύει και που ξέρει πώς να κρίνει τους ανθρώπους.

Και κλείνω με:
Nelliel: Καμία επαφή με θρήσκους
Nelliel: Καμία επαφή πιο προσωπική με κάποιον χωρίς πτυχίο
Nelliel: Με κουράζουν και με εκνευρίζουν πολλοί εύκολα.
Nelliel: "Αχ, γιατί να μην να μην βρίσκω κάποιον να επικοινωνήσω..."

Συγγνωμη, αλλα απο ολα αυτα εσυ καταλαβες οτι θεωρω σκουπιδια οσους δεν αποφοιτησαν απο πανεπιστημιο; Μαθε να διαβαζεις. Ειπα οτι δεν μπορει να υπαρξει ικανοποιητικο επιπεδο επικοινωνιας. Δεν υποτιμαω κανενα επαγγελμα και μορφωτικο επιπεδο, απλα δεν μπορω να μοιραστω το υπολοιπο της ζωης μου με καποιον που δεν μπορω να τον καταλαβω και δεν μπορει να με καταλαβει. Εισαι το ζωντανο παραδειγμα ανθρωπου που δεν θα εβγαινα ποτε μαζι του και το επιβεβαιωσες με το μηνυμα σου.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
@Valder ειμαι και απο τα 2. Και high maintenance και high demands, δεν διαφωνω. Προτιμω ομως να ειμαι ειλικρινης και να μην σπαταλαω τον χρονο μου και τον χρονο καποιου αλλου. Θετω καποια στανταρντς και σε οποιον αρεσουν.



Συγγνωμη, αλλα απο ολα αυτα εσυ καταλαβες οτι θεωρω σκουπιδια οσους δεν αποφοιτησαν απο πανεπιστημιο; Μαθε να διαβαζεις. Ειπα οτι δεν μπορει να υπαρξει ικανοποιητικο επιπεδο επικοινωνιας. Δεν υποτιμαω κανενα επαγγελμα και μορφωτικο επιπεδο, απλα δεν μπορω να μοιραστω το υπολοιπο της ζωης μου με καποιον που δεν μπορω να τον καταλαβω και δεν μπορει να με καταλαβει. Εισαι το ζωντανο παραδειγμα ανθρωπου που δεν θα εβγαινα ποτε μαζι του και το επιβεβαιωσες με το μηνυμα σου.


Εσύ θεωρείς ότι το πτυχίο πανεπιστημίου είναι αναγκαία συνθήκη (αλλά όχι ικανή, sure) για να μπορεί κάποιος να σε καταλαβαίνει. Εσύ λες δεν υποτιμάς κανένα επάγγελμα, αλλά λες από την άλλη ότι όποιος δεν έχει πτυχίο πανεπιστημίου δεν είναι αρκετός για να βγεις μαζί του και ότι δεν έχει μόρφωση.

Αναρωτιέμαι εσύ που σε θεωρείς έξυπνη, δεν μπορείς πραγματικά να δεις πώς αναιρείς τον εαυτό σου όλην αυτήν την ώρα? Oh the irony..

Επισης δεν βγαινω με καποιον που δεν εχει πτυχιο πανεπιστημιου. Δεν μπορω να επικοινωνησω και εκνευριζομαι οταν ακουω βλακειες.

Μόλις εδώ συσχέτισες την έλλειψη πτυχίου με το "λέω βλακείες". Με το κουταλάκι στο δίνω. Ακόμα, δεν το βλέπεις?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top