Ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων

Είστε υπέρ ή κατά;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μπράβοι της ΔΑΠ μπήκαν με λοστούς μέσα σε Γενική Συνέλευση σε τμήμα στα Ιωάννινα
Συγνώμη, αυτοί είναι οι υποστηρικτές των ιδιωτικών πανεπιστημίων;
 

Συνημμένα

  • ssstwitter.com_1709630913352.mp4
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 0

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,234 μηνύματα.
Είναι άξιο απορίας πως το παρακράτος βρίσκει διευθύνσεις και τέτοια. Είναι φανερό πως πίσω από όλους αυτούς κρύβονται και θεσμικά όργανα (αστυνομία κλπ).

Άλλως τε μετά από επιχείρηση της αντιτρομοκρατικής βρέθηκε σχέση ακροαριστερών τρομοκρατικών οργανώσεων με στρατιωτικούς! Παρακράτος.
Καλά πανεύκολο είναι να βρεις την διεύθυνση κάποιου.

Από τον τηλεφωνικό κατάλογο που υπάρχει ηλεκτρονικά, στο 11888.gr έχει ονομαστικό κατάλογο που με ονοματεπώνυμο σου δίνει τηλέφωνο και διεύθυνση αν δεν έχεις ζητήσει να μην φαίνονται μέχρι το παραδοσιακό να τον παρακολουθήσεις όταν φεύγει από την δουλειά του.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Ν+2 ακουγεται οτι θα εφαρμοστει απο τοτε που ημουν παιδακι και τωρα ειμαι 4ο ετος. Αστειο μετρο οπως και η πανεπιστημιακη αστυνομια που ειδαμε ολοι πως πηγε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,154 μηνύματα.
Αστειο μετρο οπως και η πανεπιστημιακη αστυνομια που ειδαμε ολοι πως πηγε.
Γιατί αστείο; Βόλεψαν κάποιους δικούς τους και τέλος. Το ότι δεν τους έβαλαν μέσα δεν σημαίνει πως είναι αποτυχία. Άλλως τε δεν είναι αυτός ο στόχος τους. Αν εφαρμόσουν το Νόμος και Τάξη στα δημόσια πανεπιστήμια πως θα πείσουν τον κυρπαντελή πως ο φοιτητής δεν σέβεται τίποτα και έτσι να πετύχει την αντίδραση "αντε ρε ιδιωτικά να τελειώνουμε";

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, νομίζεις δεν τους ξέρει το κράτος; Γεμάτα ασφαλίτες είναι όλα, τους πάντες ξέρουν.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Γιατί αστείο; Βόλεψαν κάποιους δικούς τους και τέλος. Το ότι δεν τους έβαλαν μέσα δεν σημαίνει πως είναι αποτυχία. Άλλως τε δεν είναι αυτός ο στόχος τους. Αν εφαρμόσουν το Νόμος και Τάξη στα δημόσια πανεπιστήμια πως θα πείσουν τον κυρπαντελή πως ο φοιτητής δεν σέβεται τίποτα και έτσι να πετύχει την αντίδραση "αντε ρε ιδιωτικά να τελειώνουμε";

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, νομίζεις δεν τους ξέρει το κράτος; Γεμάτα ασφαλίτες είναι όλα, τους πάντες ξέρουν.
Ε ναι βολεψαν ποσα ατομα και εκαναν λεζαντα με τα ρεπορταζ του σκαι, οτι υπαρχει αστυνομια στα αει για να χαρει ο κυρ παντελης. Ετσι ειναι και με το ν+2 πανω κατω. Θα χαρει ο κυρ παντελακος οτι θα καθαρισουν τα πανεπιστημια απο τους αιωνιους φοιτητες κατσαπλαδες αν και δεν προκειται να γινει καμια διαγραφη. (Ασχετο βεβαια οτι ο παντελακος δεν εχει πατησει ποτε σε πανεπιστημιο.)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,935 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα οτι αναγκάζονται να τα δεχτούν. Άλλωστε αυτό που λες δεν υφίσταται. Το σύνταγμα απαγορεύει την ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων στην χώρα. Δεν αναφέρει όμως οτι δεν αναγνωρίζει τα πτυχία απο μη κρατικά ιδρύματα του εξωτερικού, εφόσον αυτά είναι βεβαίως αναγνωρισμένα στην χώρα τους απο το κράτος.
Tα πτυχία αναγνωρίζονται από το μητρικό πανεπιστήμιο ως ισότιμα.

Αυτό θα γίνει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα την πληρώσει ο φτωχός καθώς απο οτι φαίνεται πολλά απο αυτά τα χρήματα εν τέλει καταλήγουν στις τσέπες κάποιων παρά στους φτωχούς. Εαν και εδώ που τα λέμε, στην κατάσταση που είναι η χώρα σήμερα ίσα ίσα ούτως η άλλως την πληρώνει ο φτωχός.
Ο πλούσιος πληρώνει παραπάνω σε απόλυτες τιμές. Απλώς τα 1000 ευρώ φόρου του φτωχού το επηρεάζουν πιο πολύ από τα π.χ. 20000 ευρώ του πλούσιου. Αυτό δεν αλλάξει ότι τα 20000 > 1000. Το κράτος πρέπει να μάθει να σέβεται τον πλούσιο γιατί πλέον έχει επιλογή φορολογικά να φύγει από τη χώρα. Όταν για παράδειγμα στα ιδιωτικά σχολεία τα παιδιά δεν δικαιούνται τζάμπα βιβλία αυτό θα σημαίνει (μη σεβασμός).

Ως προς τα πανεπιστήμια σκέψου ένα υποθετικό ρεαλιστικό σενάριο:

1) Ανοίγει ιδιωτική ιατρική σχολή στην Αθήνα με 20.000 ευρώ το χρόνο δίδακτρα.
2) Όσοι πλούσιοι στοχεύουν ιατρική και την χάσουν θα πάνε σε αυτήν. Ακόμα και ιατρική να περάσει ο πλούσιος πιθανόν να επιλέξει την ιδιωτική για να μην αλλάξει πόλη.
3) Αυτόματα μειώνεται η ζητήσει για σχολές όπως φαρμακευτική, νοσηλευτική, φυσιοθεραπεία κ.λπ.
4) Οι βάσεις θα πέσουν αισθητά
5) Ο φτωχός περνά σε σχολή που φυσιολογικά θα είχε μεγαλύτερη βάση.


Η ουσία είναι μια. Η ΝΔ δεν θέλει ιδιωτικά πανεπιστήμια αλλά αν δεν το κάνει θα πρέπει να πληρώνει υπέρογκα ποσά ως ηθική αποζημείωση σε αποφοίτους κολλεγίων που δικαιώνονται στα δικαστήρια όπως έκαναν απόφοιτου του ανοιχτού πανεπιστημίου.

 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δε θα ψηφίσει η Νάντια Γιαννακοπούλου το νομοσχέδιο τελικά
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Εγώ πάντως αδυνατώ να ακολουθήσω την λογική του τύπου πως εαν κάτι δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε, η λύση είναι να το ιδιωτικοποιήσουμε ολικώς ή μερικώς αντί να επενδύσουμε για να το βελτιώσουμε. Όπως έγινε ας πούμε και με τα απογευματινά χειρουργεία. Μάλλον επειδή αυτή η νοοτροπία δεν βασίζεται σε καμία λογική(κοινώς αποδεκτή) αλλά στο τι συμφέρει κάποιους μόνο, και όχι συνολικά την κοινωνία.
Καταρχας δεν σου ιδιωτικοποιει κανενας τα κρατικα πανεπιστημια.
Δευτερον, εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολα πρεπει να περιστρεφονται γυρω απο το κρατικο και αυτο να αντιμετωπιζεται ως μια ιερη αγελαδα, σαν αν ειναι αυτοσκοπος. Ή τελος παντων, εστω οτι καποιοι ανθρωποι τα πιστευουν ολα αυτα - ας το κανουν αλλα να μην το επιβαλλουν και σε αλλους ανθρωπους. Γιατι να ειμαι εγω υποχρεωμενος να περιμενω να παρει μπρος ο καθε δημοφιλης καραγκιοζης, για να μου επιτραπει μετα, αν επιτραπει, να παω στο ιδρυμα που θελω? Πραγματικα δεν νομιζω οτι υπαρχει αιθηση οτι απαγορευεται κατι σε αλλον, για κανεναν ουσιωδη λογω περα απο ιδεολογικα κομπλεξ
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Καταρχας δεν σου ιδιωτικοποιει κανενας τα κρατικα πανεπιστημια.
Δευτερον, εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολα πρεπει να περιστρεφονται γυρω απο το κρατικο και αυτο να αντιμετωπιζεται ως μια ιερη αγελαδα, σαν αν ειναι αυτοσκοπος. Ή τελος παντων, εστω οτι καποιοι ανθρωποι τα πιστευουν ολα αυτα - ας το κανουν αλλα να μην το επιβαλλουν και σε αλλους ανθρωπους. Γιατι να ειμαι εγω υποχρεωμενος να περιμενω να παρει μπρος ο καθε δημοφιλης καραγκιοζης, για να μου επιτραπει μετα, αν επιτραπει, να παω στο ιδρυμα που θελω? Πραγματικα δεν νομιζω οτι υπαρχει αιθηση οτι απαγορευεται κατι σε αλλον, για κανεναν ουσιωδη λογω περα απο ιδεολογικα κομπλεξ
γιατί να μπορεις να πας στο ιδρυμα που θελεις με το ετσι-θελω;
και αλλοι θελουν, ομως εσυ γιατί να εχεις το προνομιο επειδη εισαι πλουσιος να το κάνεις και όχι επειδη το αξιζεις; μονο και μονο επειδη εχεις τα λεφτα να πλερω;
(το β' ενικο δεν παει σε σενα προφανως)
 

EcoClown

Νεοφερμένος

Ο EcoClown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
όχι επειδη το αξιζεις;
Γιατί ποιος σου είπε ότι στο δημόσιο το αξίζουν ; Ξέρεις πόσες αντιγραφές πέφτουν; Ξέρεις ότι φοιτητές παρακαλάνε καθηγητές για ένα 5 ; Υπόψην ότι υπάρχουν παιδιά που δεν αντέχουν την πίεση των πανελληνίων...

Είμαι υπερ των ιδιωτικών πανεπιστήμιων και θα βοηθήσουν πολύ τη χώρα ν πάει μπροστά!!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Γιατί ποιος σου είπε ότι στο δημόσιο το αξίζουν ; Ξέρεις πόσες αντιγραφές πέφτουν; Ξέρεις ότι φοιτητές παρακαλάνε καθηγητές για ένα 5 ; Υπόψην ότι υπάρχουν παιδιά που δεν αντέχουν την πίεση των πανελληνίων...

Είμαι υπερ των ιδιωτικών πανεπιστήμιων και θα βοηθήσουν πολύ τη χώρα ν πάει μπροστά!!
και οι υπολοιποι που δεν αντιγραφουν;
που ειναι μεν "πλεμπαιοι" ομως περνανε με το σπαθι τους και τον κοπο τους στο πανεπιστημιο;
 

EcoClown

Νεοφερμένος

Ο EcoClown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και οι υπολοιποι που δεν αντιγραφουν;
Είναι ελάχιστοι και μπορούν κάλιστα να αντιμετωπίσουν αυτούς που είναι στις ιδιωτικές
περνανε με το σπαθι τους και τον κοπο τους στο πανεπιστημιο;
Ναι και πολλοί από αυτούς δεν το βγάζουν καν το πανεπιστήμιο 😂😂😂

Τελείωσα με κοντά άριστα και ξέρω άτομα που χρωστάνε 25 χρονών μαθήματα 1ου έτους γιατί νομίζουν ότι ο καθηγητής είναι κακός
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
και οι υπολοιποι που δεν αντιγραφουν;
που ειναι μεν "πλεμπαιοι" ομως περνανε με το σπαθι τους και τον κοπο τους στο πανεπιστημιο;

Επειδή είναι εμφανές ότι δεν έχεις ιδέα για το τι παίζει ούτε στο δημόσιο ούτε στα ιδιωτικά, παρά μόνο παίζει η ίδια κασέτα εδώ και ημέρες, έχω να σου πω ότι στο μεταπτυχιακό που είμαι κόπηκαν 5 άτομα στην οικονομετρια από τα 20 που είμαστε. Όλα αυτά ενώ τα μεταπτυχιακά στο ΟΠΑ έχουν κόστος 4.000-8.000€ ανάλογα με το τμήμα. Άρα το παραμύθι ότι πληρώνεις άρα παίρνεις πτυχίο χωρίς να κάνεις τίποτα δεν ίσχυε και δεν ξέρω που το έχετε δει.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Επειδή είναι εμφανές ότι δεν έχεις ιδέα για το τι παίζει ούτε στο δημόσιο ούτε στα ιδιωτικά, παρά μόνο παίζει η ίδια κασέτα εδώ και ημέρες, έχω να σου πω ότι στο μεταπτυχιακό που είμαι κόπηκαν 5 άτομα στην οικονομετρια από τα 20 που είμαστε. Όλα αυτά ενώ τα μεταπτυχιακά στο ΟΠΑ έχουν κόστος 4.000-8.000€ ανάλογα με το τμήμα. Άρα το παραμύθι ότι πληρώνεις άρα παίρνεις πτυχίο χωρίς να κάνεις τίποτα δεν ίσχυε και δεν ξέρω που το έχετε δει.
κατι μπερδευεις
εισαι δημοσιο γιαυτο
πληρωνεις μεν αλλά εισαι δημοσιο, ακομα εκει λειτουργει η αξιοκρατια
στο ιδιωτικο που πληρωνεις ειναι που το παιρνεις ετσι το πτυχιο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
κατι μπερδευεις
εισαι δημοσιο γιαυτο
πληρωνεις μεν αλλά εισαι δημοσιο, ακομα εκει λειτουργει η αξιοκρατια
στο ιδιωτικο που πληρωνεις ειναι που το παιρνεις ετσι το πτυχιο

Έχεις καμιά απόδειξη ή απλά λέμε κάτι ώστε να περνάει η ώρα??
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Είναι ελάχιστοι και μπορούν κάλιστα να αντιμετωπίσουν αυτούς που είναι στις ιδιωτικές
εγω ισα ισα πιστευω πως οι ελαχιστοι ειναι αυτοι που αντιγραφουν, οχι το αντιστροφο αλλά ενιγουει
Ναι και πολλοί από αυτούς δεν το βγάζουν καν το πανεπιστήμιο 😂😂😂

Τελείωσα με κοντά άριστα και ξέρω άτομα που χρωστάνε 25 χρονών μαθήματα 1ου έτους γιατί νομίζουν ότι ο καθηγητής είναι κακός
μιλαμε για τη στιγμη που εισαι 18. Δεν εχει νοημα να τα κρινεις ολα αυτα εκ των υστερων. Υπαρχουν καλοι μαθητες που περνανε και κανουν κοιλια στην πορεια. Υπαρχουν αλλοι που δουλευουνε παραλληλα. Υπαρχουν κακοι μαθητες που γινονται καλυτεροι κι απο τους πρωτους καλους στην πορεια. Δεν μπορεις εξαρχης να αποκλεισεις τη μία ομαδα λογω προκαταληψεων.
 

EcoClown

Νεοφερμένος

Ο EcoClown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
έχω να σου πω ότι στο μεταπτυχιακό που είμαι κόπηκαν 5 άτομα στην οικονομετρια από τα 20 που είμαστε.
Επειδή έχω διαβάσει άπειρη οικονομετρία στο προπτυχιακό μπορώ να σου πω ότι χρειάστηκε στο υποχρεωτικό να κάνω φροντιστηριο για να το περάσω γιατί ο καθηγητής ήταν ΑΘΛΙΟΣ! Ενας ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ δημόσιος υπάλληλος...Επειδή όμως το αντικείμενο με ενδιέφερε πήρα ΚΑΙ τα επιλογής-ευτυχώς ήρθε επισκέπτης στα επιλογής οικονομετρίας και ήταν εξαιρετικός...

Δίναμε 450 άτομα και περνούσαν με 5-6 μαξ 2-3 άτομα οικονομετρία Ι επειδή ο τύπος ήταν ΑΧΡΗΣΤΟΣ
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Έχεις καμιά απόδειξη ή απλά λέμε κάτι ώστε να περνάει η ώρα??
εσυ εχεις καμιά αποδειξη;
οταν εχεις πελατειακες σχεσεις με το ιδρυμα, του οποιουο χαρακτηρας ειναι επιχειρησιακος και αυτοσκοπος ειναι να μεγιστοποιησει το κερδος του και να εχει ευχαριστημενους πελατες, εσυ τι λες να γινεται; ειδικα οταν μιλαμε για το αξιοκρατικο μπαχαλο ελλαδα; Τι κανει νιαου νιαου στα οικονομικα κεραμιδια;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδή έχω διαβάσει άπειρη οικονομετρία στο προπτυχιακό μπορώ να σου πω ότι χρειάστηκε στο υποχρεωτικό να κάνω φροντιστηριο για να το περάσω γιατί ο καθηγητής ήταν ΑΘΛΙΟΣ! Ενας ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ δημόσιος υπάλληλος...Επειδή όμως το αντικείμενο με ενδιέφερε πήρα ΚΑΙ τα επιλογής-ευτυχώς ήρθε επισκέπτης στα επιλογής οικονομετρίας και ήταν εξαιρετικός...

Δίναμε 450 άτομα και περνούσαν με 5-6 μαξ 2-3 άτομα οικονομετρία Ι επειδή ο τύπος ήταν ΑΧΡΗΣΤΟΣ
ωραια κατανοητο μαζι σου!
και η λυση σε αυτο γιατι να ειναι ας πουμε ιδιωτικα πανεπιστημια και οχι καλυτερη αξιολογηση εκπαιδευτικων;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
εσυ εχεις καμιά αποδειξη;
οταν εχεις πελατειακες σχεσεις με το ιδρυμα, του οποιουο χαρακτηρας ειναι επιχειρησιακος και αυτοσκοπος ειναι να μεγιστοποιησει το κερδος του και να εχει ευχαριστημενους πελατες, εσυ τι λες να γινεται; ειδικα οταν μιλαμε για το αξιοκρατικο μπαχαλο ελλαδα; Τι κανει νιαου νιαου στα οικονομικα κεραμιδια;

Απόδειξη γιατί πράγμα να έχω?? Εσύ γράφεις 100 μηνύματα την ημέρα περί αναξιοκρατίας των ιδιωτικών πανεπιστημίων χωρίς να έχεις περάσει ούτε απέξω.
 

EcoClown

Νεοφερμένος

Ο EcoClown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω ισα ισα πιστευω πως οι ελαχιστοι ειναι αυτοι που αντιγραφουν
Ζεις σε άλλο κόσμο εσύ...
Υπαρχουν καλοι μαθητες που περνανε και κανουν κοιλια στην πορεια
Ναι μωρε ναι...
Υπαρχουν αλλοι που δουλευουνε παραλληλα.
Και γω δουλευα και τελειωσα με 8+ ! Η δουλεια δεν είναι δικαιολογία για να είναι ο άλλος 7ο έτος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top