Ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων

Είστε υπέρ ή κατά;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,910 μηνύματα.
Μα είναι κοινή λογική αυτά που λέμε. Κάθονται και κλαίνε / έχουν βγει στους δρόμους ενάντια στα ιδιωτικά πανεπιστήμια όλοι αυτοί που εδώ και σχεδόν 30 χρόνια έχουν καίριο ρόλο στην υποβάθμιση της δημόσιας παιδείας. Κάθονται και φωνάζουν οι παρατάξεις που το μόνο που έχουν προσφέρει στα δημόσια πανεπιστήμια είναι οι αφίσες στους τοίχους και συνθήματα του τύπου «φονιάδες των λαών Αμερικανοί».
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Το ΟΠΑ και το Εκπα δεν είναι σοβαρές σχολές σωστά;; Καθώς στο μεταπτυχιακό έχω παιδιά από το μαθηματικό του Εκπα που και μου λένε τι γίνεται και εκεί.
Το οικονομικο του οπα σοβαρη σχολη? χαχαχαχαχα. Περνα καμια βολτα απο εμπ , μαθηματικοχημικα και ιατρικες σχολες. εκει για το 5 ΦΤΥΝΕΙΣ ΑΙΜΑ σε μερικα μαθηματα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,501 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.
Το οικονομικο του οπα σοβαρη σχολη? χαχαχαχαχα. Περνα καμια βολτα απο εμπ , μαθηματικοχημικα και ιατρικες σχολες. εκει για το 5 ΦΤΥΝΕΙΣ ΑΙΜΑ σε μερικα μαθηματα.

Ε ναι στη Ελλάδαρα αν δεν είσαι ιατρός η φοιτητής στο ΕΜΠ τότε δεν είσαι σε σοβαρό πανεπιστήμιο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,943 μηνύματα.
Επειδη δεν εχεις πατησει σε πανεπιστημιο, να σου πω οτι οι σχολες ειναι τιγκα στους κυπριους που ερχονται εδω.Μου εχουν πει οτι εκει τα πανεπιστημια ειναι σαν τα κολλεγια εδω.Του κωλου δηλαδη
Να τος ο πρώτος που περίμενα, δεν έχω πατησει στο πανεπιστημιο αλλα ξέρω ότι σπουδάζουν εκει άτομα και από κυπρο, έχω και νύφη κυπραια που σπούδασε εδώ.

Επειδή και εγώ έχω 5 κοντινά μου πρόσωπα που σπούδασαν στη Κύπρο, έχω να σου πω ότι βρήκαν πολύ ψηλές θέσεις εργασίας εκει κι δεν γυρισαν ποτε. Επίσης, πάνε άνθρωποι από όλο το πλανήτη να σπουδάσουν εκεί, κι όμως.
Τελος, καμία σχέση με τα κολλέγια.

Τώρα για τους Κυπρίους που λένε αυτά που λένε και έρχονται να σπουδάσουν εδώ, ειναι μια άλλη ολόκληρη συζήτηση.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,910 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.
Καλά αν τα ιδιωτικά ήταν υποθετικά πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ θα σου έλεγα εγώ πως θα κόπτονταν να μιλάνε για αξιοκρατία και θα απέρριπταν τέτοιο σχέδιο με μένος και κατηγορηματικά.
Κακό πράγμα να μην έχεις δική σου βούληση, κάκιστο.
Να άγεσαι και να φέρεσαι.
Και πέρα απο το κομματικό της υπόθεσης είμαι σίγουρη πως αυτό είναι pattern και σε όλα τα υπόλοιπα θέματα.

Κρίμα
Να τος ο πρώτος που περίμενα, δεν έχω πατησει στο πανεπιστημιο αλλα ξέρω ότι σπουδάζουν εκει άτομα και από κυπρο, έχω και νύφη κυπραια.

Επειδή και εγώ έχω 5 κοντινά μου πρόσωπα που σπούδασαν στη Κύπρο, έχω να σου πω ότι βρήκαν πολύ ψηλές θέσεις εργασίας εκει κι δεν γυρισαν ποτε. Επίσης, πάνε άνθρωποι από όλο το πλανήτη να σπουδάσουν εκεί, κι όμως.
Τελος, καμία σχέση με τα κολλέγια.

Τώρα για τους Κυπρίους που λένε αυτά που λένε και έρχονται να σπουδάσουν εδώ, ειναι μια άλλη ολόκληρη συζήτηση.

Κάθεσαι τώρα και εσύ και απαντάς σοβαρά ρε φίλη μου. Εδώ ακούσαμε ότι όποιος δεν σπουδάζει ιατρός και στο ΕΜΠ δεν είναι σε σοβαρό πανεπιστήμιο. Μετά ακούσαμε ότι αν έφερνε ο Σύριζα το νομοσχέδιο δεν θα το υποστήριζα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,910 μηνύματα.
Ε ναι στη Ελλάδαρα αν δεν είσαι ιατρός η φοιτητής στο ΕΜΠ τότε δεν είσαι σε σοβαρό πανεπιστήμιο.
ευτυχως θα ερθουν τα σοβαρα πανεπιστημια της κυπρου και της βουλγαριας να σωσουν την κατασταση. Ρε φωτακο εσυ ειπες οτι χαριζουν 5-6ρια οι καθηγητες στα δημοσια. Αυτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε πολλες σχολες. Εκανες λαθος.Παμε παρακατω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.
ευτυχως θα ερθουν τα σοβαρα πανεπιστημια της κυπρου και της βουλγαριας να σωσουν την κατασταση. Ρε φωτακο εσυ ειπες οτι χαριζουν 5-6ρια οι καθηγητες στα δημοσια. Αυτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε πολλες σχολες. Εκανες λαθος.Παμε παρακατω.

Είπαμε στο ΟΠΑ, ΕΚΠΑ, ΑΠΘ κτλ που γίνεται δεν είναι σοβαρά πανεπιστήμια μόνο η ιατρική και το ΕΜΠ είναι. Τελείωσε το trolling και σήμερα, αύριο πάλι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,910 μηνύματα.
Είπαμε στο ΟΠΑ, ΕΚΠΑ, ΑΠΘ κτλ που γίνεται δεν είναι σοβαρά πανεπιστήμια μόνο η ιατρική και το ΕΜΠ είναι. Τελείωσε το trolling και σήμερα, αύριο πάλι.
Γινεται δηλαδη αυτο που λες στο φυσικο εκπα? Γιατι εκπα ειναι και κατι φιλολογιες κτλ. Εκει ναι το δεχομαι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Το οικονομικο του οπα σοβαρη σχολη? χαχαχαχαχα. Περνα καμια βολτα απο εμπ , μαθηματικοχημικα και ιατρικες σχολες. εκει για το 5 ΦΤΥΝΕΙΣ ΑΙΜΑ σε μερικα μαθηματα.
Eίμαι μαθηματικοχημικής σχολής και μια χαρά χαρίζεται το τάλιρο φίλε. Ναι, σε λίγα μαθήματα προφανώς, αλλά δεν είναι απίθανο.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,910 μηνύματα.
Στο μαθηματικό του Εκπα γίνεται, εκτός και αν δεν είναι ούτε αυτό σοβαρό τμήμα.
Μαλιστα.Αρα και ο σκυλος μου παιρνει πτυχιο εκει αφου θα βαρεθουν να τον βλεπουν.Παντως στο δικο μου τμημα αυτα που λες δεν γινονται στα δυσκολα μαθηματα τουλαχιστον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eίμαι μαθηματικοχημικής σχολής και μια χαρά χαρίζεται το τάλιρο φίλε. Ναι, σε λίγα μαθήματα προφανώς, αλλά δεν είναι απίθανο.
Ε ναι στα ευκολα οχι στα δυσκολα. Καθε σχολη σχεδον εχει τους 4-5 δυσκολους καθηγητες.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.
Μα είναι κοινή λογική αυτά που λέμε. Κάθονται και κλαίνε / έχουν βγει στους δρόμους ενάντια στα ιδιωτικά πανεπιστήμια όλοι αυτοί που εδώ και σχεδόν 30 χρόνια έχουν καίριο ρόλο στην υποβάθμιση της δημόσιας παιδείας. Κάθονται και φωνάζουν οι παρατάξεις που το μόνο που έχουν προσφέρει στα δημόσια πανεπιστήμια είναι οι αφίσες στους τοίχους και συνθήματα του τύπου «φονιάδες των λαών Αμερικανοί».
ασε την καραμελα των παραταξεων
φυγαμε απο την εννοια φοιτητες
δε μιλαμε για αυτους και τις παραταξεις που υπαρχουν αναμεσα τους

μιλαμε για επισημη τοποθετηση τμηματων, σχολων, καθηγητων και πανεπιστημιων
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
ΗΜΜΥ ΑΠΘ
ΕΚΠΑ ολοκληρο σαν πανεπιστημιο, οχι μοναχα επιμερους σχολες
Γεωλογικο ΑΠΘ

Για τις δικες τους τοποθετησεις τι εχεις να πεις; Που ειναι κατά του νομοσχεδιου, των ιδιωτικων και υποστηριζουν και αυτοι πως τα ιδιωτικα θα υποβαθμισουν κι αλλο τα δημοσια ?
Απαντησε σε αυτο. Ασε τα υπολοιπα τα κομματικα και τα παραταξιακα που λες συνεχεια επειδη δεν εχεις άλλο επιχειρημα.
Οπως κι εσυ, ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα κομματικα και οι παραταξεις στο χωρο του πανεπιστημιου. Ας κοιταξουμε την ουσία. Ξερεις, ειναι προτιμοτερο να ξερεις να πεις μια φορά δεν ξερω ή να παραδεχτεις οτι εχεις αδικο, δεν ειναι κακο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.
ασε την καραμελα των παραταξεων
φυγαμε απο την εννοια φοιτητες
δε μιλαμε για αυτους και τις παραταξεις που υπαρχουν αναμεσα τους

μιλαμε για επισημη τοποθετηση τμηματων, σχολων, καθηγητων και πανεπιστημιων
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
ΗΜΜΥ ΑΠΘ
ΕΚΠΑ ολοκληρο σαν πανεπιστημιο, οχι μοναχα επιμερους σχολες
Γεωλογικο ΑΠΘ

Για τις δικες τους τοποθετησεις τι εχεις να πεις; Που ειναι κατά του νομοσχεδιου, των ιδιωτικων και υποστηριζουν και αυτοι πως τα ιδιωτικα θα υποβαθμισουν κι αλλο τα δημοσια ?
Απαντησε σε αυτο. Ασε τα υπολοιπα τα κομματικα και τα παραταξιακα που λες συνεχεια επειδη δεν εχεις άλλο επιχειρημα.
Οπως κι εσυ, ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα κομματικα και οι παραταξεις στο χωρο του πανεπιστημιου. Ας κοιταξουμε την ουσία. Ξερεις, ειναι προτιμοτερο να ξερεις να πεις μια φορά δεν ξερω ή να παραδεχτεις οτι εχεις αδικο, δεν ειναι κακο.

Δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο από τους δημόσιους υπαλλήλους, θα πάρουν την απάντηση τους σε λίγες ημέρες. Λυπάμαι τα παιδιά που σε κάποια πανεπιστήμια περιμένουν ακόμα να γράψουν εξετάσεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.
Δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο από τους δημόσιους υπαλλήλους, θα πάρουν την απάντηση τους σε λίγες ημέρες. Λυπάμαι τα παιδιά που σε κάποια πανεπιστήμια περιμένουν ακόμα να γράψουν εξετάσεις.
οποτε ολοκληρο ΕΚΠΑ, ΗΜΜΥ ΑΠΘ, ΗΜΜΥ ΕΜΠ δεν ξερουν τι ειναι σωστο και τι οχι για την τριτοβαθμια;
τωρα ειναι απλως καποιοι ασχετοι δημοσιοι υπαλληλοι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,649 μηνύματα.

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ακούστε την άποψη του Βενιζέλου.

Δεν είναι κατά των μη κρατικών πανεπιστήμιων αλλά δηλώνει ότι μπορούν να ιδρυθούν χωρίς αλλαγή στο άρθρο 16 όπως γίνεται και τώρα ερμηνεύοντας κατάλληλα το Σύνταγμα.

Μπορεί να επιτραπεί η επαγγελματική αναγνώριση των αποφοίτων ιδιωτικών "πανεπιστημίων" ακόμα για τους διαγωνισμού του δημοσίου αλλά όχι η ακαδημαϊκή. Δηλαδή τα ιδιωτικά να μην μπορούν να δίνουν ακαδημαϊκούς τίτλους όπως τα διδακτορικά.

Πάντα βρίσκουν λύση οι δικαστικοί στην ερμηνεία του Συντάγματος για να περάσουν αυτό που θέλουν με τεχνάσματα τύπου επαγγελματική επιτρέπεται ακαδημαϊκή όχι κλπ.

Δεν υπάρχει κατάλληλη ερμηνεία Συντάγματος, αλλά κατάλληλη ως προς το προαποφασισμένο αποτελεσμα.
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το οικονομικο του οπα σοβαρη σχολη? χαχαχαχαχα. Περνα καμια βολτα απο εμπ , μαθηματικοχημικα και ιατρικες σχολες. εκει για το 5 ΦΤΥΝΕΙΣ ΑΙΜΑ σε μερικα μαθηματα.
Η σοβαρότητα της σχολής εξαρτάται από την δυσκολία του αντικειμένου που θεραπεύει;

Ενδιαφέρουσα άποψη, άρα το Παιδαγωγικό που εκπαιδευει τους ανθρώπους που θα γίνουν πρότυπο των παιδιών σου δεν είναι σοβαρή σχολή, σωστά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top