Όνειρο ή αληθινό;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μάλλον πολύ κουρασμένη, δεν είμαι και γερό ποτήρι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Υπήρχε μια εποχή στη ζωή μου quite a ways back που πολλές φορές μέσα στη μέρα δυσκολευόμουν να διαχωρίσω την πραγματικότητα από κάτι που το είχα δει στον ύπνο μου πχ. Freaky shit. :wacko:

Πρόσφατα το έψαξα λίγο παραπάνω και έχω την εντύπωση πως επρόκειτο για κάποια παραλλαγή αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Υπήρχε μια εποχή στη ζωή μου quite a ways back που πολλές φορές μέσα στη μέρα δυσκολευόμουν να διαχωρίσω την πραγματικότητα από κάτι που το είχα δει στον ύπνο μου πχ. Freaky shit. :wacko:

Πρόσφατα το έψαξα λίγο παραπάνω και έχω την εντύπωση πως επρόκειτο για κάποια παραλλαγή αυτού.

Διαταραχή αποπροσωποποίησης είναι, αν δεν σου συμβαίνει σε τακτική βάση και δεν κρατάει πολύ δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Μπορεί να φταίει το στρες, η αϋπνία, ή να είσαι απλά πολύ αφηρημένη όταν συμβαίνει.
Σύμφωνα με τον καθηγητή ψυχιατρικής μου 1 στους 3 ανθρώπους το βιώνει αρκετά έντονα σε κάποιο στάδιο της ζωής του (ιδιαίτερα οι δικές μας ηλικίες).
Μπορείς να δεις εδώ όλες τις Διασχιστικές διαταραχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΦΝSTER

Νεοφερμένος

Ο ΜΦΝSTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν βλέπω ποτέ όνειρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Αχ αυτά τα όνειρα.... Σε φάση που λεω τι κρίμα που ξύπνησα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Βλεπω ενα ονειρο,οχι ακριβως το ιδιο,αλλα παρομοιο.Εδω και παρα πολλα χρονια.
Παρολο που ζουσα σε νησι πριν 2 χρονια,για 18 ολοκληρα χρονια,δεν ειχα σπιτι κοντα στην θαλασσα.Ημουν στην ενδοχωρα να το πω.Καθαρα απο τυχη.
Και ομως.Εβλεπα συνεχεια τον εξης εφιαλτη.Οτι ημουν στο σπιτι μου(...οχι σε αυτο που ζουσα,δεν το φωτογραφιζα δηλαδη,αλλα σε κατι αλλο..παντως ηταν σπιτι μου),το οποιο ηταν ακριβως μπροστα απο θαλασσα.Μιλαμε στα 3 μετρα.
Και ΠΑΝΤΑ καποια στιγμη ερχοταν ενα ΓΙΓΑΝΤΙΟ κυμα,ΤΕΡΑΣΤΙΟ ,το οποιο εβλεπα απο το παραθυρο και προσπαθουσα να κρυφτω καπου,να σωθω.
ΟΚ,μιλαμε οτι αυτος ο εφιαλτης επαναλαμβανεται και να σημειωσω οτι ΛΑΤΡΕΥΩ τη θαλασσα!Σε καραβι οταν μπαινω θελω να εχει κυμα γιατι το ευχαριστιεμαι..:hehe::hehe::hehe:,δεν διαννοουμαι να ζω καπου χωρις θαλασσα...για αυτο εξαλλου και διαλεξα λουτρακι για μεταθεση που ειναι κοντα στην αθηνα και εχει θαλασσα.
Αλλα σπιτι δεν νοικιαζω ουτε προκειται να παρω μπροστα απο θαλασσα,παρολο που την λατρευω και λατρευω να την αγναντευω,ακριβως επειδη εχω αυτους τους εφιαλτες.
Και κολυμπι ξεκινησα χωρις σωσιβια,χωρις μπρατσακια χωρις τιποτα απο το δημοτικο.
Δεν μπορω να το εξηγησω αυτον τον εφιαλτη.
Μηπως ειναι το ριζικο μου να παω απο τσουναμι;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,087 μηνύματα.
Και εγώ βλέπω εφιαλτες με τεράστια κύματα :eek: Εμείς εχουμε ένα σπίτι μπροστά στη θάλασσα στο χωριό και γενικά τα καλοκαίρια από μικρή τα περνούσα εκεί αλλά ποτέ δεν φοβόμουν τη θάλασσα ή το κύμα (κάνω μπάνιο ακόμα και με μεγάλα κύματα). Αλλά βλέπω συχνά τέτοια όνειρα. Είτε ειμαι σε αυτό το μέρος,στην παραλία και βλέπω ξαφνικά τεράστια κύματα να έρχονται, είτε περπατάω και τα βλέπω στον ορίζοντα,είτε είμαι σε εντελώς αγνωστο μέρος και βλέπω κύματα. Εγώ έχω συνδέσει τέτοια όνειρα με άγχος γιατί συνήθως τα βλέπω όταν είμαι αγχωμένη, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τις τελευταίες νύχτες βλέπω συνέχεια ότι δίνω πανελλήνιες. Πάλι εκτός τόπου και χρόνου. :lol: Πριν τις εξετάσεις κι ολόκληρη τη χρονιά της προετοιμασίας είχα δει όλο κι όλο ένα όνειρο σχετικό (για την ακρίβεια ένα θυμόμουν). Τώρα μετά από εξετάσεις, βαθμολογίες, βάσεις, πώς μου έκατσε και βλέπω όλο πανελλήνιες δε ξέρω. Εν τω μεταξύ την ώρα που μισοξυπνάω είμαι σε μια φάση "α όχι ρε εντάξει, πέρασα τελικά!" και ξανακοιμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Το πιο συνηθισμένο όνειρο που βλέπω τα τελευταία 20 περίπου χρόνια είναι ότι αποκτάω μια Ferrari.
Τα μοντέλα βέβαια είναι διαφορετικά από όνειρο σε όνειρο, στο τελευταίο συγκεκριμένα ήμουν ο ευτυχής κάτοχος της
La-Ferrari, στη μάρκα όμως παραμένω πιστός! :pfff:

Οταν.... ξυπνήσω, παίρνω το iQ και πάω στη δουλειά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top