Όταν δηλητηριάζονται ζώα

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θα θυμάστε το θέμα "είδη υπό εξαφανηση" που είχα ανοίξει πρίν λίγο καιρό, υπάρχει μέσα το Γκιζάνι που υπάρχει μόνο στην Ρόδο και κάνουν το πάν για να το σώσουν, προχτές στις 7 πηγές που υπάρχουν ελάχιστα ρίξανε χλωρίνη και τα σκότωσαν όλα, 12 λίτρα χλώριο και τα σκώτοσαν όλα, τώρα πιά έμειναν αυτά στην λίμνη που χτήσαν στις Καληθιές Ρόδου...


Ποιο τερας θα μπορούσε να το κάνει αυτό; ποιο άτιμο κακό όν σε αυτή την γή δηλητιρίασε ένα ζωάκι που όυτε φωνάζει, ούτε ενοχλεί ούτε κάν ζητάει φαγητό, ποιος αγρίκος είχε καρδιά να τα σκοτώσει; :mad:

Τι νομίζετε ότι υπάρχει μέσα σε αυτά τα άθλια όντα και κάνουν αυτό το απάνθρωπο δολοφονικό γιουρούσι; τι μπορεί να κάνει έναν απάνθρωπο να το κάνει αυτό; ποια η γνώμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
είναι άνθρωποι αυτοί που το έκαναν..
αυτό τα λέει όλα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
είναι άνθρωποι αυτοί που το έκαναν..
αυτό τα λέει όλα :|


Δυστ5ηχώς δεν λέει τίποτα, ποιο το όφελος τους δηλαδή; άνθρωποι τρωγωντε για χωράφια σπίτια περιουσία, όχι για ζώο που δεν ένοχλεί, άλλο να κάψει δένδρο που θα χτίσει άυτό το β΄λέπουμε τώρα και άλλο να σκοτώνεις κάτι που για σένα δεν έχει αξία:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δυστηχος στην ροδο υπαρχουν πολλα αδεσποτα... λογικα κ σε αλλα μεροι...
απλα μενω εδω κ το αναφερω....

υπαρχουν ανθρωποι... που δεν τα "αντεχουν" κ απο το να τα ανεχτούν προτιμουν να τα σκωτοσουν:/:

ανθρωποι με κακη ψυχη... που δεν σκεφτονται οτι κ αυτα εχουν ζωη κ τα βλεπουν σαν αντικειμενα.... ειτε εκμεταλευσεις ειτε ως παρασειτα,συνεχεια βlέπω οδηγους να πατανε γκαζι αντι να πατανε φρενο για να μην πατησουν το αμοιρο γατακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
συνεχεια βlέπω οδηγους να πατανε γκαζι αντι να πατανε φρενο για να μην πατησουν το αμοιρο γατακι...

:( Κάποτε έκανα βόλτα στο λιμάνι και ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ δύο ΑΝΘΡΩΠΟΙ είχαν ρίξει στο λιμάνι ένα αδέσποτο σκυλάκι. Τους έβρισα και προσπάθουσα να πιάσω το σκυλάκι (από κάτι ρόδες που έχει για να μη χτυπάνε τα πλοία στο λιμάνι) και ήρθαν να με χτυπήσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Δεν θέλετε να δείτε την αλήθεια για το ανθρώπινο είδος και σίγουρα δεν θελετε να δείτε τα video στο σύνδεσμο.

Αν νομίζετε ότι ο άνθρωπος αξίζει μια καλύτερη μοίρα και υπάρχει μέλλον 'λαμπρό' για την ανθρώπινη συνύπαρξη και τη φύση, απογοητευτείτε από τώρα.

Το ανθρώπινο είδος ήταν και θα είναι το πιο δολοφονικό είδος ζωής του πλανήτη και τώρα θέλει να παει στο διάστημα να κάνει τις ασχήμιες του στο υπόλοιπο σύμπαν.

Πώς να συνετίσεις μια βρωμοψυχή; Το μόνο που καταλαβαίνει είναι το ατομάκι και το συμφέρον του.

Στην ιστορία του ανθρώπινου πολιτισμού το ανώτερο υποκύπτει στο κατώτερο που αφανίζει χωρίς σκέψη κάθε τι ΑΛΛΟ.

https://prezatv.blogspot.com/2007/07/2008-4-videos-me.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν θέλετε να δείτε την αλήθεια για το ανθρώπινο είδος και σίγουρα δεν θελετε να δείτε τα video στο σύνδεσμο.

Αν νομίζετε ότι ο άνθρωπος αξίζει μια καλύτερη μοίρα και υπάρχει μέλλον 'λαμπρό' για την ανθρώπινη συνύπαρξη και τη φύση, απογοητευτείτε από τώρα.

Το ανθρώπινο είδος ήταν και θα είναι το πιο δολοφονικό είδος ζωής του πλανήτη και τώρα θέλει να παει στο διάστημα να κάνει τις ασχήμιες του στο υπόλοιπο σύμπαν.

Πώς να συνετίσεις μια βρωμοψυχή; Το μόνο που καταλαβαίνει είναι το ατομάκι και το συμφέρον του.

Στην ιστορία του ανθρώπινου πολιτισμού το ανώτερο υποκύπτει στο κατώτερο που αφανίζει χωρίς σκέψη κάθε τι ΑΛΛΟ.

https://prezatv.blogspot.com/2007/07/2008-4-videos-me.html


:hypno: τί είδαν τα μάτια μου;;;
ΑΙΣΧΟΣ :angry: :angry:


Αν είναι δυνατόν... Στο πρώτο video ο ΑΝΩΜΑΛΟΣ έγδαρε το καημένο το ζώο ζωντανό... Δεν πίστευα στα μάτια μου. Αντέχουμε δεν αντέχουμε, πρέπει όλοι μας να δούμε αυτά τα video και γενικά να "ανοίξουμε" τα μάτια μας να δούμε τι συμβαίνει στον κόσμο.

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Αίσχος !!!!!!

Εγώ δεν άντεξα να δω το video oλόκληρο, ειλικρινά έπαθα πλάκα...
Αυτό είναι η απανθρωπιά, σε όλο της το μεγαλείο...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
.

Αίσχος !!!!!!

Εγώ δεν άντεξα να δω το video oλόκληρο, ειλικρινά έπαθα πλάκα...
Αυτό είναι η απανθρωπιά, σε όλο της το μεγαλείο...

.

Είναι γεγονός του παρελθόντος στην καμερα που ομως συμβαίνει κάπου κάπως αυτή την στιγμή επίσης.

Μπορούμε να το αλλάξουμε; Με επίβλεψη και εκπαίδευση; Με ευαισθητοποίηση; Στρέφοντας το βλέμμα αλλού, μήπως και δούμε την αλήθεια που είναι δύσκολη και μας ζητά επέμβαση;

Προσωπικά πιστεύω στην χθόνια ανθρώπινη φύση όσο και στην ανώτερη. Τούτες είναι καταστάσεις παραδείγματα προς αποφυγήν και αηδία.

Σαν ελεύθεροι άνθρωποι έχουμε πάντα περιθώριο επιλογής, σαν άρρωστοι σκλάβοι όμως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
:hypno: τί είδαν τα μάτια μου;;;
ΑΙΣΧΟΣ :angry: :angry:


Αν είναι δυνατόν... Στο πρώτο video ο ΑΝΩΜΑΛΟΣ έγδαρε το καημένο το ζώο ζωντανό... Δεν πίστευα στα μάτια μου. Αντέχουμε δεν αντέχουμε, πρέπει όλοι μας να δούμε αυτά τα video και γενικά να "ανοίξουμε" τα μάτια μας να δούμε τι συμβαίνει στον κόσμο.

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ

Σου Ζητώ Συγγνώμη που η Πληροφορία σε στενοχώρησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Είναι γεγονός του παρελθόντος στην καμερα που ομως συμβαίνει κάπου κάπως αυτή την στιγμή επίσης.

Μπορούμε να το αλλάξουμε; Με επίβλεψη και εκπαίδευση; Με ευαισθητοποίηση; Στρέφοντας το βλέμμα αλλού, μήπως και δούμε την αλήθεια που είναι δύσκολη και μας ζητά επέμβαση;

Προσωπικά πιστεύω στην χθόνια ανθρώπινη φύση όσο και στην ανώτερη. Τούτες είναι καταστάσεις παραδείγματα προς αποφυγήν και αηδία.

Σαν ελεύθεροι άνθρωποι έχουμε πάντα περιθώριο επιλογής, σαν άρρωστοι σκλάβοι όμως όχι.


Εάν υπάρχει κάποιος τρόπος, για να μπορέσουμε να το αλλάξουμε, εγώ θα ήθελα να είμαι από τους πρώτους, που θα έπαιρναν μέρος σ΄ αυτό...

Βεβαίως και δεν είναι λύση, να παίρνουμε το βλέμα μας από εκεί, για να μην δούμε την αλήθεια..., όμως το θέαμα είναι φρικιαστικό... και τη θέα του ζώου, που γδαρμένο αργοπέθαινε..., δεν μπορώ να την βγάλω από την σκέψη μου, παρ΄ όλο που δεν άντεξα να συνεχίσω να παρακολουθώ το video, ώστε να δω μέχρι το τέλος... και σε όλη του τη διάσταση..., αυτό το τρομερό βασανιστήριο... :(

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εάν υπάρχει κάποιος τρόπος, για να μπορέσουμε να το αλλάξουμε, εγώ θα ήθελα να είμαι από τους πρώτους, που θα έπαιρναν μέρος σ΄ αυτό...

Για σκέψου πόσες φορές για λόγους οικονομικού συμφέροντος αγόρασες Κινέζικα από πλανώδιους βάρβαρους με όψεις ανθρώπινες που ξεγελούν!!
Ευαισθητοποιήσου και μη το ξανακάνεις! Αλλά δεν το είδες όλο, δεν υπέφερες μαζί του, δεν έμαθες το μάθημα στα κύτταρά σου και απέστρεψες το βλέμμα, ώστε βολικά αύριο μεθαύριο να το έχεις ξεχάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Για σκέψου πόσες φορές για λόγους οικονομικού συμφέροντος αγόρασες Κινέζικα από πλανώδιους βάρβαρους με όψεις ανθρώπινες που ξεγελούν!!
Ευαισθητοποιήσου και μη το ξανακάνεις! Αλλά δεν το είδες όλο, δεν υπέφερες μαζί του, δεν έμαθες το μάθημα στα κύτταρά σου και απέστρεψες το βλέμμα, ώστε βολικά αύριο μεθαύριο να το έχεις ξεχάσει


Φίλε "kynofile" μην λησμονείς, ότι πολύ πρόσφατα, έχασα ένα δικό μου ζώο...
Ένα πλάσμα, το οποίο δεν ήταν για μένα απλά ένα κατοικίδιο..., αλλά ένας αληθινός φίλος και συνοδοιπόρος σε μια ολόκληρη ζωή, αφού επί 17 ολόκληρα χρόνια ήταν μέρα νύχτα δίπλα μου...

Ένα τόσο αποτρόπαιο θέαμα..., δεν θα με βοηθούσε σε τίποτα περισσότερο, από το να με κάνει περισσότερο δυστυχησμένη, απ΄ όσο είμαι ήδη, αυτή τη στιγμή...

Θα ήθελα να ξέρεις, ότι δεν ξεχνώ τόσο εύκολα..., όσο άφησες να εννοηθεί με την παρατήρησή σου...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
μην λησμονείς, ότι πολύ πρόσφατα, έχασα ένα δικό μου ζώο...
Ένα πλάσμα, το οποίο δεν ήταν για μένα απλά ένα κατοικίδιο..., αλλά ένας αληθινός φίλος και συνοδοιπόρος σε μια ολόκληρη ζωή, αφού επί 17 ολόκληρα χρόνια ήταν μέρα νύχτα δίπλα μου...

Ένα τόσο αποτρόπαιο θέαμα..., δεν θα με βοηθούσε σε τίποτα περισσότερο, από το να με κάνει περισσότερο δυστυχησμένη, απ΄ όσο είμαι ήδη, αυτή τη στιγμή...

Θα ήθελα να ξέρεις, ότι δεν ξεχνώ τόσο εύκολα..., όσο άφησες να εννοηθεί με την παρατήρησή σου...

Έχεις λοιπόν την τέλεια δικαιολογία να μείνεις απαθής, τον Δικό σου, Προσωπικό, πόνο.

Και αυτό το μέρα νύχτα δίπλα σου, κόψε κάτι, απ' ότι μας έχεις πει φρόντισες από καιρό πριν για τον αντικαταστάτη του και βρίσκεσαι εκτός σπιτιού πάρα πολλές ώρες συνεχώς.

Και αυτό το αποτρόπαιο θέαμα δεν σκοπεύει να βοηθήσει Εσένα, αλλά την ανθρωπιά σου

Πράγματι, αν δεν ξέρει κάποιος τον άλλο προσωπικά, από το ιντερνετ μόνο φαντάσματα γνωρίζει και ευχεται μαγικά να είναι τα όνειρά του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Σου Ζητώ Συγγνώμη που η Πληροφορία σε στενοχώρησε

:confused:
Αναφέρω πουθενά σ'αυτά που έγραψα πως αυτό που είδα με στενοχώρησε; Δηλαδή, έτσι πως το λες, με την έννοια του ότι δεν ήθελα να το δω;; Εννοείται πως στενοχωρήθηκα και λυπήθηκα. Αλλά η απάντησή σου αυτή βγάζει μια ειρωνία προς το πρόσωπό μου.

(Εκτός κι αν τόσο κάνω λάθος και δεν υπάρχει ειρωνία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
:confused:
Αναφέρω πουθενά σ'αυτά που έγραψα πως αυτό που είδα με στενοχώρησε; Δηλαδή, έτσι πως το λες, με την έννοια του ότι δεν ήθελα να το δω;; Εννοείται πως στενοχωρήθηκα και λυπήθηκα. Αλλά η απάντησή σου αυτή βγάζει μια ειρωνία προς το πρόσωπό μου.

(Εκτός κι αν τόσο κάνω λάθος και δεν υπάρχει ειρωνία).

Αγαπητέ Αρκτούρο, δεν υπάρχει καμμία ειρωνία, πραγματικά λυπάμαι που έγινα η πηγή μιας στενοχώριας ή ταραχής, όσο απαραίτητη κι αν είναι. Σκοτώνουν τους μαντατοφόρους κακών ειδήσεων όσοι προτιμούν την ηρεμία της άγνοιας.

Θα προτιμούσα προσωπικά να μεταφέρω μόνο ευχάριστες αλήθειες. (Ουτοπία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Έχεις λοιπόν την τέλεια δικαιολογία να μείνεις απαθής, τον Δικό σου, Προσωπικό, πόνο.

Και αυτό το μέρα νύχτα δίπλα σου, κόψε κάτι, απ' ότι μας έχεις πει φρόντισες από καιρό πριν για τον αντικαταστάτη του και βρίσκεσαι εκτός σπιτιού πάρα πολλές ώρες συνεχώς.

Και αυτό το αποτρόπαιο θέαμα δεν σκοπεύει να βοηθήσει Εσένα, αλλά την ανθρωπιά σου

Πράγματι, αν δεν ξέρει κάποιος τον άλλο προσωπικά, από το ιντερνετ μόνο φαντάσματα γνωρίζει και ευχεται μαγικά να είναι τα όνειρά του


Φίλε "kynofile" δεν ακούστηκε ποτέ από το στόμα μου κάτι..., το οποίο να δικαιολογεί, ότι είχα αντικαταστήσει το σκυλί μου, επειδή αποφάσισα να αποκτήσω, 20 μήνες πριν... και κάποιο άλλο...

Άλλωστε, τα ζωντανά πλάσματα, δεν αντικαθίστανται... και αυτό... νομίζω, ότι το γνωρίζεις καλά, από προσωπική εμπειρία...

Όσο για το ότι αναγκάζομαι και λείπω από το σπίτι μου συνεχώς και πολλές ώρες, όπως μου γράφεις, δεν είναι επιλογή μου..., κάθε άλλο θα έλεγα.

Δυστυχώς, δεν είμαι ένας από τους λίγους τυχερούς..., που έχουν την δυνατότητα να μπορούν να τα βγάζουν πέρα, χωρίς να εργάζονται. :/:

Σε διαβεβαιώ, δεν λείπω επειδή διασκεδάζω..., ή επειδή πίνω καφεδάκι στην πλατεία με τους φίλους μου, αλλά επειδή είμαι αναγκασμένη να εργάζομαι, προκειμένου να έχω και εγώ, αλλά και τα ζώα μου, ότι έχουν ανάγκη, για να ζουν καλύτερα...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αγαπητέ Αρκτούρο, δεν υπάρχει καμμία ειρωνία, πραγματικά λυπάμαι που έγινα η πηγή μιας στενοχώριας ή ταραχής, όσο απαραίτητη κι αν είναι. Σκοτώνουν τους μαντατοφόρους κακών ειδήσεων όσοι προτιμούν την ηρεμία της άγνοιας.

Θα προτιμούσα προσωπικά να μεταφέρω μόνο ευχάριστες αλήθειες. (Ουτοπία)


Αγαπητέ Κυνόφιλε, αν και πάλι κάπου δεν σε "πιάνω", πρέπει να σου πω πως πολύ ορθά πράττεις και γίνεσαι "μαντατοφόρος" ειδήσεων. Καλές ή κακές ειδήσεις είναι κάτι πολύ γενικό, οι καλές και οι κακές πράξεις είναι το ζητούμενο για το οποίο μιλάμε. Οι ειδήσεις είναι ειδήσεις και μας αφορούν όλους για να αφυπνιστούμε, όσο κι αν "πονάνε" πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Πράγματι, αν δεν ξέρει κάποιος τον άλλο προσωπικά, από το ιντερνετ μόνο φαντάσματα γνωρίζει και ευχεται μαγικά να είναι τα όνειρά του


Καμμιά φορά, η πραγματικότητα..., μπορεί να είναι πιο μαγική..., ακόμα κι΄ απ΄ όσο μπορεί να φανταστούμε και στο πιο όμορφο όνειρό μας..., αρκεί να έχουμε την διάθεση... να την δούμε και το θάρρος να την αντιμετωπίσουμε... και να την ζήσουμε..., χωρίς να βάζουμε εμείς οι ίδιοι..., πάντα μπροστά μας, τα φαντάσματα του παρελθόντος... να μας την καταστρέφουν, επειδή ίσως, έτσι έχουμε μάθει...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καμμιά φορά, η πραγματικότητα..., μπορεί να είναι πιο μαγική..., ακόμα κι΄ απ΄ όσο μπορεί να φανταστούμε και στο πιο όμορφο όνειρό μας..., αρκεί να έχουμε την διάθεση... να την δούμε και το θάρρος να την αντιμετωπίσουμε... και να την ζήσουμε..., χωρίς να βάζουμε εμείς οι ίδιοι..., πάντα μπροστά μας, τα φαντάσματα του παρελθόντος... να μας την καταστρέφουν, επειδή ίσως, έτσι έχουμε μάθει...

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι σχέση έχει το video με την πραγματικότητα που για να την δούμε σαν μαγική χρειάζεται η φαντασία, τα όμορφα όνειρα, η διάθεση, το θάρρος και κατανίκηση της καλύτερης μας κρίσης και κοινής λογικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top