Όχι "σεξ", αλλά "έρωτας"

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πολλοί είναι αυτοί οι οποίοι λένε ΣΕΞ αντί για ΈΡΩΤΑ όταν υπάρχει μια συνεύρεση μια γυναίκας και ενός άντρα. Πιστεύω ότι είμαι από τις λίγες που δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ τη λέξη ΣΕΞ. Θεωρώ πολύ ξένη αυτή την λέξη ενώ ο ΈΡΩΤΑΣ κρύβει μέσα συναισθήματα, ένωση σωμάτων και ψυχών δεν μπορεί να το εξευτελίζουνε έτσι. Δεν ξέρω είμαι μόνο εγώ που σκέφτομαι έτσι;;; Λέτε να είμαι υπερβολική;;; Πιστεύω στον έρωτα, αλλά μήπως είμαι μόνη σε αυτό;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εξευτελίζουνε
Γιατί θεωρείς το σεξ (σαν λέξη ή πράξη) εξευτελισμό?:hmm:
Υγ και μάλιστα από τόσο νωρίς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να φανεί πως πατρονάρω κατά κάποιον τρόπο, λόγω ηλικίας ίσως, να σου πω πως στην ζωή του ένας άνθρωπος μπορεί να κάνει και τα δυό μια και είναι δυό εντελώς διαφορετικά πράγματα. Η λέξη βέβαια είναι ξένης προέλευσης αλλά δεν νομίζω πως έχουμε κάποια δική μας, τουλάχιστον κάποια που να μην είναι χυδαία.
Μπορείς να κάνεις έρωτα με τον άνθρωπο που είσαι ερωτευμένος/η και έχεις σχέση. Μπορείς όμως κάλλιστα να κάνεις σεξ με κάποιον που δεν είσαι...
΄Εχει κι αυτό τη χάρη του ξέρεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πολλές συναισθηματικές κομεντί έχεις δει, που στο τέλος τα βρίσκουν μεταξύ τους και κάνουν έρωτα και μένουν για πάντα μαζί έχοντας δυο κουτσούβελα ξέρω γω. Πώς σου προέκυψε αυτή η απορία; Πιστεύω ότι μέχρι μια ηλικία θα κάνεις σεξ μόνο θέλοντας να περάσεις καλά και να μη δεθείς με τον άλλο. Άλλωστε 18 ετών είσαι άμα κάνεις σχέσεις σοβαρές από τώρα και συμβαίνει να κάνετε έρωτα όπως το χεις στο μυαλό σου μετά που θα είσαι (πιθανόν) παντρεμένη θα θες το σεξ, να το κάνεις σαν τα ζώα. προσωσικά από τα 24-25 είναι μια καλή ηλικία για κάτι πιο σοβαρό μέχρι τότε πέρνα καλά. Δε λέω μπορεί να κάνεις και σοβαρές σχέσεις άμα τύχει αλλά ακόμα το ματάκι σου θα παίζει και σε άλλους άντρες. :P στα 40-50 σου, τότε που θα έχουν βγάλει τα παιδιά σου τα φτερά τους και θα σας αφήσουν μόνους, θα ξανά ερωτευτείτε, θα ξανά γνωριστείτε και θα επακολουθήσει και έρωτας, αν δεν έχει βρει καμία μικρούλα όπως και συ κανένα παλικαράκι που να ξεκινάει τότε την ερωτική του ζωή και θέλει να βρει την δασκάλα του. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balloon7

Νεοφερμένος

Η Balloon7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σεξ θεωρώ την πράξη που γίνεται χωρίς συναίσθημα ή χωρίς πολύ ρομαντισμό,ενώ τον έρωτα τον έχω στο μυαλό σαν κάτι το πιο τρυφερό . Ένα ζευγάρι μπορεί να κάνει σεξ ή έρωτα ανάλογα με τις προτιμήσεις του . Έρωτα θα κάνει όταν θέλει να γίνει η πράξη με αγάπη , ρομαντισμό πχ κεριά ,μασάζ ,χαλαρή μουσική κτλ. Σεξ θα κάνει όταν υπάρχουν άλλες συνθήκες πχ αν ένα ζευγάρι το κάνει σε ένα εξωτερικό χώρο (πχ στο αυτοκίνητο),οπού απουσιάζει ο ρομαντισμός ,υπάρχει όμως η αδρεναλίνη. Βέβαια αν σε πάει βόλτα με το αυτοκίνητο και έχει φτιάξει υπερπαραγωγή του τύπου κρασί ποτηράκια μουσικούλα ,γλυκόλογα..ίσως είναι κάτι μεταξύ έρωτα και σεξ. Το σεξ ένα ζευγάρι μπορεί να το κάνει όταν ας πούμε συμπεριλαμβάνει δυνατά χτυπήματα στο ποπό.
Νομίζω οτι μερικοί αποφεύγουν την λέξη έρωτα γιατί δεν πιστεύουν στην αληθινή αγάπη ή δε θέλουν να μπλέξουν τα συναισθήματά τους ,οπότε επιλέγουν να το αποκαλούν σεξάκι σε μια εποχή με αλλοιωμένες τις ηθικές αξίες. Εσένα μην σε απασχολεί το πως θα το ονομάσεις , ούτε χρειάζεσαι να αναρωτιέσαι αν αυτό που τυχόν θα κάνεις ή έκανες είναι σεξ ή έρωτας (θα το αισθανθείς απο το άγγιγμά του ).
Σημασία έχει να ξέρεις γιατί το κάνεις και τι είναι αυτό που σε κινεί να το κάνεις .Αν θελεις να το κάνεις μόνο και μόνο για την εμπειρία ή για να την προσωπική σου ικανοποίηση ,νομίζω είναι καθαρά σεξ δε πα να ανάψεις και όσα κεριά θέλεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απλά δεν νομίζω ότι θα πρέπει να δίνεις το σώμα σου στον κάθε τυχόντα μόνο και μόνο για λίγα λεπτά ηδονής... δεν είναι πολλαπλής χρήσης το σώμα κανενός θα πρέπει να είναι κάτι ουσιαστικό. Ένωση ψυχής και σώματος όπως είπα παραπάνω και όχι μόνο μια συνεύρεση... Τα ΜΜΕ προβάλουν ως φυσιολογικό το να κάνεις ότι κάνεις και να το δείχνεις ή να αφήνεις να εννοηθεί, και όποιος δε συμφωνεί με αυτό φαίνεται ως οπισθοδρομικός . Τι δεν ισχύει κάτι τέτοιο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλά δεν σε υποχρώνει κανείς να κάνεις σεξ με το ζόρι. Δική σου είναι η επιλογή φυσικά! Και αν θες να νιώσεις ηδονή μπορείς να τη νιώσεις και μόνη σου, μπορεί να σε βοηθήσει είτε μια ερωτική ιστορία είτε κάποιο βιντεάκι, σίγουρα θα έχεις δει, δεν είναι δυνατό (ή είναι; ) να μιλάς για έρωτα/σεξ και να μην τα έχεις ανακαλύψει αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirGay

Νεοφερμένος

Η SirGay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 12 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προσωπικά προτιμώ τον αυθορμητισμό και τον κυνισμό που εκπέμπεται από την λέξη "σεξ", από τον καθωσπρεπισμό και τη σαχλή υποτιθέμενη ρομαντικότητα την οποία (άκουσον άκουσον) προασπίζεται ο "έρωτας".
Άλλωστε:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Σεξ θεωρώ την πράξη που γίνεται χωρίς συναίσθημα ή χωρίς πολύ ρομαντισμό,ενώ τον έρωτα τον έχω στο μυαλό σαν κάτι το πιο τρυφερό . Ένα ζευγάρι μπορεί να κάνει σεξ ή έρωτα ανάλογα με τις προτιμήσεις του . Έρωτα θα κάνει όταν θέλει να γίνει η πράξη με αγάπη , ρομαντισμό πχ κεριά ,μασάζ ,χαλαρή μουσική κτλ. Σεξ θα κάνει όταν υπάρχουν άλλες συνθήκες πχ αν ένα ζευγάρι το κάνει σε ένα εξωτερικό χώρο (πχ στο αυτοκίνητο),οπού απουσιάζει ο ρομαντισμός ,υπάρχει όμως η αδρεναλίνη. Βέβαια αν σε πάει βόλτα με το αυτοκίνητο και έχει φτιάξει υπερπαραγωγή του τύπου κρασί ποτηράκια μουσικούλα ,γλυκόλογα..ίσως είναι κάτι μεταξύ έρωτα και σεξ. Το σεξ ένα ζευγάρι μπορεί να το κάνει όταν ας πούμε συμπεριλαμβάνει δυνατά χτυπήματα στο ποπό.
Νομίζω οτι μερικοί αποφεύγουν την λέξη έρωτα γιατί δεν πιστεύουν στην αληθινή αγάπη ή δε θέλουν να μπλέξουν τα συναισθήματά τους ,οπότε επιλέγουν να το αποκαλούν σεξάκι σε μια εποχή με αλλοιωμένες τις ηθικές αξίες. Εσένα μην σε απασχολεί το πως θα το ονομάσεις , ούτε χρειάζεσαι να αναρωτιέσαι αν αυτό που τυχόν θα κάνεις ή έκανες είναι σεξ ή έρωτας (θα το αισθανθείς απο το άγγιγμά του ).
Σημασία έχει να ξέρεις γιατί το κάνεις και τι είναι αυτό που σε κινεί να το κάνεις .Αν θελεις να το κάνεις μόνο και μόνο για την εμπειρία ή για να την προσωπική σου ικανοποίηση ,νομίζω είναι καθαρά σεξ δε πα να ανάψεις και όσα κεριά θέλεις .


Νομιζω το παραψαχνετε με τις εννοιες κανω ''ερωτα'' και κανω ''σεξ''. Ο διαχωρισμος που πραγματοποιειται και ο τροπος με τον οποιο θεωρειται το πρωτο περισσοτερο ηθικο απο το αλλο, νομιζω μονο καταστροφικα συναισθηματα δημιουργει. Τι θελω να πω. Εαν καποιος για χ ψ λογους θεωρει πως ο ερωτας>σεξ και πως ο ερωτας = αγαπες, καρδουλες, γλυκολογα, χαδια, κερια, μουσικες, ιστοριες τοτε τι θα συμβει εαν συνειδητοποιησει πως δε θελει αυτο απο την ερωτικη πραξη; Τι κι αν συνειδητοποιησει πως ''φτιαχνεται'' απο κατι διαφορετικο που δε συμπιπτει με τον ορισμο του ''ερωτα'' που εχει διαμορφωσει εδω και χρονια; Δε θα δημιουργουσε κατι τετοιο αισθηματα υποτιμησης του εαυτου και ταμπελωματος του ως ''ανηθικου'';

Ολα σεξ ειναι, αυτη ειναι η πραξη ειτε το θες ειτε οχι. Δε μου αρεσει οταν ο ''ερωτας'' παιρνει τελειως διαφορετικη χροια απο το ''σεξ''. Ειναι το ιδιο και το αυτο, απλα ειθισται αυτος που χρησιμοποιει τον ορο ''ερωτα'' να θεωρει το ορο ''σεξ'' χυδαιο και να επιλεγει μια πιο ηπια λεξη. Επομενως οι πιθανοτητες να ειναι το ατομο αυτο πιο vanillla στο σεξ αυξανονται αυτοματως (ή απλα να ντρεπεται να χρησιμοποιησει τον ορο σεξ, που κι εδω εχουμε τη συνδεση σεξ-χυδαιοτητας).

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι η ερωτικη πραξη ενος ερωτευμενου ζευγαριου καθισταται ''λιγοτερο ερωτας'' και ''περισσοτερο σεξ'' εαν υπαρχουν χτυπηματα στον ποπο. Ερωτα κανει παλι το ζευγαρι, απλα συναινει πως η Χ μορφη του ειναι προτιμητεα. Θα συμφωνησω με την προλασησα πως εχω την αισθηση οτι η εικονα που εχετε για το σεξ εχει διαστρεβλωθει λογω ρομεντικων κομεντι ή απο κατι αλλο αντιστοιχο.

Να σημειωθει πως μετα δε θα πρεπει να απορουμε πως ιδιως οι γυναικες εξακολουθουμε να εχουμε πολλα θεματα οσον αφορα τη σεξουαλικοτητα μας. Αυτο το θεμα νομιζω αποτελει μια πτυχη του προβληματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ερωτας=συσχετισμος
σεξ = ανταλλαγη οργανων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
σεξ κανει κανεις με τον οποιοδηποτε. Καποιος με καποιον που τους συνδεει μονο το παθος και τιποτα περισσοτερο. Ερωτα δεν κανει καποιος με τον οποιονδηποτε. Ερωτα κανεις οταν εισαι ερωτευμενος.
Και τα δυο μπορεις να κανεις ταυτοχρονα, μια το να μια ταλλο, αλλα ΟΧΙ με τον οποιονδηποτε. Μπορεις να κανει ενα ζευγαρι και τα δυο οταν ειναι ερωτευμενο, αλλα υπαρχει και παθος.
Παντως και τα δυο εχουν την γλυκα τους.

Οσο για τους ξενους, κι αυτοι το διαφοροποιουν, having sex or making love?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν είσαι με τον άνθρωπό ΣΟΥ, οι "διαχωρισμοί" δεν έχουν νόημα. Σεξ, έρωτας, πήδημα, γαμήσι, γίνονται όλα ΕΝΑ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ειναι σαν την μουσικη,Τη ροκ την γουσταρεις,σε χαλαρωνει ,σε φτιαχνει, σου κανει παρεα στα μεθυσια σου και τα λοιπα,αλλα την jazz απλα την αγαπας. απλο που σε κανει να θες και να θες κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πολλές συναισθηματικές κομεντί έχεις δει, που στο τέλος τα βρίσκουν μεταξύ τους και κάνουν έρωτα και μένουν για πάντα μαζί έχοντας δυο κουτσούβελα ξέρω γω. Πώς σου προέκυψε αυτή η απορία; Πιστεύω ότι μέχρι μια ηλικία θα κάνεις σεξ μόνο θέλοντας να περάσεις καλά και να μη δεθείς με τον άλλο. Άλλωστε 18 ετών είσαι άμα κάνεις σχέσεις σοβαρές από τώρα και συμβαίνει να κάνετε έρωτα όπως το χεις στο μυαλό σου μετά που θα είσαι (πιθανόν) παντρεμένη θα θες το σεξ, να το κάνεις σαν τα ζώα. προσωσικά από τα 24-25 είναι μια καλή ηλικία για κάτι πιο σοβαρό μέχρι τότε πέρνα καλά. Δε λέω μπορεί να κάνεις και σοβαρές σχέσεις άμα τύχει αλλά ακόμα το ματάκι σου θα παίζει και σε άλλους άντρες. :P στα 40-50 σου, τότε που θα έχουν βγάλει τα παιδιά σου τα φτερά τους και θα σας αφήσουν μόνους, θα ξανά ερωτευτείτε, θα ξανά γνωριστείτε και θα επακολουθήσει και έρωτας, αν δεν έχει βρει καμία μικρούλα όπως και συ κανένα παλικαράκι που να ξεκινάει τότε την ερωτική του ζωή και θέλει να βρει την δασκάλα του. :hehe:
Boring σκεπτικό :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Boring σκεπτικό :whistle:

Για σένα γιατί για άλλους μπορεί να είναι ενδιαφέρον. Ο καθένας έχει τη δική του ιδέα σχετικά με ένα θέμα και μπορεί να πλάσει πολλά πιθανά σενάρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι σαν την μουσικη,Τη ροκ την γουσταρεις,σε χαλαρωνει ,σε φτιαχνει, σου κανει παρεα στα μεθυσια σου και τα λοιπα,αλλα την jazz απλα την αγαπας. απλο που σε κανει να θες και να θες κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο κιαλλο

Εσυ κατι παιρνεις, δεν εξηγειται διαφορετικα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
σεξ κανει κανεις με τον οποιοδηποτε. Καποιος με καποιον που τους συνδεει μονο το παθος και τιποτα περισσοτερο. Ερωτα δεν κανει καποιος με τον οποιονδηποτε. Ερωτα κανεις οταν εισαι ερωτευμενος.
Και τα δυο μπορεις να κανεις ταυτοχρονα, μια το να μια ταλλο, αλλα ΟΧΙ με τον οποιονδηποτε. Μπορεις να κανει ενα ζευγαρι και τα δυο οταν ειναι ερωτευμενο, αλλα υπαρχει και παθος.
Τελικά εγώ μπερδεύτηκα και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω με ποιόν...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν αποκαλώ ποτέ το σεξ "έρωτα". I dont know μου ακούγεται ''δήθεν'' και ψεύτικο. 'Ερωτα θα κάνεις 2-3 φορές το χρόνο, σεξ κάνεις συνέχεια, το σεξ δε μπορεί να είναι έρωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
εγώ το σεξ το αποκαλώ, ξεκάβλωμα, ξεπετιασμα, ξεσκισμα, ξεκωλιασμα, πηδημα, τσιμπουκωμα. ποτέ γαμήσι και ποτέ έρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Κινητό λεξικό είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top