"Αγάπη" από τον δημιουργό του θέματος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτείνω στο φόρουμ ο δημιουργός ενός θέματος να έχει την δυνατότητα, αντί για λάικ στις απαντήσεις να έχει ένα κουμπί με σύμβολο την καρδιά, το οποίο αυτόματα θα καρφιτσώνει την απάντηση στις πρώτες. Η απάντηση θα φέρει την ένδειξη:

Η απάντηση αρέσει στον δημιουργό του θέματος, Χ.

και δίπλα στα κουμπιά αρέσκειας θα φαίνεται το σύμβολο της καρδιάς.

Σκοπός της πρότασης είναι η αρέσκεια του δημιουργού να επιβραβεύεται, π.χ. εάν κάποιος θέσει ένα ερώτημα και κάποιος απαντήσει ικανοποιητικά, το μήνυμα να καρφιτσώνεται και να φαίνεται στους άλλους χρήστες, ότι κάποιος έχει ήδη απαντήσει. Αυτή ήταν μία απλή περίπτωση. Η πρόταση αυτή δεν θα κάνει κάποια ιδιαίτερη βελτίωση στην ζωή μας και στο φόρουμ, απλώς την προτείνω περισσότερο για λόγους εμφάνισης.

Τι λέτε; Θα θέλατε αυτή η δυνατότητα να προστεθεί στο φόρουμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εγώ πάλι, ιδανικά θα ήθελα να καταργηθουν ακόμα και τα λαικ. Έτσι ο καθένας θα έλεγε λίγο πιο ελεύθερα αυτό που θέλει και δεν θα είχαμε περιπτώσεις "ψηφοθηριας". Το θέμα είναι να λέμε αυτό που θέλουμε, και όχι να κυνηγαμε την αποδοχή του άλλου. Το σύστημα που προτείνεις θα το έκανε πιο έντονο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Εγώ πάλι, ιδανικά θα ήθελα να καταργηθουν ακόμα και τα λαικ. Έτσι ο καθένας θα έλεγε λίγο πιο ελεύθερα αυτό που θέλει και δεν θα είχαμε περιπτώσεις "ψηφοθηριας". Το θέμα είναι να λέμε αυτό που θέλουμε, και όχι να κυνηγαμε την αποδοχή του άλλου. Το σύστημα που προτείνεις θα το έκανε πιο έντονο αυτό.

Ενα like γι αυτο που εγραψες. Αν και δεν νομιζω οτι το like/dislike περιοριζει την ελευθερια καποιου να εκφραστει παρ'ολα αυτα το ωρισκω λιγο παιδιαστικο και προσβλητικο μερικες φορες

Αρα, γνωμη μου ειναι καλυτερα να καταργηθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Ενα like γι αυτο που εγραψες. Αν και δεν νομιζω οτι το like/dislike περιοριζει την ελευθερια καποιου να εκφραστει παρ'ολα αυτα το ωρισκω λιγο παιδιαστικο και προσβλητικο μερικες φορες

Αρα, γνωμη μου ειναι καλυτερα να καταργηθουν
Αυτά τα κομμεντ δεν θα γίνουν αγαπημένα του Antypro!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά τα κομμεντ δεν θα γίνουν αγαπημένα του Antypro!
Χεχε :P, δεν πειράζει. Όντως υπάρχει αυτή η ψηφοθηρία και την βιώνω κι εγώ. Παρ' όλα αυτά δεν νιώθω ότι υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα κουμπιά, με βοηθά να εκφράζω την (δυσ)αρέσκειά μου, χωρίς να γράφω απαντήσεις. Με την ιδέα μου, η ψηφοθηρία θα είχε μια ελάχιστη αύξηση, αλλά εάν αντιμετωπιστεί σωστά δεν υπάρχει πιστεύω κάτι αρνητικό.

Προς τους διαχειριστές: Μήπως μπορείτε να δημιουργήσετε μία δημοσκόπηση με επιλογές:
- Να μην έχουμε κουμπιά αρέσκειας
- Να έχουμε κουμπιά αρέσκειας
- Να έχουμε κουμπιά αρέσκειας και την "αγάπη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,417 μηνύματα.
Αγαπητέ Andypro καλησπέρα.
Καταρχ'ην σε ευχαριστούμε πολύ για την πρόταση σου.
Βέβαια...όταν καποιος γράφει ενα μήνυμα ,έχουμε τα Μου αρέσει ή δεν μου αρέσει.
Οπως και να έχει..και εμένα θα μου άρεσε ενα ποστ να μου φτιάχνει και φραπέ..έλα όμως που δεν γίνεται.:PΕμείς παρόλα αυτά, θα ενημερώσουμε τους ιδιοκτήτες το site αν αυτό τεχνικά είναι εφικτό.
Αυτό που λες νομίζω οτι ταιριάζει περισσότερο σε τεχνολογικά φόρουμς,γιατί εκεί όντως ένας χρήστης μπορεί να ρωτίσει κάτι πολύ συγκεκριμένο (πχ ενα τεχνικό του πρόβλημα) και απο τις προτεινόμενες λύσεις που του γράφουν τα άλλα μέλη μόνο μια να ταιριάζει στην περίπτωση του.Στο e-steki συζητάμε θέματα ακόμα και για το αν υπάρχει θεός,όπου προφανώς και δεν υπάρχει μόνο μια αποδεκτή απάντηση.
Παρόλα αυτά,σου ξαναλέω..εμείς θα το θέσουμε τους ιδιοκτήτες.
Απο εκεί και πέρα,δεν τίθεται θέμα να έχουμε κουμπιά αρεσκείας ή οχι.
Αυτό δεν είναι απόφαση των χρηστών..ούτε υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό.
Το site δίνει αυτην την δυνατότητα.Και να υπενθυμίσω οτι

Σχολιασμός ψήφων και του συστήματος αξιόλογησης μηνύματων

Ποινή: 20% για ένα μήνα
Δεν επιτρέπεται ο σχολιασμός ψήφων, του συστήματος αξιόλογησης και οποιασδήποτε άλλης πληροφορία μπορεί να διεξαχθεί από αυτό. Σε αυτόν τον όρο συμπεριλαμβάνεται η παρότρυνση ή αποθάρρυνση για ψήφιση μηνυμάτων αλλά και η απαίτηση για αιτιόλογηση των ψήφων. Τα threads είναι θέματα συζητήσεων ενός συγκεκριμένου topic και σε καμία περίπτωση δεν θα αναλίσκονται στα επί του συστήματος αξιολόγησης μηνυμάτων.
Αν υπάρχει παραβίαση σε αυτόν τον όρο,παρακαλούμε θερμά να κάνετε αναφορά.
Όμως όποιος δεν αντέχει να βλεπει αρνητικές στα ποστ ,ας μην γράφει.
Δεν είναι δυνατόν ,όπως καταλαβαίνεις να καταργήσουμε αυτήν την δυνατότητα.
Ελπιζω να σε κάλυψα.
Το θέμα κλειδώνεται.Η πρόταση έγινε,θα την μεταφέρουμε στους ιδιοκτήτες...αλλα δημοσκόπιση για το αν θα έχει το site Μου αρεσει ή δεν μου αρέσει..δεν έχει κανενα νόημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top