Αγορά καινούργιου ασύρματου modem/router, ποιό προτείνετε;

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας.1ο μου post στο ωραιο αυτο forum oπου ανακαλυψα προσφατα,λοιπον+

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο ασυρματο modem/router καθώς το παλιό μου(ενα baudtec τα παιξε και πολυ κρατησε μαλιστα
) για τα χρηματα μπορω να διαθεσω μεχρι 100-150 ευρω αρκει το ασυρματο modem/router που θα αγορασω να ειναι σταθερο(αν καποιος εχει να προτείνει καποιο modem/router οπου αγορασε και το θεωρει αξιοπιστιο ας το προτείνει)εκτος βεβαια απο το να ειναι σταθερο στο θεμα disconect θα ηθελα να εχει και καλο σημα καθως μενω σε μεγαλο χωρο και με το προηγουμενο ασυρματο modem/router ειχα προβλημα σε αυτο,ετσι λοιπον αναζητω καποιο με 3 Κεραίες ειμαι αναμεσα στα εξης

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.614700
D-LINK DSL-2740B

και
https://www.plaisio.gr/product.aspx?p...076&catalog=22
Asus Wireless Router Annex A N With USB Ports

ποιο απο τα 2 η καποιο αλλο θα μου προτείνατε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615195

Εγώ έχω αυτό...Στα λ7 που δίνεις, linksys, ποιοτικότατο.

Μήπως τα disconnect οφειλονται σε κάποιο βραχυκύκλωμα? Σε ποια εταιρεία είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
djohn otenet σύνδεση εχω στα 2mbps και προχθές εποικηνωνησα τηλεφωνικος με το 134(οτε) για αναβθμιση της συνδεσης μου στα 8mbps(by the way θα παρω ενα ενσυρματο modem/router λογω αναβαθμισης αλλα δεν με καλυπτει καθως οπως ειπα ειναι ενσυρματο και οχι ασυρματο)

σχετικα με το ασυρματο modem/router οπου μου προτείνεις θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα πριν καταληξω τελικα στην παραγγελια του.τι συνδεση εχεις και σε ποια
εταιρεία εισαι βασικα;σε ρωτω κυριως για τα disconnect.επισης με το συγκεκριμενο ασυρματο modem/router ειπες πως εισαι πολυ ευχαριστημενος φανταζομαι θα σε καλυπτει.το εχεις δοκιμασει σε laptop?για το σημα ρωτω κυριως γιατι πιο πολλες φορες χρησημοποιω laptop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
(Έχω δουλέψει ως τεχνικός σε εταιρείες παροχής υπηρεσιών ιντερνετ, γι αυτό και σε ρώτησα τι συνδεση έχεις και τρως disconnect γιατί συνήθως μόνο το router ΔΕΝ ευθύνεται)

1) Έχω forthnet (θεωρητικά up to 24Mbps), εγώ όμως λόγω τεράστιας απόστασης από το dslam κλειδώνω στα 7 και κάτι ψιλά.

2) Δουλεύω (ασύρματα) 5 laptops και (ενσύρματα) 3 desktops πάνω στο router . Αν θες πληροφορίες για το ποια laptops έχω δες το thread εδώ (https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1351586&postcount=27)

3) Πρόβλημα με ασθενές σήμα από το router ΔΕΝ έχω σε κανένα laptop σε όλο το σπίτι.

4) Σταθερό (με την έννοια ότι δεν crasharei είναι) από εκεί και πέρα μιας και αναφέρθηκες σε disconnect να σου κάνω ένα γρήγορο troubleshooting?
α) Το router σου είναι ΜΟΝΟ ΤΟΥ στην κεντρική τηλεφωνική μπρίζα του σπιτιού? (εννοείται χωρίς φίλτρο)

β) Σε ΟΛΕΣ τις τηλεφωνικές συσκευές υπάρχουν φίλτρα? (επειδή τα φιλτρακια καιγονται πανεύκολα δοκίμασε να τα αλλάξεις και να δεις αν φτιάξει το θέμα)

γ) Κάποια routers που δίναμε ήταν gtp και όταν γέμιζε το log από errors βγαίνανε off, αλλά αυτό συνέβαινε σε μία παρτίδα από routers που δίναμε και με συγκεκριμένο firmware, οπότε γι αυτό δεν νομίζω ότι ευθυνεται το router στην περίπτωση σου

δ) Πάρε την εξυπηρετηση πελατων και πες τους ότι τρως disconnect. (Θα το δούν και εκεινοι). Πες τους αν μπορούν να σου κάνουν line test να δουν αν υπάρχει βραχυκύκλωμα (μάλλον θα το κάνανε και μόνοι τους), και εκεί θα δουν αν φταίει φίλτρο/τηλέφωνο/άλλο πρόβλημα στην γραμμή. Μπορεί να χρειαστεί να σε κλειδώσουν και σε άλλο profile αλλά σίγουρα θα το φτιάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
+1 στην επιλογή του djohn.
Κοίτα και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
εγω εχω το linksys wag160N σταθερο και παιρνει ποολυ γρηγορα νεα ip
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια καταρχας Ευχαριστω για τις απαντησεις σας και για την πολυτιμη βοηθεια.

Τωρα,lak100για το ασυρματο modem/router που ποσταρες διαβασα στην περιγραφη του πως εχει εσωτερικη κεραια κατι που μεν με εντυπωσιασε αλλα μου προκαλεσε και καποια ερωτηματα οπως πχ θα εχει καλο σημα αφου η κεραια του ειναι εσωτερικη;εχει μεγαλη διαφορα απο modem router με 3 η εστω 2 εξωτερικες κεραιες;επισης τι εννοεις παιρνει γρηγορα καινουργια ip?αν ειναι αυτο που φανταζομαι θα με ενδιεφερε πολυ(ξερεις για εμενα που δεν εχω premier account στο rapidshare με βολευει αν με καταλαβαινεις)

Valandil,για την δικη σου προταση θα ηθελα να ρωτησω τα εξης αν εισαι κατοχος του συγκεκριμενου ασυρματου modem/router και αν εχεις τιποτα προβληματα με αυτο.

djohn εφοσον εχεις δουλεψει
ως τεχνικός φανταζομαι θα ξερεις κατι παραπανω για τα disconnect kαι γενικα για τα υπολοιπα θεματα.

λοιπον,ειδα τους υπολογιστες σου και πραγματικα εντυπωσιαστικα που το ρουτερ δινει σημα σε τοσους υπολογιστες.θελω να σε ρωτησω το εχεις σε σχετικα κοντινη αποσταση απο τους υπολογιστες σου;κυριως τους laptops γιατι φαναζομαι για τους desktop θα εχεις ethernet καλωδια εκτος αν εχεις WIRELESS USB ADAPTER.


Α)το router/modem μου ειναι μονο του στην κεντρικη τηλεφωνικη πριζα του σπιτιου


Β)ναι στις υπολοιπες τηλεφωνικες πριζες υπαρχουν φιλτρακια για να μπορω να ομιλω στο τηλεφωνω χωρις προβλημα οταν ειμαι στο ιντερνετ


δ) βασικα τωρα περιμενω να δω τι θα γινει με την αναβαθμιση και το καινουργιο modem/router.αν εξακολουθει να υπαρχει προβλημα θα παρω τηλεφωνω


επισης djjohn θα ηθελα να σε ρωτησω την γνωμη σου για το συγκεκριμενο modem/router οπου σκεφτομαι εντονα να το αγορασω(το μονο που με προβληματίζει
ειναι η τιμη του αλλα αμα ειναι να ειναι σταθερο και και εφοσον εχει και 2 usb θυρες πανω χαλαλι του,το αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι διαβασα σε καποια forum οτι 1-2 χρηστες που το πηραν και αυτοι απο το πλαισιο ειχαν αρκετα προβληματα)


το modem router ειναι αυτο: https://www.plaisio.gr/product.aspx?...CB03E38626F3FF59B5B8323C3AC45CAAC45293A388F9B

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Το Zyxelάκι που σου δειξα,το εγκατέστησα στο σπίτι της αδερφής μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Σχετικά με το μοντέλο της Asus που μας έδειξες,ταπεινή προσωπική μου άποψη,πολλά λεφτά.Δεν νομίζω πως χρειάζεσαι άμεσα όλες τις πρόσθετες λειτουργίες του(βλ.USB θύρα για σκληρό δίσκο).Μπορείς να βρεις κάτι πολύ πιο οικονομικό που να σε καλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Παιδια καταρχας Ευχαριστω για τις απαντησεις σας και για την πολυτιμη βοηθεια.
Eδώ είμαστε για αν βοηθήσουμε.

djohn εφοσον εχεις δουλεψει ως τεχνικός φανταζομαι θα ξερεις κατι παραπανω για τα disconnect kαι γενικα για τα υπολοιπα θεματα.

λοιπον,ειδα τους υπολογιστες σου και πραγματικα εντυπωσιαστικα που το ρουτερ δινει σημα σε τοσους υπολογιστες.θελω να σε ρωτησω το εχεις σε σχετικα κοντινη αποσταση απο τους υπολογιστες σου;κυριως τους laptops γιατι φαναζομαι για τους desktop θα εχεις ethernet καλωδια εκτος αν εχεις WIRELESS USB ADAPTER.
Όντως το ρουτερ έχει δώσει σήμα ταυτόχρονα σε 5 laptops (ασύρματα) και 3 desktops (ενσύρματα με RJ-45)

Από εκεί και πέρα, όταν δουλεύω στο γραφείο το router είναι ακριβώς δίπλα στα PC.



ΑΛΛΑ

Η εμβέλεια του φτάνει σίγουρα ΠΟΛΛΑ μέτρα καθώς οπουδήποτε μέσα στο σπίτι (π.χ. τα βράδια που παίρνω το λαπτοπ στο κρεβάτι) ή όταν "αράζω" στο σαλόνι πάντα έχω φουλ σήμα 5/5. Ακόμα και στο γκαράζ έχει σήμα (επιβεβαιωμένο πρόσφατα)!
Α)το router/modem μου ειναι μονο του στην κεντρικη τηλεφωνικη πριζα του σπιτιου


Β)ναι στις υπολοιπες τηλεφωνικες πριζες υπαρχουν φιλτρακια για να μπορω να ομιλω στο τηλεφωνω χωρις προβλημα οταν ειμαι στο ιντερνετ


δ) βασικα τωρα περιμενω να δω τι θα γινει με την αναβαθμιση και το καινουργιο modem/router.αν εξακολουθει να υπαρχει προβλημα θα παρω τηλεφωνω
Οκ, απλά να ξέρεις ότι π.χ. πολλές φορές ευθύνονται τα καμμένα φιλτράκια (καίγονται χωρίς λόγο ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ).

επισης djjohn θα ηθελα να σε ρωτησω την γνωμη σου για το συγκεκριμενο modem/router οπου σκεφτομαι εντονα να το αγορασω(το μονο που με προβληματίζει ειναι η τιμη του αλλα αμα ειναι να ειναι σταθερο και και εφοσον εχει και 2 usb θυρες πανω χαλαλι του,το αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι διαβασα σε καποια forum οτι 1-2 χρηστες που το πηραν και αυτοι απο το πλαισιο ειχαν αρκετα προβληματα)


το modem router ειναι αυτο: https://www.plaisio.gr/product.aspx?...CB03E38626F3FF59B5B8323C3AC45CAAC45293A388F9B

Στην ουσία το δυνατό σημείο αυτού του ρουτερ ειναι οι 2 usb στις οποίες π.χ. μπορεις να βάλεις έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο και να διαχειρίζεσαι δεδομένα από αυτόν. Χρήσιμο αν έχεις δίκτυο στο σπίτι/επιχείτηση, άχρηστο για το 70% των χρηστών. Υπερτιμιμένο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

EDIT

Τα είπε σωστότατα και ο Valandil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπον φιλοι μου για να το λετε και οι 2 δεν θα εχετε και αδικο.να πω την αληθεια παντως ηθελα να το αγορασω αλλα οπως παντα πριν αγορασω κατι κανω μια ''μικρη-ερευνα''(google για reviews,διαφορες γνωμες απο κατοχους) και διαπιστωσα πως δεν υπηρχε review για το συγκεκριμενο modem/router της asus και σε ελληνικα κυριως sites ειδα καποια παραπανα για το συγκεκριμενο μοντελο.

λοιπον,τωρα με τα νεα δεδομενα πια ειμαι αναμεσα σε

LINKSYS WAG160N-EU WIRELESS-N ADSL2+ GATEWAY (ADSL OVER PSTN)

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615201

και

LINKSYS WAG325N WIRELESS-N ADSL2+ (PSTN) GATEWAY

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615195

βασικα θα ηθελα να ρωτησω εσας που εχετε τα συγκεκριμενα modem/router απο θερμοτητα πως πανε;το παλιο μου baudec παιδια μιλαμε μετα απο 3-4 ωρες εκαιγε απο κατω.

βασικα ο λογος που θα επιλεξω ενα απο τα 2 ειναι γιατι βρηκα reviews για αυτα 2 και ειναι πολυ σημαντικο αυτο πιστευω.

οριστε και τα reviews λοιπον

LINKSYS WAG325N WIRELESS-N ADSL2+ (PSTN) GATEWAY

https://www.cnet.com.au/wireless/routers/0,239028894,339275019,00.htm

LINKSYS WAG160N-EU WIRELESS-N ADSL2+ GATEWAY (ADSL OVER PSTN)


https://www.cnet.com.au/wireless/routers/0,239028894,339290906,00.htm?sf=339288569

(USER'S RATING ΤΟ δευτερο με την εσωτερικη κεραια εχει 3.6) και διαβαζω πολλα αρνητικα σχολεια ρε παιδια.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αν νιώθεις ότι μπορεί να υπάρχει θέμα με το σήμα πάρε το 325Ν

Αλλιώς κράτα τα λ7 σου και πάρε το 160Ν. (Και τα 2 είναι καλά, σαφώς ανώτερο το 325.) Επειδή όμως αν σκεφτόμαστε έτσι, στο τέλος θα πάμε σε Cisco :p πάρε το 160Ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
δεν εχει σημασια το οτι ειναι εσωτερικη εχει πολυ καλο σημα. και για το rapidshare ειναι πολυ καλο:P:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
δεν εχει σημασια το οτι ειναι εσωτερικη εχει πολυ καλο σημα. και για το rapidshare ειναι πολυ καλο:P:xixi:
Δεν αμφιβαλλω , παρ όλα αυτά δεν είναι κατευθυντικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
lak100 εχεις laptop για το σημα σε ρωτω βασικα?και οσο για την ip αλλαζει χωρις να κανεις reset ολοκληρο το modem/router φανταζομαι ετσι;:P:D

EDIT
πολυ καλη η παρατηρηση σε αυτο που ειπε ο djohn για τις κεραιες δεν ειναι κατευθυντικες.αλλα παρολα αυτα το desing του 160Ν ειναι φανταστικο και βασικα οταν το ειδα πρωτη φορα σε εικονα ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι ειναι ασυρματο modem/router.για Μodem εμοιαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
lak100 εχεις laptop για το σημα σε ρωτω βασικα?και οσο για την ip αλλαζει χωρις να κανεις reset ολοκληρο το modem/router φανταζομαι ετσι;:P:D

EDIT
πολυ καλη η παρατηρηση σε αυτο που ειπε ο djohn για τις κεραιες δεν ειναι κατευθυντικες.αλλα παρολα αυτα το desing του 160Ν ειναι φανταστικο και βασικα οταν το ειδα πρωτη φορα σε εικονα ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι ειναι ασυρματο modem/router.για Μodem εμοιαζε.

Και το 160 Ν και το 325 Ν το ίδιο interface έχουνε, απλά θα μπαίνεις 192.168.1.1 θα πατάς disconnect και μετά connect για να αλλαζεις IP. Δεν χρειάζεται reset το router ή να το βγάλεις απ την μπρίζα :P, αυτά είναι πρωτόγoνα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ωραια σας ευχαριστω ολους για ολες τις πληροφοριες που μου δωσατε.σημαντικη βοηθεια.

μαλλον μεχρι αυριο θα κανω παραγγελια ενα απο τα δυο.

θα σας ενημερωσω μην μεινετε και με την απορια:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια τελικα πηρα το wag 325 αλλα εγω παραγειλα για γραμμη pstn.
αναρωτιεμε μηπως εστειλαν λαθος γιατι πανω δεν γραφει dsl over pstn αλλα DSL OVER POTS.

μηπως ειναι για isdn γραμμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οχι, σωστό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου:thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και εγκλυκλοπαιδικά: POTS = Plain Old Telephone Service
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top