Αδέσποτα: Μια πληγή που συνεχώς αιμορραγεί

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δούλεψα κάποτε για να βοήθήσω φίλη με μπουτίκ, όταν έφερε μερικά δερμάτινα τα κοιτούσαν πολές όταν έλεγε ότι ήταν άπο άρνί τα άφηναν και έλεγαν ότι δεν είναι καλό αυτό το δέρμα:mad:

Ξέρεις τι νέυρα είχα; το ζώο ολοκληρότηκά χρησιμοποιήθηκε και δεν το θέλανε, άν ήταν όμως γούνα ή δέρμα άπο άγριο ζώο το θέλουν, συχένομαι τα μαγαζιά που πουλάνε δερμάτινα και γούνες, εξάλου άλλο ανάγκη για να ζεσταθείς άπο όποιο δέρμα και άλλο για μόδα με άγρια ζώα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιάννη τι να κάνω το δερμάτινο σακάκι παπούτσια όταν μπορώ να πάρω συνθετικά; άν το έκανα δεν θα γινόταν ποτε:(

Εγώ δεν έχω βάλει ποτέ μου γνήσια δέρματα, και δέν πρόκειτε. :)

Σόρι, βρε συ, αλλά τα παπούτσια σου από τι είναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σόρι, βρε συ, αλλά τα παπούτσια σου από τι είναι;;;

Σινθετικό, πάντα το ψάχνω;)
Δέν θα πάθω τίποτα με το συνθετικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έλα ρε χαζό, μην με στεναχωρείς τώρα :(

Ρε παιδιά όντως καλό είναι να μην το δείτε πάντως είναι πάρα πολύ σκληρό


απλά μου φαίνεται τραγικό αυτό το πράγμα... Οκ, το ξανάπα δεν δηλώνω φιλόζωη, με την έννοια ότι πχ όσο και να μου αρέσουν σκυλοι, γάτες κτλ δεν θα έπαιρνα ποτέ κατοικίδιο στο σπίτι μου, γιατί πολύ απλά δεν έχω την υπομονή και τη διάθεση αν θέλεις να το εκπαιδεύσω, να ασχολήθώ μαζί του 24/7 κτλ..., δεν θα μάζευα αδέσποτο στο σπίτι μου (αλλά έχω ενημερώσει 2 φορές φιλοζωική όταν βρήκα κάτι παρατημένα μωράκια κοντά στο σπίτι μου)

Αλλά το να μην είσαι τόσο ...ευαισθητοποιημένος έχει διαφορά από το να βλέπεις μια ομάδα υπανθρώπων να βασανίζουν με τόση ευκολία τα ζώα... ΟΚ, εγώ να το δεχτώ ότι φοράμε δερμάτινα κτλ κτλ, αλλά αν """"""πρέπει"""""" να τα φοράμε γιατί το ζωντανό από το οποίο προέρχεται να πρέπει να υποφέρει έτσι??? Αν δεν μπορούμε (το λιγότερο δλδ που θα μπορούσαμε (!) να φροντίσουμε "ανθρώπινες" συνθήκες σφαγής (Omg πόσο οξύμωρο μου ακούγεται αυτό που λέω!) ε, ναι τότε, καλύτερα να είναι ΟΛΑ συνθετικά ή δεν ξέρω πως αλλιώς λέγονται τα υλικά και να αφήσουμε τα κακόμοιρα τα ζώα στην ησυχία τους και στους νόμους της φύσης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα, γιατί πολλά περιστατικά κακής συμπεριφοράς ή και εγκληματικής βίας έχουν ακουστεί τελευταία...

Άλλαξε ξενοδοχείο επειδή χτυπούσαν αδέσποτο σκύλο



Ένας Νορβηγός τουρίστας υιοθέτησε την περασμένη εβδομάδα ένα αδέσποτο, τραυματισμένο λυκόσκυλο, το οποίο είχε καταφύγει χτυπημένο στο ξενοδοχείο, στο οποίο διέμενε στα Χανιά. Ο Νορβηγός τουρίστας, δεν περιορίστηκε μόνο στην υιοθεσία του ταλαιπωρημένου ζώου. Κατήγγειλε στο νορβηγικό τουριστικό γραφείο το γεγονός, ότι υπάλληλοι του ξενοδοχείου κτυπούσαν το τραυματισμένο ζώο για να φύγει από τον χώρο του ξενοδοχείου για να μην δυσαρεστεί όσους διέμεναν σε αυτό. Ο Νορβηγός άλλαξε αμέσως ξενοδοχείο και το τουριστικό νορβηγικό γραφείο διέγραψε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο από την λίστα των πελατών του. Το περιστατικό έκανε γνωστό ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η μικρή κιβωτός του Νώε».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μερικές φορές νομίζω ότι η Ελλάδα ανήκει σε διαφορετικό γαλαξία από την υπόλοιπη Γη

Αν Έλληνας είχε πάρει τηλέφωνο στο τουριστικό του γραφείο για να καταγγείλει υπαλλήλους που χτυπούσαν έναν σκύλο , το γραφείο θα διέγραφε τον πελάτη από την λίστα του , όχι το ξενοδοχείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
μερικές φορές νομίζω ότι η Ελλάδα ανήκει σε διαφορετικό γαλαξία από την υπόλοιπη Γη

Αν Έλληνας είχε πάρει τηλέφωνο στο τουριστικό του γραφείο για να καταγγείλει υπαλλήλους που χτυπούσαν έναν σκύλο , το γραφείο θα διέγραφε τον πελάτη από την λίστα του , όχι το ξενοδοχείο

(οφ τόπικ: σου μιλώ από Ανδρομέδα:devil:!!!)

Σας λείπει μία "Κιβωτός"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δηλητηρίασαν 18 σκυλιά

Τελειωμό δεν έχουν οι δηλητηριάσεις ζώων και τα προβλήματα των κτηνοτρόφων, που, εκτός από τη φτώχια και την ανέχεια, καλούνται τώρα να αντιμετωπίσουν και τη διαστροφή κάποιων που έχουν ως «χόμπι» να εξοντώνουν σκυλιά και άλλα άγρια ζώα. Δεν πίστευε στα μάτια του ένα κτηνοτρόφος από τον Κονισκό του Δήμου Τυμφαίων στα Τρίκαλα, όταν βρήκε την Κυριακή και τα 18 σκυλιά που είχε για να φυλάνε το κοπάδι του νεκρά από δηλητηριασμένα δολώματα. Το κοπάδι του, που είχε παραμείνει αφύλαχτο, είχε σκορπίσει στην περιοχή.

Καταγγελίες της Καλλιστώ

Σύμφωνα με την περιβαλλοντική οργάνωση Καλλιστώ, η χρήση δηλητηριασμένων δολωμάτων σε πολλές περιοχές της Ελλάδας είναι, δυστυχώς, ακόμα μία αρκετά διαδεδομένη και φυσικά παράνομη μέθοδος για τη θανάτωση τόσο των άγριων ζώων που προκαλούν ζημιές σε παραγωγούς (π.χ. αρκούδες, αλεπούδες κ.ά.) όσο και ζώων που τρώνε θηράματα των κυνηγών.

Για την αντιμετώπιση τέτοιων περιστατικών, η Καλλιστώ προτείνει την εντατικοποίηση των ελέγχων. Έτσι, θα προλαμβάνεται η χρήση τέτοιων παράνομων και καταστροφικών μεθόδων εξόντωσης ζώων, η οποία πλήττει κυρίως το φυσικό περιβάλλον αλλά και τους κτηνοτρόφους, οι οποίοι χάνουν τα πολύτιμα γιʼ αυτούς ζώα εργασίας.

Να επικηρυχθούν οι δράστες

Να επικηρυχθούν από την Πολιτεία οι δράστες τέτοιων ενεργειών προτείνουν οι κτηνοτρόφοι, θεωρώντας ότι αυτοί που σκοτώνουν τα ζώα τους είναι δολοφόνοι. Η Καλλιστώ σε αντίστοιχα περιστατικά έχει επικηρύξει τους δράστες τέτοιων ενεργειών έναντι αμοιβής. Ταυτόχρονα όπου καλείται να παρέμβει ζητάει και την ανάμειξη της δημοτικής αρχής της περιοχής αλλά και την ενημέρωση εκείνων που εμπορεύονται δηλητηριώδεις ουσίες, χημικά, φυτοφάρμακα κ.ά.

:worry::cry_x:
Δολοφόνοι, όντως........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πως σκοτώνουν ρε γ*μ**το αθώα ζωάκια! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Ηθελε πολυ ξυλο ο τυπος.:mad::mad:
Μια φορα στο φροντιστηριο οταν πηγαινα σχολειο ειχαμε διαλειμμα. Εβγαινα με τα κοριτσια και βλεπω 2 μ@λακισμενα να κλωτσανε εναν σκυλο. Δεν προλαβαινω να παρω ανασα και παω και του δινω μια σπρωξια του ''αρχιμ..''εκ των δυο. Τον εβρισα απιστευτα.
Δεν τους αντεχω πραγματικα τους κακοψυχους.
Ουτε την αδικια.

Ελεος, φανταστειτε ποσο μικρη καρδουλα, τοση δα, εχουν αυτα τα ζωντανα. Ειναι αδικο!

Μερικες φορες που ακουω για σκυλους που δαγκωνουν λυσσασμενα, λεω, αμα του αξιζε καλα του κανε.
Με εχει δαγκωσει κι εμενα σκυλακι συγγενη μου και καλα μου κανε γιατι το ειχα τρομαξει, ημουν πολυ πιτσιρικι (5-6 χρονων)και το χα περασει για κουκλα παρολαυτα ποτε μου δε φοβηθηκα τα σκυλια στους δρομους. Αγαπη θελουν και φροντιδα, οχι ξυλο.


Πως σκοτώνουν ρε γ*μ**το αθώα ζωάκια! :(


Γιατι ειναι παλιανθρωποι, κακοψυχοι και μηδενικα. Μακαρι να βρεθει μπροστα τους καμια μερα μια αγελη σκυλων και να τους δαγκωσουν ως εκει που δεν παιρνει.:mad:
Μα τω θεω περισσοτερο τα παιρνω με οσους ενοχλουν τους πιο αδυναμους.
Αντι να πειραζουν τα σκυλια, ας βαρεσουν το κεφαλι τους στον τοιχο καλυτερα.
Ειλικρινα, με κατι τετοια μου γυρνανε τα μυαλα. Δεν μπορω ναμαι ψυχραιμη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μου έστειλαν αυτό:

Ο Rocky βρέθηκε παρατημενο στο δρομο με σπασμενο ποδι στην Άνω Κηφισιά. Ο δημος Κηφισιας τον περιέθαλψε, τον εκανε καλα τωρα ομως θα τοναφησουν παλι στον δρομο. Έιναι ημίαιμο λυκοσκυλάκι, 6 μηνών, και θα γίνει περιπου 15-20 κιλά. Ειναι υγειέστατος και εμβολιασμένος.΄Εχει ένα πολύ καλό χαρακτήρα, και είναι φιλικός και πανεξυπνος. Ψάχνει ένα ζεστό σπίτι για να τον υιοθετήσει και να τον αγαπήσει.
:(
Στείλτε πμ για επικοινωνία...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Δεν ξερω ειλικρινα ποτε και αν θα σταματησει αυτο...:(:( ειναι τραγικο...:(:( Χιλιαδες αδεσποτα στους δρομους..και ανθρωποι να αδιαφορουν και ακομα χειροτερα να συμβαλλουν σε αυτο...
Ποσοι παιρνουν ενα ζωακι στα παιδια τους και μολις αυτα τα βαρεθουν:mad: τα πετανε στους δρομους!:mad::( Τα πετανε γιατι μεγαλωσαν, γιατι αρρωστησαν... Αφηνουν τα ζωα του να γεννανε αβερτα και φυσικα οταν δεν εχουν τι να κανουν τα τοοοσα μωρα τα πετανε στα σκουπιδια!:mad::(
Θλιψη για μια χωρα που δεν κανει τιποτα γι αυτο!! Που δεν φροντιζει τα αδεσποτα της παραμονο τα αφηνει στη μοιρα του..
Ποτε επιτελους θα θεωρειτε ποινικο αδικημα η εγκαταληψει και ο βασανισμος των ζωον?? ποτε θα αρχισουν να χωνουν στα μπουντρουμια αυτα τα ΖΩΑ που μπορουν να κανουν τετοιο εγκλημα??:mad::mad: Γιατι οχι! δεν ειναι ανθρωποι αυτοι!! Δυστηχως σαν χωρα ειμαστε τοσο πισω..και ακομα χειροτερα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να παμε μπροστα... :(
Φολιαζουν αθωες ψυχες γιατι τους ''μολυνουν'' το χωρο..και δεν κοιτανε που οι ιδιοι μολυνουν τον τοπο αυτο!! Δυστηχως δεν υπαρχει παιδεια...Πριν μερικες μερες ειχα παει βολτα στην παραλια και αντικριζω το θεαμα ενος παιδιου να πεταει πετρες σε ενα αδεσποτο και ο πατερα απο πισω να κοιταει το παιδι του και να χαμογελαει περιφανος!:mad: Το τι κραξιμο τους εριξα δεν λεγεται!:mad::mad: Και η μονη απαντηση που ειχε να δωσει ο ηλιθιος ηταν ''και τι θελεις να του κανω?? παιδι ειναι!'' :confused::confused::mad:

Ας σταματησει επιτελους αυτο!!! ειναι ντροπη ολων μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο υπουργός, ο δήμαρχος και ο σκύλος!

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 30 Αυγούστου 2010, 16:24

«Τι σχέση έχουν ένας υπουργός, ένας δήμαρχος και ένας σκύλος; Οι δύο πρώτοι πρωταγωνιστές της ιστορίας είναι οι (πιθανόν) ηθικοί αυτουργοί για τον θάνατό του τελευταίου. Ο Σταύρος, ο υπέροχος σκύλος που ζούσε χρόνια στην Ηρώδου Αττικού, συνόδευε την φρουρά των Ευζώνων σε κάθε αλλαγή σκοπιάς και είχε γνωρίσει όλα τα υψηλά πολιτικά πρόσωπα και επίσημους επισκέπτες του Προεδρικού Μεγάρου δεν υπάρχει πια.

Πέθανε πριν από μέρες από θερμοπληξία. Έσβησε μέσα σε ταχυπαλμία και δύσπνοια, συμπτώματα της θερμοπληξίας που τον έπληξε και επέφεραν αργά και βασανιστικά ανακοπή καρδιάς.

Γιατί δεν υπήρχε στάλα νερό να δροσιστεί σε περίοδο καύσωνα. Γιατί ο δήμαρχος Αθηναίων αρνείται σθεναρά εδώ και χρόνια να επανατοποθετήσει τις ποτίστρες για να πίνουν νερό τα αδέσποτα.

Το ίδιο αρνείται και το τμήμα Αδέσποτων Ζώων του Δήμου που διευθύνεται από κτηνίατρο, η οποία όφειλε να γνωρίζει ότι τα αδέσποτα έχουν απόλυτη ανάγκη το νερό για να επιβιώσουν σε μια πόλη από τσιμέντο χωρίς ίχνος σκιάς.

Το ίδιο όφειλε και ο κ. Δήμαρχος που είναι γιατρός και γνωρίζει πολύ καλά ότι τα παιδιά, οι ηλικιωμένοι και τα ζώα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες και προσβάλλονται πολύ εύκολα από θερμοπληξία.

Παρά τις άπειρες επιστολές, διαμαρτυρίες και παρακλήσεις μας να επανατοποθετηθούν οι ποτίστρες - που ήταν δωρεά δημότη - παρά τις επισημάνσεις ότι τα ζώα δεν επιβιώνουν χωρίς νερό και ότι κινδυνεύουν άμεσα κυρίως κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, πότε δεν εισακουστήκαμε, όλοι εμείς οι απλοί φιλόζωοι που χρόνια φροντίζουμε ανελλιπώς τα αδέσποτα στους αφιλόξενους δρόμους της πόλης.

Ο Σταύρος θυσιάστηκε εξαιτίας της αδιαφορίας και της αναλγησίας της κρατικής μηχανής να φροντίσει σωστά τα αδέσποτα που επανατοποθετούνται. Ο Σταύρος είναι θύμα της έπαρσης των διοικούντων του Δήμο Αθηναίων, οι οποίοι δεν κάνουν αποδεκτό το αίτημα των δημοτών προκειμένου να έχουν πρόσβαση σε νερό τα αδέσποτα.

Άγνωστο παραμένει για όλους εμάς πόσα άλλα ζώα σαν τον Σταύρο είχαν την ίδια τύχη και φρικτό θάνατο με το αίσθημα της ασφυξίας.

Ελπίζουμε ότι η θυσία του Σταύρου, να είναι και η τελευταία και ο κ. δήμαρχος Αθηναίων να αλλάξει στάση και να αποφασίσει επιτέλους να επανατοποθετήσει τις ποτίστρες.

Το ίδιο σκηνικό διαδραματίζεται το τελευταίο διάστημα στην Αρχαία Αγορά όπου η αρχαιολόγος διευθύντρια και υπεύθυνη του χώρου έχει δώσει εντολή τα τέσσερα εναπομείναντα αδέσποτα ζώα, τα οποία γεννήθηκαν, μεγάλωσαν και ζουν εδώ και πολλά χρόνια στον συγκεκριμένο χώρο, να μην λαμβάνουν ΟΥΤΕ μια στάλα νερό. Καταδικάζοντας τα έτσι σε αργό και βέβαιο θάνατο.

Οι λεκάνες με νερό απομακρύνονται άμεσα με διαταγή της διευθύντριας. Το ίδιο απομακρύνονται οι λεκάνες με νερό που τοποθετούν οι φιλόζωοι στα παρτέρια και πάρκα από τους υπαλλήλους του τμήματος καθαριότητας του Δήμου Αθηναίων. "Εντολή εκ των άνωθεν. Εστία μόλυνσης!", υποστηρίζουν.

Ο κ. υπουργός Πολιτισμού, κ. Γερουλάνος, ένας νέος άνθρωπος από γνωστή οικογένεια Ευρωπαϊστών με οράματα ελπίζουμε μετά από αυτό το θλιβερό γεγονός και τις καταγγελίες να αλλάξει στάση και άμεσα να επέμβει και να ανακαλέσει τις αυθαίρετες αποφάσεις της διευθύντριας της Αρχαίας Αγοράς. Ο κ. δήμαρχος Αθηναίων, κ. Κακλαμάνης, ελπίζουμε να βρει χρόνο να επανεξετάσει το αίτημα των φιλόζωων για την δυνατότητα να βρίσκουν τα αδέσποτα νερό.

Όσο για τα όσα σωματεία που κλείνουν τα μάτια τους (και το μάτι στον Δήμο και τους εκπροσώπους του!) στην σημερινή κατάσταση να θελήσουν επιτέλους να (συν)υπογράψουν την διαμαρτυρία - αίτημα προς το Δήμο για την επανατοποθέτηση του συστήματος αυτόματης ποτίστρας σε διάφορα σημεία στην πόλη μας».

Ντροπή...
Δίνετέ τους λίγο νεράκι, αν τα βλέπετε...
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Πριν μερικες μερες ειχα παει βολτα στην παραλια και αντικριζω το θεαμα ενος παιδιου να πεταει πετρες σε ενα αδεσποτο και ο πατερα απο πισω να κοιταει το παιδι του και να χαμογελαει περιφανος!:mad: Το τι κραξιμο τους εριξα δεν λεγεται!:mad::mad: Και η μονη απαντηση που ειχε να δωσει ο ηλιθιος ηταν ''και τι θελεις να του κανω?? παιδι ειναι!'' :confused::confused::mad:

Ας σταματησει επιτελους αυτο!!! ειναι ντροπη ολων μας!!
Και καλά έκανες και τους έκραξες.
Κι εμένα μου την δίνει όταν βλέπω να φέρονται έτσι στα ζώα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πώς να επιβιώσουν τα καημένα τα σκυλάκια, όταν στη χώρα μας κυκλοφορούν μυαλά σαν αυτό;
Με σοκάρει, είναι εμετικό... και θα χαιρόμουν πολύ αν όλοι της έκαναν αναφορά...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές φωτογραφίες, μόνο για γερά στομάχια, στο προφίλ Facebook της χρήστριας Thanatos se ola ta adespota...

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πώς να επιβιώσουν τα καημένα τα σκυλάκια, όταν στη χώρα μας κυκλοφορούν μυαλά σαν αυτό;
Με σοκάρει, είναι εμετικό... και θα χαιρόμουν πολύ αν όλοι της έκαναν αναφορά...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές φωτογραφίες, μόνο για γερά στομάχια, στο προφίλ Facebook της χρήστριας Thanatos se ola ta adespota...

:/:

Καλέ ... αυτή δεν είναι καλά, πρέπει να την κλείσουν μέσα! :eek:
Δεν είμαστε καλά.:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πώς να επιβιώσουν τα καημένα τα σκυλάκια, όταν στη χώρα μας κυκλοφορούν μυαλά σαν αυτό;
Με σοκάρει, είναι εμετικό... και θα χαιρόμουν πολύ αν όλοι της έκαναν αναφορά...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές φωτογραφίες, μόνο για γερά στομάχια, στο προφίλ Facebook της χρήστριας Thanatos se ola ta adespota...

:/:

Πλάκα μου κάνεις...Το χαίρεται κιόλας η ανισόρροπη! Που θα πάει, δεν θα την αναγνωρίσει κανείς; Βάζει και την φάτσα της η ηλίθια. Αν είναι δυνατόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ δεν μπορούσα να δεχτώ ότι είναι αληθινό, αλλά ... μιλάμε για άρρωστο μυαλό...
Μακάρι να είχαμε στην Ελλάδα τους μηχανισμούς της Αγγλίας, που θα έδιναν πρόστιμο (μην πω παραπάνω ποινή) σε μία τέτοια ψυχασθενή, όπως έγινε (και γι'αυτό αναφέρω την Αγγλία) με την "αστεία κυρία" που έβαλε το γατάκι στα σκουπίδια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλά, αυτό βλέπω από χτες, και ανακατεύομαι. Αυτή η σελίδα δεν είναι η μόνη εντωμεταξύ. Υπήρχε και μια άλλη που μου έστειλαν χτες, δε ξέρω και εγώ πόσα report πήρε και σήμερα δεν υπάρχει, οπότε την έκλεισαν.

Η κοπέλα αυτή είναι για σφαίρες -.-''
Εδώ μάλιστα είναι σε μια εκπομπή και σε κάποια φάση γελάει :S
Δείχνει ακόμα και βίντεο με σκηνές. Αηδιαστικό. Δυστυχώς δε καταλαβαίνω όμως τι λέει γιατί είναι από Ρωσία..
Δεν υπάρχουν αυτά τα άτομα :S

Btw δεν είναι Ελληνίδα, είναι Ρωσσίδα κλικ (μη δείτε φωτός )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top