Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει κάφρος ?…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κάφροι είναι μια άγρια φυλή της Αφρικής. Το εξαιρετικά χαμηλό πολιτιστικό τους επίπεδο (σύμφωνα βέβαια με τα δυτικοευρωπαϊκά δεδομένα) τους έκανε παράδειγμα και παροιμιώδη φράση. Συνεπώς, χωρίς οι περισσότεροι να το ξέρουμε, η επίκληση αυτού του χαρακτηρισμού εμπεριέχει και κάποιο ελαφρό ρατσιστικό υπονοούμενο. Στην Ελλάδα κάφροι (κάποτε έλεγαν, οι παππούδες μας κυρίως, Μάο Μάο, που είναι άλλη αφρικανική φυλή), εννοούνται οι άγριοι, οι brutal και οι απολίτιστοι κάθε είδους. Πώς το λέμε ρε παιδί μου, βαρβατίλα. Αν έχεις πάει σε συναυλία Heavy Metal, σε γήπεδο, σε φοιτητικές εκλογές, θα έχεις ήδη δει πολλούς από δαύτους. Ήμουνα κι εγώ εκεί (μ' ένα κόκκινο βρακί που έλεγε και η γιαγιά μου). :D

Αν είσαι εσύ στη φωτογραφία, έχεις κάθε δικαίωμα να μην είσαι μετριόφρων...:wacko:.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πώς το λέμε ρε παιδί μου, βαρβατίλα.
Μάλιστα.:)
Λοιπόν παιδιά… δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εμένα οι κάφροι δεν μου αρέσουν. Πάντα ήθελα «καλά παιδιά»... δεν νομίζω ότι αδικούνται και καθόλου γιατι:

1)Ο καθένας κουβαλάει στις πλάτες του το βάρος που δέχεται να κουβαλήσει.
2)τις περισσότερες φορές τα αντίθετα έλκονται…(εύχομαι να το είπα σωστά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ε καλά ρε παιδάκι μου δεν είπαμε και τίποτε...

Μια χαρά καλά παιδιά είμαστε κι εμείς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι αδικούνται ηθελημένα..(Τι λέω σήμερα!):hmm:
Θέλω να πω ότι γίνεται εν γνώση τους,μερικές φορές εθελοτυφλούν!!
Βεβαια τώρα θα μου πείτε αυτό δεν συνιστά αδικία,τα θέλουμε και τα παθαίνουμε!(Εμείς τα καλά παιδιά!!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πάντως... κι εγώ τα καλά παιδιά προτιμώ! Εννοείται!;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλά είπα εγώ σε κείνες τις τύπισσες από το Βόδι λάιν, που ήθελαν να με ψήσουν να κάνω πήλινγκ και αποτρίχωση ότι εγώ δεν είμαι metrosexual but cafrosexual. Γλυκειά μου Kajira μήπως έχεις τίποτε φιλενάδες της καφρικής σχολής ή καμμιά αδελφή τελοσπάντων να μου συστήσεις; Αν γουστάρουν καφρίλα δεν πρόκειται να τις αφήσω απεριποίητες ή παραπονεμένες (σαράντα χρόνια κάφρος μιλάμε τώρα και μάλιστα αμετανόητος). :D

Είσαι παντρεμένος, ατύχησες! :P

Και για να μη παρεξηγηθώ, μ αρέσουν οι λίγο κάφροι, δεν αντέχω και την πολύ βαρβατίλα.. Απλά με απωθούν φρικτά οι μετροσέξουαλ - αν είναι να έχει άποψη και για την ενυδατική μου.. άσε θα γίνω λεσβία, καλύτερα θα περάσω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω προσοπικα σε ολεσ μου τις σχεσεις (αν μπορουν να θεοριθουν)τιν πατισα επιδι ημοθνα απεναντι σε αφτεσ και καπιες φορεσ το εκμεταλεφτικαν...αρα αδικουνται νομιζω τα καλα πεδια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ε τότε ρε φίλε γίνε κι εσύ κακό παιδί. Τι νομίζεις πώς θα σε λυπηθεί κανένας; Αυτός ο κόσμος (και ιδιαίτερα τα θηλυκά του, όπως αράχνες και άλλα) είναι πολύ πολύ σκληρός. Η γυναίκα είναι γκρεμός καμουφλαρισμένος με αγριολούλουδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ενο'ι'τε πως ετσι θα κανω...αν και το ειχαι σκεφτει:hmm: πριν μου το πεις και σε ευχαριστω για τιν συμβουλη:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ΑΝ το καλό παιδί βρει και παντρευτεί μια όπως αυτή που περιγράφεις, τότε εκτός από καλό παιδί είναι και μεγάλος μ@λ@κας γιατί μιλάμε για μια γυναίκα που είναι πολύ μεγάλη π@υτ@ν@ στην ψυχή...

Αυτός ο κόσμος (και ιδιαίτερα τα θηλυκά του, όπως αράχνες και άλλα) είναι πολύ πολύ σκληρός. Η γυναίκα είναι γκρεμός καμουφλαρισμένος με αγριολούλουδα...

just a thought combo...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αυτός ο κόσμος (και ιδιαίτερα τα θηλυκά του, όπως αράχνες και άλλα) είναι πολύ πολύ σκληρός. Η γυναίκα είναι γκρεμός καμουφλαρισμένος με αγριολούλουδα...
Και αυτό είναι κλασικό παράδειγμα γενικευτικής αμπελοφιλοσοφίας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αυτό το είπε ο Μέγας Ακάλυπτος άσχετο κομμούνι (άκου εκεί Λένινγκραντ, Αγία Πετρούπολη ρε σταλίνα:D :D :P ). Ο ίδιος είπε πως στην Ελλάδα κανείς δεν τόλμησε, δεν τολμάει και ούτε ποτέ θα τολμήσει να φορολογήσει την αμπελοφιλοσοφία. :hehe: Αλλά έτσι είστε εσείς, δεν αναγνωρίζετε τα πατροπαράδοτα ελληνικά ήθη κι έθιμα. Όλο κάτι ξενόφερτα σφυροδρέπανα και τέτοια τσαμπουνάτε. Ορίστε μας τώρα....:mad:

Στο κάτω κάτω εσύ τι μιλάς, τα έχεις φτιάξει ποτέ σου με γυναίκα; :rofl:
Πώς ξέρεις αν είναι γκρεμός ή όχι;;;; Μήπως εσύ είσαι γκρεμός καμουφλαρισμένος με μπρόκολα;

Γιατί μας τη σπας και δεν μας αφήνεις να πούμε καμιά λαλακία να γελάσουμε; Πάντα έτσι ήταν τα κομμούνια.:bleh: Καμμία αίσθηση του χιούμορ...




Μη με δείρετε, μη βαράτε, πλάκα κάνω και μόνο... και μόνο σας λέω..., μηηη, ωωωχχ!!!:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πράγματι, για να έχεις για αρχηγό την Αλέκα, πρέπει να έχεις φοβερό χιούμορ, ανακαλώ, ανακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το θέμα δεν το έχω διαβάσει, απλά έχω παρατηρήσει πως πλέον ακούω "καλό παιδί" και ..εξαφανίζομαι! Κι αυτό γιατί με όσους είχα σχέση και ήταν "καλά παιδιά" , αυτοί τελικά μου φέρθηκαν πολύ χειρότερα απ' όσους ήταν "κακά παιδιά", οι οποίοι τουλάχιστον ήταν απόλυτα ειλικρινείς και δεν έπεσα κάποια στιγμή από τα σύννεφα με την συμπεριφορά τους! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
εγώ πάντως είμαι in love με ένα πολύ καλό παιδί! χεχεχεχεχεχεχε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ολα αυτα μας συμβαινουν επειδη κανουμε λαθος επιλογες. Τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το θέμα δεν το έχω διαβάσει, απλά έχω παρατηρήσει πως πλέον ακούω "καλό παιδί" και ..εξαφανίζομαι! Κι αυτό γιατί με όσους είχα σχέση και ήταν "καλά παιδιά" , αυτοί τελικά μου φέρθηκαν πολύ χειρότερα απ' όσους ήταν "κακά παιδιά", οι οποίοι τουλάχιστον ήταν απόλυτα ειλικρινείς και δεν έπεσα κάποια στιγμή από τα σύννεφα με την συμπεριφορά τους! :confused:

Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας. Συνήθως τα "καλά παιδιά" έχουν ως σκοπό να σε δεσμεύσουν με την παθητικότητά τους και να σου επιβάλλουν τις αρχές τους. Όταν δεν το καταφέρνουν τα παίρνουν κρανίο κι εκδηλώνονται. Κι εγώ από καλά κορίτσια κακόπαθα, γι' αυτό φωνάζω παραπάνω ότι θέλω πουπάνα και μάλιστα ακριβή. :P

εγώ πάντως είμαι in love με ένα πολύ καλό παιδί! χεχεχεχεχεχεχε!:P

Ορίστε η επιβεβαίωση του σοφού αυτού θέματος. Τα καημένα τα καλά παιδιά, την πάτησαν γι' άλλη μια φορά:clapup: (πλακίτσα χριστουγενιάτικη, ντα;;; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας. Συνήθως τα "καλά παιδιά" έχουν ως σκοπό να σε δεσμεύσουν με την παθητικότητά τους και να σου επιβάλλουν τις αρχές τους. Όταν δεν το καταφέρνουν τα παίρνουν κρανίο κι εκδηλώνονται. Κι εγώ από καλά κορίτσια κακόπαθα, γι' αυτό φωνάζω παραπάνω ότι θέλω πουπάνα και μάλιστα ακριβή. :P

:rofl: :rofl:

Πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top