Αεροπορικά εισιτήρια

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Εγώ το είχα περάσει λάθος από αμέλεια μου στην online φόρμα και μετά ήταν λάθος σε όλα μου τα χαρτιά αλλά προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα μαζί τους. Ίσως και να μην το πρόσεξαν,τι να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εγώ το είχα περάσει λάθος από αμέλεια μου στην online φόρμα και μετά ήταν λάθος σε όλα μου τα χαρτιά αλλά προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα μαζί τους. Ίσως και να μην το πρόσεξαν,τι να σου πω.


οκ σε ευχαριστώ !! παιδιά αν κάποιος άλλος έχει πληροφορίες επί του θέματος θα ήταν ευχαρίστηση μου να ακούσω! είμαι σε εγρήγορση!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Έχει συμβεί και σε εμένα και δεν είχα κάποιο θέμα. Νομίζω μας είχαν πει και στο αεροδρόμιο πως δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά δεν είμαι σίγουρος, ή μπορεί στην τελική να μην το πρόσεξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι δεν τους στελνεις ενα μειλ;
Εκτυπωσε το παραλληλα και τους το δειχνεις εκει, σε περιπτωση που δεν μπορεσεις να επικοινωνησεις μαζι τους διαφορετικα.

Εγω εχω αντιμετωπισει αλλου ειδους προβληματα με αεροπορικη που δεν ειχε customer service και μαλιστα ημουν σε ξενη χωρα, αγγλικα εκει που βρεθηκα δε μιλουσε κανεις και με οσουσ επικοινωνησα ηταν αλλων εταιριων και δεν γνωριζαν κι ετσι ειχαν παιξει τα νευρα μου. Γιαυτο επιλεγω απο τοτε αξιόπιστες αεροπορικες προκειμενου να ειμαι ασφαλησ και να μου λυνουν τα οποια θεματα αμεσοτατα κι ας μου κοστισει κατι παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenipap

Νεοφερμένος

Η elenipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!'Εχω κλείσει εισιτήριο για Κύπρο κ κάνοντας την κράτηση είχα γράψει το όνομά μου στα ελληνικά, αλλά όταν πήγα να τα εκτυπώσω μου έβγαζε λάθος το όνομα.Ενώ στην ταυτότητα μου είναι ELENI PAPADOPOULOU στα εισιτήρια μου το έβγαζε ELENE PAPADOPOYLOY.Ξέρει κανείς τι γίνεται;;;Έχω αγχωθεί κ δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω κ την Πέμπτη πετάω..Αν ξέρει κανείς κάτι ή που πρέπει να απευθυνθώ ας μου πει..Pleaseeeeee
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!'Εχω κλείσει εισιτήριο για Κύπρο κ κάνοντας την κράτηση είχα γράψει το όνομά μου στα ελληνικά, αλλά όταν πήγα να τα εκτυπώσω μου έβγαζε λάθος το όνομα.Ενώ στην ταυτότητα μου είναι ELENI PAPADOPOULOU στα εισιτήρια μου το έβγαζε ELENE PAPADOPOYLOY.Ξέρει κανείς τι γίνεται;;;Έχω αγχωθεί κ δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω κ την Πέμπτη πετάω..Αν ξέρει κανείς κάτι ή που πρέπει να απευθυνθώ ας μου πει..Pleaseeeeee

παιζει ν μην τ κοιταξει κανεις εγω μερικες φορες δεν δειχνω καν ταυτοτηα κανεις δεν την ζηταει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenipap

Νεοφερμένος

Η elenipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μακάρι να είναι έτσι κ να μην υπάρξει πρόβλημα.Ευχαριστώ που μου απάντησες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
SOS!!!!! Ταξιδεύω με ryanair για Κρήτη.. Στη τσάντα χειρός μπορώ να έχω φαγώσιμα;; Γιατί αν τα έχω στην αποσκευή υπερβαίνει το βάρος της. Απαντήστε, είναι επείγον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ναι, τα φαγητά επιτρέπονται. Μόνο τα υγρά που ξεπερνούν τα 100ml ανα συσκευασία και το 1 λίτρο συνολικά απαγορεύονται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μην αγχωνεσαι και πολυ για το βαρος, εχω ταξιδεψει πολλες φορες και ποτε δεν μου ζυγισαν την χειραποσκευη, παρολο που τις περισσοτερες φορες ηταν 12-13 κιλα. Προσωπικα δε νομιζω να σου κανουν θεμα για μερικα γραμμαρια ή 1 κιλο παραπανω. Φροντισε μονο να εχει τις διαστασεις που ζητουν. Τα φαγωσιμα επιτρεπονται, αρκει να μη κουβαλας σουπες. Νερο μπορεις να εχεις μεσα στο αεροπλανο εφοσον ομως το εχεις αγορασει στο αεροδρομιο, μετα τον σωματικο ελεγχο. Τα γευματα στο αεροπλανο δεν ειναι ακριβα, οποτε μπορεις να αγορασεις απο εκει κατι να φας αν δεν θελεις να κουβαλας τροφιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Μην αγχωνεσαι και πολυ για το βαρος, εχω ταξιδεψει πολλες φορες και ποτε δεν μου ζυγισαν την χειραποσκευη, παρολο που τις περισσοτερες φορες ηταν 12-13 κιλα. Προσωπικα δε νομιζω να σου κανουν θεμα για μερικα γραμμαρια ή 1 κιλο παραπανω. ..... Τα γευματα στο αεροπλανο δεν ειναι ακριβα, οποτε μπορεις να αγορασεις απο εκει κατι να φας αν δεν θελεις να κουβαλας τροφιμα.
Αυτά εξαρτώνται από τις εταιρίες. Αν αναφέρεσαι σε "κυριλέ" εταιρίες no problem. Αν όμως ταξιδεύεις με κωλοεταιρίες (π.χ. easyjet ή ryanair), όπου έχεις πληρώσει φτηνό εισιτήριο, αυτές θέλουν να σου "τα πάρουν" από το παραπάνω βάρος και τον καφέ ή το φαγητό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Οχι, η RyanAir πολλές φορες δεν ελέγχει τις χειραποσκευές. Δεν θα κανουν θεμα για λιγα γραμμάρια παραπανω,αν μπουν στον κόπο να τις ζυγίσουν δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποιες είναι οι "καλές" εταιρείες που δεν θα σου δημιουργήσουν προβλήματα? Το ρωτάω επειδή πιθανόν να χρειαστεί να κλείσω κάποια εισιτήρια σύντομα, και δεν ξέρω από που να διαλέξω εισιτήρια. Προτείνεται κάποιο site? Γνωρίζω το rome2rio μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αυτά εξαρτώνται από τις εταιρίες. Αν αναφέρεσαι σε "κυριλέ" εταιρίες no problem. Αν όμως ταξιδεύεις με κωλοεταιρίες (π.χ. easyjet ή ryanair), όπου έχεις πληρώσει φτηνό εισιτήριο, αυτές θέλουν να σου "τα πάρουν" από το παραπάνω βάρος και τον καφέ ή το φαγητό.


Γιατι κωλοεταιριες ? Εχω ταξιδεψει και με τις 2 που ανεφερες ,και δεν υπηρξε καποιο προβλημα .Παιρνεις οτι πληρωνεις ,μην τα θες ολα δικα σου .Αν θες να πληρωσεις 100-150 Ε παραπανω μονο και μονο για να εχεις πιο ανετα καθισματα ή φαγητο ,be my guest
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό,είναι οικονομικές. Αν και όταν είχα ταξιδέψει εγώ πρώτη φορά με την Ryanair,είχαμε καθυστέρηση 4 ωρών και έφεραν ένα μικρό αεροπλάνο,ήμασταν στριμωγμένοι και έβλεπες τις λαμαρίνες με τις βίδες από πάνω :look: Ευτυχώς ήταν η πρώτη φορά που ταξίδευα με αεροπλάνο και δεν ήξερα,αλλιώς θα είχα τρομάξει περισσότερο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αν όμως ταξιδεύεις με κωλοεταιρίες (π.χ. easyjet ή ryanair), όπου έχεις πληρώσει φτηνό εισιτήριο, αυτές θέλουν να σου "τα πάρουν" από το παραπάνω βάρος και τον καφέ ή το φαγητό.

Να προσέχετε το ίδιο και με την germanwings.
Ταξίδευε μια φίλη πρόσφατα και της είχαν βγάλει την πίστη για 2-3 παραπανίσια κιλά στην χειραποσκευή.
Και το θυμήθηκαν μόνο στην επιβίβαση,αφού είχε περάσει τον έλεγχο και δεν μπορούσε να τα αφήσει τα πράγματα σε συγγενείς,με αποτέλεσμα να τα πετάξει. :/:
Aegean αντιθέτως,έχω να πω τα καλύτερα. Στην χειραποσκευή είχα βαλίτσα,τσάντα λάπτοπ και κανονική,που όλα μαζί παίζει και να ήταν 20+ κιλά και δεν μου είπαν λέξη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Νομίζω έχει να κάνει και με την πληρότητα της πτήσης.Ταξίδευα με Astra Airlines και η βαλίτσα μου ήταν 5 ή 7 κιλά πάνω από το όριο αλλά δεν χρειάστηκε να πληρώσω παραπάνω.Όταν μπήκα στο αεροπλάνο συνειδητοποίησα ότι ήμασταν τρεις κι ο κούκος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Νομίζω έχει να κάνει και με την πληρότητα της πτήσης.Ταξίδευα με Astra Airlines και η βαλίτσα μου ήταν 5 ή 7 κιλά πάνω από το όριο αλλά δεν χρειάστηκε να πληρώσω παραπάνω.Όταν μπήκα στο αεροπλάνο συνειδητοποίησα ότι ήμασταν τρεις κι ο κούκος.:P

Δεν νομίζω. Παραπάνω κιλά έτυχε να έχω στην Aegean,στην Swiss και σε άλλη μια Ελβετική,και κάθε φορά ήταν γεμάτο το αεροπλάνο. Μια φορά προθυμοποιήθηκα να ζυγίσω την χειραποσκευή και βγήκε 5-6 κιλά παραπάνω και μου σύστησε η υπάλληλος να τα βάλω στην βαλίτσα. Δεν είχα όμως χώρο και δεν μου είπε τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτά εξαρτώνται από τις εταιρίες. Αν αναφέρεσαι σε "κυριλέ" εταιρίες no problem. Αν όμως ταξιδεύεις με κωλοεταιρίες (π.χ. easyjet ή ryanair), όπου έχεις πληρώσει φτηνό εισιτήριο, αυτές θέλουν να σου "τα πάρουν" από το παραπάνω βάρος και τον καφέ ή το φαγητό.


Εχω ταξιδεψει παρα πολλες φορες με φθηνες εταιριες οπως ryanair, vueling, transavia, condor, southwest και ποτε δεν μου ζυγισαν χειραποσκευη. Εχω πεταξει επισης πολλες φορες με πιο κυριλε οπως aegean, lufthansa και klm και μονο μια φορα μου ζυγισαν χειραποσκευη με την lufthansa η οποια ηταν 2-3 κιλα πανω απο το οριο, αλλα δεν μου ειπαν κατι.

Εχω φαει πολλες φορες σε αεροπλανο φθηνων εταιριων και πολλες φορες συμφερει πιο πολυ να φας εκει, παρα στο αεροδρομιο. Λογικες τιμες εχουν, δεν σε χρεωνουν 10 ευρω για 1 σαντουιτς!

Μακαρι να ηταν ολες οι εταιριες αυστηρες στις χειραποσκευες οπως οι φτηνες εταιριες. Αυτο που σιχαινομαι περισσοτερο ειναι να βλεπω κοσμο να κουβαλει τεραστιες χειραποσκευες οι οποιες καταλαμβανουν τοσο χωρο που δεν χωραει να βαλεις την δικη σου. Το ιδιο ισχυει και με τους μ*λ*κες που βαζουν τα παλτα και τα μπουφαν τους στον χωρο τον χειραποσκευων με αποτελεσμα ειτε να κανεις φασαρια ειτε να βαζεις την χειραποσκευη στα ποδια σου και να φτανεις στον προορισμο σου με πιασμενα ποδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτά εξαρτώνται από τις εταιρίες. Αν αναφέρεσαι σε "κυριλέ" εταιρίες no problem. Αν όμως ταξιδεύεις με κωλοεταιρίες (π.χ. easyjet ή ryanair), όπου έχεις πληρώσει φτηνό εισιτήριο, αυτές θέλουν να σου "τα πάρουν" από το παραπάνω βάρος και τον καφέ ή το φαγητό.


Ειναι καθαρα θεμα τυχης. Με Aegean προσφατα που εχει οριο στις χειραποσκευες δεν μου την ζυγισαν αλλα ουτε με Ryan μου την ζυγισαν. Εχω ταξιδεψει δεκαδες φορες με EasyJet και ποτε δεν μου εχουν ελεγξει το βαρος (νομιζω η Easy δεν εχει ουτε τυπικα οριο στο βαρος της χειραποσκευης

Ποιες είναι οι "καλές" εταιρείες που δεν θα σου δημιουργήσουν προβλήματα? Το ρωτάω επειδή πιθανόν να χρειαστεί να κλείσω κάποια εισιτήρια σύντομα, και δεν ξέρω από που να διαλέξω εισιτήρια. Προτείνεται κάποιο site? Γνωρίζω το rome2rio μονο.

Αναλογως που θελεις να πας. Η Aegean ειναι πολυ καλη γενικα, η Ryan ειναι φθηνη και δεν εχεις απαιτησεις κ.ο.κ. Επισης εχοντας ταξιδεψει με Alitalia και Lufthansa εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος κι απο τις δυο
Γιατι κωλοεταιριες ? Εχω ταξιδεψει και με τις 2 που ανεφερες ,και δεν υπηρξε καποιο προβλημα .Παιρνεις οτι πληρωνεις ,μην τα θες ολα δικα σου .Αν θες να πληρωσεις 100-150 Ε παραπανω μονο και μονο για να εχεις πιο ανετα καθισματα ή φαγητο ,be my guest

Αξιζει να πληρωσεις παραπανω αλλα οχι σαφως για το φαγητο (υπαρχουν αλλοι λογοι). Και φυσικα η διαφορα δεν ειναι ουτε κατα διανοια τοση. Μονο σε ειδικες περιπτωσεις (να εχει ψιλογεμισει το αεροπλανο της μιας οποτε να μην υπαρχουν φθηνοι ναυλοι). Και τα ανετα καθισματα μετρανε, οχι αν πας Θεσσαλονικη αλλα αν πας Λονδινο και εισαι πανω απο 1.80 στη Ryan εχεις ενα θεματακι

Εχω ταξιδεψει παρα πολλες φορες με φθηνες εταιριες οπως ryanair, vueling, transavia, condor, southwest και ποτε δεν μου ζυγισαν χειραποσκευη. Εχω πεταξει επισης πολλες φορες με πιο κυριλε οπως aegean, lufthansa και klm και μονο μια φορα μου ζυγισαν χειραποσκευη με την lufthansa η οποια ηταν 2-3 κιλα πανω απο το οριο, αλλα δεν μου ειπαν κατι.

Σπανια ζυγιζονται οι χειραποσκευες. Πρεπει να πεσεις σε κανα νεοπα υπαλληλο που παει by the book

Εχω φαει πολλες φορες σε αεροπλανο φθηνων εταιριων και πολλες φορες συμφερει πιο πολυ να φας εκει, παρα στο αεροδρομιο. Λογικες τιμες εχουν, δεν σε χρεωνουν 10 ευρω για 1 σαντουιτς!

H μεγαλυτερη απατεωνια ειναι οι καφεδες στο αεροδρομιο, 1,30 εξω, 3,50 στο αεροδρομιο, λες και ο καφες κι η ζαχαρη ειναι πιο ακριβα στα Σπατα απο οτι στη Σταδιου

Μακαρι να ηταν ολες οι εταιριες αυστηρες στις χειραποσκευες οπως οι φτηνες εταιριες. Αυτο που σιχαινομαι περισσοτερο ειναι να βλεπω κοσμο να κουβαλει τεραστιες χειραποσκευες οι οποιες καταλαμβανουν τοσο χωρο που δεν χωραει να βαλεις την δικη σου. Το ιδιο ισχυει και με τους μ*λ*κες που βαζουν τα παλτα και τα μπουφαν τους στον χωρο τον χειραποσκευων με αποτελεσμα ειτε να κανεις φασαρια ειτε να βαζεις την χειραποσκευη στα ποδια σου και να φτανεις στον προορισμο σου με πιασμενα ποδια

Κλασικη νοοτροπια να παρουμε ο,τι μπορεσουμε για να μην πληρωσουμε βαλιτσα. Βεβαια πλεον τρωνε ακυρο οι περισσοτεροι γιατι πολλες εταιριες εχουν καταργησει τους ναυλους με την στανταρ πληρωμενη βαλιτσα οποτε η χρηση των χειραποσκευων εχει αυξηθει

Οσο για τα παλτα, δεν φταινε παντα οι επιβατες γιατι αν σε δει η αεροσυνοδος να εχεις βγαλει το μπουφαν σου, ακομα κι αν δεν εμποδιζει, θελει να στο βαλει στο ντουλαπακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top