Αιχμηρό αντικείμενο εντός φαγητού

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Γεια σας, πρώτη φορά μου έτυχε να βρω αιχμηρό κομμάτι σε ένα τυλιχτό ενός γνωστού σουβλατζίδικου. Μπορώ να κάνω κάποιου είδους καταγγελία; Αν είχα μασήσει προς την περιοχή που ήταν το μεγάλο κομμάτι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να τραυματιζόμουν, οπότε θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει κάπως να το αναφέρω. Κατάλαβα ότι κάτι υπήρχε εντός του τυλιχτού από μία μικρή μπουκιά που ακούστηκε σαν θρυμάτισμα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω κάποιου είδους καταγγελία;
Πολύ δύσκολο να γίνει αποδεκτή τέτοια καταγγελία. Θα πουν ότι σε έβαλε ο ανταγωνιστής. Μπορείς βέβαια να το πεις στον ιδιοκτήτη του μαγαζιού για να είναι πιο προσεκτικός στο μέλλον.

1713015348097.png
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 818 μηνύματα.
Γεια σας, πρώτη φορά μου έτυχε να βρω αιχμηρό κομμάτι σε ένα τυλιχτό ενός γνωστού σουβλατζίδικου. Μπορώ να κάνω κάποιου είδους καταγγελία; Αν είχα μασήσει προς την περιοχή που ήταν το μεγάλο κομμάτι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να τραυματιζόμουν, οπότε θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει κάπως να το αναφέρω. Κατάλαβα ότι κάτι υπήρχε εντός του τυλιχτού από μία μικρή μπουκιά που ακούστηκε σαν θρυμάτισμα.
Οπως ειπε και ο Διας δεν χρειαζεται να κανεις καταγγελια μιας που δεν μπορει να αποδειχθει κατι τετοιο... Αλλα καλο ειναι να τους μιλησεις.

Το καλοκαιρι για να σου δωσω ενα παραδειγμα παροτι οχι τοσο ακραιο, μας εδωσαν σουβλακια και κρεας που ηταν κυριολεκτικά ωμό. Δεν ηθελα να μιλησω αν και εγινε ενας χαμος και δικαια απο την παρεα μου :upside:

Οποτε πριν βαλουμε κατι στο στομα μας, παντα να το εχουμε ελεγξει απο πριν!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Η αδελφή μου δούλευε σε φούρνο κάποτε για πολλά χρόνια.
Ένα περιστατικό ήταν από μία ηλικιωμένη που είχε πάρει τα χριστούγεννα μελομακάρονα και είχε τσόφλι μέσα και της έσπασε το δόντι. Πήγε με το σπασμένο δόντι στο χέρι και τους έκανε παρατήρηση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Η αδελφή μου δούλευε σε φούρνο κάποτε για πολλά χρόνια.
Ένα περιστατικό ήταν από μία ηλικιωμένη που είχε πάρει τα χριστούγεννα μελομακάρονα και είχε τσόφλι μέσα και της έσπασε το δόντι. Πήγε με το σπασμένο δόντι στο χέρι και τους έκανε παρατήρηση.
ε κακως...επρεπε να τους ευχαριστησει... το δοντι ηταν για σπασιμο..και διευκόλυνε το οδοντιατρο να βγαλει μονο τις ριζες..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας, πρώτη φορά μου έτυχε να βρω αιχμηρό κομμάτι σε ένα τυλιχτό ενός γνωστού σουβλατζίδικου. Μπορώ να κάνω κάποιου είδους καταγγελία; Αν είχα μασήσει προς την περιοχή που ήταν το μεγάλο κομμάτι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να τραυματιζόμουν, οπότε θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει κάπως να το αναφέρω. Κατάλαβα ότι κάτι υπήρχε εντός του τυλιχτού από μία μικρή μπουκιά που ακούστηκε σαν θρυμάτισμα.
Ωραια και λυπαμαι..να πας να τους το πεις να παρουν τα μετρα τους... και θα παρεις και 2 τυλιχτα δωρεαν.
Αν ησουν αμερικη θα επαιρνες και φραγκα.
Πριν χρονια πηρα μια τριαδα γιαουρτια compled και ηταν κομενα... το μαγαζι τα ειχε βαλει κοντα στην εξοδο του αερα της ψυξης παγωσαν και εκοψαν.
Πηρα τηλεφωνο την Δελστα και σε δυο μερες με εφεραν 12 ιδια γιαουρτια και αλλα καλα της Δελτα και ρωτησαν ποιο ειναι το μαγαζι να το φροντισουν..
Βεβαια η Δελτα δαπανα πολλα για διαφημιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Γεια σας, πρώτη φορά μου έτυχε να βρω αιχμηρό κομμάτι σε ένα τυλιχτό ενός γνωστού σουβλατζίδικου. Μπορώ να κάνω κάποιου είδους καταγγελία; Αν είχα μασήσει προς την περιοχή που ήταν το μεγάλο κομμάτι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να τραυματιζόμουν, οπότε θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει κάπως να το αναφέρω. Κατάλαβα ότι κάτι υπήρχε εντός του τυλιχτού από μία μικρή μπουκιά που ακούστηκε σαν θρυμάτισμα.

Έσπασες κανένα τμήμα δοντιού; Θυμάμαι παλιά, από κομμάτι πίτσας που είχα δαγκώσει και νόμισα ότι πρέπει να δάγκωσα κομμάτι από μεταλλικό σύρμα. :laugh: Ευτυχώς το έφτυσα. Δεν είπα τίποτα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Άλλη ιστορία (κατάντησα ο θείος που λέει ιστορίες στη νεολαία) : είχα πάει σε ένα σουβλατζίδικο να ψωνίσω και όπως τους έδινα τα χρήματα στον πάγκο, ένα κέρμα κύλισε και έπεσε κάπου "μαλακά" στην άλλη μεριά. Πιθανότατα στο τζατζίκι. :look::look: Αυτοί δεν το πήραν χαμπάρι. Τους το λέω, τι το ψάχνανε, τίποτα.
Κάποιος κακομοίρης ή θα το πήγε αμάσητο ή θα τον τσάκισε. 20λεπτο ή 10λεπτο ήταν.

Ηθικό δίδαγμα: να μασάτε καλά την τροφή σας κι επίσης όχι λαίμαργα :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Έσπασες κανένα τμήμα δοντιού; Θυμάμαι παλιά, από κομμάτι πίτσας που είχα δαγκώσει και νόμισα ότι πρέπει να δάγκωσα κομμάτι από μεταλλικό σύρμα. :laugh: Ευτυχώς το έφτυσα. Δεν είπα τίποτα.
Παλιές καλές μέρες στην σίτηση του πανεπιστημίου Πατρών ; :hehe:
Άλλη ιστορία (κατάντησα ο θείος που λέει ιστορίες στη νεολαία) : είχα πάει σε ένα σουβλατζίδικο να ψωνίσω και όπως τους έδινα τα χρήματα στον πάγκο, ένα κέρμα κύλισε και έπεσε κάπου "μαλακά" στην άλλη μεριά. Πιθανότατα στο τζατζίκι. :look::look: Αυτοί δεν το πήραν χαμπάρι. Τους το λέω, τι το ψάχνανε, τίποτα.
Κάποιος κακομοίρης ή θα το πήγε αμάσητο ή θα τον τσάκισε. 20λεπτο ή 10λεπτο ήταν.
Σουρεάλ φάση :P.
Το πιο ακραίο που έχει τύχει και γνωρίζω είναι η περίπτωση ενός φίλου μου που είχε πάρει σφραγιστά πατατάκια και μόλις τα άνοιξε βρήκε μέσα νεκρό ποντίκι ή κατσαρίδα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι ήταν, αλλά σίγουρα ένα απο αυτά τα δύο :look:.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Σουρεάλ φάση :P.
Το πιο ακραίο που έχει τύχει και γνωρίζω είναι η περίπτωση ενός φίλου μου που είχε πάρει σφραγιστά πατατάκια και μόλις τα άνοιξε βρήκε μέσα νεκρό ποντίκι :look:.
Αυτό το είχα δει σίγουρα σε είδηση σε site κάπου 10 χρόνια πριν. Αν δεν ήταν ο φίλος σου, τότε μιλάμε για πιο συνηθισμένο γεγονός!

Δώρο έκπληξη για κατόχους γάτας, παστό ποντικάκι :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Αυτό το είχα δει σίγουρα σε είδηση σε site κάπου 10 χρόνια πριν. Αν δεν ήταν ο φίλος σου, τότε μιλάμε για πιο συνηθισμένο γεγονός!

Δώρο έκπληξη για κατόχους γάτας, παστό ποντικάκι :P
Θα μπορούσε γιατί και το περιστατικό που λεω δεν είναι πρόσφατο, μιλάμε για στάνταρ 10 χρόνια πριν, ίσως και περισσότερα !

Για την γατούλα σίγουρα το ποντικάκι είναι σαν kinder έκπληξη, αλλά εαν είσαι άνθρωπος, νομίζω κάπως έτσι ξεκινάς να έχεις trust issues :hehe:.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντως πρόσφατα γνωστός μου βρήκε κατσαρίδα (ολόκληρη κατσαρίδα) σε μαγειρευτό φαγητό γνωστής αλυσίδας. Δεν το άφησε έτσι το θέμα και για να μην το πάει δικαστικά, η αλυσίδα του έδωσε 500 ευρώ σε κουπόνια (που βέβαια ειναι το ελάχιστο αν σκεφτούμε την ψυχική οδύνη και την αηδία που σε πιάνει :look: ) Αν είχες βγάλει φωτογραφίες ή κάτι τέτοιο, μπορει κατι να μπορούσες να κάνεις :ermm:
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μήπως ο γύρος που έφαγες προερχόταν από Τουρκία;

Σάλος στην Τουρκία: Βρέθηκαν χαρτοπετσέτες, κόκαλα και άλλα υλικά σε ντονέρ στην Άγκυρα | LiFO

Σάλο έχει προκαλέσει στην Τουρκία, μία εταιρεία παραγωγής γύρου, όταν μετά από έρευνα βρέθηκαν μέσα στο ντονέρ της κόκαλα, χαρτοπετσέτες και άλλη «ξένη ύλη».


1713077140314.png
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Τι με θύμισε ο θεματοθέτης...
Πριν αρκετά χρόνια είχαμε μαζευτεί παρέα αρκετά άτομα και παραγγείλαμε πιτόγυρα (αυτά που λέτε σουβλάκια τέλος πάντων.) Ένας από την παρέα ήταν ακραία μικροβιοφοβικός, σε φάση να ρίχνει παντού αντισηπτικό (εγώ πριν τον κόβιντ μόνο τον Κατακουζηνό και αυτόν είχα δει με αντισηπτικό) και εννοείται ότι η βλακεία έγινε σε αυτόν. Άνοιξε λοιπόν το πιτόγυρο και μέσα είχε ένα έντομο (βρωμούσα αν θυμάμαι καλά) και για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου κοιταχτήκαμε στα μάτια και ξαφνικά παθαίνει ένα επικό meltdown και αρχίζει να κλαίει από τα νεύρα και τη σιχασιά του, σε φάση να μην μπορεί καν να μιλήσει από τα νεύρα, οπότε να κλαίει. Εγώ τα έχασα, αλλά μετά με πιάνει σπαστικό γέλιο με το παρανοϊκό του όλου πράγματος, αυτός κλαίει, όλοι οι υπόλοιποι έχουμε πεθάνει στο γέλιο.
Εν τέλει πήρε τηλέφωνο στο γυράδικο, του ζήτησαν χίλιες φορές συγγνώμη και του ξαναέφεραν την παραγγελία με συν κάποια κουπόνια για δωρεάν παραγγελίες στο μέλλον.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Το κατάστημα τελικά μου έκανε κέρασμα την παραγγελία ως συγνώμη. Η παραγγελία είχε γίνει online με takeaway, οπότε ήταν εύκολο να επιστραφούν τα χρήματα.
 
Top