Ακουστικά υπολογιστή

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα

Ψάχνω αξιόπιστα ακουστικά για υπολογιστή, κυρίως θα χρησιμοποιηθούν για τηλεκπαίδευση. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

Βρήκα στο skroutz αυτά, ωστόσο θα ήθελα να πάρω διάφορες γνώμες από τους γνώστες του αντικειμένου

 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Αν μπορείς μην γράφεις κεφαλαία τους τίτλους στα θέματά σου, δε θα το κάνει περισσότερο περίοπτο απ οτι ήδη είναι.

Διαφωνώ με την ιδέα των ασύρματων για τηλεκπαίδευση (αν και μόνο τέτοια προτείνω στο συγκεκριμένο ποστ), ούτως ή αλλως μπροστά απο την οθόνη θα είσαι, δε θα πηγαίνεις σε άλλο δωμάτιο. Αν όμως τα θες για μουσική ή και για άλλες χρήσεις πέραν τηλεκπαίδευσης, go for it, βολεύει το ασύρματο.

Επίσης αν δεν έχει aptX codec ετοιμάσου για μικρό lag σε βίντεο και ήχο (αν και με τα δικά μου τα Sony XM4 σπανίως το παίρνω χαμπάρι. Τα τελευταία Sony με Qualcomm AptX ήταν τα XM3 που πλέον είναι πιο φτηνά μετά τον ερχομό των ΧΜ4 που δεν έχουν qualcomm aptX αλλά sony ldac)

Επίσης πολύ καλά τα Bose QC 35II

Όλες οι λύσεις είναι closed back και Noise Cancellation ακριβώς για να μην ενοχλείσαι στην τηλεκπαίδευση ή στο χόμπι σου. Βεβαίως κάνουν πάρα πολλά λεφτά και κάποιος που τα θέλει για μια απλή δουλειά και μόνο, είναι ξεκάθαρα overkill. Αν όμως είναι να έχεις ένα καλό μηχάνημα για χρόνια και πολλές απολαυστικές χρήσεις, είναι μονόδρομος.

ΥΓ: Πήγαινε και άκουσέ τα απο κοντά πρώτα αν μπορείς.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Mην πείτε κι εσείς πως είναι πολύ ακριβά θα φαρμακωθώ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Mην πείτε κι εσείς πως είναι πολύ ακριβά θα φαρμακωθώ
ιου. ερανος αγαπης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν μπορείς μην γράφεις κεφαλαία τους τίτλους στα θέματά σου, δε θα το κάνει περισσότερο περίοπτο απ οτι ήδη είναι.

Διαφωνώ με την ιδέα των ασύρματων για τηλεκπαίδευση (αν και μόνο τέτοια προτείνω στο συγκεκριμένο ποστ), ούτως ή αλλως μπροστά απο την οθόνη θα είσαι, δε θα πηγαίνεις σε άλλο δωμάτιο. Αν όμως τα θες για μουσική ή και για άλλες χρήσεις πέραν τηλεκπαίδευσης, go for it, βολεύει το ασύρματο.

Επίσης αν δεν έχει aptX codec ετοιμάσου για μικρό lag σε βίντεο και ήχο (αν και με τα δικά μου τα Sony XM4 σπανίως το παίρνω χαμπάρι. Τα τελευταία Sony με Qualcomm AptX ήταν τα XM3 που πλέον είναι πιο φτηνά μετά τον ερχομό των ΧΜ4 που δεν έχουν qualcomm aptX αλλά sony ldac)

Επίσης πολύ καλά τα Bose QC 35II

Όλες οι λύσεις είναι closed back και Noise Cancellation ακριβώς για να μην ενοχλείσαι στην τηλεκπαίδευση ή στο χόμπι σου. Βεβαίως κάνουν πάρα πολλά λεφτά και κάποιος που τα θέλει για μια απλή δουλειά και μόνο, είναι ξεκάθαρα overkill. Αν όμως είναι να έχεις ένα καλό μηχάνημα για χρόνια και πολλές απολαυστικές χρήσεις, είναι μονόδρομος.

ΥΓ: Πήγαινε και άκουσέ τα απο κοντά πρώτα αν μπορείς.
Σ ευχαριστω παρα πολυ, με καλυψες με την αναλυτικη περιγραφή σου. Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ακριβά, πέρα από τα Bose τα οποια εχουν ενα φυσιολογικο μπατζετ. Θα μου πεις, τα παιρνεις και κανεις αποσβεση , εχοντας το κεφαλι σου ησυχο, οσο ακριβα και αν ειναι.

Τα ακουστικά που παρέθεσα, στο θρεντ Βαλντερ, δεν είναι καλά?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Τα ακουστικά που παρέθεσα, στο θρεντ Βαλντερ, δεν είναι καλά?

Τίμια φαίνονται στα χαρτιά για την τιμή τους αν και δεν έχω άποψη στην πράξη οπότε δε θέλω να σε αποθαρρύνω ή να σε κατευθύνω.

Εξάλλου είναι τόσο φτηνά που και να μη σε καλύψουν πλήρως στην αρχή, μετά πας σε κάτι πιο εκλεκτικό μετά για πρώτο μηχάνημα υψηλής ποιότητας και τα χεις κι αυτά για δεύτερα.

Προσοχή το bluetooth adapter σου να είναι 4.0 EDR στον υπολογιστή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top