Ακουστικά φορητών συσκευών... πόσο αντέχουν;

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έλεος με τα ακουστικά του iPod.. 2 βδομάδες αφού το αγόρασα, άρχισε να μου κάνει τσακ-τσακ στις υψηλές εντάσεις.. το πήγα και διαπιστώσανε πως τα ακουστικά μου είναι ελαττωματικά, μου τα αλλάξανε με καινούρια και μου είπανε πως μια παρτίδα iPod είχε κυκλοφορήσει με ελαττωματικά ακουστικά...

Τεσπά, μια βδομάδα μετά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αλλά τώρα και σε χαμηλότερες εντάσεις. Τους βαρέθηκα όμως και έβαλα κάτι δικά μου ακουστικά Phillips... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εμενα επειδη μου χαλανε συχνα τα ακουστικα ... εχω καποια τις philips των 6 ευρω... τις apple δεν τα χρησιμοποιησα γιατι ξερω οτι μεσα σε 2 μηνες θα τα χαλασω τα λυπαμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ρε παίδες εμένα τα ακουστικά μου είναι ακόμα γερά μετά από 7+ μήνες χρήσης...(και εχουμε κοιμηθεί αρκετές φορές αγκαλία...)

Τόσο τυχερός είμαι;;;;



ΥΓ>emu απίστευτο!!!! Τι σκέφτονται κάποιοι άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω ειχα κατι καλα ακουστικα της Creative. Κρατησαν κανα εξαμηνο, μετα σκιστηκε το καλωδιο! Παντα αυτο το πραγμα παθαινω με τα ακουστικα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το προβλημα ειναι απο τι εχω καταλαβει οτι τα διπλωνω γυρω απο την συσκευη και τα βαζω μετα σε τσεπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
κι εγώ αυτό κάνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω πολυ σπανια τα διπλωνω αλλα παλι μου χαλανε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πριν πάρω το iPod έπερνα κάτι SONY ακουστικά με ~15 ευρώ τα οποία ήταν σκυλία!!
Αντέχαν τουλάχιστον ένα χρόνο τα άτιμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mαλλον εγω ειμαι ο ατυχος η φταιει που παιρνω ακουστικα με 6ευρω και philips
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Το οτι ειναι phillips δεν νομιζω να φταιει. Ειχα παρει κατι πολυ καλα phillips (γυρω στα 15 ευρω) και εκλεισαν χρονο και αυτο γιατι τα χαλασα εγω καταλαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως μεσα σε ενα χρονο αλλαζω σιγουρα 8 ακουστικα (!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Παντως μεσα σε ενα χρονο αλλαζω σιγουρα 8 ακουστικα (!)


:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

εσύ θες ένα προϋπολογισμό μόνο για ακουστικά!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν το επιασα;
Τι να κανω αφου συνηθως καθε τα ακουστικα το πολυ να κρατανε 3 μηνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κι εγώ τα διπλώνω γύρω από τη συσκευή και εγώ έχω τα Philips των 6 ευρώ..

Κι εγώ αλλάζω 4-5 ζευγάρια το χρόνο, πακέτο.. Λες να φταίει που ακούω δυνατά τη μουσική; :S :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγω στο max εχω την ενταση... Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μετα απο καμια 15αρια μερες αρχιζει η ενταση πεφτει μεχρι να μου κανει διακοπες αν κουνηθει λιγο το καλωδιο οποτε τα πεταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
κάθε δίμηνο το πολύ παίρνω ακουστικά... της philips μετα 6 € όπως είπε και ο exposed. Μου φαίνεται πρέπει να αρχίσω να αγοράζω άλλης μάρκας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εμένα μου χάλασα τα ακουστικα του mp3 μου (creative) μέσα σε 1 μήνα εκαναν και αυτά αυτό το ενοχλητικό τσικ τσικ...Υστερα μοθ χαλασε και το mp3.Τώρα έχω sony τα οποία σε 4 μήνες αρχίσαν και αυτά τσικ τσικ....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ έχω το iPod 4 μήνες και στους 2 μήνες πάνω άρχισε να κάνει ""τσικ-τσικ" το αριστερό ακουστικό.Στην αρχή τα παιξα!Όμως μετά που το είπα σε ένα φιλαράκι που είχε iPod ένα χρόνο μου είπε ότι δεν ήταν τίποτα και με συμβούλεψε να κάνω την εξής χακεριά:Να πάρω το ακουστικό που κάνει το θόρυβο,να το σκουπίσω λίγο απέξω και να ρουφήξω έτσι ώστε να έρθει στην κανονική θέση η μεμβράνη που έχουν τα ακουστικά μέσα.(Αν καταλάβατε τι εννοώ.)Πραγματικά το κολπάκι δούλεψε και τώρα τα ακουστικά δουλεύουν μια χαρά!Βέβαια κατά καιρούς κάνουν κάτι χαζοθορύβους αλλά τα ξαναφτιάχνω με το ίδιο κόλπο.Τώρα έχω κάνει και uncap τo volume(τα ευρωπαϊκά iPod έχουν μικρότερη Max Volume από τα αμερικάνικα γιατί στην Ευρώπη υπάρχουν κάποιοι νόμοι που περιορίζουν στα πόσα decibel θα είναι η μέγιστη ένταση των συσκευών ήχου)και σε πολύ υψηλές εντάσεις μερικές φορές έχω το γνωστό πρόβλημα.Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο σε τραγούδια με πολύ δυνατό μπάσο.Πάντως καλό είναι να έχετε ενεργοποιημένο το Sound Check για να ακούγονται τα τραγούδια χωρίς παραμορφώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πού είναι το sound check? Ποιο Ipod έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Έχω το iPod 20GB Color.To Sound Check το έχουν όλα τα ipod και βρίσκεται στο μενού iPod>Settings>Sound Check.Αν δεν έχεις κάνει uncap δεν νομίζω να καταλαβαίνεις διαφορά.Ίσα ίσα μπορεί μερικές να ακούγεται πιο χαμηλά από ότι πρέπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top