Αναζήτηση εξαρτήματος τροφοδοτικού τύπου Τ

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λοιπόν, αγόρασα ένα νέο και πολύ εντυπωσιακό κουτί για τον υπολογιστή μου.
Είναι λεπτό έχει πολλά λαμπάκια και ένα σκασμό ανεμιστηράκια πάνω (:P).
Όλα αυτά γιατί το νέο μου δωμάτιο είναι κάπως πηγμένο από πλευράς χωροταξίας και δε με βόλευε να έχω το παλιό κουτί.:(
Είναι όλα θέμα καλωδίων και αποστάσεων, είναι δύσκολο να σας εξηγήσω και κάπως άσκοπο.:)
Αυτό που θέλω είναι να τροφοδοτώ την οθόνη από το κουτί και όχι από τη μπρίζα.:redface:
Θέλω δηλαδή στη μοναδική υποδοχή που έχει πίσω το κουτί για το εισερχόμενο ρεύμα να βρώ ένα διπλό βύσμα (κάπως σαν τα γνωστά μας Τ) ώστε να έχω τη μία εισαγωγή του ρεύματος αλλά και πλέον μία έξοδο για να τροφοδοτώ την οθόνη.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τέτοιο βύσμα;
Έχω φάει το κόσμο αλλά μάταια...

Ίσως να σας μπέρδεψα καθώς δεν είμαι ηλεκτρολόγος αλλά ούτε και κάποιος γνώστης για να μιλήσω με ορολογίες αλλά είμαι εδώ για να εξηγήσω περισσότερα.;)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπεί στο κόπο να με διαβάσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις, ασε που ειναι επικυνδινο, τα νεα τροφοδοτικα ειναι σχεδιασμενα ετσι ωστε να μην εχουν υποδοχη για την οθονη (δεν ξερω γιατι) αλλα αυτο το βυσμα που λες υπηρχε παλια σε κατι ηχεια τις πλακα; που εκαιγαν τα τροφοδοτικα λες και ηταν μπαλονια σε μια παιδικη χαρα ενα πραγμα.

η καλυτερη λυση σου ειναι να βαλεις ξεχωριστη τροφοδοσια στην οθονη σου, με ενα πολυμπριζο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
crap.
Έτσι όπως είναι το γραφείο και γενικά το δωμάτιο τα καλώδια είναι δύσκολα όσο και οπτικά κακάσχημα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitro89

Νεοφερμένος

Ο mitro89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
νομίζω ότι τέτοιο καλώδιο θα βρεις σε κανένα μαγαζί με μεταχειρισμένα είδη υπολογιστών...
Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ένα μαγαζάκι κοντά στο ψειρή προς μοναστηράκι που πουλάει παλιά εξαρτήματα για pc.
Αν και είναι επικίνδυνο για το τροφοδοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, αν και πλέον το έλυσα το θέμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top