Αναφορά στους/στις πρώην

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Μια φορά εκανα το λάθος να ρωτήσω για τους πρώην και δεν το ξανακάνα/ω...
Οσο είμαι στην αγνοια ειμαι ευτυχισμένος......
Τώρα αν με ρωτήσουν ε δεν θα απαντήσω αλλα επειδή η πρώην μου αν εξαιρέσεις 1-2 ειναι μουρλές με θυμούνται απο καιρό εις καιρόν οπότε θα παρει μία ιδεα η νυν δυστυχώς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οταν μου έκαναν αυτή την ερώτηση η απάντηση ήταν " εμένα θές; ή τους πρώην;" Δεν είχα κάθόλου νορμάλ σχέσεις πρίν τον άντρα μου, ο ένας ήταν χειρότερος απο τον άλλο, πάντος ο άντρας μου ήταν ο μόνος που δεν με ρώτησε, τον ρώτησα για μόνο την πρώην του μετά απο 1 χρόνο επιδή όταν τον γνώρησα ήταν πληγωμένος και απόμακρος απο τις σχέσεις, ήθελα να ξέρω για να δώ πώς θα τον κάνω να μου μηλήσει, άν και εγώ ήξερα πρίν ρωτήσω τι είχε γίνει και φέρθηκα ανάλογα. Δεν με ένοιαξε ποτέ ποιές και πόσες ήταν, με ένοιαζε ότι είμασταν μαζί τώρα.

Πάντος απο το 1999 ειμαστε μαζί πρίν 2 χρόνια έμαθα για τις σχέσεις του επιδή απλά το έφερε η κουβέντα. όσο για το δικό μου παρελθόν τα γνωρίζει όλα και δεν τον ένιαξε καθόλου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
και εγω ξερω για τις πρωην του αντρα μου και αυτος για τους δικους μου και ουδεποτε γινεται αναφορα σε αυτα ουτε καν για λογους ζηλειας εφοσον δεν εχουμε τετοια σχεση μεταξυ μας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παντως αυτο με τη συγκριση ρε γαμωτο...
ακομα και να πεις αριθμο η πιο συγκεκριμενα γεγονοτα, ειναι εκνευριστικο που ο αλλος "αυτοσυγκρινεται" με τον πρωην...

τεσπα...
ακομα δε το χω σταματησει και μιλαω, η χαζη...
πρεπει να το κοψω ομως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Προσωπικά αν και δεν με ρώτησε ούτε αριθμό ούτε συγκεκρημένα πράγματα, του τα είπα όλα! Δεν έκρυψα τίποτα. Του είπα "... αυτό είναι το παρελθόν μου εχω πάει περίπου με χ άντρες! Τώρα αμα εψαχνες για παρθένα ή κανα σεμνό κοριτσάκι και αβγαλτο... σόρυ, αλλά δεν μου κάνεις! Αν σε ενδιαφερει μόνο το απο δω και πέρα τότε είμαστε οκ ;)"
Οσο για εκεινον δεν ασχολήθηκα πολύ. Εν καιρό τα έμαθα αν και δεν με ενδιέφερθηκα ποτέ να μάθω λεπτομέριες... Η ουσία είναι μαζί μου τι κάνει, για τις πρώην "να" κι εμένα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μ' αρέσει να μαθαίνω για τις πρώην αφού ήταν ένα μέρος της ζωής του άλλου και για να τις αγαπήσει σίγουρα είχαν θετικά στοιχεία. Άλλωστε αυτές οι σχέσεις έχουν λήξει για κάποιο λόγο. Γενικότερα πάντως αυτό είναι μέρος του ότι μου αρέσει να μαθαίνω για τους άλλους και να μου μιλάνε για το τι έχουν κάνει στη ζωή τους σε όλους τους τομείς. (Αν θέλουν φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Με τον πρώην δεν είχαμε πει τίποτα απολύτως και όταν κάποτε τον ρώτησα, μου απάντησε ότι δε θέλει να μιλάει για αυτά...

Με τον φίλο μου τώρα έχουμε πει και οι δύο ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!!!

Όταν γινόταν αυτό μου έσπαγαν τα νεύρα, αλλά ταυτόχρονα ήθελα να ακούσα κι άλλα (η μαζόχα!!!) :confused:

Τώρα σχεδόν πάντα δε με ενοχλούν και σχεδόν πάντα δε ρωτάω τίποτα, γιατί τα ξέρω ΟΛΑ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νούμερα σε εμάς δεν έχουν παίξει... Ξέρω για τις 2-3 σημαντικές σχέσεις της ζωής του και μαθαίνω και για καμία εμβόλιμη πάνω στην συζήτηση :P
Το ίδιο και ο δικός μου για εμένα....
Εμένα με έπιασε κρίση όταν είδα την πιο σημαντική σχέση του αλλά εντάξει το ξεπεράσαμε αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελπίδα8782

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα8782 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Με το αγόρι μου τα έχουμε πει όλα για τους πρώην μας...εμένα δεν με πείραξε που τα άκουγα γιατί σε μία σχέση με ενδιαφέρει αυτό που έχς τώρα και πωσ είναι μαζί μου...όχι το τι έκανε η το τι πέρασε με τισ πρώην του...Αυτόν όμως τον πείραξαν και πολύ...κάποιες φορές με παίρνει τιηλέφωνο και μου λέει ότι είναι χάλια γιατί με σκέφτεται με αυτούς...κάποιες φορές δεν μπορεί καν να αναπνεύσει και κλαίει...Δεν ξέρω τι να κάνω για να τον βοηθήσω έστω και στο ελάχιστο...:(:(:(:(:/::/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όταν γινόταν αυτό μου έσπαγαν τα νεύρα, αλλά ταυτόχρονα ήθελα να ακούσα κι άλλα (η μαζόχα!!!) :confused:

Πιστεύω ότι οι περισσότερες για να μην πω όλες, έτσι αντιδράμε, όπως κ εκείνοι άλλωστε :)

Μέσα μας τρωγόμαστε αλλά συνεχίζουμε να κάνουμε ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
εμενα που η κοπελα μου εχει ακομα στο facebook φωτογραφια απο το καλοκαιρι στην παρο που χορευει με τον πρωην της τι να πω...ειμαι τοσο παραλογος που εχω σπαστει ρε παιδια?και οταν της το ειπα ηρεμα και σε στυλ πλακας να την βγαλει μου ειπε πως απλα της αρεσει οπως εχει βγει η ιδια στην φωτογραφια γι'αυτο την εχει.τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να της μαθεις το crop :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
χαχαχα αυτο σκεφτηκα κι εγω:D αλλα περα απο την πλακα το θεωρω υποτιμιτικο για μενα.και πολυ περισσοτερο γιατι αν ειχα κανει εγω κατι παρομοιο αυτη θα ειχε τρελαθει να την βγαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Mήπως απλά να μην μπαίνεις fb;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
μα δεν εχω fcb για να την κατασκοπευω αλλα για να μιλαω με φιλους και παλιους συμμαθητες και να παιζω κανα παιχνιδακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...τοτε πως είδες φωτό;:P



πς.
για να μιλαω με φιλους και παλιους συμμαθητες και να παιζω κανα παιχνιδακι.

...ποκα, 31;


λολζ, το φέησμπουκ υποκαθιστά τα
"χριστούγεννα στον τόπο καταγωγής"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
poker και mafia wars!xaxa! ε εχω δει το προφιλ της.λογικο ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bρε λογικό είναι, το ότι σε ενοχλεί ακόμα δεν είναι λογικό :P
μήπως να προσπαθήσεις μια επανασύνδεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
μισο...'η εσυ δεν εχεις καταλαβει τι θελω να πω 'η εγω τι προσπαθεις να μου πεις:confused: τι επανασυνδεση?να τις τα ξαναβρω με τον πρωην της?:P εγω ειπα πως η κοπελα με την οποια ειμαι τωρα εχει ακομα την φωτογραφια που ειναι με τον πρωην της στο προφιλ της.και με ενοχλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nio1983

Νεοφερμένος

Ο nio1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα εχω ενα θεματακι!!ειμαι με μια κοπελα οχι πολυ καιρο...εφυγε απο μια σχεση 4 χρονων!!η αληθεια ειναι οτι μετα τα δικα της λογια φυσικα...οτι ειναι ερωτευμενη μαζι μου οτι με θελει...κ.τ.λ. εγς φυσικα ξερω οτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο να φευγεις απο μια σχεση ετσι απλα κ να ξεκινας κατι αλλο τοσο γρηγορα!!γτ εχεις φυσικα αναμνησεις απο αυτον τον ανθρωπο κ χρειαζεσαι τον χρονο σου κ εσυ να ξεπερασεις καποιεσς καταστασεις με τον πρωην σου!!η αληθεια ειναι οτι περνουσε πολυ ασχημα(ξυλο,κερατο,πολυ ασχημιες βρησιες)αλλα ηταν κ στιγμες που ηταν καλα μαζι!!!τον εχει συνχωρεσει αμετρητες φορες τον χωριζε κ γυριζε παλι πισω αυτη!!γτ τον λυποταν να τον βλεπει να κλαει κ να τησ λεει οτι θα αλλαξει κ οτι ολα θα ειναι καλυτερα κ θα φτιαξουν τα πραγματα!!τελος παντων αυτη γυριζε πισω γιατι τον αγαπουσε!!αλλα τα αισθηματα τυπου ηταν ερωτευμενη τον ηθελε δεν υπαρχαν πλεον μεσα της ηταν αδεια!!απλα τον αγαπουσε...ετυχε γνωρισε εμενα της αρεσε ο τροπος μου γενικα...κ σιγα σιγα με ερωτευτηκε!!απο την αρχη που ηταν να ξεκινησουμε αυτη την σχεση της μιλησα ξεκαθαρα...ειναι καλυτερο να μεινεις για λιγο μονη σου να χαλαρωσεις κ μετα να ξεκινησουμε αυτο που θελουμε κ οι 2!!θελεις???οχι μου λεει θελς να ειμαστε μαζι...οκ κ ειμασταν μαζι!!!ελα ομως που 4 με 5 μερες θα ειναι απιστευτα γλυκια μαζι μου θα μου μιλαει ομορφα θα μου λεει ποσο σε θελω κ πολλα αλλα που δεν μπορω να τα γραψω!!ξαφνικα πολλες φορες τρωει αναλαμπες...την πιανουν τα ψυχολογικα της για αυτον τον αθρωπο που της φερθηκε ετσι κ που την πληγωσε!!τον σκεφτεται...σκεφτεται καποιες καλες στιγμες που ειχαν αλλα σκεφτεται οτι εκανε το σωστο που χωρισε γιατι δεν πηγαινε αλλο κ ας τον αγαπουσε!!και ξερει οτι αν γυρισει πισω θα εχει τα ιδια προβληματα παλι!!!μου λεει συγνωμη που σε κανω κ εσενα να νιωθεις ετσι σκατα αλλα κ εγω θελω τον χρονο μου να ξεπερασω καποια πραγματα απο αυτον τον ανθρωπο!την καταλαβαινω και της δειχνω κατανοηση σε ολο αυτο απλα με ενοχλει...γιατι εχω δυνατα αισθηματα μεσα μου γιαυτυην την γυναικα!!λιωνωωω για παρτυ της κ το μονο που θελω ειναι να την κανω ευτυχισμενη κ να περναει ομορφα κ να μην εχει τα ιδια που ειχε πριν!!!παντα μου λεει οτι οταν ειναι μαζι μου την κανω να περναει ομορφα!!οσο καιρο ημουν ελλαδα κ ειμασταν μαζι δεν της εβαιναν τετοια κουσουρια γτ με ειχε κοντα της...να πω οτι εγω τωρα ειμαι εξωτερικο αλλα σε 15 μερες γυριζω μονιμα ελλαδα για να ειμαι κοντα της κ να ειμαστε μαζι!!λειπω ενα μηνα κ θεωρω οτι οσο δεν ειμαι εκει κ δεν με ζει την κανει χειροτερα κ της ερχονται παλιεσ αναμνησεις!!κανω υπομονη να παω ελλαδα μηπως αλλαξουν λιγο τα πραγματα!!εγω προσπαθω να ειμαι διπλα της σε ολο αυτο αλλα ταυτοχρονα με σκοτωνει μεσα μου!!στην περιπτωση τωρα αυτη τι γινεται??δεν θεωρω οτι τον θελει ακομα αλλιως δεν νομιζω να ερωτευοταν εμενα!!!κ γενικα σε αυτα που μου λεει ειναι πολυ σπαθι κ ντομπρα γυναικα!!!αλλα αμα δεν ξεπερασει αυτον τον ανθρωπο μεσα της δεν μπορει να ειναι μαζι μου...(αυτο μου ειπε μιση ωρα πριν)!!!αλλα ξερω οτι αμα παω κατω θα αλλαξει 180 μοιρες...οπως κ εγινε οταν πηγα το πασχα!!!λαμπει ολοκληρη ξεχναει τα παντα...η αδερφη της μου λεει εισαι εσυ η αιτια που βλεπω την αδερφη μου μετα απο τοσο καιρο ευτυχησμενη!!!μιλαει για εσενα κ λαμπει ολο της το προσωπο!!απλα εχει κ αυτη τα δικα της κ να μην την παρεξηγεις θελει χρονο!!!αυτα απο εμενα παιδια!!!σας ευχαριστω που με ακουσατε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top