Ανεξάρτητοι Έλληνες, το κόμμα του Π. Καμμένου

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο δημαγωγός νούμερο ένα προσπαθεί να βρει ανταγωνιστή :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο εκπρόσωπος τύπου των Ανεξάρτητων Ελλήνων κ. Τέρενς Κουίκ,
ολα τα νουμερα στον καμμενο πανε

ποτε δεν χωνεψα τον καμμενο,,ουτε επι ΝΔ,,πολυ ψευτικος φαινοταν,,πολυ δηθεν

πλουσιος αυτος να χαλαει εκατομμυρια για διακοπες με ελικοπτερο ξερω γω
και να μας παραμυθιαζει με δηθεν πατριωτισμο

δεν τον εμπιστευομαι με τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αμφιταλαντεύομαι... πρέπει να φτιαχτεί ένα τόπικ για τον Καζάκη για ακούσουμε γνώμες και για αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ολα τα νουμερα στον καμμενο πανε

ποτε δεν χωνεψα τον καμμενο,,ουτε επι ΝΔ,,πολυ ψευτικος φαινοταν,,πολυ δηθεν

πλουσιος αυτος να χαλαει εκατομμυρια για διακοπες με ελικοπτερο ξερω γω
και να μας παραμυθιαζει με δηθεν πατριωτισμο

δεν τον εμπιστευομαι με τιποτα..

'Ολοι πλούσιοι είναι. Ο Αλαβάνος μήπως δεν είναι πάρα πολύ πλούσιος ή η Παπαρήγα ; Οι πολιτικοί είναι πλούσιοι, αλλιώς δεν θα μπορούσαν να κατέβουν καν στις εκλογές. Το συγκεκριμένο κόμμα δεν ζητάει επιχορήγηση απ' όσο γνωρίζω. Σκεφτείτε το. 'Ισως έστω να τον "χρησιμοποιήσουμε" για λίγο καιρό ως μια δύναμη αντίστασης σε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ και μετά βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μια ωραία ανάλυση του προγράμματος του καμμένου από τον Άδωνι. :)


Αααα μάλιστα. Από πρόσωπο έγκυρο, έμπιστο και αξιαγάπητο. :look:

Αυτό το post το έγραψα πριν δω το videaki του Άδωνι. Ο Άδωνις απλώς εξηγεί μερικά άρθρα του μνημονίου που τα καθεστωτικά μέσα ούτε καν τα αναφέρανε. Το αν αυτά που λέει ισχύουν μπορείς να το επαληθεύσεις μόνη σου διαβάζοντας το πρόγραμμα το link του οποίου παράθεσα.

Στο twitter του στέλνω το εξής tweet:
@AdonisGeorgiadi https://www.youtube.com/watch?v=qau408-PrL8 πολιτική σκέψη νηπίου, αν νομίζει ο Σαμαράς ότι θα τον ακολουθήσεις. Έτσι είπες!

και μου απαντά

@ZedBlue δήλωσις σε άλλο πολιτικο χρόνο! Όλες αυτές οι δηλώσεις αποδεικνύουν ότι δεν το είχα σχεδιάσει! Τώρα όμως είναι μονόδρομος!

Οπότε βίντεο ψυχικά διαταραγμένων ατόμων μην μας τα ποστάρεις.

ολα τα νουμερα στον καμμενο πανε

ποτε δεν χωνεψα τον καμμενο,,ουτε επι ΝΔ,,πολυ ψευτικος φαινοταν,,πολυ δηθεν

πλουσιος αυτος να χαλαει εκατομμυρια για διακοπες με ελικοπτερο ξερω γω
και να μας παραμυθιαζει με δηθεν πατριωτισμο

δεν τον εμπιστευομαι με τιποτα..

Από τον πατέρα του τα έχει τα λεφτά, δεν χρειάστηκε να κλέψει το κράτος, οπότε γούστο του καπέλο του να τα χαλάει όπως γουστάρει. Δεν θα σου δώσει αναφορά πού χαλάει τα λεφτά του μπαμπά. Δεν είχε ανάγκη να κλέψει γιατί είχε ήδη λεφτά. Ψεύτικος; Εγώ αλήθειες βλέπω να λέει. Το αν είναι ψεύτικος, δεν το έχεις δει ακόμα ούτε εσύ ούτε εγώ. Θα φανεί στην πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ο Καμμένος πάντως από από μια ματιά που έριξα στην πολιτική πορεία του στη wiki λίγο τρελάρας μου φαίνεται. Συμφέροντα δε νομίζω να εξυπηρετεί αλλά να τον εμπιστευόμουν για πρωθυπουργό.. δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Από τον πατέρα του τα έχει τα λεφτά, δεν χρειάστηκε να κλέψει το κράτος


λολ, μα ποσο λολ
κάποτε να ψάξεις να βρείς πως δημιουργήθηκαν οι αλυσίδες σουπερμάρκετ *****ος και ******ος :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Περιμένω να μου πεις εσύ παντογνώστη rempeske που τα ξέρεις όλα και μιλάς με γρίφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Περιμένω να μου πεις εσύ παντογνώστη rempeske που τα ξέρεις όλα και μιλάς με γρίφους.

λυσε εναν γριφο:
"θα περιμένεις πολύ καιρό"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν θα τους ψηφίσω τελικά ούτε αυτούς. Το σκέφτηκα καλύτερα. Δεν μου αρέσουν αυτοί που έχει μέσα. 'Εχει τον Μελά και κάτι γελοίους παρωχημένους παλαιολιθικούς νεοδημοκράτες. Δυστυχώς δεν έχω τι να ψηφίσω. Δυστυχώς είμαστε σε αδιέξοδο. Η κατάσταση είναι τραγική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν θα τους ψηφίσω τελικά ούτε αυτούς. Το σκέφτηκα καλύτερα. Δεν μου αρέσουν αυτοί που έχει μέσα. 'Εχει τον Μελά και κάτι γελοίους παρωχημένους παλαιολιθικούς νεοδημοκράτες. Δυστυχώς δεν έχω τι να ψηφίσω. Δυστυχώς είμαστε σε αδιέξοδο. Η κατάσταση είναι τραγική.

:redface:: Γιατί, φίλε μου Δόκτορα, βλέπεις "μονόπλευρα"; Υπάρχει και η άλλη μεριά, πχ ο Ζωίδης κι ο Μαρκόπουλος!

ΥΓ: Από την ημέρα που του Σαμαρά του έφυγε ο Μαρκόπουλος, στα μάτια μου έχει ξεπέσει ως "Αντωνάκης"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:redface:: Γιατί, φίλε μου Δόκτορα, βλέπεις "μονόπλευρα"; Υπάρχει και η άλλη μεριά, πχ ο Ζωίδης κι ο Μαρκόπουλος!

ΥΓ: Από την ημέρα που του Σαμαρά του έφυγε ο Μαρκόπουλος, στα μάτια μου έχει ξεπέσει ως "Αντωνάκης"!

Μπιαχ, τον Μαρκόπουλο τον θεωρώ πολύ χειρότερο από τον Μελά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν θα τους ψηφίσω τελικά ούτε αυτούς. Το σκέφτηκα καλύτερα. Δεν μου αρέσουν αυτοί που έχει μέσα. 'Εχει τον Μελά και κάτι γελοίους παρωχημένους παλαιολιθικούς νεοδημοκράτες. Δυστυχώς δεν έχω τι να ψηφίσω. Δυστυχώς είμαστε σε αδιέξοδο. Η κατάσταση είναι τραγική.

Ούτε εμένα μου αρέσουν κάποιοι που έχει αλλά πρώτον, στο χέρι σου είναι αν θα βγουν βουλευτές ξανά αυτοί και δεύτερον, ο οποιοσδήποτε έχει ένα στοιχειώδες μυαλό θα τους έπαιρνε μαζί του για να διαμορφώσει κοινοβουλευτική ομάδα και να έχει τα αντίστοιχα προνόμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αυτος τωρα γιατι κανει κομμα και γιατι το θεωρουμε και καλο και εντιμο και αξιο..δεν ξερω
τοσα χρονια στην Ν.Δ. αν ηταν οντως σωστος δε εθιγε επιφανειακα και επιδερμικα απο την ασφαλεια της καρεκλας του ορισμενα κακως κειμενα του κομματος του αλλα θα τα εβγαζε ολα στη φορα και θα αντιδρουσε σε οοοοοοολα τα ανηθικα και αντιλαικα και αδικα που ψηφιζε και που παρατηρουσε απο τους <<συνεργατες του>>
εξαλλου ελεος...ο καμμενος ειναι...καμμενος πια!
με ποια λογικη θα ξαναβαλουμε καποιον μεσα ενω οσο ήταν δεν εκανε και κατι τρομερο..? ας δωσουμε επιτελους την ευκαιρια σε νεα ατομα , φρεσκα να αναδειχθουν , με καινοτομες ιδεες και προοπτικες...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποια νέα? Αν υπάρχει κανένα νέο αξιόλογο εκτός του ΕΠΑΜ και των Αν.Ελ πες μου. Θέλουμε αντιμνημονιακό μέτωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ποια νέα? Αν υπάρχει κανένα νέο αξιόλογο εκτός του ΕΠΑΜ και των Αν.Ελ πες μου. Θέλουμε αντιμνημονιακό μέτωπο.

Υes we do.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο Καμένος τουλάχιστον είναι προσωπικότητα ηγετική. Είναι ο γεννημένος χαρισματικός ηγέτης. 'Εχει δύναμη και παρουσιαστικό. Σε όσα και αν διαφωνούμε, και διαφωνούμε σε αρκετά, είναι ένας άνθρωπος που μπορεί τουλάχιστον να ταράξει τα νερά. Δεν συγκρίνεται με τον Καζάκη. Βρείτε μου έναν ηγέτη χαρισματικό αυτή τη στιγμή. Ως προσωπικότητα λέω, δεν κρίνω τις ιδέες τους, αλλά ποιός είναι χαρισματικός ; Ο Βενιζέλος μόνο, αλλά αυτός είναι άσχημος. 'Ολοι οι άλλοι δεν έχουν χάρισμα και προσωπικό μαγνητισμό. Ο Κουβέλης άχρωμος, ο Σαμαράς γλοιώδης, ο Τσίπρας ξύλινος, η Παπαρήγα μια κατίνα που είναι σαν πινέζα. 'Εχουμε να δούμε λαμπερό παρουσιαστικό από την εποχή των νειάτων του Ανδρέα Παπαννδρέου. 'Οχι άλλη ασχήμια. Θυμάστε τον Σημίτη ; 'Ηταν σαν να τον είχε φάει ο δάκος. Αμ ο Καρατζαφέρης ; Πώς είναι έτσι ; Να ήταν τουλάχιστον η Μπάρμπα αρχηγός του ΛΑΟΣ ή η Κανέλλη του ΚΚΕ, αλλά πάνε και διαλέγουν όλα τα εκτρώματα για αρχηγούς. Τουλάχιστον να βλέπουμε νέους ανθρώπους με ζωή και λάμψη στη βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ διαφωνώ σε πολλά με τον Καμμένο αλλά θα τον ψηφίσω γιατί υπάρχουν μερικά στα οποία συμφωνούμε, και δεν υπάρχει άλλος (εκτός από τον Καζάκη) που μπορεί να κάνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Ο Καμένος τουλάχιστον είναι προσωπικότητα ηγετική. Είναι ο γεννημένος χαρισματικός ηγέτης. 'Εχει δύναμη και παρουσιαστικό. Σε όσα και αν διαφωνούμε, και διαφωνούμε σε αρκετά, είναι ένας άνθρωπος που μπορεί τουλάχιστον να ταράξει τα νερά. Δεν συγκρίνεται με τον Καζάκη. Βρείτε μου έναν ηγέτη χαρισματικό αυτή τη στιγμή. Ως προσωπικότητα λέω, δεν κρίνω τις ιδέες τους, αλλά ποιός είναι χαρισματικός ; Ο Βενιζέλος μόνο, αλλά αυτός είναι άσχημος. 'Ολοι οι άλλοι δεν έχουν χάρισμα και προσωπικό μαγνητισμό. Ο Κουβέλης άχρωμος, ο Σαμαράς γλοιώδης, ο Τσίπρας ξύλινος, η Παπαρήγα μια κατίνα που είναι σαν πινέζα. 'Εχουμε να δούμε λαμπερό παρουσιαστικό από την εποχή των νειάτων του Ανδρέα Παπαννδρέου. 'Οχι άλλη ασχήμια. Θυμάστε τον Σημίτη ; 'Ηταν σαν να τον είχε φάει ο δάκος. Αμ ο Καρατζαφέρης ; Πώς είναι έτσι ; Να ήταν τουλάχιστον η Μπάρμπα αρχηγός του ΛΑΟΣ ή η Κανέλλη του ΚΚΕ, αλλά πάνε και διαλέγουν όλα τα εκτρώματα για αρχηγούς. Τουλάχιστον να βλέπουμε νέους ανθρώπους με ζωή και λάμψη στη βουλή.
δε μ αρεσει αυτη η λογική του "χαρισματικου". γι αυτο εχουμε καταντησει να μας θεωρουν προβατα και να λενε: "νταξ, όλα παιχνιδι εντυπωσεων ειναι". πρεπει μαλλον να σταματησουμε να περιμενουμε καποιον που θα του χουμε τυφλη εμπιστοσυνη και να ναι " ο αρχηγος". προτιμω να ειναι "ανθρωπος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top