• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχία για την Ευλογιά των Πιθήκων

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ΣτηνΑφρικη ειναι πιο θανατηφορα .Εδω οι γιατροι παρατηρησαν οτι τουλαχιστον για την ωρα ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα ποσοστα της Αφρικης.

ΟΙ ΗΠΑ δεν ειναι σε πολεμο με τις ΗΠΑ και το ΝΑΤΟ.Ο Πουτιν ειναι.

Κια βεβαια θα μπορουσε να το κανει ο Πουτιν ΣΑΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...ποιος ειπε οτι ηθελε να σκοτωσει;Για αυτο και ισως χρησιμοποιησε αυτην την ευλογια..οχι για να σκοτωσει κοσμο αλλα σαν προειδοποιηση τι μπορει να κανει.ΟΚ ειναι μια σκεψη δικια μου,δεν ειπα οτι ισχυει.
260 κρούσματα, 30 νοσηλεύονται. Δεν μου φαίνεται και τόσο αθώα.
Οχι αυτη η ευλογια ΔΕΝ αφηνει σημαδια.Η αλλη αφηνε των ανθρωπων.Απο εκει εχει βγει και η εκφραση...ΕΙΝΑΙ ΒΛΟΓΙΟΚΟΜΕΝΟΣ!
Αφήνει σημάδια και μπορεί να οδηγήσει και σε τύφλωση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
260 κρούσματα, 30 νοσηλεύονται. Δεν μου φαίνεται και τόσο αθώα.

Αφήνει σημάδια και μπορεί να οδηγήσει και σε τύφλωση.
Ειπαμε...μιλαμε για το συνηθες..ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑι στον θανατο...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΕΣ..οι γιατροι αλλα λενε..σορυ ..θα προτιμησω τους επιστημονες να ακουσω.
Που να δεις ποσες αλλες ασθενειες ενιοτε μπορουν να οδηγησουν στην τυφλωση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

260 κρούσματα, 30 νοσηλεύονται. Δεν μου φαίνεται και τόσο αθώα.
Η θνητότητα στις χώρες της Αφρικής κυμαίνεται μεταξύ 1-10% για τα στελέχη της Κεντρικής Αφρικής, ενώ για τα στελέχη της Δυτικής Αφρικής που αποτελούν αυτά που έχουν ταυτοποιηθεί στην πρόσφατη έξαρση στην Ευρώπη, η θνητότητα στην Αφρική είναι περίπου 3%. Στις επιδημικές εξάρσεις στο Δυτικό Ημισφαίριο δεν καταγράφηκε κανένας θάνατος.

Αυτα λενε οι επιστημονες,αυτα θα ακουσω.Σορυ.
Το τι φαινεται του καθενος δενε χει καμια σημασια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφήνει σημάδια και μπορεί να οδηγήσει και σε τύφλωση.
Τέτοια να γράφεται εδώ μέσα και την βλέπω την κρίση πανικού σε μερικούς...

Λίγο προσοχή όταν δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο...

Και ντεπον να παρνουμε μπορεί να παθουμε όλα αυτά που γράφει μέσα στις παρενέργειες πόσοι τα έχουν πάθει όμως?

Μην το πάμε στο άλλο άκρο πάλι ;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,483 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Λεει και αυτο βεβαια

Ο κόσμος να μην ανησυχεί για την ευλογιά των πιθήκων

– Απίθανο να μην εμφανιστεί και στην Ελλάδα​

 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για όσους τυγχάνει να μη το ξέρουν τον Μάρτιο του 2021 είχε γίνει προσομοίωση.
Η περίληψη της προσομοίωσης που δημοσιεύτηκε τον περασμένο Νοέμβριο, είναι η εξής: «Ενα ασυνήθιστο στέλεχος του ιού της ευλογιάς των πιθήκων πρωτοεμφανίζεται στις 15 Μαΐου 2022 σε μια φανταστική χώρα όπου ο ιός δεν είναι ενδημικός (Brinia) και αρχίζει να εξαπλώνεται στον υπόλοιπο κόσμο. Δώδεκα μήνες μετά, κι ενώ υπάρχουν πια περισσότερα από 480.000.000 κρούσματα και 27.000.000 θάνατοι παγκοσμίως, οι συμμετέχοντες μαθαίνουν ότι το αρχικό ξέσπασμα της πανδημίας προκλήθηκε από τρομοκρατική επίθεση με παθογόνο κατασκευασμένο σε εργαστήριο με ανεπαρκή μέτρα βιοασφάλειας και φύλαξης».

Έγκυρα στοιχεία από το NTI
pandemic-documents.jpg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,483 μηνύματα.
Για όσους τυγχάνει να μη το ξέρουν τον Μάρτιο του 2021 είχε γίνει προσομοίωση.
Η περίληψη της προσομοίωσης που δημοσιεύτηκε τον περασμένο Νοέμβριο, είναι η εξής: «Ενα ασυνήθιστο στέλεχος του ιού της ευλογιάς των πιθήκων πρωτοεμφανίζεται στις 15 Μαΐου 2022 σε μια φανταστική χώρα όπου ο ιός δεν είναι ενδημικός (Brinia) και αρχίζει να εξαπλώνεται στον υπόλοιπο κόσμο. Δώδεκα μήνες μετά, κι ενώ υπάρχουν πια περισσότερα από 480.000.000 κρούσματα και 27.000.000 θάνατοι παγκοσμίως, οι συμμετέχοντες μαθαίνουν ότι το αρχικό ξέσπασμα της πανδημίας προκλήθηκε από τρομοκρατική επίθεση με παθογόνο κατασκευασμένο σε εργαστήριο με ανεπαρκή μέτρα βιοασφάλειας και φύλαξης».

Έγκυρα στοιχεία από το NTI
View attachment 103124

Ναι το ότι είχε γίνει ένα σενάριο simulation δεν σημαίνει την παραπληροφόρηση που αφήνεις σκόπιμα να εννοηθεί έμμεσα.

Η απάντηση/τοποθέτηση από το NTI εδώ:


Η πλήρης αναφορά του NTI σε pdf εδώ

Το fact check του Reuters εδώ:


Καλό είναι να βάζεις τα links από όλο το σκηνικό του τι συμβαίνει, όχι μόνο τη μιά πλευρά clickbait.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,020 μηνύματα.
«Η επιδημική καμπύλη φαίνεται ότι είναι σε αυξητική φάση. Με αυτά που γνωρίζουμε για τον ιό της ευλογιάς των πιθήκων όμως, θεωρούμε ότι δεν θα εξελιχθεί ταχέως. Είναι ένα φαινόμενο το οποίο παρακολουθούμε στενά, θα αυξηθούν οι διαγνώσεις τις επόμενες μέρες, αλλά όχι σε ανησυχητικό επίπεδο. Δεν έχει τη δυναμική που είχε ο κορονοϊός και δεν θεωρώ ότι θα έχουμε πανδημία. Εκτιμώ ότι τις επόμενες 15 μέρες θα μειωθεί η ένταση του φαινομένου», ανέφερε χαρακτηριστικά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Μερικοί βλέπω να κλείνεστε πάλι σε κανένα υπόγειο όπως δύο χρόνια με τον COVID τώρα μη κολλήσετε και αυτό. :laugh:
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι το ότι είχε γίνει ένα σενάριο simulation δεν σημαίνει την παραπληροφόρηση που αφήνεις σκόπιμα να εννοηθεί έμμεσα.

Η απάντηση/τοποθέτηση από το NTI εδώ:


Η πλήρης αναφορά του NTI σε pdf εδώ

Το fact check του Reuters εδώ:


Καλό είναι να βάζεις τα links από όλο το σκηνικό του τι συμβαίνει, όχι μόνο τη μιά πλευρά clickbait.
Καλησπέρα.Που την είδες την παραπληροφόρηση;Ότι λέει ,έγραψα.
Αφήνω σκόπιμα κι όλας;Εχω και όφελος ε;Οτι να ναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ποστ ομως το αντιστοιχο της Πουπουλινας ,που χαρακτηριζει ''αμοιβάδες'' όσους έχουν αντίθετη άποψη ,δε μας πειράζει.
Υγιής διάλογος 2022.Αυτά ειναι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Καλησπέρα.Που την είδες την παραπληροφόρηση;Ότι λέει ,έγραψα.
Αφήνω σκόπιμα κι όλας;Εχω και όφελος ε;Οτι να ναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ποστ ομως το αντιστοιχο της Πουπουλινας ,που χαρακτηριζει ''αμοιβάδες'' όσους έχουν αντίθετη άποψη ,δε μας πειράζει.
Υγιής διάλογος 2022.Αυτά ειναι.
I Bill gates φταίει μήπως;;🙃🙃
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κανεις λαθος.Τοτε σχεδον ολοι θα ειχαμε σημαδια,τι ειναι αυτα που λες; ψαξτο και θα δεις..



Αν εσυ ξυνοσουν ας προσεχες καιε συ εφταιγες.Ξαναλεω αν ηταν ετσι ολοι θα ειχαμε ουλες απο τηνα νεμοβλογια.Ουτε για πλακα.Κια βεβαια δεν ειχα εμβοιαστει για ανεμοβλογια...την περασα.
Αγαπητή μου ΟΧΙ δεν ξυνόμουν καθόλου μας και γνώριζα ότι αφήνει σημάδια και πρόσεχα! Και παρόλα αυτά μου άφησε! Τώρα εγώ δεν ενημερώνομαι μέσω ιντερνετ βέβαια ρωτάω και κανέναν γιατρό! Γνωστό ειναι πως αφήνει σημάδια μέχρι και οι γιαγιά μου το ξέρει. Επίσης όλοι ξέρουν πως άλλο να την περάσεις μωρό...αν την περάσεις μεγάλος ειναι πολύ πιο βαριάς μορφής. Οπότε το να καμαρώνεται ότι δεν σας άφησε σημάδια...λες και την περάσατε ως ενήλικες δεν λέει κάτι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Αγαπητή μου ΟΧΙ δεν ξυνόμουν καθόλου μας και γνώριζα ότι αφήνει σημάδια και πρόσεχα! Και παρόλα αυτά μου άφησε! Τώρα εγώ δεν ενημερώνομαι μέσω ιντερνετ βέβαια ρωτάω και κανέναν γιατρό! Γνωστό ειναι πως αφήνει σημάδια μέχρι και οι γιαγιά μου το ξέρει. Επίσης όλοι ξέρουν πως άλλο να την περάσεις μωρό...αν την περάσεις μεγάλος ειναι πολύ πιο βαριάς μορφής. Οπότε το να καμαρώνεται ότι δεν σας άφησε σημάδια...λες και την περάσατε ως ενήλικες δεν λέει κάτι.
Εισαι στην εξαιρεση τοτε.Διοτι οπως και ειδες και στο λινκ που σου εβαλα απο ιατρικο σαιτ,οπως και ολοι οσοι την εχουμε περασει ξερπουμε οτι ΔΕΝ αφηνει σημαδια,ως ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ.Διοτι τοτε θα ειχαμε οι περισσοτεροι ανθρωπι,δενε χουμε.Εσυ ησουν στις εξαιρεσεις..κριμα.
Τελεία.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εισαι στην εξαιρεση τοτε.Διοτι οπως και ειδες και στο λινκ που σου εβαλα απο ιατρικο σαιτ,οπως και ολοι οσοι την εχουμε περασει ξερπουμε οτι ΔΕΝ αφηνει σημαδια,ως ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ.Διοτι τοτε θα ειχαμε οι περισσοτεροι ανθρωπι,δενε χουμε.Εσυ ησουν στις εξαιρεσεις..κριμα.
Τελεία.
Aυτο σου λεω πως δεν ημουν στις εξαιρέσεις ! Ρωτα κανα γιατρό και παψε να ενημερώνεσαι από τα site! Αφήνει σημάδια και όλοι το ξέρουν μονη σου πιο πανω εγραψες πως αφηνει σημαδια ...αληθεια ΓΕΛΑΩ ! χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι αυτη η ευλογια ΔΕΝ αφηνει σημαδια.Η αλλη αφηνε των ανθρωπων.Απο εκει εχει βγει και η εκφραση...ΕΙΝΑΙ ΒΛΟΓΙΟΚΟΜΕΝΟΣ!
Αφηνει σημαδια το γραψες και εσυ! Τελεία και παύλα !
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Aυτο σου λεω πως δεν ημουν στις εξαιρέσεις ! Αφήνει σημάδια και όλοι το ξέρουν μονη σου πιο πανω εγραψες πως αφηνει σημαδια ...αληθεια ΓΕΛΑΩ ! χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αφηνει σημαδια το γραψες και εσυ! Τελεία και παύλα !
Η εβλογια λεμε καλε..ΟΧΙ Η ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ! Εχειςα ντιληφθει οτι αλλο η ανθρωπινη εβλογια,που σε σημαδευε για ολη σου τη ζωη,εξου και το βλογιοκομεννος και αλλο η ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ; :jumpy:
Περαστικα .

Οχι αυτη η ευλογια ΔΕΝ αφηνει σημαδια.Η αλλη αφηνε των ανθρωπων.Απο εκει εχει βγει και η εκφραση...ΕΙΝΑΙ ΒΛΟΓΙΟΚΟΜΕΝΟΣ!
Εγω δεν γελαω..κλαιω με αυτα που λες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top