• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχία για την Ευλογιά των Πιθήκων

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
πολλά πάντως δεν μας λένε τώρα που είναι ακόμα αρχή, και ο κόσμος είναι πολυ μπερδεμένος για αυτο τον ιό, συν ότι εχει αγανακτισει μετα τα μέτρα για κοβιντ κλπ. Φοβαμαι πως σε αντίστοιχη περιπτωση πανδημιας (που μακαρι να μην ξαναδουμε ποτε) δεν θα δινει ο περισσοτερος κοσμος σημασια

Ο κόσμος γενικά πειθαρχεί. Η μάζα θα κάνει ό,τι της πουν και θα ακολουθήσει μιμητικά ότι κάνει και η άλλη μάζα. :giveup: Αλληλεπίδραση των μαζών.

Ένας σηκώνεται στην Εκκλησία όρθιος και μετά ακούς ένα ποδοβουητό από στασίδια και καρέκλες να κουνιούνται, και όλοι να σηκώνονται χωρίς να ξέρουν γιατί.

Αυτή τη φορά φαίνεται να είναι περισσότερο σε επαγρύπνηση όλοι οι φορείς, μη τη ξαναπατήσουμε όπως το 2020 με τον κορωνοϊό

Ναι γιατί ούτε ο ιός θα το αντέξει τόση φασαρία πια, μια η κρίση στην ενέργεια, μια ο μπόλεμος, μια αφασία της ΕΕ στα μέτρα εναντίον της Ρωσίας, πολλά μαζεύτηκαν. :clapclap:
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
1659341040265.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
1659341157794.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Βλέπουμε πως μέχρι στιγμής τα κρούσματα Ευλογιάς των Πιθήκων δεν ακολουθούν την ίδια αυξητική τάση με τον Sars Cov2, γεγονός που είναι ιδιαίτερα καθησυχαστικό, αλλά θα πρέπει να μας απασχολεί η διασπορά της στον Δυτικό κόσμο πλέον
1659356652602.png
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εξακολουθώ να μην ξέρω ....πόσα τεστ κάνουμε ? Και πόσα από αυτά βγαίνουν θετικά ?


Άμα κάνεις 0 τεστ ....ακόμα και τον Κοβιντ μπορείς να τελειώσεις :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
1659469650857.png


αυτα που ελεγα χθες
η μεταδοση δεν ειναι μονο μεσω MSM, ολοι κινδυνευουμε
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
1659509234624.png

Μετάδοση και μεταξύ των γυναικών πλέον.
Δεύτερη απόδειξη για αυτά που έλεγα προχθες.

@Εριφύλη @Μάξιμος
Και γιατί όλα τα κρούσματα είναι άντρες; Αυτό δεν το εξήγησε κανένας
Βλέπουμε δηλαδή ότι δεν είναι μόνο μεταξύ αντρών, όπως αναρωτιόσασταν (και έμμεσα υπονοούσατε καταδεικνύοντας συγκεκριμένες ομάδες ατόμων).
Και γυναίκες και παιδιά μολύνονται και νοσούν.


1659509140059.png

1659509154295.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε να προλάβουμε να κοντρολάρουμε τη διασπορά
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε να προλάβουμε να κοντρολάρουμε τη διασπορά
Μπα , είναι πολύ mild ακόμα για να φτάσουμε προληπτικά.Και σύμφωνα με τις απαντήσεις του στέκι τις προηγούμενες εβδομάδες θα τον πιούμε πολυ ήπια και δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι ....(ακόμα)


ΥΓ: Αναμένω τα άτομα που λέγανε ότι δεν είναι πανδημία αλλά υψηλού συναγερμού σύντομα να γράφουν γιατί οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι και μας αφήνουν στο έλεος του Θεού

ΥΓ2: Το ότι στην ανθρώπινη ιστορία θα ζούσαμε covid+monkeypox+ flu δεν θα το πίστευα ποτέ μου
Ήδη έχει βγει πόρισμα ότι ο ιός κυκλοφορεί ασυμπτωματικα σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού ....wait for it to explode:P

Βγαίνει χοντρό χρήμα με τις φαρμακευτικές τώρα πάντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μετάδοση και μεταξύ των γυναικών πλέον.
Δεύτερη απόδειξη για αυτά που έλεγα προχθες.
Δεν νομίζω να υπάρχει μέχρι στιγμής κάποιος ιός που να έχει προτιμήσεις στα φύλα :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Πάντως δεν έχουν ενημερωθεί ακόμη στο Our World in Data τα δεδομένα που αφορούν το testing κάθε χώρας για την Ευλογιά των Πιθήκων..φαντάζομαι ακόμα θα είναι πολύ ισχνό
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Μπα , είναι πολύ mild ακόμα για να φτάσουμε προληπτικά.Και σύμφωνα με τις απαντήσεις του στέκι τις προηγούμενες εβδομάδες θα τον πιούμε πολυ ήπια και δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι ....(ακόμα)


ΥΓ: Αναμένω τα άτομα που λέγανε ότι δεν είναι πανδημία αλλά υψηλού συναγερμού σύντομα να γράφουν γιατί οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι και μας αφήνουν στο έλεος του Θεού

ΥΓ2: Το ότι στην ανθρώπινη ιστορία θα ζούσαμε covid+monkeypox+ flu δεν θα το πίστευα ποτέ μου
Ήδη έχει βγει πόρισμα ότι ο ιός κυκλοφορεί ασυμπτωματικα σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού ....wait for it to explode:P

Βγαίνει χοντρό χρήμα με τις φαρμακευτικές τώρα πάντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν νομίζω να υπάρχει μέχρι στιγμής κάποιος ιός που να έχει προτιμήσεις στα φύλα :P
Δεν θέλω να κινδυνολογώ αλλά συνήθως όταν κάτι κυρήσσεται υψηλού συναγερμού είναι κάτι σαν "Προετοιμαστείτε πρόκειται να γίνει χαμούλης σε λίγο" :bleh: .

Anyways let's hope not! Πάλι καλά λόγω του Covid κάποια πράγματα είναι λιιιγο πιο οργανωμένα. Το πιο ανησυχητικό είναι οτι έχουμε συνδυασμό Covid & monkeypox. Τα δύο αυτά απο μόνα τους ίσως να μην είναι πρόβλημα, αλλά μαζί ταυτόχρονα; Δεν ξέρω...
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Πάλι καλά λόγω του Covid κάποια πράγματα είναι λιιιγο πιο οργανωμένα.
Ας ελπίσουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το πιο ανησυχητικό είναι οτι έχουμε συνδυασμό Covid & monkeypox. Τα δύο αυτά απο μόνα τους ίσως να μην είναι πρόβλημα, αλλά μαζί ταυτόχρονα; Δεν ξέρω...
Και από το φθινόπωρο, φαίνεται να έχουμε σενάριο όμοιο με Αυστραλίας Covid+Monkeypox+Flu
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολύ φοβάμαι ότι για το Monkeypox, δεν υφίσταται ακόμα εκτεταμένο testing
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν θέλω να κινδυνολογώ αλλά συνήθως όταν κάτι κυρήσσεται υψηλού συναγερμού είναι κάτι σαν "Προετοιμαστείτε πρόκειται να γίνει χαμούλης σε λίγο" :bleh: .

Anyways let's hope not! Πάλι καλά λόγω του Covid κάποια πράγματα είναι λιιιγο πιο οργανωμένα. Το πιο ανησυχητικό είναι οτι έχουμε συνδυασμό Covid & monkeypox. Τα δύο αυτά απο μόνα τους ίσως να μην είναι πρόβλημα, αλλά μαζί ταυτόχρονα; Δεν ξέρω...
Αν σκεφτείς ότι πρέπει να μπει κανείς καραντίνα 4-7 εβδομάδες και τις συνέπειες ....που δεν είναι απαραίτητα μόνο θέμα υγείας (ποιος αντέχει 1.5 μήνα χωρίς μισθό στην Ελλάδα ? ....πόσο μάλλον άμα έχεις και οικογένεια:P )


Ερώτηση ,τι είναι η κινδυνολογια σε θέματα κρίσεων?
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 106129
Κόψτε το σεξ, δεν κολλάει αλλιώς (πολύ δύσκολα)😉
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση,οπως και στους επιστημονες γιατι αυτη η παλια ασθενεια που ευδοκιμουσε στην Αφρικη χρονια τωρα,ξαφνικα εχει τοσο μεγαλη εξαρση στον δυτικο κοσμο και μαλιστα αναμεσα σε αντρες ομοφυλοφιλους.Εννοειται μπορει να κολλησει με οποιαδηποτε σεξουαλικη επαφη,στενη επαφη θελει,αλλα γιατι τοσοι πολλοι αντρες ομοφυλοφιλοι;

Θυμαμαι την εποχη που ξεσπασε το AIDS Παρολο που και σε αυτην την ασθενεια η μεταδοση εννοειται ειναι και στα δυο φυλα και στο ειντς εχουμε και μεταγγισεις..ναρκομανεις κλπ...ξεκινησε απο ομοφυλοφιλους και μεταναστες απο την ταιτη που ζουσαν ΗΠΑ.Τοτε υπηρξαν καποιες υποψιες οτι ηταν ιος εργαστηριου(ναι απο τους πιθηκους αλλα τον επεξεργαζονταν στα εργαστηρια) και επιτηδες ΤΟΝ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ.Ομοφυλοφιλους,ναρκωμανις,μεταναστες απο την ταιτη.

Απο την αρχη εχω πει οτι ολο αυτο εμενα μου μυριζει βρωμικα.
Δεν ξερω.Αλλα δεν καταννοω ενας ιος τοσα χρονια γνωστος στην αφρικη ,τωρα να μεταφερεται στον δυτικο κοσμο και σε αντρες ομοφυλους κυριως.Δεν το καταννοω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Όσο αργούμε να ονομάσουμε την ασθένεια πανδ....α και να πάρουμε μέτρα τόσο το χειρότερο γίνεται μερα με την μερα

No worries ,the best is yet to come
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση,οπως και στους επιστημονες γιατι αυτη η παλια ασθενεια που ευδοκιμουσε στην Αφρικη χρονια τωρα,ξαφνικα εχει τοσο μεγαλη εξαρση στον δυτικο κοσμο και μαλιστα αναμεσα σε αντρες ομοφυλοφιλους.Εννοειται μπορει να κολλησει με οποιαδηποτε σεξουαλικη επαφη,στενη επαφη θελει,αλλα γιατι τοσοι πολλοι αντρες ομοφυλοφιλοι;

Θυμαμαι την εποχη που ξεσπασε το AIDS Παρολο που και σε αυτην την ασθενεια η μεταδοση εννοειται ειναι και στα δυο φυλα και στο ειντς εχουμε και μεταγγισεις..ναρκομανεις κλπ...ξεκινησε απο ομοφυλοφιλους και μεταναστες απο την ταιτη που ζουσαν ΗΠΑ.Τοτε υπηρξαν καποιες υποψιες οτι ηταν ιος εργαστηριου(ναι απο τους πιθηκους αλλα τον επεξεργαζονταν στα εργαστηρια) και επιτηδες ΤΟΝ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ.Ομοφυλοφιλους,ναρκωμανις,μεταναστες απο την ταιτη.

Απο την αρχη εχω πει οτι ολο αυτο εμενα μου μυριζει βρωμικα.
Δεν ξερω.Αλλα δεν καταννοω ενας ιος τοσα χρονια γνωστος στην αφρικη ,τωρα να μεταφερεται στον δυτικο κοσμο και σε αντρες ομοφυλους κυριως.Δεν το καταννοω.
Φαίνεται ότι ήταν συνδοιασμός μεταλλάξεων, σύγχρονής εποχής (εύκολων ταξιδιών) και γκαντεμιάς. Κάποιος κόλλησε, πιθανόν στην Αφρική ή από κάποιον που ταξίδεψε εκεί, και τον διέσπειρε σε σεξ ιβεντ ομοφυλοφίλων. Αυτοί τον διέσπειραν σε άλλα παρόμοια ιβέντς ή στους επόμενους συντρόφους. Γενικά οι άντρες ομοφυλόφιλοι στατιστικά τον μπίγουν σε περισσότερα άτομα συγκριτικά με τις υπόλοιπες κατηγοριές και γενικότερα έχουν πιο ρισκυ σεξουαλική ζωή, εξού και υπάρχει αυτή η κατανομή κρουσμάτων. Υποθέτω ότι σταδιακά θα αρχίζουν να αλλάζουν τα ποσοστά, αλλά αυτή η τάση θα συνεχίσει να υπάρχει (εκτός αν προωθηθούν τα εμβόλια σε συγκεκριμένες ομάδες).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top