• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Ναι, το έκανα πάλι το θαύμα μου! Χτύπησα το γόνατο μου στο πάτωμα και ΥΠΟΦΕΡΩ! Έχω βγάλει δύο τρεις μεγάλες μελανιές και δεν μπορώ να το λυγίσω και γενικά έχει κοκκινίσει όλο το γόνατο... και αύριο έχω χορό τι θα κάνω? αν βάλω επιγονατίδες θα μπορώ να κουνηθώ καθόλου?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Βρε Εριφύλη όλο κάτι παθαίνεις χαχαχ
Περαστικά. .

Χορό δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις ειδικά αν μιλάμε για σύγχρονο πχ. Σε τι χορό αναφέρεσαι ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,685 μηνύματα.
Ναι, το έκανα πάλι το θαύμα μου! Χτύπησα το γόνατο μου στο πάτωμα και ΥΠΟΦΕΡΩ! Έχω βγάλει δύο τρεις μεγάλες μελανιές και δεν μπορώ να το λυγίσω και γενικά έχει κοκκινίσει όλο το γόνατο... και αύριο έχω χορό τι θα κάνω? αν βάλω επιγονατίδες θα μπορώ να κουνηθώ καθόλου?
Πολυ λυπαμαι ερυφιλη . Εγω απο χτυπήματα γονατο και αστραγαλους αλλο τιποτα.
Χορο δεν πρεπει να κανεις, θελει προφυλαξη
Για να μην πονας παρε ιβουπροφενη ( algofren 600) ανα εξαωρο να νιωσεις καλυτερα.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι, το έκανα πάλι το θαύμα μου! Χτύπησα το γόνατο μου στο πάτωμα και ΥΠΟΦΕΡΩ! Έχω βγάλει δύο τρεις μεγάλες μελανιές και δεν μπορώ να το λυγίσω και γενικά έχει κοκκινίσει όλο το γόνατο... και αύριο έχω χορό τι θα κάνω? αν βάλω επιγονατίδες θα μπορώ να κουνηθώ καθόλου?
Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι ξέρεις πως δημιουργήθηκε η μελανια σου. Εμένα μου λες πως γίνεται να ξυπναω και να ανακαλύπτω καινούριες μελανιές σε χέρια και πόδια; Σε άλλα νέα, οι επιγονατίδες είναι προστατευτικά για τα γόνατα. Αλλά εσύ τι να τα κάνεις; Ήδη δεν μπορείς να το λυγίσεις. Εγώ στο βόλεϋ φορούσα συνέχεια, όλο σακατευομουν. Καλύτερα να καθίσεις σπίτι και να το αφήσεις να ξεκουραστεί, μη μας γίνει χειρότερα και τρέχουμε
Περαστικαα σου
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Σήμερα είχα όλη μέρα χορό και έντονη άσκηση και πριν λίγη ώρα με έπιασε μια απίστευτη ζαλάδα, κόπωση και έχω 37.5 θερμοκρασία... Μπορεί να οφείλεται στην σημερινή κούραση? Γιατί ραπιντ τεστ έκανα την Παρασκευή και ήμουν αρνητική... Γενικά νιώθω εξάντληση και καίω ολόκληρη αλλά ταυτόχρονα κρυώνω κιόλας
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σήμερα είχα όλη μέρα χορό και έντονη άσκηση και πριν λίγη ώρα με έπιασε μια απίστευτη ζαλάδα, κόπωση και έχω 37.5 θερμοκρασία... Μπορεί να οφείλεται στην σημερινή κούραση? Γιατί ραπιντ τεστ έκανα την Παρασκευή και ήμουν αρνητική... Γενικά νιώθω εξάντληση και καίω ολόκληρη αλλά ταυτόχρονα κρυώνω κιόλας
Μήπως είχες ιδρώσει και βγήκες έξω στο κρύο κατευθείαν? Νομίζω αυτό είναι . Συμβαίνει συχνά το χειμώνα .
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Είχε!!!
Απλά ήσουν ζεστή κ δεν το κατάλαβες .
Η αλήθεια είναι ότι σήμερα και χθες κουράστηκα υπερβολικά πολύ! Ήμουν πέντε ώρες όρθια, σε άσκηση, νηστική και χωρίς σταγόνα νερό... Σήμερα είμαι χάλια, νυστάζω απίστευτα αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ... Έχω και πολλούς σφυγμούς. Και γενικά ζαλίζομαι και νιώθω λες και πήρες ένα παλούκι και μου έσπασες τα κόκαλα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα και χθες κουράστηκα υπερβολικά πολύ! Ήμουν πέντε ώρες όρθια, σε άσκηση, νηστική και χωρίς σταγόνα νερό... Σήμερα είμαι χάλια, νυστάζω απίστευτα αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ... Έχω και πολλούς σφυγμούς. Και γενικά ζαλίζομαι και νιώθω λες και πήρες ένα παλούκι και μου έσπασες τα κόκαλα...
Και αύριο πρέπει να είμαι οπωσδήποτε στις 9 στην σχολή... Οξυγόνο έχω πολύ καλό 98-100 αλλά οι σφυγμοί μου φτάνουν 140 σε ήρεμη κατάσταση, και το 37.5 με ανησυχεί πολύ... Ελπίζω μόνο να μην είναι κορονοϊός και χάσω το τελευταίο πρακτικό μάθημα της εξεταστικής! Αλλά ο κορονοϊός έτσι απότομα σε πιάνει? Εγώ απότομα άρχισα να ζαλίζομαι και να φλέγομαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,367 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι σήμερα και χθες κουράστηκα υπερβολικά πολύ! Ήμουν πέντε ώρες όρθια, σε άσκηση, νηστική και χωρίς σταγόνα νερό... Σήμερα είμαι χάλια, νυστάζω απίστευτα αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ... Έχω και πολλούς σφυγμούς. Και γενικά ζαλίζομαι και νιώθω λες και πήρες ένα παλούκι και μου έσπασες τα κόκαλα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και αύριο πρέπει να είμαι οπωσδήποτε στις 9 στην σχολή... Οξυγόνο έχω πολύ καλό 98-100 αλλά οι σφυγμοί μου φτάνουν 140 σε ήρεμη κατάσταση, και το 37.5 με ανησυχεί πολύ... Ελπίζω μόνο να μην είναι κορονοϊός και χάσω το τελευταίο πρακτικό μάθημα της εξεταστικής! Αλλά ο κορονοϊός έτσι απότομα σε πιάνει? Εγώ απότομα άρχισα να ζαλίζομαι και να φλέγομαι
Εαν ξυπνήσεις στην ίδια κατάσταση αύριο,στην θέση σου ΔΕΝ θα πήγαινα σχολή για κανένα λόγο. Η υγεία μας είναι πάνω απο όλα. Έτσι όπως μας τα περιγράφεις και ιδίως άυπνη το ανοσοποιητικό σου θα είναι φουλ πεσμένο. Not a doc , αλλά δεν θα το διακινδύνευα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Εαν ξυπνήσεις στην ίδια κατάσταση αύριο,στην θέση σου ΔΕΝ θα πήγαινα σχολή για κανένα λόγο. Η υγεία μας είναι πάνω απο όλα. Έτσι όπως μας τα περιγράφεις και ιδίως άυπνη το ανοσοποιητικό σου θα είναι φουλ πεσμένο. Not a doc , αλλά δεν θα το διακινδύνευα.
Με έπιασε τρελό τρέμουλο, ενώ φοράω δύο φούτερ, έχω τρομερή ταχυκαρδία που δεν με αφήνει να κοιμηθώ.... Λέτε μέχρι την Τρίτη να έχει φύγει? Δεν μπορώ να κρεμάσω την ομάδα μου έτσι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με έπιασε τρελό τρέμουλο, ενώ φοράω δύο φούτερ, έχω τρομερή ταχυκαρδία που δεν με αφήνει να κοιμηθώ.... Λέτε μέχρι την Τρίτη να έχει φύγει? Δεν μπορώ να κρεμάσω την ομάδα μου έτσι
Και τώρα που ξανά μετρήθηκα είχα 39...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Με έπιασε τρελό τρέμουλο, ενώ φοράω δύο φούτερ, έχω τρομερή ταχυκαρδία που δεν με αφήνει να κοιμηθώ.... Λέτε μέχρι την Τρίτη να έχει φύγει? Δεν μπορώ να κρεμάσω την ομάδα μου έτσι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και τώρα που ξανά μετρήθηκα είχα 39...
Παιδιά πρέπει να τον ρίξω, την τρίτη έχω εξέταση, τι να κάνω?
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Παιδιά πρέπει να τον ρίξω, την τρίτη έχω εξέταση, τι να κάνω?
Κορίτσι καλημερα.
Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ή έστω σελφ κάθε μέρα για 3-4 ημερουλες.
Ο αδελφός μου που κόλλησε πρόσφατα του βγήκε θετικό 2 ημέρες αφού εμφάνισε συμπτώματα.
Εννοείται καθόμαστε μέσα και δεν εκθέτουμε κανέναν.
Αν το τεστ σου είναι θετικό και είσαι φοιτήτρια, δικαιουσαι εξέταση άλλη μέρα. Μην αγχώνεσαι. Ναι τα συμπτώματα αρχίζουν απότομα.
Η ταχυκαρδία είναι και από το άγχος οπότε προσπάθησε να ηρεμήσεις, πρέπει να είσαι στους κάτω από 100.
Αν από άποψη κοβιντ είσαι αρνητικη και έχεις κολλησει κάποια ίωση, τότε παυσίπονο και πας.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Κορίτσι καλημερα.
Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ή έστω σελφ κάθε μέρα για 3-4 ημερουλες.
Ο αδελφός μου που κόλλησε πρόσφατα του βγήκε θετικό 2 ημέρες αφού εμφάνισε συμπτώματα.
Εννοείται καθόμαστε μέσα και δεν εκθέτουμε κανέναν.
Αν το τεστ σου είναι θετικό και είσαι φοιτήτρια, δικαιουσαι εξέταση άλλη μέρα. Μην αγχώνεσαι. Ναι τα συμπτώματα αρχίζουν απότομα.
Η ταχυκαρδία είναι και από το άγχος οπότε προσπάθησε να ηρεμήσεις, πρέπει να είσαι στους κάτω από 100.
Αν από άποψη κοβιντ είσαι αρνητικη και έχεις κολλησει κάποια ίωση, τότε παυσίπονο και πας.
Μα δεν έχω συμπτώματα κοβιντ, μόνο υψηλό πυρετό
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Κορίτσι καλημερα.
Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ή έστω σελφ κάθε μέρα για 3-4 ημερουλες.
Ο αδελφός μου που κόλλησε πρόσφατα του βγήκε θετικό 2 ημέρες αφού εμφάνισε συμπτώματα.
Εννοείται καθόμαστε μέσα και δεν εκθέτουμε κανέναν.
Αν το τεστ σου είναι θετικό και είσαι φοιτήτρια, δικαιουσαι εξέταση άλλη μέρα. Μην αγχώνεσαι. Ναι τα συμπτώματα αρχίζουν απότομα.
Η ταχυκαρδία είναι και από το άγχος οπότε προσπάθησε να ηρεμήσεις, πρέπει να είσαι στους κάτω από 100.
Αν από άποψη κοβιντ είσαι αρνητικη και έχεις κολλησει κάποια ίωση, τότε παυσίπονο και πας.
Οι σφυγμοί δεν πέφτουν με τίποτα όλο το βράδυ είχα 150-160 και τώρα... Κοπαναει όλο μου το σώμα! Και η θερμοκρασία ανέβηκε 39.2 , πήρα ντεπον, τι άλλο να πάρω?

Οι σφυγμοί δεν πέφτουν με τίποτα όλο το βράδυ είχα 150-160 και τώρα... Κοπαναει όλο μου το σώμα! Και η θερμοκρασία ανέβηκε 39.2 , πήρα ντεπον, τι άλλο να πάρω?
Παιδιά το ραπιντ μου βγήκε θετικό αλλά περιμένω και το μοριακό! Είναι φυσιολογικό να έχω 150 σφυγμούς στον κορονοϊό?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,367 μηνύματα.
Παιδιά το ραπιντ μου βγήκε θετικό αλλά περιμένω και το μοριακό! Είναι φυσιολογικό να έχω 150 σφυγμούς στον κορονοϊό?
Πιθανότατα είσαι και στρεσαρισμενη/αγχωμενη όπως προαναφέρθηκε. Γενικά δεν είναι όμως φυσιολογικό να έχεις τόσους παλμούς.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις, και εάν δεν πέσουν καλό θα ήταν να δεις κάποιον γιατρό. Επίσης ο πυρετός σου αγγίζει αρκετά υψηλά επίπεδα, πρέπει να τον ρίξεις λίγο. Χρησιμοποίησε βρεγμένες πετσέτες ή ρίξε λίγο νερό.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Πιθανότατα είσαι και στρεσαρισμενη/αγχωμενη όπως προαναφέρθηκε. Γενικά δεν είναι όμως φυσιολογικό να έχεις τόσους παλμούς.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις, και εάν δεν πέσουν καλό θα ήταν να δεις κάποιον γιατρό. Επίσης ο πυρετός σου αγγίζει αρκετά υψηλά επίπεδα, πρέπει να τον ρίξεις λίγο. Χρησιμοποίησε βρεγμένες πετσέτες ή ρίξε λίγο νερό.
Πήρα χάπι πριν λίγο και έπεσαν στους 120... Πώς να ηρεμήσω? Δεν μπορώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιθανότατα είσαι και στρεσαρισμενη/αγχωμενη όπως προαναφέρθηκε. Γενικά δεν είναι όμως φυσιολογικό να έχεις τόσους παλμούς.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις, και εάν δεν πέσουν καλό θα ήταν να δεις κάποιον γιατρό. Επίσης ο πυρετός σου αγγίζει αρκετά υψηλά επίπεδα, πρέπει να τον ρίξεις λίγο. Χρησιμοποίησε βρεγμένες πετσέτες ή ρίξε λίγο νερό.
Και πόσες μέρες κρατάει ο κορονοϊός?
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Πήρα χάπι πριν λίγο και έπεσαν στους 120... Πώς να ηρεμήσω? Δεν μπορώ
Εριφύλη, πρώτα πάρε μια ανάσα.
Κατά 99% έχεις κοροναϊο.
Ας τα πάρουμε με την σειρά.
Πρώτα ενημερώνεις τους καθηγητές σου για το αποτέλεσμά σου αφού το δηλώσεις στο edupass, ώστε να εξεταστείς άλλη ημέρα.

Μετά, πρέπει να ηρεμήσεις. Οι παλμοί είναι ξεκάθαρα άγχος.
Ντεπον θα παίρνεις χιλιαρι αν είσαι άνω των 40 κιλών, κάθε έξι ώρες.

Βαθιές ανάσες και ηρέμησε.
Πάρε και τον οικογενειακό γιατρό/ παθολόγο ένα τηλ να σε καθοδηγήσει αν έχεις κάποιο ήδη πρόβλημα υγείας.

Περαστικά σου εύχομαι!
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,170 μηνύματα.
Εριφύλη, πρώτα πάρε μια ανάσα.
Κατά 99% έχεις κοροναϊο.
Ας τα πάρουμε με την σειρά.
Πρώτα ενημερώνεις τους καθηγητές σου για το αποτέλεσμά σου αφού το δηλώσεις στο edupass, ώστε να εξεταστείς άλλη ημέρα.

Μετά, πρέπει να ηρεμήσεις. Οι παλμοί είναι ξεκάθαρα άγχος.
Ντεπον θα παίρνεις χιλιαρι αν είσαι άνω των 40 κιλών, κάθε έξι ώρες.

Βαθιές ανάσες και ηρέμησε.
Πάρε και τον οικογενειακό γιατρό/ παθολόγο ένα τηλ να σε καθοδηγήσει αν έχεις κάποιο ήδη πρόβλημα υγείας.

Περαστικά σου εύχομαι!
Πήρα την σχολή και μου είπαν να ξανά πάρω αν βγει και το μοριακό. Μα δεν είναι άγχος αφού όταν πήγαινα να κοιμηθώ με έπιανε...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top