• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Πήρα την σχολή και μου είπαν να ξανά πάρω αν βγει και το μοριακό. Μα δεν είναι άγχος αφού όταν πήγαινα να κοιμηθώ με έπιανε...
Άγχος είναι. Στο λέω εγώ που παλεύω με αυτό εδώ και χρόνια.
Κανονικά αφού βγήκε το ραπίντ θετικό (όχι σελφ εννοείται) και δηλωθεί δικαιουσαι να εξεταστείς άλλη μέρα.
Τεσπά και το μοριακό θετικό θα σου βγει κατά 99%

Ηρέμησε και προσπάθησε να χαλαρώσεις.
Αν φοβάσαι και συνεχίσει αυτό πάρε τηλ τον γιατρο σου για να σε καθοδηγήσει.
Οξυμετρο έχεις στο σπίτι;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
Άγχος είναι. Στο λέω εγώ που παλεύω με αυτό εδώ και χρόνια.
Κανονικά αφού βγήκε το ραπίντ θετικό (όχι σελφ εννοείται) και δηλωθεί δικαιουσαι να εξεταστείς άλλη μέρα.
Τεσπά και το μοριακό θετικό θα σου βγει κατά 99%

Ηρέμησε και προσπάθησε να χαλαρώσεις.
Αν φοβάσαι και συνεχίσει αυτό πάρε τηλ τον γιατρο σου για να σε καθοδηγήσει.
Οξυμετρο έχεις στο σπίτι;
Ναι έχω, οξυγόνο έχω 99-98 αλλά οι σφυγμοί δεν λένε να πέσουν... Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω μπλοκατενς
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Ναι έχω, οξυγόνο έχω 99-98 αλλά οι σφυγμοί δεν λένε να πέσουν... Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω μπλοκατενς
Αφού έχεις οξυγόνο φυσιολογικό είναι από το άγχος και τον πανικό
Προσπάθησε να ηρεμήσεις
Περαστικά!
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
Αφού έχεις οξυγόνο φυσιολογικό είναι από το άγχος και τον πανικό
Προσπάθησε να ηρεμήσεις
Περαστικά!
Σε ευχαριστώ πολύ! Πόσες μέρες κρατάει ο κοβιντ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αφού έχεις οξυγόνο φυσιολογικό είναι από το άγχος και τον πανικό
Προσπάθησε να ηρεμήσεις
Περαστικά!
Αλλά γενικά από τα συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μόνο πυρετό... Ούτε βήχα, ούτε συνάχι
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Πόσες μέρες κρατάει ο κοβιντ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αλλά γενικά από τα συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μόνο πυρετό... Ούτε βήχα, ούτε συνάχι
Εξαρτάται στον καθένα!
Ο αδελφός μου πχ είχε μόνο ένα μικρό μπούκωμα, άλλος στην παρέα του φουλ πονοκέφαλο, ο άλλος φουλ πυρετό.
Για ημέρες τώρα πάλι εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό.
Μην αγχώνεσαι. Και ο,τι απορίες έχεις να παίρνεις τηλ τον γιατρό σου.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
Εξαρτάται στον καθένα!
Ο αδελφός μου πχ είχε μόνο ένα μικρό μπούκωμα, άλλος στην παρέα του φουλ πονοκέφαλο, ο άλλος φουλ πυρετό.
Για ημέρες τώρα πάλι εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό.
Μην αγχώνεσαι. Και ο,τι απορίες έχεις να παίρνεις τηλ τον γιατρό σου.
Εγώ φοβάμαι με αυτούς τους σφυγμούς μη μου αφήσει πρόβλημα στην καρδιά, καμιά μυοκαρδίτιδα ή κάτι τέτοιο:/
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Εγώ φοβάμαι με αυτούς τους σφυγμούς μη μου αφήσει πρόβλημα στην καρδιά, καμιά μυοκαρδίτιδα ή κάτι τέτοιο:/
Πρώτα πρέπει να ηρεμήσεις, όσο δύσκολο και αν είναι.
Αν δεις ότι και σε ηρεμία οι παλμοί είναι υψηλοί θα πάρεις ξανά τηλ τον ιατρό σου.
Μη σου πάει το μυαλό στο κακό.
Η σοβαρή μυοκαρδίτιδα έχει πόνο αρκετό. Να παρακολουθείς και την πίεσή σου.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Εγώ πέρασα κορωνοιο την εβδομάδα που πέρασε και χθες βγήκα αρνητική. Το περίεργο ήταν πως είχα συμπτώματα για 3 μέρες με αρνητικό τεστ και μετά βγήκε θετικό είχα καταρροή 2 μέρες και μετά τίποτα..μου έπεφτε το οξυγόνο βέβαια μέχρι 93-94 αλλα χωρίς να νιώθω δύσπνοια και είχα κ εγώ αρκετούς παλμούς αλλα δεν ξέρω αν ήταν θέμα άγχους ή κοβιντ. Πάντως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κάθε μετάλλαξη είναι επίσης διαφορετική οποτε καλύτερα να μην κρίνεις από τα συμπτώματα που είχαν αλλοι
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
Εγώ πέρασα κορωνοιο την εβδομάδα που πέρασε και χθες βγήκα αρνητική. Το περίεργο ήταν πως είχα συμπτώματα για 3 μέρες με αρνητικό τεστ και μετά βγήκε θετικό είχα καταρροή 2 μέρες και μετά τίποτα..μου έπεφτε το οξυγόνο βέβαια μέχρι 93-94 αλλα χωρίς να νιώθω δύσπνοια και είχα κ εγώ αρκετούς παλμούς αλλα δεν ξέρω αν ήταν θέμα άγχους ή κοβιντ. Πάντως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κάθε μετάλλαξη είναι επίσης διαφορετική οποτε καλύτερα να μην κρίνεις από τα συμπτώματα που είχαν αλλοι
Εγώ μόνο πυρετό και σφυγμούς έχω. Πυρετό είχες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πέρασα κορωνοιο την εβδομάδα που πέρασε και χθες βγήκα αρνητική. Το περίεργο ήταν πως είχα συμπτώματα για 3 μέρες με αρνητικό τεστ και μετά βγήκε θετικό είχα καταρροή 2 μέρες και μετά τίποτα..μου έπεφτε το οξυγόνο βέβαια μέχρι 93-94 αλλα χωρίς να νιώθω δύσπνοια και είχα κ εγώ αρκετούς παλμούς αλλα δεν ξέρω αν ήταν θέμα άγχους ή κοβιντ. Πάντως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κάθε μετάλλαξη είναι επίσης διαφορετική οποτε καλύτερα να μην κρίνεις από τα συμπτώματα που είχαν αλλοι
Και νιώθω και έναν πολύ ελαφρύ πόνο ανάμεσα στα στήθη σαν κρύωμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Ναι έχω, οξυγόνο έχω 99-98 αλλά οι σφυγμοί δεν λένε να πέσουν... Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω μπλοκατενς
ερυφιλη ψυχραιμια
δεν εχεις τιποτα , εχεις γριπη ή covid ( αυτα μοιαζουν) μαζι με αγχος
θα παιρνεις το αντιπυρετικα σου οπως ειπε ο γιατρος βοηθα η εναλαγη παρακεταμολης με ιβουπροφενης ανα 5ωρο και καθε διωρο φρεσκια πορτοκαλαδα και οτι αλλα υγρα σου αρεσουν.
Το μπλοκατενς θα κατεβασει τους σφυγμους αμεσα ,που δεν ειναι φυσιλογικοι .
αν δεν τα καταφερει θα πας γιατρο ή στα επειγοντα, η καρδια δεν πρεπει να δουλευει σε υψηλους ρυθμους οπως του τρεξιματος
την τεταρτη θα εχουν φυγει ο πυρετος και οι σωματικοι πονοι.
κανε και τα τεστ να εχεις πιστοποιητικο νοσησης.
σχολη δεν πας εχεις την ηθικη υποχρεωση να μην πας , σε 7 μερες θα πας.

σε εμενα τα συμπτωματα (κουραση πυρετος) κρατησαν μια- δυο ημερες, μετα σουπερ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
ερυφιλη ψυχραιμια
δεν εχεις τιποτα , εχεις γριπη ή covid ( αυτα μοιαζουν) μαζι με αγχος
θα παιρνεις το αντιπυρετικα σου οπως ειπε ο γιατρος βοηθα η εναλαγη παρακεταμολης με ιβουπροφενης ανα 5ωρο και καθε διωρο φρεσκια πορτοκαλαδα και οτι αλλα υγρα σου αρεσουν.
Το μπλοκατενς θα κατεβασει τους σφυγμους αμεσα ,που δεν ειναι φυσιλογικοι .
αν δεν τα καταφερει θα πας γιατρο ή στα επειγοντα
την τεταρτη θα εχουν φυγει ο πυρετος και οι σωματικοι πονοι.
κανε και τα τεστ να εχεις πιστοποιητικο νοσησης.
σχολη δεν πας εχεις την ηθικη υποχρεωση να μην πας , σε 7 μερες θα πας.
7 μέρες είναι η καραντίνα για τους ανεμβολιαστους?
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
ερυφιλη ψυχραιμια
δεν εχεις τιποτα , εχεις γριπη ή covid ( αυτα μοιαζουν) μαζι με αγχος
θα παιρνεις το αντιπυρετικα σου οπως ειπε ο γιατρος βοηθα η εναλαγη παρακεταμολης με ιβουπροφενης ανα 5ωρο και καθε διωρο φρεσκια πορτοκαλαδα και οτι αλλα υγρα σου αρεσουν.
Το μπλοκατενς θα κατεβασει τους σφυγμους αμεσα ,που δεν ειναι φυσιλογικοι .
αν δεν τα καταφερει θα πας γιατρο ή στα επειγοντα
την τεταρτη θα εχουν φυγει ο πυρετος και οι σωματικοι πονοι.
κανε και τα τεστ να εχεις πιστοποιητικο νοσησης.
σχολη δεν πας εχεις την ηθικη υποχρεωση να μην πας , σε 7 μερες θα πας.
Προσπαθώ να ακούσω μουσική ή να παίξω κάποιο παιχνίδι αλλά οι σφυγμοί εκεί, αμείλικτοι....
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
7 μέρες είναι η καραντίνα για τους ανεμβολιαστους?
καλα ασε τα κυβερνητικα πλεονεκτηματα των εμβολιασμενων ...και οι δυο τα ιδια ειναι.
εσυ εχεις ηθικη υποχρεωση να μην μεταδοσεις στους αλλους

α αν εχεις στο σπιτι και κανενα πολυβιταμινουχο σκευασμα που εχει μεσα βιταμινη D παρε.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
καλα ασε τα κυβερνητικα πλεονεκτηματα των εμβολιασμενων ...και οι δυο τα ιδια ειναι.
εσυ εχεις ηθικη υποχρεωση να μην μεταδοσεις στους αλλους

α αν εχεις στο σπιτι και κανενα πολυβιταμινουχο σκευασμα που εχει μεσα βιταμινη D παρε.
Ήπια ήδη:)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Προσπαθώ να ακούσω μουσική ή να παίξω κάποιο παιχνίδι αλλά οι σφυγμοί εκεί, αμείλικτοι....
αν πηρες μπλοκατενς και δεν επεσαν , τοτε να πας επειγοντα στο καρδιολογικο- νευρολογικο να ελεγξουν την καρδια και το αγχος.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,169 μηνύματα.
αν πηρες μπλοκατενς και δεν επεσαν , τοτε να πας επειγοντα στο καρδιολογικο- νευρολογικο να ελεγξουν την καρδια και το αγχος.
Έπεσαν στους 100 τώρα, πάντως οξυγόνο έχω άριστο, 100 με 99
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έπεσαν στους 100 τώρα, πάντως οξυγόνο έχω άριστο, 100 με 99
Και ο πυρετός έπεσε στους 37
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Έπεσαν στους 100 τώρα, πάντως οξυγόνο έχω άριστο, 100 με 99
οξυγονο εχεις πολυ καλο γιατι οι πνευμονες ειναι πολυ καλα και οι καρδια μαρσαρει και κυκλοφορει γρηγορα τα ερυθρα αιμοσφαιρια στους ιστους.
α ενταξει 100 παλμοι ειναι καλοι.
αν παιρνεις ανχολυτικη αγωγη μην την παραλειψεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έπεσαν στους 100 τώρα, πάντως οξυγόνο έχω άριστο, 100 με 99
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και ο πυρετός έπεσε στους 37
ενταξει ο πυρετος θα κανει παιχνιδακια μεταξυ 37 και 38 για σημερα
εσυ παρε το depon 500 και algofren 600 εν αλαξ και συνεχεια και θα τον ελεγξουν.
αν θελει και υπνο το σεναριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
οξυγονο εχεις πολυ καλο γιατι οι πνευμονες ειναι πολυ καλα και οι καρδια μαρσαρει και κυκλοφορει γρηγορα τα ερυθρα αιμοσφαιρια στους ιστους.
α ενταξει 100 παλμοι ειναι καλοι.
αν παιρνεις ανχολυτικη αγωγη μην την παραλειψεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ενταξει ο πυρετος θα κανει παιχνιδακια μεταξυ 37 και 38 για σημερα
εσυ παρε το depon 500 και algofren 600 εν αλαξ και συνεχεια και θα τον ελεγξουν.
αν θελει και υπνο το σεναριο.
Όπα όπα
Προσοχή με το algofren 600
Επειδή η κοπέλα έχει ταχυκαρδία μην το πάρεις σήμερα.
Μείνε στο ντεπον 1000 κάθε 6 ώρες.
Να ξέρεις Εριφύλη ότι το algofren 600 μαξ δόση είναι 1.8g (δλδ 3 φορές το 600αρι) την ημέρα.
Αλλά επειδή το συγκεκριμένο προκαλεί ταχυκαρδία καλό είναι να το αφήσεις για σήμερα.
Αλλά όπως λέει και ο Γιάννης πάνω θέλει ύπνο το πράγμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top