• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,366 μηνύματα.
Πήρα χάπι πριν λίγο και έπεσαν στους 120... Πώς να ηρεμήσω? Δεν μπορώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και πόσες μέρες κρατάει ο κορονοϊός?
Οκ καλύτερα έτσι. Καλύτερα να σε δει κάποιος καλού κακού πάντως εάν συνεχίσει αυτό με τους σφυγμούς. Είναι πολλοί για να είσαι έτσι όλη μέρα.

Εάν θυμάμαι καλά είναι κάπου στις 2 εβδομάδες η καραντίνα. Τώρα ως προς την διάρκεια δεν θέλω να σε φοβισω άλλα άτομα που το πέρασαν βαριά με συμπτώματα όπως μας περιγράφεις ταλαιπωρήθηκαν μέχρι και ένα μήνα από ότι έχω ακούσει.

Όπως και να έχει όμως μου ακούγεται κάπως υπερβολική η διάρκεια οπότε μην το σκέφτεσαι αυτό. Πιστεύω ότι Μαξ σε δύο εβδομάδες θα έχεις καθαρίσει. Απλά φρόντισε να κοιμασαι αρκετά κάθε μέρα και να μην κουράζεσαι. Όσο πιο πολύ ξεκουραστείς τόσο πιο γρήγορα θα δράσει το ανοσοποιητικό σου. Πιθανώς να σε επηρεάσε λίγο πιο έντονα γιατί είχες κουραστεί ήδη λόγω των δραστηριοτήτων από την προηγούμενη μέρα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
οξυγονο εχεις πολυ καλο γιατι οι πνευμονες ειναι πολυ καλα και οι καρδια μαρσαρει και κυκλοφορει γρηγορα τα ερυθρα αιμοσφαιρια στους ιστους.
α ενταξει 100 παλμοι ειναι καλοι.
αν παιρνεις ανχολυτικη αγωγη μην την παραλειψεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ενταξει ο πυρετος θα κανει παιχνιδακια μεταξυ 37 και 38 για σημερα
εσυ παρε το depon 500 και algofren 600 εν αλαξ και συνεχεια και θα τον ελεγξουν.
αν θελει και υπνο το σεναριο.
Πάντως οι σφυγμοί δεν πέφτουν με τίποτα... Παιδιά τι να κάνω με τους σφυγμούς? Θα μου δημιουργήσει πρόβλημα αν είμαι έτσι πέντε μέρες συνεχόμενα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Πάντως οι σφυγμοί δεν πέφτουν με τίποτα... Παιδιά τι να κάνω με τους σφυγμούς? Θα μου δημιουργήσει πρόβλημα αν είμαι έτσι πέντε μέρες συνεχόμενα
να πας αμεσα σε καρδιολογο ή νοσοκομειο για εκτιμιση, η καρδια δεν πρεπει να δουλευει στην τσιτα
το μηχανημα σου ειναι καλο?
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
να πας αμεσα σε καρδιολογο ή νοσοκομειο για εκτιμιση, η καρδια δεν πρεπει να δουλευει στην τσιτα
το μηχανημα σου ειναι καλο?
105 είχα τώρα αλλά όποτε ανεβαίνει ο πυρετός ανεβαίνουν και οι σφυγμοί στα ύψη... Πριν είχα πυρετό 38.4 και 140 σφυγμούς, τώρα έχω 37 και 105... Και 98 οξυγόνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

να πας αμεσα σε καρδιολογο ή νοσοκομειο για εκτιμιση, η καρδια δεν πρεπει να δουλευει στην τσιτα
το μηχανημα σου ειναι καλο?
Το κρύο μπάνιο τελικά βοηθάει στο να πέσει η θερμοκρασία? Γιατί χθες που έκανα χλιαρό προς ζεστό ανέβηκε πολύ ο πυρετός
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
105 είχα τώρα αλλά όποτε ανεβαίνει ο πυρετός ανεβαίνουν και οι σφυγμοί στα ύψη... Πριν είχα πυρετό 38.4 και 140 σφυγμούς, τώρα έχω 37 και 105... Και 98 οξυγόνο
Εγώ προσωπικά καθημερινά έχω παλμούς γύρω στους 100 λόγω υπότασης.
Είναι απολύτως λογικό να αυξάνονται οι παλμοί σου σε κατάσταση πυρετου.
Αν σε αγχωνει τόσο πολύ μίλησε με τον γιατρό σου, δεν μπορει κάνεις να σου δώσει ακριβείς οδηγίες από ένα φόρουμ. Ούτε γιατροί δεν ήμαστε ούτε ξέρουμε το ιστορικό σου.
Πάρε ένα τηλ να ηρεμήσεις και η ίδια .
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά καθημερινά έχω παλμούς γύρω στους 100 λόγω υπότασης.
Είναι απολύτως λογικό να αυξάνονται οι παλμοί σου σε κατάσταση πυρετου.
Αν σε αγχωνει τόσο πολύ μίλησε με τον γιατρό σου, δεν μπορει κάνεις να σου δώσει ακριβείς οδηγίες από ένα φόρουμ. Ούτε γιατροί δεν ήμαστε ούτε ξέρουμε το ιστορικό σου.
Πάρε ένα τηλ να ηρεμήσεις και η ίδια .
Δεν με αγχώνει απλά δεν μπορώ ούτε καν να ξαπλώσω... Κοπαναει σε όλο μου το σώμα
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Δεν με αγχώνει απλά δεν μπορώ ούτε καν να ξαπλώσω... Κοπαναει σε όλο μου το σώμα
Σε πιστεύω. Με παλμούς πάνω από 100 έτσι αισθάνεσαι. Να κρατάς τον πυρετό χαμηλό και αν βλέπεις ότι δεν πάει καλά το πράγμα αύριο πήγαινε στα επείγοντα να σε δουν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Δεν με αγχώνει απλά δεν μπορώ ούτε καν να ξαπλώσω... Κοπαναει σε όλο μου το σώμα
μια καρδια που χοροπηδάει δεν σε αφήνει σε ησυχία, πηγαινε σε ενα εφημερεύων να σου δωσουν οδηγιες. για αυτους ειναι απλο.
πηγαινε τωρα που δεν εχουν πολυ κινηση.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
μια καρδια που χοροπηδάει δεν σε αφήνει σε ησυχία, πηγαινε σε ενα εφημερεύων να σου δωσουν οδηγιες. για αυτους ειναι απλο.
πηγαινε τωρα που δεν εχουν πολυ κινηση.
Δεν θέλω να πάω σε νοσοκομείο:/ με τίποτα
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Δεν θέλω να πάω σε νοσοκομείο:/ με τίποτα
Όπα κατσε τώρα δεν μας τα λες καλά.
Τι πάει να πει δεν θέλω να πάω στο νοσοκομείο;
Δεν είσαι παιδί.
Καταρχάς, μένεις επαρχία ή Αθήνα; Δικούς σου ανθρώπους έχεις να σε πανε ή οδηγάς;
Πάνε κορίτσι μου να δουν μήπως τρέχει όντως τίποτα. Ρώτα και τον γιατρό σου τι άποψη έχει.
Επειδή έχω πάει καρδιά 3 φορές σε επείγοντα αυτό που θα σου κάνουν είναι :
Μια ακτινογραφία, ένα καρδιογράφημα, υπέρηχο καρδιάς και μια/δύο εξετάσεις τροπονινης για να δουν αν έχεις μυοκαρδίτιδα. Καθώς και θα δουν πως είναι η εικόνα σου από άποψη κοβιντ.
Συζητά με τον γιατρό και βλέπεις και κανείς.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Όπα κατσε τώρα δεν μας τα λες καλά.
Τι πάει να πει δεν θέλω να πάω στο νοσοκομείο;
Δεν είσαι παιδί.
Καταρχάς, μένεις επαρχία ή Αθήνα; Δικούς σου ανθρώπους έχεις να σε πανε ή οδηγάς;
Πάνε κορίτσι μου να δουν μήπως τρέχει όντως τίποτα. Ρώτα και τον γιατρό σου τι άποψη έχει.
Επειδή έχω πάει καρδιά 3 φορές σε επείγοντα αυτό που θα σου κάνουν είναι :
Μια ακτινογραφία, ένα καρδιογράφημα, υπέρηχο καρδιάς και μια/δύο εξετάσεις τροπονινης για να δουν αν έχεις μυοκαρδίτιδα. Καθώς και θα δουν πως είναι η εικόνα σου από άποψη κοβιντ.
Συζητά με τον γιατρό και βλέπεις και κανείς.
Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικοί σφυγμοί για πυρετό και κοβιντ, και μου είπε για έναν μήνα να παίρνω μπλοκατενς για να αποφευχθεί η ταχυπαλμία
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικοί σφυγμοί για πυρετό και κοβιντ, και μου είπε για έναν μήνα να παίρνω μπλοκατενς για να αποφευχθεί η μυοκαρδίτιδα
Ωραία αφού σου είπε έτσι ο γιατρός, θα κάτσεις να ηρεμήσεις με ένα τσάι. Αλλά αν βλέπεις ότι δεν ηρεμούν με τίποτα, να πας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
ε ενταξει δεν ειναι και κλαμπακι
και αυτα που εφημερεουν σημερα ειναι ταλαιπωρια ( ιπποκρατειο, ερυθρος)
κανενα γιατρο παθολογο καρδιολογο εχεται ?
Ναι ο καρδιολόγος μου είπε για τα μπλοκατενς.Και ο φαρμακοποιός σήμερα μου ψηλαφιζε τον λαιμό γιατί νόμιζε ότι έχω θυροειδή αλλά τελικά δεν είδε κάτι...
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
ε ενταξει δεν ειναι και κλαμπακι
και αυτα που εφημερεουν σημερα ειναι ταλαιπωρια ( ιπποκρατειο, ερυθρος)
κανενα γιατρο παθολογο καρδιολογο εχεται ?
Εφημερεύει και το Θριάσιο νμζ αν είναι στην Δυτική Αττική η κοπέλα, ήσυχο νοσοκομείο. Αλλά αφού δεν θέλει να πάει ας κάτσει σήμερα να δει πως θα εξελιχθεί
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Ναι ο καρδιολόγος μου είπε για τα μπλοκατενς.Και ο φαρμακοποιός σήμερα μου ψηλαφιζε τον λαιμό γιατί νόμιζε ότι έχω θυροειδή αλλά τελικά δεν είδε κάτι...
Ε ωραια σου ειπε για μπλοκατενς ... τι να πει ...αυτο δινουνε στην αρχη
, αλλα πες του ερχομαι να μου κανεις καρδιογραφημα
τωρα το καλυτερο ειναι το νοσοκομειο που εχουν και υπερηχους και αξονικο και μικροβιολογια
αντε σηκω απο την εσχατιά της καλιθεας και πηγαινε στον ερυθρο.
οσο μαρσαρει αυτη τοσο θα σε φοβιζει
τωρα να πας .... το βραδυ πλακωνουν τα εγκεφαλικα και οι αρυθμιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην αγχώνεσαι έχω πάει δύο φορές στην καρδιολογική τους είναι εξαιρετικοί. Με τους ρωμα άμα είναι να μπλέξεις θα μπλέξεις όπου και να εισαι 😂
καλα .. η αληθεια ειναι οτι απο ελευσινα δεν εχω εμπειρια . στην νικαια εχω απολαυσει το θεατρο τους και τον σταμπουκα τους
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Ε ωραια σου ειπε για μπλοκατενς ... τι να πει ...αυτο δινουνε στην αρχη
, αλλα πες του ερχομαι να μου κανεις καρδιογραφημα
τωρα το καλυτερο ειναι το νοσοκομειο που εχουν και υπερηχους και αξονικο και μικροβιολογια
αντε σηκω απο την εσχατιά της καλιθεας και πηγαινε στον ερυθρο.
οσο μαρσαρει αυτη τοσο θα σε φοβιζει
τωρα να πας .... το βραδυ πλακωνουν τα εγκεφαλικα και οι αρυθμιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καλα .. η αληθεια ειναι οτι απο ελευσινα δεν εχω εμπειρια . στην νικαια εχω απολαυσει το θεατρο τους και τον σταμπουκα τους
Γενικά έχω πάθει placebo και νομίζω ότι όλα με πονάνε... Με πονάει η γάμπα μου ελαφρά και ψάχνω για θρόμβους... Είμαι αρρωστοφοβικη δεν φταίω
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Γενικά έχω πάθει placebo και νομίζω ότι όλα με πονάνε... Με πονάει η γάμπα μου ελαφρά και ψάχνω για θρόμβους... Είμαι αρρωστοφοβικη δεν φταίω
Πρέπει να ηρεμήσεις.
Οι μύες σου θα πονάνε επειδή έχεις πυρετό, είναι απολύτως λογικό.
Όσο για την θρόμβωση από κοβιντ, ο πόνος της είναι απότομος, αισθάνεσαι ότι το πόδι καεί, και πρήζεται. Εννοείται ούτε να το κουνήσεις ρούπι δεν μπορείς.
Μόνη σου μένεις; Πάρε τηλ κάποιον να ξεχαστείς γιατί σε βλέπω να μην κλείνεις μάτι. Και οι παλμοί σου από το άγχος είναι. Τέτοια έκανα και εγώ ως αρρωστοφοβικη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top