• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
Ωραία, απο αυτό ειναι, σε μισο μηνα θα επανελθεις
Σιγουρα δεν εχεις αλλη ενοχληση τωρα;
Καμία ενόχληση, όλα οκ... Λίγο το πρωί με πονούσε πολύ ελαφρά το στήθος αλλά από την ταχυκαρδία θα ήταν... Όταν βγω αρνητική θα πάω για ένα καρδιογράφημα καλού κακού
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Καμία ενόχληση, όλα οκ... Λίγο το πρωί με πονούσε πολύ ελαφρά το στήθος αλλά από την ταχυκαρδία θα ήταν... Όταν βγω αρνητική θα πάω για ένα καρδιογράφημα καλού κακού




Ναι, κάνε ενα γενικό έλεγχο, δεν θα σου πάρει κ πολλά ο παθολόγος
ΚΑΛΉ ανάρρωση ❤️🌺
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
Ναι, κάνε ενα γενικό έλεγχο, δεν θα σου πάρει κ πολλά ο παθολόγος
ΚΑΛΉ ανάρρωση ❤️🌺
Ευχαριστώ πολύ♥️

Ναι, κάνε ενα γενικό έλεγχο, δεν θα σου πάρει κ πολλά ο παθολόγος
ΚΑΛΉ ανάρρωση ❤️🌺
Γενικά γνωρίζουμε αν ο κορονοϊός μπορεί να σου αφήσει κάποια κουσούρια μετά την ανάρρωση? ή στις πιο μεγάλες ηλικίες?
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
ναι, κι οχι μονο στις μεγαλύτερες
μια χαρα αφήνει και στις δικές μας
Γενικά, εγώ το πέρασα πολύ ελαφρά, αν εξαιρέσεις τον πυρετό που είχα για δύο μέρες... Αυτή η φίλη μου που είναι και εμβολιασμένη, το περνάει πολύ βαριά... Έχει τρομερό μπούκωμα, σε φάση δεν μπορεί να αναπνεύσει από την μύτη, βάζει βιξ λίγο συνέρχεται, αλλά μετά ξανά μπουκωνει και έχει και φτερουγίσματα

εγώ οταν συνηλθα απο κοβιντ στις 14 φεβρουαριου, ξεκίνησε ένας γογολθάς άστα να πάνε, είναι το ωραιότατο post covid sydrome
Θα σου έλεγα να δεις έναν γενικό γιατρό Παθολόγο για αρχή, βεβαια ίσως χρειάζεται συνδιασμός γιατρών, εγώ πηγα και σε καρδιολογο κτλ
Πάνε σε έναν παθολόγο να σε ακροαστεί, ειδικά αν έχεις βήχα, τους σφυγμούς και το σφίξιμο στο στήθος τα είχα και εγώ και ετρεχα για περικαρδίτιδες και εξετασεις, ευτυχώς όλα καλά

Κατα πασα πιθανότητα το θέμα της συγκέντρωσης, νευρολόγος δεν πρέπει να το δει;
όμως πηγαινε σε παθολόγο πρώτα. Δεν μας λες, έχεις και αλλα συμπτώματα τώρα; Πώς τον πέρασες τον κοβιντ;
Εγώ σήμερα βγήκα αρνητική αλλά όπως περπατούσα σήμερα με πονούσε στο αριστερό στήθος... Και γενικά νιώθω μια ενόχληση, την είχατε και εσείς? Θα κλείσω να πάω σε καρδιολόγο
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εγώ σήμερα βγήκα αρνητική αλλά όπως περπατούσα σήμερα με πονούσε στο αριστερό στήθος... Και γενικά νιώθω μια ενόχληση, την είχατε και εσείς? Θα κλείσω να πάω σε καρδιολόγο
ναι, ειναι αυτο που σου ειπα για post covid
μην περπατας πολύ και μην κουράζεσαι, θα σου παρει 1 2 βδομαδες να συνελθεις
κλεισε σε καρδιολογο συντομα
περαστικά
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
ναι, ειναι αυτο που σου ειπα για post covid
μην περπατας πολύ και μην κουράζεσαι, θα σου παρει 1 2 βδομαδες να συνελθεις
κλεισε σε καρδιολογο συντομα
περαστικά
Και εσύ τι συμπτώματα είχες? Εγώ έχω λίγο πόνο στο στήθος, λίγο κόπωση όταν περπατάω, φάση δεν παίζει να ανέβω σκάλα και να μη λαχανιάσω... Έχω και μυϊκούς πόνους, στην γάμπα, στα χέρια ... Με πονάει και λίγο ο θώρακας, το αριστερό χέρι και γενικά η θερμοκρασία μου είναι λίγο πιο αυξημένη γύρω στα 36.7-36.8
 
Τελευταία επεξεργασία:

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Και εσύ τι συμπτώματα είχες? Εγώ έχω λίγο πόνο στο στήθος, λίγο κόπωση όταν περπατάω, φάση δεν παίζει να ανέβω σκάλα και να μη λαχανιάσω... Έχω και μυϊκούς πόνους, στην γάμπα, στα χέρια ... Με πονάει και λίγο ο θώρακας, το αριστερό χέρι και γενικά η θερμοκρασία μου είναι λίγο πιο αυξημένη γύρω στα 36.7-36.8
Τα ίδια με σένα, πόνος στο στήθος, βήχα πολύ κ κόπωση
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Έχει τελειώσει, αρνητική βγήκα, αλλά μέσα στην μέρα με πιάνει πόνος στο στήθος, στον θώρακα, στις φλέβες, γενικά παντού
Δεν θα εκλεινες ραντεβού σε καρδιολόγο;
Ποστ κοβιντ είναι, στο είχα ξανά πει, ναι τα είχα για 1 2 βδομάδες, εγώ χρειάστηκα εισπνοές κ αντιβίωση κιόλας, αφού είχε τελειώσει ο κοβιντ

Πηγαινεις ΧΘΕΣ καρδιολόγο, κι αν βγουν όλα καλά είσαι οκ, αν δεν σε καλύψει πάνε και σε παθολόγο

Υπολείμματα από τον κοβιντ είναι, είναι ενοχλητικά ξεωω αλλά θα υποχωρήσουν

Περαστικά 🌺
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
Δεν θα εκλεινες ραντεβού σε καρδιολόγο;
Ποστ κοβιντ είναι, στο είχα ξανά πει, ναι τα είχα για 1 2 βδομάδες, εγώ χρειάστηκα εισπνοές κ αντιβίωση κιόλας, αφού είχε τελειώσει ο κοβιντ

Πηγαινεις ΧΘΕΣ καρδιολόγο, κι αν βγουν όλα καλά είσαι οκ, αν δεν σε καλύψει πάνε και σε παθολόγο

Υπολείμματα από τον κοβιντ είναι, είναι ενοχλητικά ξεωω αλλά θα υποχωρήσουν

Περαστικά 🌺
Ναι θα πάω σε καρδιολόγο, περιμένω να πάω με την μαμά μου που κόλλησε και αυτή:) όταν λες αντιβίωση? Ζιθρομαξ? Ευχαριστώ για τα περαστικά ♥️
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
Όπως διαβάσατε και από τον τίτλο, μέσα στην μέρα πονάω παντού! Σήμερα με πονάνε πολύ οι κλειδώσεις τον ποδιών, οι γάμπες, οι φλέβες των χεριών, οι πατούσες πολλές φορές, τα χέρια μου κάνουν κάτι περίεργους πόνους, γενικά με πιάνει πόνος στις αρθρώσεις... Φοβήθηκα για θρόμβους αλλά δεν έχω άλλο σύμπτωμα, μόνο πόνο, όχι συνεχόμενα, με πιάνει μέσα στην μέρα... Για θρόμβους πάμε σε καρδιολόγο? Ή σε παθολόγο?
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εαν θυμάμαι καλά είχες πρόσφατα κολλήσει covid .Χωρίς να έχω κάποια ιατρική γνώση εγώ θα έπερνα τον παθολόγο μου τηλέφωνο και θα του εξηγούσα την κατάσταση ώστε να μου πει ο αυτος τι να κάνω. Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαίμο μου , προσωπικά θα έπερνα και καμιά ασπιρίνη (γιατι μας έχουν πεί οτι είναι ελαφρό αντιπηκτικό στο σχολείο) πάντως καλό θα ηταν να συμβουλευτείς ενα γιατρο σύντομα για να είσαι σίγουρη και να μην δέχεσαι συμβουλές απο το ίντερνετ .
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.
Εαν θυμάμαι καλά είχες πρόσφατα κολλήσει covid .Χωρίς να έχω κάποια ιατρική γνώση εγώ θα έπερνα τον παθολόγο μου τηλέφωνο και θα του εξηγούσα την κατάσταση ώστε να μου πει ο αυτος τι να κάνω. Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαίμο μου , προσωπικά θα έπερνα και καμιά ασπιρίνη (γιατι μας έχουν πεί οτι είναι ελαφρό αντιπηκτικό στο σχολείο) πάντως καλό θα ηταν να συμβουλευτείς ενα γιατρο σύντομα για να είσαι σίγουρη και να μην δέχεσαι συμβουλές απο το ίντερνετ .
Ναι πήρα σαλοσπίρ σήμερα... Ναι θα πάω σε καρδιολόγο απλά σε καμιά εβδομάδα μέχρι να γίνει και η μαμά μου καλά να πάμε μαζί:) αν και τον ρώτησα και μου είπε ότι ο πόνος στις αρθρώσεις είναι κοινό σύμπτωμα του κοβιντ
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ναι πήρα σαλοσπίρ σήμερα... Ναι θα πάω σε καρδιολόγο απλά σε καμιά εβδομάδα μέχρι να γίνει και η μαμά μου καλά να πάμε μαζί:) αν και τον ρώτησα και μου είπε ότι ο πόνος στις αρθρώσεις είναι κοινό σύμπτωμα του κοβιντ
Αφού σου είπε ότι είναι γενικά συχνό σύμπτωμα , μην σε τρώει το άγχος γιατί αυθυποβάλλεσε , καλό θα ήταν να το ελέγχεις άλλα εάν κάθεσαι και τρώγεσαι και το σκέφτεσαι συνεχώς μόνο κακό σου προκαλεί .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top