Ανθοδέσμη από γυναίκα σε άντρα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Μια ερώτηση που αφορά τους άντρες πιο πολύ.. Αν σας έστελνε κάποια κοπέλα μια ανθοδέσμη τι θα κάνατε ;θα την δεχόσασταν ή θα την στέλνατε πίσω;
Η ανθοδέσμη στάλθηκε ανώνυμη
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Αν και δεν συνηθίζεται, δεν βλέπω τον λόγο άρνησης να τη δεχτεί.
Πόσο μάλλον αν είναι και ανώνυμη, καθότι θεωρώ οτι η αντρική περιέργεια είναι το ίδιο (αν όχι περισσότερο) έντονη με αυτή της γυναικείας. ;)
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Eγώ πάλι θα πω...εξαρτάται (σαν το "εξαρτάται, μου λες, εξαρτάται"...)...

Το θεωρώ πιο πιθανό να την παραλάβει. Δίνω πολύ μεγάλες πιθανότητες. Απ΄ την άλλη, αν ψάξει για καρτούλα (πριν την παραλαβή...) και δει ότι δεν έχει και το μυαλό του πάει σε κάποια που απ΄ αυτή δε θέλει τίποτα...μπορεί και να μην την παραλάβει...

Εξαρτάται τον άνθρωπο...
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Μια ερώτηση που αφορά τους άντρες πιο πολύ.. Αν σας έστελνε κάποια κοπέλα μια ανθοδέσμη τι θα κάνατε ;θα την δεχόσασταν ή θα την στέλνατε πίσω;
Η ανθοδέσμη στάλθηκε ανώνυμη
Αφού ήταν ανώνυμη, πώς θα μπορούσε να ξέρει ότι προερχόταν από κοπέλα;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Με τη λογική ότι - συνήθως - άντρας σε άντρα δε στέλνει ανθοδέσμη...
Πες μου τώρα ότι θέλεις να μιλήσουμε "λογικά".:D
Επειδή, να σου πω την αλήθεια, τώρα τελευταία προσπαθώ, μάλλον ανεπιτυχώς, να σκεφτώ "παράλογα" για ν΄αντιληφθώ το "λογικό" των άλλων.:D

Κοίτα, επειδή όντως δεν είναι κάτι συνηθισμένο να δέχονται οι άντρες ανθοδέσμες (κακώς κατά την άποψή μου) είτε από γυναίκες είτε από άντρες, υποθέτω ότι αν ήμουν στην θέση του, το μυαλό μου θα πήγαινε πρώτα σε κάποια φίλη ή σε κάποιους από την παρέα μου που θα ήθελαν να μου κάνουν πλάκα βάζοντάς με σε σκέψεις για το ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω απ΄αυτό...
Δεν θα ήταν η πρώτη σκέψη μου ότι μου την έστειλε μια γυναίκα που ενδιαφερεται για μένα με άλλον τρόπο.

Ας απαντήσει όμως καλύτερα κάποιος άντρας επειδή με τις υποθέσεις, δεν καταλήγουμε πουθενά.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Πες μου τώρα ότι θέλεις να μιλήσουμε "λογικά".:D
Χαχαχαχαχααα...έχεις δίκιο !!! Το ΄πιασα...:P

Αργώ, όπως πάντα, αλλά τί να γίνει (είμαι και καστανόξανθη...)...
Επειδή, να σου πω την αλήθεια, τώρα τελευταία προσπαθώ, μάλλον ανεπιτυχώς, να σκεφτώ "παράλογα" για ν΄αντιληφθώ το "λογικό" των άλλων.:D

Κοίτα, επειδή όντως δεν είναι κάτι συνηθισμένο να δέχονται οι άντρες ανθοδέσμες (κακώς κατά την άποψή μου) είτε από γυναίκες είτε από άντρες, υποθέτω ότι αν ήμουν στην θέση του, το μυαλό μου θα πήγαινε πρώτα σε κάποια φίλη ή σε κάποιους από την παρέα μου που θα ήθελαν να μου κάνουν πλάκα βάζοντάς με σε σκέψεις για το ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω απ΄αυτό...
Δεν θα ήταν η πρώτη σκέψη μου ότι μου την έστειλε μια γυναίκα που ενδιαφερεται για μένα με άλλον τρόπο.

Ας απαντήσει όμως καλύτερα κάποιος άντρας επειδή με τις υποθέσεις, δεν καταλήγουμε πουθενά.
Τώρα, πέρα από την πλάκα. Ναι, είναι καλό αυτό το σενάριο...των φίλων ή κάποιων απ΄ την παρέα. Αλλά δε συνηθίζεται. Αν μιλούσαμε για φυτό...ναι, εκεί θα πήγαινε το μυαλό του (θεωρητικά πάντα και κατά την άποψή μου...) στο φιλικό του περιβάλλον...

Λέω, έτσι ; Δεν ξέρω...

Ναι, ας μιλήσει κάποιος άντρας. Καλά λες.-
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Πες μου τώρα ότι θέλεις να μιλήσουμε "λογικά".:D
Επειδή, να σου πω την αλήθεια, τώρα τελευταία προσπαθώ, μάλλον ανεπιτυχώς, να σκεφτώ "παράλογα" για ν΄αντιληφθώ το "λογικό" των άλλων.:D
Χαχαχχαχα το βλέπω και αναφωνώ «καλά πόσο εγώ» :hehe:
Σε σημείο να αισθάνομαι τις ικανότητες μου ελλιπείς!
Λέω ρε συ κάτσε, δεν γίνεται... κάτι χάνω στην συλλογιστική τους πορεία μαλλον
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα..
Μια ερώτηση που αφορά τους άντρες πιο πολύ.. Αν σας έστελνε κάποια κοπέλα μια ανθοδέσμη τι θα κάνατε ;θα την δεχόσασταν ή θα την στέλνατε πίσω;
Η ανθοδέσμη στάλθηκε ανώνυμη
Εδώ θα πω πως αν με κάποιο τρόπο κάτι δήλωνε ότι είναι κοπέλα (πχ κάτι πάνω στην ανθοδέσμη ή αντιθέτως απλά να είχε με κάποια κάτι πολύ έντονο αυτή την περίοδο κι άρα να την σκεφτόταν κατευθείαν με το που το έβλεπε), τότε- αν υπάρχει μπόλικος-μπόλικος εγωισμός ο,τι και να έγινε μεταξύ τους- δεν θα την δεχθεί κατα πασα πιθανότητα.

Κατ’ εμε κακώς, αν δεν την δεχόταν !

Πάντως καλύτερα να μην είναι ανώνυμη η ανθοδέσμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Χαχαχχαχα το βλέπω και αναφωνώ «καλά πόσο εγώ» :hehe:
Σε σημείο να αισθάνομαι τις ικανότητες μου ελλιπείς!
Λέω ρε συ κάτσε, δεν γίνεται... κάτι χάνω στην συλλογιστική τους πορεία μαλλον
Σ΄αυτό, χίλια likes.

Κατ’ εμε κακώς, αν δεν την δεχόταν !
Σ΄αυτό, μπορεί και "καλώς".
Εξαρτάται από την περίπτωση.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,964 μηνύματα.
δεν μου αρεσει να κοβουν τα λουλουδια και να τα κανουν ανθοδεσμες. θα τα εβαζα σε ενα βαζο να διατηρηθουν λιγο, με την ελπιδα οτι μου τα εστειλε ο μουργος.
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αφού ήταν ανώνυμη, πώς θα μπορούσε να ξέρει ότι προερχόταν από κοπέλα;κα

Αφού ήταν ανώνυμη, πώς θα μπορούσε να ξέρει ότι προερχόταν από κοπέλα;
Κατάλαβε ότι την έστειλα εγώ.. Όταν τον πήραν για να του την πάνε είπε ότι δεν είναι αυτός ο Παραλήπτης
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,800 μηνύματα.
Ναι, φοβερή ιδέα να σε έρθει μια ανθοδέσμη από το πουθενά χωρίς να ξες ποιος και τι...
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Ναι, φοβερή ιδέα να σε έρθει μια ανθοδέσμη από το πουθενά χωρίς να ξες ποιος και τι...
Χαχαχαχαχαχααααααα...

Βρε καλώς τον(ε) κατ΄ αρχήν !!!

Κατά δεύτερον...πέθανα στα γέλια. Με τον τρόμο...που "είδα" στη σκέψη σου, βλέποντας μια ανθοδέσμη απ΄ το πουθενά !!!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Οχι οτι επειδη ειμαι άντρας δεν θα εκτιμούσα μια ανθοδέσμη, αλλά γιατί να κόψεις τα κακόμοιρα τα λέλουδα, κι αυτά ζωή έχουν.

Κάποτε μου χαν αφήσει ερωτικό ραβασάκι χωρίς όνομα και ήμουν σε φάση wtf πρώτ' απόλα οκ κουκλάρα είμαι το ξέρω αλλά γαμώ το γούστο σου δηλαδή δε βλέπεις τη μαπα μου πως ειναι να πας σε καναν άλλο κοπέλα μου;

Το χειρότερο όμως ήταν οτι ήταν ανώνυμο, κάτι που το έκανε εντελώς ανατριχιαστικό, creepy βαρβαριστί.

Το πρόβλημα είναι η ανωνυμη φύση του δώρου. Οχι μονο η πιθανότητα να είναι από καμία που ΔΕΝ θέλω είναι ανατριχιαστική, όχι μόνο μου στερεί την αποκάλυψη και τη χαρά ότι μπορεί να είναι από κάποια που ΟΝΤΩΣ θέλω, αλλά εμπεριέχει και την πιθανότητα να ειναι από καναν κρίπουλα ή καμιά εμμονική.

Οπότε αν μου τυχαινε κατι τετοιο, σκουπίδια κατευθείαν. Ειδικα αν ειναι φαγώσιμο, μη του χει βαρέσει καμια ένεση με αρσενικο στα σοκολατάκια κανένας arch enemy και τα φαω και με βρουν αναποδα σαν κατσαρίδα.

Χώρια που τότε με το ραβασάκι έκανα το εγκεφαλικά νεκρά ηλίθιο λάθος να ρωτησω την πρώην, τότε καλή μου "τι μου έστειλες μωράκι μου, γιατι δεν έβαλες όνομα έστω;" κι εκείνη να είναι σε φάση "δεν ξερω τίποτα, τι έγινε μας στέλνει ραβασάκια η άλλη γκόμενα;" (το κλασσικό της χιουμοράκι που μονο ως χιούμορ δεν έπρεπε να το πάρεις)

Μακριά απο μας τα ανώνυμα.

Γι αυτό σας βάφτισε ο παπάς, για να βάζετε ονόματα να μη σας μπερδεύουμε. Δε θα σταματήσουμε εμείς το κακό συνήθειο να λέμε τα ίδια σε όλες, μπας κι αρχίσουμε να ξεχωρίζουμε ποιά απ όλες μας έστειλε το δώρο, άντε πια, πόσο πιο δύσκολη αυτή η ζωή;
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Πριν μια 4ετια βγαινοντας απο την δουλεια βλεπω στο παρμπριζ του αυτοκινητου μου ενα ραβασακι και ενα λουλουδι
απο καποιον που δεν ηξερα η ετσι νομιζω μιας και δεν ειχε καποιο ονομα.
Ωραιες κινησεις αυτες αλλα εμενα δεν μου αρεσουν οι εκπληξεις
οποτε δεν εστιαζω ποτε σε αυτα.
Θα με ιντριγκαρει σιγουρα αλλα
θα συνεχισω κανονικα την μερα μου μιας και δεν θα ηταν απο καποιον που θελω. :)

Παρολα αυτα δεν θα κρατουσα την ανθοδεσμη .
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μου έχει τύχει στα νατια μου να λάβω κι εγώ ένα ανώνυμο ραβασάκι. Την περίοδο εκείνη είχα τσιμπηθεί με μια κοπέλα που απλά βρισκόμασταν αραιά και που. Πρωτάρης τότε στο βίωμα του έρωτα και με λίγο πουσαρισμα από την κοινή μας παρέα κατέληξα να το πίστευω ότι ήτσν από εκείνη. Περιττο να πω ότι έφαγα τη μεγαλύτερη ερωτική απογοήτευση της ζωής μου και έπεσα τελικά πιο έξω από όσο φανταζομουν. Η κοπέλα όχι μόνο δεν είχε καμία σχέση με το ραβασάκι αλλά εκείνο ανήκε σε μια φίλη της που μου ετοίμαζε κονέ. Μεταξύ μας λοιπόν μετά από αυτήν την όμορφη εμπειρία ελπίζω να μη ξανά λάβω ποτε κάνενα ραβασάκι η ανθοδέσμη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Μια ερώτηση που αφορά τους άντρες πιο πολύ.. Αν σας έστελνε κάποια κοπέλα μια ανθοδέσμη τι θα κάνατε ;θα την δεχόσασταν ή θα την στέλνατε πίσω;
Η ανθοδέσμη στάλθηκε ανώνυμη

Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι αρνητικό σε αυτό που λες, ίσα ίσα δηλώνει έντονο ενδιαφέρον από μια κοπέλα προς έναν άντρα που της αρέσει και θα ήθελε να γνωριστούν. Άρα δεν υπάρχει λόγος να την αρνηθεί κάποιος.
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ε ναι αν είναι με ονοματεπώνυμο επάνω οκ, κατά τα άλλα τα πε όλα ο φίλος Βαλντερ πιο πάνω
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τι ρομαντική ενέργεια! Και για να το κάνει γυναίκα, σημαίνει πως το λέει η καρδιά της!
Γιατί να την αρνηθεί αυτός;
Εγώ έχω χαρίσει λουλούδια πάντως σε εκείνους τους άντρες που άγγιξαν τα αισθήματά μου. Λίγοι, αλλά πολύ εκλεκτοί. Σημαίνει πολλά τέτοια χειρονομία
:huglove: :inlove:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top