Αντέχετε χωρίς τηλεόραση;

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το θέμα αυτό άνοιξε πριν αρκετά χρόνια που ακόμα ο κόσμος παρακολουθούσε τηλεόραση. Νομίζω πλέον σχεδόν κανείς δεν βλέπει . Άλλωστε δεν υπάρχει και κάτι ενδιαφέρον
Σωστό και αυτό. Στην ηλικία μας έχουμε το ιντερνέτ, οι μεγαλύτεροι όμως δεν είναι εξοικειωμένοι με αυτό τόσο.Αν και προσωπικά φέτος ένιωσα μεγάλη έκπληξη για την ποιότητα της κρατικής, οπότε βλέπω τηλεόραση.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σωστό και αυτό. Στην ηλικία μας έχουμε το ιντερνέτ, οι μεγαλύτεροι όμως δεν είναι εξοικειωμένοι με αυτό τόσο.Αν και προσωπικά φέτος ένιωσα μεγάλη έκπληξη για την ποιότητα της κρατικής, οπότε βλέπω τηλεόραση.
Μην το λες ακόμα και οι μεγαλύτεροι έχουν εξοικειωθεί με την τεχνολογία οι περισσότεροι έχουν κινητό ακόμα και social media (κυρίως Facebook).
Σχετικά με την κρατική τηλεόραση αναφέρεσαι σε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα; Εγώ δεν έχω εντοπίσει κάτι
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το λες ακόμα και οι μεγαλύτεροι έχουν εξοικειωθεί με την τεχνολογία οι περισσότεροι έχουν κινητό ακόμα και social media (κυρίως Facebook).
Σχετικά με την κρατική τηλεόραση αναφέρεσαι σε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα; Εγώ δεν έχω εντοπίσει κάτι
Ακριβώς δεν θυμάμαι ονόματα από εκπομπές. Εγώ βλέπω στην ΕΡΤ1, εκείνο το τηλεπαιχνίδι το μεσημέρι με τις γνώσεις και το βράδυ έχει μια ωραία με συνεντεύξεις. Στην ΕΡΤ2 μια με τους σκύλους και μια με την αστυνομική λογοτεχνία στην Ελλάδα, μια εκπομμπη για την ποπ κουλτούρα και τάσεις που σημάδεψαν την χώρα μας και τα φωτεινά μονοπάτια με θρησκευτικό τουρισμό λόγω σπουδών. Στην ΕΡΤ3 το Balkan Express και μια με ένα Γάλλο που κάνει ταξίδια, το μεσημέρι την δείχνει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ακριβώς δεν θυμάμαι ονόματα από εκπομπές. Εγώ βλέπω στην ΕΡΤ1, εκείνο το τηλεπαιχνίδι το μεσημέρι με τις γνώσεις και το βράδυ έχει μια ωραία με συνεντεύξεις. Στην ΕΡΤ2 μια με τους σκύλους και μια με την αστυνομική λογοτεχνία στην Ελλάδα, μια εκπομμπη για την ποπ κουλτούρα και τάσεις που σημάδεψαν την χώρα μας και τα φωτεινά μονοπάτια με θρησκευτικό τουρισμό λόγω σπουδών. Στην ΕΡΤ3 το Balkan Express και μια με ένα Γάλλο που κάνει ταξίδια, το μεσημέρι την δείχνει.
Ααα πολύ ωραία ευχαριστώ θα το δω ειδικά το τελευταίο ακούγεται ωραίο
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,088 μηνύματα.
Ακριβώς δεν θυμάμαι ονόματα από εκπομπές. Εγώ βλέπω στην ΕΡΤ1, εκείνο το τηλεπαιχνίδι το μεσημέρι με τις γνώσεις και το βράδυ έχει μια ωραία με συνεντεύξεις. Στην ΕΡΤ2 μια με τους σκύλους και μια με την αστυνομική λογοτεχνία στην Ελλάδα, μια εκπομμπη για την ποπ κουλτούρα και τάσεις που σημάδεψαν την χώρα μας και τα φωτεινά μονοπάτια με θρησκευτικό τουρισμό λόγω σπουδών. Στην ΕΡΤ3 το Balkan Express και μια με ένα Γάλλο που κάνει ταξίδια, το μεσημέρι την δείχνει.

εσύ έλεγες ότι το έχεις ρίξει στο διάβασμα και τελικά έχεις μπουμεροποιηθεί εντελώς! :eek:
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εσύ έλεγες ότι το έχεις ρίξει στο διάβασμα και τελικά έχεις μπουμεροποιηθεί εντελώς! :eek:
Όχι μπρε. Έχει η μάνα μου όλη μέρα ανοιχτή την τηλεόραση και κάποια τα θυμάμαι από εκεί. Απλά όταν βλέπω τηλεόραση στην χάση και την φέξη, είμαι τυχερός και τις πετυχαίνω. 😂😂😂
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Πλέον μόνο χωρίς τηλεόραση αντέχω.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γιατί έχει κάτι εποικοδομητικο να μας προσφέρει ή μήπως εκπληρει το σκοπό της;
ΆΝΕΤΑ εδώ και χρόνια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακριβώς δεν θυμάμαι ονόματα από εκπομπές. Εγώ βλέπω στην ΕΡΤ1, εκείνο το τηλεπαιχνίδι το μεσημέρι με τις γνώσεις και το βράδυ έχει μια ωραία με συνεντεύξεις. Στην ΕΡΤ2 μια με τους σκύλους και μια με την αστυνομική λογοτεχνία στην Ελλάδα, μια εκπομμπη για την ποπ κουλτούρα και τάσεις που σημάδεψαν την χώρα μας και τα φωτεινά μονοπάτια με θρησκευτικό τουρισμό λόγω σπουδών. Στην ΕΡΤ3 το Balkan Express και μια με ένα Γάλλο που κάνει ταξίδια, το μεσημέρι την δείχνει.


Η αλήθεια είναι ότι αξίζει η ερτ1 φέτος. Έχει καλές σειρές πιστεύω και θέλω να τις παρακολουθήσω. Έχω δει λίγο για την ώρα τη ραντου με άλλες 2 που μου ξεφεύγουν τώρα τα ονόματα τους. Φάση έχει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,755 μηνύματα.
Δεν αντεχω χωρις τηλεοραση διοτι σε αυτην την μεγαλη οθονη βλεπω σειρες και ταινιες απο το ιντερνετ. :hehe:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
Βλέπετε πολύ επιφανειακά τα πράγματα.

Η τηλεόραση εποχές 80 - 90 - 00 είχε ένα μεγάλο θετικό. Ήταν κοινό reference για τη δημιουργία συζητήσεων με άγνωστους. Το ίδιο και στα περιοδικά. Για παράδειγμα όλοι οι gamers παίρναμε Pc Master, διαβάζαμε τα ίδια review και θέλαμε να δούμε από κοντά τον Tσουρινάκη. Αθλητικά βλέπανε όλοι "μικρόφωνο στα γηπεδα" στην ερασπορτ και super μπαλα στο μεγκα. Παιδικά Disney club κ.λπ. 1995 - 1997 οι πρώτες ευρωλιγκες στο μπασκετ είναι αντικειμενο κοινής συζήτησης.

Τώρα οι επιλογές είναι πολύ περισσότερες και είναι πολύ πιο δύσκολο να βρεις άτομα με κοινά ενδιαφέροντα. Σε αυτό βοηθάνε τα social media
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top