Αν βρίσκατε μια τρίχα στον καφέ σας τι θα κάνατε;

Αν βρίσκατε μια τρίχα στον καφέ σας τι θα κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • Θα την πετούσα και θα έπινα τον καφέ μου

    Ψήφοι: 2 15.4%
  • Δε θα έπινα τον καφέ μου αλλά δε θα έκανα παρατήρηση στον υπάλληλο

    Ψήφοι: 6 46.2%
  • Θα έκανα παρατήρηση στον υπάλληλο και θα ζητούσα νέο καφέ

    Ψήφοι: 5 38.5%
  • Θα ζητούσα να μιλήσω με τον υπεύθυνο του καταστήματος και θα κάνα χαμό

    Ψήφοι: 0 0.0%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν ήσασταν με παρέα για καφέ και βλέπατε μια τρίχα στο καφέ σας τι θα κάνατε;

_____

Σε καμία περίπτωση δε θα έκανα παρατήρηση γιατί δε θα ήταν σκόπιμη κίνηση. Θα έβγαζα την τρίχα από τον καφέ και θα συνέχιζα να τον πίνω...
Δε θα κανα παρατήρηση σε κανέναν διότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να είναι παρών ο υπεύθυνος του καταστήματος και κάποιος να χάσει την δουλειά του.
Επίσης το να φοβάσαι ότι θα κολλήσεις κάτι από την τρίχα ενός ξένου είναι μάλλον ψυχολογικό παρά ρεαλιστικός παράγοντας. Συνεπώς δεν είχα κανένα λόγο να μη συνεχίσω το καφέ μου :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,490 μηνύματα.
Θα αναρωτιόμουν τίνος το πολυχημικό φίλτρο μου έφεραν και γιατί.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Τι ερώτημα είναι αυτό πάλι;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θα ρωτουσα αν μπορω να κανω exchange με μπυρα (χωρις τριχα)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Μοιράζομαι τον καφέ με τη γάτα μου. Κάθε μέρα τον πίνω με τρίχες λοιπόν.

Απλά συνεχίζω να τον πίνω.:devil:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αναλογα. Για τι τριχα μιλαμε;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν θα έκανα παρατήρηση αλλά ούτε και θα έπινα. Η τρίχα είναι ένα από τα πράγματα που σιχαίνομαι οπότε όσο και να τον λαχταρούσα, δεν θα τον άγγιζα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ήσασταν με παρέα για καφέ και βλέπατε μια τρίχα στο καφέ σας τι θα κάνατε;

Δεν θα τον έπινα. Θα το έλεγα στον σερβιτόρο διακριτικά για να μην του δημιουργήσω πρόβλημα και θα ζητούσα να μου φέρει άλλον. Ας έβρισκε αυτός τον τρόπο να το κάνει χωρίς να γίνει αντιληπτός.



Μοιράζομαι τον καφέ με τη γάτα μου.


Τι κάνεις, τι κάνεις, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;
Πες μου λεπτομέρειες.
Αν με διαβεβαιώσεις ότι είναι ασφαλές, αύριο το πρωί θα πιω καφέ με τον γατούλη μου, τον Τουλούζ!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν ξέρουμε από που προέρχεται η τρίχα ούτε από ποιον

Και αν η τρίχα ήταν κατσαρή με "ύποπτη" προέλευση, θα τον έπινες τον καφέ σου;

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,832 μηνύματα.
Γιατρός είναι ο fockos, τόσα έχουν δει τα μάτια του, σιγά μην κολλήσουμε σε μια τρίχα :lol:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Τι κάνεις, τι κάνεις, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;
Πες μου λεπτομέρειες.
Αν με διαβεβαιώσεις ότι είναι ασφαλές, αύριο το πρωί θα πιω καφέ με τον γατούλη μου, τον Τουλούζ!

Ναι φιλαράκι μου καλό, όπως το ακούς. Είτε ελληνικό φτιάξω, είτε εσπρέσσο, ο Άρμιν πάει και βουτάει τη μουσούδα μέσα και σλαρπ σλαρπ πίνει καφέ. Χωρίς ζάχαρη ή γάλα, πάντα σκέτος ο καφές. Ποτέ ζάχαρη στο γατί.

Και μάλιστα έχει μάθει και ζητάει καφέ. Εαν με δει και δεν του αφήσω την κούπα να πιεί, ανεβαίνει επάνω μου μέχρι να πιάσει το χέρι με το οποίο την κρατάω. Αν το έχει βάλει με το μυαλό του, ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ, όσο και να βλαστημάω εγώ.-

Δεν το κάνουμε συχνά γιατί δεν ξέρω τι θα του κάνει η καφεϊνη. Φοβάμαι. Οπότε ΔΕΝ μπορώ να σε διαβεβαιώσω. Αλλά και από δίπλα να περάσει, ε δε θα αφήσει τρίχες; Παντού ίπτανται οι άτιμες και πέφτουν μέσα στην κούπα.

ΥΓ: Μου έχει φάει και τον αρακά, και το ρύζι, γενικά θέλει να πίνει ότι πίνω, να τρώει ότι τρώω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι φιλαράκι μου καλό, όπως το ακούς. Είτε ελληνικό φτιάξω, είτε εσπρέσσο, ο Άρμιν πάει και βουτάει τη μουσούδα μέσα και σλαρπ σλαρπ πίνει καφέ. Χωρίς ζάχαρη ή γάλα, πάντα σκέτος ο καφές. Ποτέ ζάχαρη στο γατί.

Και μάλιστα έχει μάθει και ζητάει καφέ. Εαν με δει και δεν του αφήσω την κούπα να πιεί, ανεβαίνει επάνω μου μέχρι να πιάσει το χέρι με το οποίο την κρατάω. Αν το έχει βάλει με το μυαλό του, ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ, όσο και να βλαστημάω εγώ.-

Δεν το κάνουμε συχνά γιατί δεν ξέρω τι θα του κάνει η καφεϊνη. Φοβάμαι. Οπότε ΔΕΝ μπορώ να σε διαβεβαιώσω. Αλλά και από δίπλα να περάσει, ε δε θα αφήσει τρίχες; Παντού ίπτανται οι άτιμες και πέφτουν μέσα στην κούπα.

ΥΓ: Μου έχει φάει και τον αρακά, και το ρύζι, γενικά θέλει να πίνει ότι πίνω, να τρώει ότι τρώω.


Χα,χα! Μου έφτιαξες τη μέρα!
Δεν έχω ξανακούσει γάτα να πίνει καφέ και μάλιστα να τον ζητάει κιόλας!
Πίνω διπλό ελληνικό βαρύ γλυκό οπότε δεν ενδείκνυται να τον μοιραζόμαστε αλλά σήμερα του έδωσα το φλυτζάνι, έτσι για να δω τι θα κάνει και αφού το μύρισε καλά-καλά μου γύρισε την πλάτη και αποχώρησε περήφανα!
Είναι λίγο περίεργος στο φαγητό του, τρώει μόνο συγκεκριμένα πράγματα και αρνείται να δοκιμάσει νέες γεύσεις.
Για τις τρίχες μην το συζητάς, ένα δράμα είναι αλλά προσπαθούμε να απαλλαγούμε από αυτές με όποιον τρόπο μπορούμε χωρίς να παραπονιόμαστε, έτσι δεν είναι; Οι τρίχες είναι το λιγότερο μπροστά στα συναισθήματα που μας προκαλούν!
Να τον χαίρεσαι τον γατούλη σου!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι φιλαράκι μου καλό, όπως το ακούς. Είτε ελληνικό φτιάξω, είτε εσπρέσσο, ο Άρμιν πάει και βουτάει τη μουσούδα μέσα και σλαρπ σλαρπ πίνει καφέ. Χωρίς ζάχαρη ή γάλα, πάντα σκέτος ο καφές. Ποτέ ζάχαρη στο γατί.

Και μάλιστα έχει μάθει και ζητάει καφέ. Εαν με δει και δεν του αφήσω την κούπα να πιεί, ανεβαίνει επάνω μου μέχρι να πιάσει το χέρι με το οποίο την κρατάω. Αν το έχει βάλει με το μυαλό του, ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ, όσο και να βλαστημάω εγώ.-

Δεν το κάνουμε συχνά γιατί δεν ξέρω τι θα του κάνει η καφεϊνη. Φοβάμαι. Οπότε ΔΕΝ μπορώ να σε διαβεβαιώσω. Αλλά και από δίπλα να περάσει, ε δε θα αφήσει τρίχες; Παντού ίπτανται οι άτιμες και πέφτουν μέσα στην κούπα.

ΥΓ: Μου έχει φάει και τον αρακά, και το ρύζι, γενικά θέλει να πίνει ότι πίνω, να τρώει ότι τρώω.


... Πάλι καλά που τα σκυλιά δε σκαρφαλώνουν στα έπιπλα.
:lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έχει σημασία στο ερώτημα το εάν ήμουν με παρέα? :) :)

Ότι δε θα κανες σκηνή αν ήσουν με παρέα ενώ μόνος σου θα έκανες, ή ότι θα το παιζες αηδιασμένος ενώ μόνος σου κάνεις σιχαμερά πράγματα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top