Αν γίνεται λίγο περισσότερο τακτ...

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά θα κάνουμε μια τρύπα στο νερο.Εδώ μιλαμε για φράγκα.Ατέλειωτα φράγκα φιλε θανάση.Παρ'ολα αυτά έχω ήδη προτείνει να οργανώσουμε μια πορεία στην κινεζικη πρεσβεία για αρχή και μετα στο υπουργείο που είναι υπευθυνο για τις εισαγωγές απο την κινα, γουνας γάτας και σκύλου.Ενα άλλο που βοηθάει είναι να μοιράζονται τα γνωστά βίντεο σε οσους περισσότερους γίνεται...
Όσον αφορα αυτό που είπες για την εξέλιξη......ω ναι, μόνο η τεχνολογία άλλαξε.Όσο υπάρχουν άνθρωποι που δεχονται τον όρο του πολέμου, δεν θα αλλάξει τίποτα.
Τα ζώα παιρνούν τον "μεσαίωνά" τους....αστα μην εξαγριωθώ βραδυάτικο και αρχίσω να την "πέφτω" πάλι στους μoρφωτικούς ακόλουθους της κινεζικης, φιλιππινέζικης, κορεατικής πρεσβείας, με τα ίδια και χειρότερα mail:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γράφε και για μένα κανένα φαρμακερό να στέλνω γιατί δεν ξέρω αγγλικά και μόνο όνομα βάζω. Αλλά θέλω να ξερνάει χολή.
Αλλά νομίζω ότι τέτοια δεν τα προωθούν τελικά, όσα είναι προσβλητικά τα ακυρώνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αχ θανάση....όλα τα ακυρώνουν.Είτε τους κάνουμε "γλείψιμο" είται τους ικετεύουμε, είται τους προσβάλλουμε....ε, ένα στα 1000 που έστειλα θα έφτασε στα ελεινά τους χέρια.
τώρα τελευταία έχει γίνει μια ιστορία στην ανκόνα που κρατάνε κάπου 100 σκύλους και δεν τους αφήνουν να συνεχίσουν το ταξίδι τους .Ολα τα μειλ διαμαρτυρίας επιστραφηκαν πισω...ακόμα και σε μεγάλα οργανωμένα σωματεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Άμα δει ποτέ Ανάσταση το ανθρώπινο είδος εγώ θα γίνω Αβραάμ πάπας. Το μόνο που θα βλέπει στον αιώνα τον άπαντα είναι οι λαμπάδες που ανάβουν μόνες τους και θα καυχιέται χαζοηδώς ότι τις είδε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariel

Νεοφερμένος

Η Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
τωρα βρηκα χρονο να διαβασω το τι εγινε.φυσικα και δε συμφωνω με την πραξη του Νικου,οπως ομως δε συμφωνω και με τη συμπεριφορα της Νιαου.αυτο το "δολοφονος" συνεχεια με εξοργισε αφανταστα.με καλυψε απολυτα(οπως παντα) η Νερινα.και στην τελικη ας σκεφτουμε και το εξης,κανεις δεν ειναι αλανθαστος,ολοι εχουν δικαιωμα στο λαθος οπως και στο να μετανιωσουν και να μην το ξανακανουν.με το να τους λιθοβολουμε το μονο που πετυχαινουμε ειναι το ακριβως αντιθετο(οπως και στην προκειμενη περιπτωση το να φυγει ο Νικος και να μη μαθουμε τι απεγινε το γατακι.αληθεια Νιαου,αν καποιος εδω αποκαλουσε εσενα δολοφονο επειδη εξαιτιας σου εφυγε ο Νικος και δεν καταφεραμε να οργανωθουμε και να σωσουμε το γατακι,πως θα αισθανοσουν??:down: :down: :down: )

οσο για το οτι δε ζητησες να φυγει ο Νικος απο το φορουμ,το"ελπιζω να μην εχεις μουτρα να ξαναεμφανιστεις εδω"τι ακριβως ειναι??
τα παρακατω τα θεωρω τελειως απαραδεκτα.....δεν μπορεις ποτε να ξερεις τι συμβαινει μεσα στο σπιτι του αλλου και δε σε εχρισε κανεις κριτη των παντων ουτε εισαι εσυ η σωστη και αμεμπτη για να μπορεις να κρινεις τον οποιοδηποτε.αν εχεις αυτες τις αντιληψεις,λυπαμαι ειλικρινα....δε συνεχιζω γιατι θα πω πραγματα που δε θελω....

Σε λυπάμαι ειλικρινά και δεν θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί σου... Φοβάμαι μήπως κολλήσω αηδία και τη μεταφέρω και στο γατάκι μου...:down: Ελπίζω να μην έχεις μούτρα να ξαναεμφανιστείς στο σάιτ και εύχομαι να βγει νόμος για τη δολοφονία που μόλις έκανες... Σε λυπάμαι και σου εύχομαι να πάθεις τα ίδια και χειρότερα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiagal

Νεοφερμένος

Η sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα που δημιουργήθηκε με τον Νίκο , θα ήθελα να πω πως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια δύναμη και υπομονή.
Πέρσι το καλοκαίρι, με φώναξε η γειτόνισσα να μαζέψω από την αυλή της 6 νεογέννητα γατάκια , που καταλάθος έβρεξε,γιατί ήταν αλλεργική.Τα έφερα μέσα στο σπίτι , και προσπάθησα να φέρω την μάνα τους κοντά , μιας και είχαμε επαφές.Η μάνα τους όμως (συνονόματη μαυρούλα)δεν ασχολήθηκε ούτε λεπτό μαζί τους , με αποτέλεσμα , να τα βάλω σε ένα κουτάκι και να της τα αφήσω σε ένα παρτέρι.Έβγαινα κάθε λίγο και λιγάκι για να δω τι γίνεται , και ενώ η μαυρούλα όποτε με έβλεπε με ακολουθούσε , στα μικρά δεν έδινε σημασία.Έτσι έμειναν εκεί , και μου ειπε μία γειτόνεισα πως τα βρήκε αργότερα πεθαμένα.
Πιστεύω πως έκανα ότι μπορούσα , εκείνο τον καιρό , και ίσως δεν είχα την υπομονή και την δύναμη για κάτι παραπάνω την δεδομένη στιγμή.Ίσως υπό άλλες συνθήκες να ασχολιόμουν περισσότερο , και να επιβίωναν τελικά , αλλά τότε δεν μπορούσα.
Όποιος αντέχει και έχει το χρόνο να βοηθήσει σε τέτοιες καταστάσεις ας το δηλώσει , προκειμένου να το ξέρουμε , και όταν τύχει κάτι ανάλογο να του πηγαίνουμε τα γατάκια για ανατροφή και φύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα που δημιουργήθηκε με τον Νίκο , θα ήθελα να πω πως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια δύναμη και υπομονή.
Πέρσι το καλοκαίρι, με φώναξε η γειτόνισσα να μαζέψω από την αυλή της 6 νεογέννητα γατάκια , που καταλάθος έβρεξε,γιατί ήταν αλλεργική.Τα έφερα μέσα στο σπίτι , και προσπάθησα να φέρω την μάνα τους κοντά , μιας και είχαμε επαφές.Η μάνα τους όμως (συνονόματη μαυρούλα)δεν ασχολήθηκε ούτε λεπτό μαζί τους , με αποτέλεσμα , να τα βάλω σε ένα κουτάκι και να της τα αφήσω σε ένα παρτέρι.Έβγαινα κάθε λίγο και λιγάκι για να δω τι γίνεται , και ενώ η μαυρούλα όποτε με έβλεπε με ακολουθούσε , στα μικρά δεν έδινε σημασία.Έτσι έμειναν εκεί , και μου ειπε μία γειτόνεισα πως τα βρήκε αργότερα πεθαμένα.
Πιστεύω πως έκανα ότι μπορούσα , εκείνο τον καιρό , και ίσως δεν είχα την υπομονή και την δύναμη για κάτι παραπάνω την δεδομένη στιγμή.Ίσως υπό άλλες συνθήκες να ασχολιόμουν περισσότερο , και να επιβίωναν τελικά , αλλά τότε δεν μπορούσα.
Όποιος αντέχει και έχει το χρόνο να βοηθήσει σε τέτοιες καταστάσεις ας το δηλώσει , προκειμένου να το ξέρουμε , και όταν τύχει κάτι ανάλογο να του πηγαίνουμε τα γατάκια για ανατροφή και φύλαξη.

νομιζω πως λιγο πολυ ολοι μας εχουμε ζησει τετοιες καταστασεις, ειδικα οταν εχουν περασει απο τα χερια μας πολλα γατακια... και εγω εχω πολλες φορες μετανιωσει για κατι που δεν εκανα και η κατασταση πηρε ασχημη τροπη...παιζουν πολλα πραγματα ρολο, σε δεδομενες στιγμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Κανεις δεν ειναι τέλειος.
Mετά από αυτά που γράφτηκαν εδω, ελπίζω ο Νικος να επιστρεψει και να ξαναγραψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινα

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλη μου Νιαου.....
το να εχει κανεις πάθος στη ζωη ειναι πολύ όμορφο αλλά και οι τροποι εχουν σημασία ακόμη κι όταν διαφωνούμε κάθετα. Το να τσακωθει κανεις "πολιτισμένα" αποδίδει περισσότερο συνήθως (σκεψου αν καθε φορα που τσακωνόμουν με τον αντρα μου, λόγω πάθους, του πέταγα κι ενα βάζο.... Και δίκιο να ειχα θα το εχανα)
Ταυτοχρονα ειναι ευκολο να κατακρίνουμε αλλά πριν το κάνουμε πρεπει να σκεφτουμε όλες τις παραμέτρους, δεν νομιζεις....;;;;;
Αν ο Νικος ειναι δολοφόνος τότε ειμαι κι εγω (ή θα μπορουσα να ειμαι). Κι εγω πριν 2 χρόνια βρηκα 2 γατακια νεογέννητα που τη δεδομενη στιγμη ηταν αδυνατο να φροντίσω ότι και να εκανα (κι ο Νικος ανεφερε πως ειχε προβλήματα.....). Τα πηρα σπίτι και τα πηγα πάλι στη θέση τους λίγο αργότερα με μοναδική προσφορα μου ένα τάισμα κάθε 7ωρο περιπου. Τα γατακια τα βρηκε μια άλλη κοπέλα και σωθηκαν. Αλλά θα μπορουσαν να ειχαν πεθάνει. Εχω σώσει δεκάδες άλλα όμως. Και δεν νομιζω να αμφισβητεις την αγαπη μου ε;;;; Αρα και ο Νικος και ο καθε Νικος εχει τα δικα του θεματα και πριν τον λιθοβολήσουμε πρεπει να τα σκεφτουμε όλα αυτα.
Γι' αυτο καλή μου, κρατα το πάθος που τόσο ομορφαινει τη ζωη μας αλλά μην βασίζεσε μόνο σε αυτο
:) :) :)
Γενικα για την αληθεια των παιδιων, θεωρω πως καθε άλλο παρα δεδομενη ειναι. Ακόμη και η Αλήθεια των στραβων, ειναι υποκειμενική, βιωματικη και ποτισμενη με το πάθος που συνοδευει την εφηβεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MHTSI

Νεοφερμένος

Η MHTSI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως, κανείς δεν είναι τέλειος και καλά είναι να μην κρίνουμε τους άλλους ανάλογα με τα δικά μας μέτρα ειδικά όταν το νεαρό της ηλικίας μας δεν μας επιτρέπει καν να έχουμε "ακλόνητα μέτρα", και μία εντελώς φιλική συμβουλή προς τους "αυτεπάγγελτους δικαστές " καλά είναι τα ζώα και η αγάπη για τα ζώα πιστεψέμε δεν ειναι προσωπικό σου προνόμιο αρκεί αυτή η αγάπη να μην μετατρέπεται σε μια "ανούσια καραμέλα" που οδηγεί σε φαινόμενα αντικοινωνικότητας και φανατισμού, γιατί τότε ακόμα και αυτή η αγάπη για τα ζώα θα είναι μονόδρομη, τα ζώα απλά δεν θα ανταποδίδουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top