Αν γυρίζατε το χρόνο πίσω τι θα αλλάζατε;

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ίσως να άλλαζα κάποιες λεπτομέρειες, αλλά όχι την κεντρική πορεία μου ως εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την εμπιστοσύνη που έδειξα σε άτομα που δεν την άξιζαν ουτε στο ελάχιστο.

Ακριβώς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
τίποτα. το θέμα είναι να κάνω κάτι τώρα για να είναι καλύτερο το μέλλον, όχι το παρελθόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
αμα γυριζα το χρονο πισω θα ειχα διορθωσει καποια λαθη όπως να ημουν πιο κοινωνικος με τους γυρω μου και να μην κλεινομουν στον εαυτο μου...το παρελθον σκεφτόμαστε όταν εχουμε κανει καποια λαθη και σημασια εχει να μην τα ξανακανουμε ώστε να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Στη φάση που είμαι θα Θέλα να τον παω μπροστά όχι πίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να είχα περισσότερο θάρρος σε κάποιες περιπτώσεις που δείλιασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
..τίποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα διάβαζα λίγο παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε θα δοκιμαζα το τσιγαρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
θα ηθελα να ειχα καταλαβει νωριτερα το χαρακτηρα καποιων ανθρωπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εάν με κάποιο τρόπο ο χρόνος γύριζε προς τα πίσω, όπως κάνουμε σε ένα βίντεο, τότε δεν θα μπορούσαμε να αλλάξουμε απολύτως τίποτα καθώς ζούμε μέσα στον χωροχρόνο και έτσι δεν θα είχαμε καμία επίγνωση ότι ο χρόνος γύρισε πίσω. Οπότε θα συνεχίζαμε κανονικά και θα κάναμε ακριβώς τα ίδια πράγματα που κάναμε μέχρι τώρα.

Εάν πάλι εννοούμε να μεταφερόμασταν σε μία χρονική στο παρελθόν τότε ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό δίχως να παραβιάσουμε το πρώτο θερμοδυναμικό νόμο και να μη κολλήσουμε σε διάφορα χρονικά παράδοξα θα ήταν τα μεταβούμε στο παρελθόν ενός παράλληλου σύμπαντος, που θα μπορούσαμε να συναντήσουμε τον παράλληλο εαυτό μας. Πάλι όμως δεν θα μπορούσαμε να αλλάξουμε τις πράξεις του δικού μας εαυτού στο δικό μας αρχικό σύμπαν. Θα μπορούσαμε μόνο να επηρεάσουμε τις πράξεις του παράλληλου παρελθοντικού εαυτού μας. Τι θα γινόταν όμως εάν ο παράλληλος παρελθοντικός εαυτός μας μετά από δικιά μας προτροπή πήγαινε και αυτός στο παρελθόν του δικού μας αρχικού σύμπαντος και συναντούσε το δικό μας παρελθοντικό εαυτό? Τότε θα μπορούσε να τον εμποδίσει να κάνει το αρχικό ταξίδι στο μελλοντικό παράλληλο σύμπαν που κάναμε, αυτό θα εμπόδιζε βέβαια και τον παράλληλο εαυτό μας να ταξιδέψει πίσω στο δικό μας παρελθόν και να μας εμποδίσει.

Νομίζω πως αρχίζω να ζαλίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν θα άνοιγα λογαριασμό στο facebook. Λόγω αυτού πολλά πράγματα που θα μπορούσα να κάνω τα έχω εντελώς σε δεύτερη μοίρα και δεν με νοιάζει κιόλας, αυτό είναι το χειρότερο, απαιτείται απεξάρτηση οπωσδήποτε. Επίσης δεν θα με άφηνα να φτάσω σε αυτά τα κιλά που είμαι τώρα, και τα δυο θέματα αλλάζουν αλλά άντε τώρα εσύ να βρεις πείσμα και θέληση για να τα πραγματοποίησεις. Ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Θα άλλαζα τα παντα. Γιατι να μην ζησω μια διαφορετικη περιπέτεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν θα άνοιγα λογαριασμό στο facebook. Λόγω αυτού πολλά πράγματα που θα μπορούσα να κάνω τα έχω εντελώς σε δεύτερη μοίρα και δεν με νοιάζει κιόλας, αυτό είναι το χειρότερο, απαιτείται απεξάρτηση οπωσδήποτε. Επίσης δεν θα με άφηνα να φτάσω σε αυτά τα κιλά που είμαι τώρα, και τα δυο θέματα αλλάζουν αλλά άντε τώρα εσύ να βρεις πείσμα και θέληση για να τα πραγματοποίησεις. Ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα...

Μην απογοητεύεσαι :) Ποτέ δεν είναι αργά για μια αλλαγή. Η αρχή θα είναι δύσκολη και θα θες να τα παρατήσεις αλλά, αν επιμείνεις, θα ευγνωμονείς τον εαυτό σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HarissonFord

Νεοφερμένος

Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν θα άλλαζα τίποτα!Οι επιλογές μου (άλλοτε καλές, άλλοτε κακές) με έφεραν εδώ που είμαι...
Οι καλές εμπειρίες και πράξεις προφανώς μας αρέσουν και δεν θα τις αλλάζαμε αλλά το ίδιο πρέπει να σκεφτόμαστε και για τα αρνητικά (και από αυτά μάθαμε). Εξάλλου όλοι ξέρουμε το εξής: Ουδέν κακόν αμιγές καλού!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
θα ηθελα να εξεφραζα πιο ευκολα τα συναισθηματα μου και να ειχα περισσοτερη τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τίποτα.
Τα λάθη είναι εμπειρίες, άλλωστε γιατί να μετανιώνεις για κάτι που κάποτε ήθελες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τίποτα.
Τα λάθη είναι εμπειρίες, άλλωστε γιατί να μετανιώνεις για κάτι που κάποτε ήθελες;

γιατί τώρα πια δεν το θες και δεν σε ικανοποιεί. αυτό το quote το έχω ξαναδεί πολλές φορές και το θεωρώ βλακεία. ο άνθρωπος αλλάζει,εξελίσσεται, το ίδιο οι ανάγκες και τα θέλω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
γιατί τώρα πια δεν το θες και δεν σε ικανοποιεί. αυτό το quote το έχω ξαναδεί πολλές φορές και το θεωρώ βλακεία. ο άνθρωπος αλλάζει,εξελίσσεται, το ίδιο οι ανάγκες και τα θέλω του.
Δεν μπορείς να προβλέψεις αν θα σε ικανοποιούν στο μέλλον οι επιλογές σου. Στην φάση εκείνη σε ικανοποιούσαν όμως. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να μετανιώνεις, αυτά είναι ρίσκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top