Απάτη με κέντρο αισθητικής

defactoboy

Νεοφερμένος

Ο defactoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
με πήρανε τηλ. απο ενα κεντρό αισθητικής και μου είπανε ότι έχω δώρο μια θεραπεία προσώπου και σώματος λόγω οτι κλείνουν 25 χρόνια λειτουργίας..
σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι αλήθεια και έτσι αποφάσισα να παω.
περίμενα αρκετή ώρα και μετά μια μανταμ με πήγε να μου κάνει λιπομέτρηση η οποία έδειξε πέρα από τα παραπάνω κιλα που έχω ότι έχω πολύ σπλαχνικό λίπος.
μετά η μανταμ με πήγε σε μια άλλη μανταμ η οποια αφού μου ανέλυσε τη λιπομέτρηση αρχισε να με ρωτάει διάφορα...αν δουλευω, που μενω, με ποιον μενω και ενα σωρο αλλα..αρχισα να νιωθω αβολα γιατι καταλαβα οτι σκοπος ειναι να πουλησει θεραπεια..μου προτεινε κρυολιπολυση..της λεω ξερετε στη φαση αυτη δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα και μου λεει "κατσε να ακουσεις πρωτα την προσφορα" και σκεφτομαι θα μου πει κανα 50 ευρω αλλα τελικα ηταν 500 ευρω η προσφορα...με εφερε σε δυσκολη θεση, της ελεγα θα το σκεφτω, καποια αλλη στιγμη κτλ και τελικα με αφησε ελευθερο αφου καταλαβε οτι δεν προκειται να δωσω τα λεφτα σε αμεσο χρονο.
και το δωρο;; αφαντο! δεν υπηρχε δωρο.
κανονικα επρεπε να τουςρωτησω "που είναι το δώρο μου;" αλλα λεω δε βαριεσαι και εφυγα και πηγα να παρω ενα παγωτο για να ξεχασω τον πονο μου..
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Το σπλαχνικο λίπος δε φαίνεται με εξετάσεις, όπως πχ υπέρηχο;;

Παλιά πρώτα σου έκαναν το δώρο (σε ξεπεταγαν βασικά) και μετά σε τρελαιναν στις προσφορές..
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.
Εγώ πλέον όταν παίρνουν τηλέφωνα, στέλνουν μηνύματα κτλ. για προσφορές, δεν μπαίνω καν στο τρυπάκι να ανταποκριθώ. Κατά 99,9% είναι scam όπως έγινε και στην περίπτωσή σου. Τώρα ξέρεις, και θα την γλιτώσεις την επόμενη φορά. Πως επιβιώνουν τέτοια κέντρα αισθητικής ποτέ δεν το κατάλαβα. Μάλλον δεν, για να φτάνουν σε τέτοιο σημείο.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ πλέον όταν παίρνουν τηλέφωνα, στέλνουν μηνύματα κτλ. για προσφορές, δεν μπαίνω καν στο τρυπάκι να ανταποκριθώ. Κατά 99,9% είναι scam όπως έγινε και στην περίπτωσή σου. Τώρα ξέρεις, και θα την γλιτώσεις την επόμενη φορά. Πως επιβιώνουν τέτοια κέντρα αισθητικής ποτέ δεν το κατάλαβα. Μάλλον δεν, για να φτάνουν σε τέτοιο σημείο.
Απ' ό,τι φαίνεται μια χαρά επιβιώνουν γιατί βασίζονται στις ανασφάλειες -κυρίως- των γυναικών.

Σε τέτοιες περιτπώσεις, όταν με βλέπουν ανένδοτη, με ρωτάνε κάτι του στυλ "τι θα θέλατε ν' αλλάξετε στο πρόσωπο/ σώμα σας;" και πάντοτε τους απαντάω "απολύτως τίποτα, καλή συνέχεια". Κάπου εκεί το βουλώνουν και με αφήνουν να φύγω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top