Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Mπορώ να σε καταλάβω αλλά όχι να συμφωνήσω! Δεν "λειτουργεί" η κοινωνία των ανθρώπων με βάση το συναίσθημα, καταλάβετε το (κι εσείς)

Να επαναλάβω κάτι που ανέφερα και αρκετά posts πιο πάνω, αλλά το κάνανε....γαργάρα οι υπέρμαχοι!
Για τα παιδάκια που λιμοκτονούν και τα τρώνε οι μύγες, ποιοί θεωρούνται οι "βιαστές" τους και γιατί εκεί δεν έχουμε
τόοοοοοοση ευαισθησία;
Mήπως τελικά το θέμα (για κάποιους) δεν είναι "ηλικιακό" αλλά σεξουαλικό και βρήκαν άλλοθι;

.
Τί να καταλάβεις και τί σε τί να συμφωνίσεις.
Η κοινωνία των ανθρώπων σαφώς λειτουργεί εκτός απο μεγάλη αναισθησία καί με το συναίσθημα, αλλά υπάρχει και μιά λέξη άλλη ! (ΓΙΟΥΡΥΘΜΙΚ) ΕΥΡΥΘΜΗ !
Όμως, για να γίνει εύρυθμη η λειτουργία της χρειάζεται ο καθείς εμπλεκόμενος στην λειτουργία της να διαθέτει εκτός απο τα άλλα, απαραιτήτως κόκκινες γραμμές.
Όταν γίνει αυτό οι γάτοι δέν θα αποτελούν κακό παράδειγμα προς μίμηση !
Τότε θα είμαι ίσυχος και δέν θα ανισυχώ - (φοβάμαι),

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τί να καταλάβεις και τί σε τί να συμφωνίσεις.
Η κοινωνία των ανθρώπων σαφώς λειτουργεί εκτός απο μεγάλη αναισθησία καί με το συναίσθημα, αλλά υπάρχει και μιά λέξη άλλη ! (ΓΙΟΥΡΥΘΜΙΚ) ΕΥΡΥΘΜΗ !
Αλλά για να γίνει εύρυθμη η λειτουργία της χρειάζεται ο καθείς εμπλεκόμενος στην λειτουργία της να διαθέτει
κόκκινες γραμμές.
Όταν γίνει αυτό οι γάτοι δέν θα αποτελούν κακό παράδειγμα προς μίμηση !
Τότε θα είμαι ίσυχος και δέν θα ανισυχώ - (φοβάμαι),


Μάξιμε, είπα (ψέμματα) σε κάποιους ότι θα πάω για ύπνο, και με εκθέτεις (ελπίζω όχι ανεπανόρθωτα) :P

Δυο τα ενδεχόμενα που δικαιολογούν μια απάντηση τέτοιου...."βεληνεκούς" !

1)Η "συνεννόηση" πριν το ποστάρεις (με τα ορθογραφικά λάθη) :hmm:
2)Τα κοπάνησες άσχημα, πριν συνδεθείς :worry:

Διάλεξε και πάρε :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μάξιμε, είπα (ψέμματα) σε κάποιους ότι θα πάω για ύπνο, και με εκθέτεις (ελπίζω όχι ανεπανόρθωτα) :P

Δυο τα ενδεχόμενα που δικαιολογούν μια απάντηση τέτοιου...."βεληνεκούς" !

1)Η "συνεννόηση" πριν το ποστάρεις (με τα ορθογραφικά λάθη) :hmm:
2)Τα κοπάνησες άσχημα, πριν συνδεθείς :worry:

Διάλεξε και πάρε :D

.
Άν κατάλαβα καλά, έκανες focus στην λέξη ανησυχία.
Η βαθμολογία που μου έβαλες στα ορθογραφικά μου λάθη, ήταν το μόνο πράγμα που ειλικρινά αδιαφορούσα γράφοντας μετά απο 1700 χιλμ. ταξίδι στις 1.40 μετά τα μεσάνυχτα .
Όμως εσύ που γιγνώσκεις τα πολλά και ο νούς σου κατεβάζει. Ναί κατεβάζει. Πές μου αυτό που σε ανησυχεί, να το παλέψουμε μαζί, έτσι ώστε κανείς να μή σε ενοχλεί.
Υ.Γ. 1. Άν είναι καμιά τριχούλα, ένα σπιρτόξυλο μοναχά είναι αρκετό.
Υ.Γ. 2. Όσον αφορά την ορθή γραφή, αποτελείς παράδειγμα προς μίμηση.
Όσο για τα άλλα, Στην πυρά, έ, συγνώμη. ΣΤΟΥΣ ΓΑΤΟΥΣ. ΕΚΕΙ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ !
Τώρα τί κατάλαβες; Δέν σου άρεσε που (φοβόμουν), ήθελες να με δείς και θυμωμένο.
Το κατάφερες.:clapup:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Λες ε; :hmm:
Kοντεύουν και 3 10ετίες από τότε, ίσως να μη θυμάμαι καλά....Άσε που τότε σε σχέση με τώρα η "πληροφορία" ήταν όπως η μέρα με τη νύχτα!
Τώρα όλα βρίσκονται στην άκρη του....ποντικιού σου! Ένα κλικ από την (εκάστοτε) διάθεση σου δηλαδή!
Πιστεύω όμως και θα ήθελα την γνώμη σου επ αυτού, ότι όποιος είναι σε θέση να διαχωρίζει τα "είδη" κινδύνων, όπως έκανες πριν, τοτε μια χαρά καταλαβαίνει και τους ίδιους (επιμένω εγώ) τους κινδύνους! ;)

Αρχικά συγνώμη για την καθυστέρηση, τώρα το είδα..
Λοιπόν, εγώ, ας μιλήσω για τον εαυτό μου.. Τώρα ναι, πιστεύω ότι μπορώ να διαχωρίσω και να καταλάβω, εν μέρη, τους κινδύνους που παραμονεύουν.. Πριν 2 χρόνια, ωω, δεν ήξερα ούτε το 1/10... Και αυτά που έχω μάθει τώρα, δεν τα έμαθα από καλή ενημέρωση που μου έκαναν οι γονείς μου, ή στο σχολείο, ή οπουδήποτε αλλού, αλλά από μόνη μου, ακούγοντας και βλέποντας πράγματα.. Και μπορώ να πω ότι η ενημέρωση λείπει πάαααααρα πολύ από την σημερινή νεολαία.. Δεν θέλω να το παίξω ξερόλας, ούτε τα ξέρω όλα, αλλά δεν είμαστε ενημερωμένοι για τίποτα.
Και το 11χρονο κοριτσάκι πως είναι δυνατόν να γνωρίζει όλους αυτούς τους κινδύνους? Πως είναι δυνατόν απ'την στιγμή που αμφιβάλλω αν ήξερε καλά καλά τι θα πει βιασμός? Πως είναι δυνατόν ο γονιός να αφήνει ένα 11χρονο παιδί ανεξέλεγκτο στο ίντερνετ?
Δεν ξέρω τι να πω... Πραγματικά πιστεύω ότι πρέπει να γίνει κάτι.. Όλη αυτή η τρέλα με το φέισμπουκ, η χαρά όταν ανεβαίνουν οι "φίλοι", οι ατελείωτες ώρες λιωσίματος είναι, όλα αδικαιολόγητα.. Είναι δυνατόν 11χρονα παιδάκια, ξέγνιαστα, αντί να βγουν έξω να παίξουν, να χαρούν την ηλικία τους, να κάθονται άπειρες ώρες παίζοντας ηλεκτρονικά παιχνίδια? Μιλάω λες και είμαι καμιά μεγάλη, αλλά τουλάχιστον σε αυτήν την ηλικία έχω την ωριμότητα να ελέγξω τις ώρες που θα καθίσω μπροστά από μία οθόνη..
Πλέον ο υπολογιστής είναι μέρος της ζωής μας.. Το ίντερνετ αναπόσπαστο κομμάτι της.. Όμως το πολύ βλάπτει.. Και όχι μόνο τους μικρούς αλλά και τους μεγάλους.. Καλό είναι να υπάρχει ένα μέτρο.. Αυτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μάξιμε, κάτι για χιλιομετρικές αποστάσεις και ....μεσάνυχτα διαβάζω πάλι, δεν καταλαβαίνω και πολλά - από ταξίδι είμαι κι εγώ, άστο να το πάρει το ποτάμι! :confused:
Πάντως, καλά θα κάνεις να πας κάνα μήνα διακοπές, πιστεύω θα σε ωφελήσει γενικά και ειδικά ! :)

@Iliaki, έθεσες μια παράμετρο, που κατά την γνώμη μου είναι το "κλειδί" ενός κακού, του οποίου μύρια έπονται!
Ας ξεκολλήσουμε απο το 11χρονο κοριτσάκι, δεν αποτελεί άλλωστε καθημερινό γεγονός η συγκεκριμένη περίπτωση, να την κάνουμε λάβαρο "εν τούτω νίκα" εναντίον των κακών!

Μόνη σου έμαθες λοιπόν! Εύγε και μπράβο μαζί! Όποιος κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, είναι άξιος της τύχης του!
Οι καιροί απαιτούν "υποψιασμένους" ανθρώπους παντού, όσο πιο νωρίς μπεί κάποιος στο παιγνίδι τόσο ωφελημένος είναι!
Το "παναγιά βοήθα μη πνιγώ" μας τελείωσε οριστικά και αμετάκλητα, έμεινε το "κούνα κι εσύ τα χέρια σου"!

Το internet και ο υπολογιστής όπως λες, είναι αναπόσπαστα κομμάτια της ζωής μας, και εργαλεία θα προσθέσω εγώ! Με την βοήθεια τους μπορείς να αναλύσεις την ακολουθία του νουκλεϊκού οξέως ή να αποπλανήσεις "αθώες" κορασίδες, η χρήση εξαρτάται από τον χρήστη, όπως κι ένα μαχαίρι πχ με το οποίο μπορείς να κόψεις λαιμούς ή απλώς φέτες ψωμί!

Όπως και να έχει όμως, από το να επικοινωνεί κάποιος μέσω οθόνης και πληκτρολογίου, μέχρι να φτάσει στο σημείο να κανονίσει συνάντηση (τετ α τετ) υπάρχει αρκετή απόσταση, τόση όση ανάγκη έχει για να το κάνει!

Μη βιαστείς να σχολιάσεις, συνέχισε να ελέγχεις τις ώρες που κάθεσαι μπροστά στην οθόνη :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μόνη σου έμαθες λοιπόν! Εύγε και μπράβο μαζί! Όποιος κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, είναι άξιος της τύχης του!
Οι καιροί απαιτούν "υποψιασμένους" ανθρώπους παντού, όσο πιο νωρίς μπεί κάποιος στο παιγνίδι τόσο ωφελημένος είναι!
Το "παναγιά βοήθα μη πνιγώ" μας τελείωσε οριστικά και αμετάκλητα, έμεινε το "κούνα κι εσύ τα χέρια σου"!

Εγω ξερεις τι λεω?:devil:
Τι κηδεμονες και θκατα...! :mad:
Μετα τα 10 τους χρονια να εχουν την ευθυνη του εαυτου τους!!!:mad:
Οπως λες κι εσυ "οσο πιο νωρις, τοσο πιο ωφελημενος" :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ξεκόλλα λέμε από το εξώφυλλο, γυρίσαμε σελίδα εδώ και αρκετές ημέρες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Α, εγω μιλαω σοβαρα κι εσυ κοροιδευεις...:(
Με πληγωνεις...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εγω ξερεις τι λεω?:devil:
Τι κηδεμονες και θκατα...! :mad:
Μετα τα 10 τους χρονια να εχουν την ευθυνη του εαυτου τους!!!:mad:
Οπως λες κι εσυ "οσο πιο νωρις, τοσο πιο ωφελημενος" :confused:

Πως είναι δυνατόν ένα 10χρονο παιδί να ελέγχει τέτοιες καταστάσεις? Εντάξει _deamon_ δεν σχολιάζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μάξιμε, κάτι για χιλιομετρικές αποστάσεις και ....μεσάνυχτα διαβάζω πάλι, δεν καταλαβαίνω και πολλά - από ταξίδι είμαι κι εγώ, άστο να το πάρει το ποτάμι! :confused:
Πάντως, καλά θα κάνεις να πας κάνα μήνα διακοπές, πιστεύω θα σε ωφελήσει γενικά και ειδικά ! :)

.
Άν θέλεις να πλατιάσουμε την κουβέντα μας, είμαι διαθέσιμος. Θα πρέπει όμως να τοποθετήσουμε μιά τελεία πρώτα απο όλα.
Η απόδωση ευθύνης :
1.στην 11χρονη;
2. στους γονείς της;
3. στο interntet που είναι χωρίς κανένα έλεγχο;
4. στους ...άρηδες που κάτω απο αυτές τις συνθήκες, τους χαρακτηρίζω ανισόρροπους;

Προσωπικά εγώ σε μιά 11χρονη, θα έβλεπα την δροσιά της, την προσπάθεια να ανακαλύψει πως έχει μεγαλώσει, θα γελούσα με τα καμώματά της κάποιες φορές όχι κοροϊδευτικά βέβαια.
Σε καμιά μα καμιά περίπτωση όμως δέν θα έβλεπα σεξουαλικά μιά 11 ή και λίγο μεγαλύτερη ακόμα.
Το χαρακτηρίζω ζήτημα ισορροπίας ή ανισορροπίας και έτσι μπορώ να κλείσω πηγαίνοντας ποιό κάτω.
Πάντα διαθέσιμος.
Υ.Γ. την λέξη διακοπές την έχω αλλάξει με την λέξη συνεχόμενες.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Προσωπικά εγώ σε μιά 11χρονη, θα έβλεπα την δροσιά της, την προσπάθεια να ανακαλύψει πως έχει μεγαλώσει....
Εγώ προσωπικά δεν θα την έβλεπα καν...
Να προσέχεις Μάξιμε, να προσέχεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πως είναι δυνατόν ένα 10χρονο παιδί να ελέγχει τέτοιες καταστάσεις?
Δυνατον ειναι, ευκολο δεν ειναι. Δυνατον ειναι αν προσεχει με ποιους συνομιλει και τι συζητα και κατα ποσο πρεπει να συνεχιζει μια απροσωπη, εικονικη συνομιλια(ποσο μαλλον να προχωρα και σε ραντεβου...).
Ενας παιδεραστης ειναι ενα πανεξυπνος ανθρωπος που δινει ''καραμελες'' για να γλυκανει ψευτικα τα παιδια, μεσα απο το διαδικτυο. Οχι, δε θα σου μιλησει απαραιτητα για σεξ για να σε υποψιασει, θα ναι ''φυσιολογικος''. Για κεινον θα ειναι πραγματι φυσιολογικος. Για τον κοσμο ομως θα αποδειχθει αρρωστος. Οι αρρωστοι δεν ξερουν πως ειναι αρρωστοι.

Δυστυχως ομως το αναποδο της φυσης ειναι πως ενα παιδι 11 και 14 και 15 ετων δεν εχει ακομα επι του πρακτεου διδαχθει πως τα σιγανα ποταμακια πρεπει να φοβομαστε. Στην πραγματικοτητα δεν εχει διδαχθει τιποτα ακομα. Να αναλογιστεις κι εσυ και το κοριτσακι.. ''μα τι στο καλο ενας ανδρας 45 χρονων θελει απο εμενα? Εγω ειμαι παιδι ακομα, εκεινος ειναι μεγαλος...γιατι δεν κανει πραματα της ηλικιας του και μιλαει μαζι μου?'' Εσυ και το κοριτσι των 11 φυσικα κι ακουτε για ολους αυτους τους κινδυνους, τηλεοραση βλεπετε, ιντερνετ χρησιμοποιειτε, ισως εχετε δει και αποσπασματα απο το ντιβιντι της Τζουλιας και σχολιασμους απο τα μεσημεριανα. Τι γινεται αν ομως σε ενα ονλαιν παιχνιδι η σε ενα τσατ πιασετε την κουβεντα με εναν ''φυσιολογικο'' και ενθουσιαστειτε?

Δεν μπορεις να αποφυγεις τον ενθουσιασμο, αν ερθει και πλημμυρισει την ψυχη σου. Ειναι συναισθημα.

Η βαση ειναι μια. Κουβεντα με τους γονεις σου. ''Μαμα, μιλαω με καποιον και μου φαινεται καλο παιδι... θελω να γνωριστουμε απο κοντα, θα ρθεις μαζι να με προσεχεις, εστω την πρωτη φορα?''

Φανταζομαι μετα απο αυτο την εκφραση των μαμαδων. Εκει χρειαζεται ψυχραιμια απολυτη μη τρομαξει το παιδι και κρυψει τις επομενες αληθειες... Ειναι λαθος να φοβιζουμε τα παιδια. Τα διωχνουμε αντι να τα χουμε διπλα μας, εχοντας κερδισει την εμπιστοσυνη τους. Ουτε οι απειλες, οι αδικαιολογητες χωρις συζητηση φωνες, το ξυλο πιανουν τοπο.
Ποτε!
Αυτο θελει δουλεια απο τους γονεις, κοινη γραμμη απο πολυ νωρις, να χει ελευθερια κινησεων μεν, να μαθει να ναι πειθαρχημενο και συνειδητοποιημενο δε, ναι απο πολυ νωρις, οπως ειπε η Νεραιδα. Καταλαβες γιατι ειναι δυνατο αλλα οχι ευκολο?

Εχεις τα συγχαρητηρια μου για οσα μας ειπες, ειναι πολυ σωστα! Θα ηθελα ομως οσα γραφεις να τα χεις σαν οδηγο και στην πραξη. Δεν ειναι ντροπη να φοβομαστε, ουτε ντροπη να ζηταμε συμβουλες και βοηθεια απο τους γονεις μας. Βασικοτερο ειναι να κερδιζουμε την εμπιστοσυνη τους οσο πιο συντομα γινεται κι αυτο γινεται με τα χρονια, τις κινησεις και τις πραξεις μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πως είναι δυνατόν ένα 10χρονο παιδί να ελέγχει τέτοιες καταστάσεις? Εντάξει _deamon_ δεν σχολιάζω:P
Η ειλικρίνειά σου αφοπλιστική .

Υποκλίνομαι.

Τα ποιό πάνω μόνο είναι για εσένα.

Υ.Γ. Ένα παιδί παραμένει παιδί, ακόμα και όταν το παίρνουν απο το χέρι και το τοποθετούν σε κάποιο 5***** ξενοδοχείο κάπου εκεί που πάνε κάποιοι γιαααα (διακοπές).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να θυμισουμε και κατι στα παιδια που μας βλεπουν?
Μη βιαζεστε να μεγαλωσετε. Ουτε εγω, ουτε κανεις μας να μη βιαζεται να μεγαλωσει.

Ας εχουμε στο νου μας πως τα πιο ομορφα λουλουδια θελουν καιρο για να ανθισουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν θα την έβλεπα καν...
Να προσέχεις Μάξιμε, να προσέχεις! ;)
Εσύ φίλε μου κάτι πρέπει να έχεις, γιατι στην ζωή ο κανόνας λέει πως είμαστε αναγκασμένοι να συναναστρεφόμαστε όλον τον κόσμο. Με κλειστά τα μάτια αυτό δέν γίνεται.
Άρα, άν πάς διακοπές και είναι η ανεψιά σου μαζί, εσύ δέν θα την κοιτάξεις κάν, δέν θα παίξεις βόλεϋ στην παραλία και σίγουρα δέν θα γελάσεις καθόλου όταν την δείς να βάζει κραγιόν και καρφωθεί το τακούνι της στην πρασινάδα.....ή ακόμα και άλλα πολλά!!!
Να προσέχεις περισσότερο εσύ απο εμένα, γιατι αποφεύγεις την ζωή με αυτό τον τρόπο που προτείνεις.
Αλλά ίσως και κάτι άλλο να προσπαθείς να αποφύγεις.
Το τελευταίο εσύ γνωρίζεις ποιό ενδεχομένως μπορεί να είναι.
Εγώ απλά υποθέτω.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι λογομαχειτε? Απο οσα διαβασα τουλαχιστον καποιες σελιδες παραπισω, ουσιαστικα τα ιδια λετε και οι δυο με αλλα λογια..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άρα, άν πάς διακοπές και είναι η ανεψιά σου μαζί, εσύ δέν θα την κοιτάξεις κάν
Μάξιμε, η δύναμη της σκέψης σου λυγίζει και βέργα από τιτάνιο....:confused:
Να σε βοηθήσω όμως λιγάκι στον....ειρμό! :)

1.στην 11χρονη;
2. στους γονείς της;
3. στο interntet που είναι χωρίς κανένα έλεγχο;
4. στους ...άρηδες που κάτω απο αυτές τις συνθήκες, τους χαρακτηρίζω ανισόρροπους;

Προσωπικά εγώ σε μιά 11χρονη, θα έβλεπα την δροσιά

Δυσκολεύομαι να συζητήσω μαζί σου, προτιμώ την....Iliaki*** :D

Τελικά, σίγουρα δεν πάει κάτι καλά, αυτό είναι παραπάνω απο....βέβαιον! :whistle:

***ακόμη κι όταν εκφράζει απορίες, που εσύ εκλαμβάνεις σαν....αφοπλιστική (!!!) ειλικρίνεια! :eek:



.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι λογομαχειτε? Απο οσα διαβασα τουλαχιστον καποιες σελιδες παραπισω, ουσιαστικα τα ιδια λετε και οι δυο με αλλα λογια..:hmm:

Σαμπως γνωριζουν και οι ιδιοι?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
4. στους ...άρηδες που κάτω απο αυτές τις συνθήκες, τους χαρακτηρίζω ανισόρροπους;
Τους καημένους τους δεκατριάρηδες.
Αυτό θα πει καταπιεσμένη νιότη.
:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τους καημένους τους δεκατριάρηδες.
Αυτό θα πει καταπιεσμένη νιότη.
:no:
Άν δυσκολεύεσαι να καταλάβεις τι εννοώ, θα είναι προφανώς απο χαμένα επισόδια στα οποία έχω τοποθετηθεί και δηλώνω πως τα παιδιά είναι καλό να μεγαλώνουν με παιδιά.
Άρα ...(παιδιά)-άρηδες για να γίνω σαφέστερος εννοούσα.
Μου θύμισες πάντως ένα ανέκδοτο για κάποιον ειδικευόμενο γιατρό στην ωτορινολαρυγγολογία.
Λέει λοιπόν στον Δ/ντή της κλινικής το σαϊνι της ιατρικής.
Αποφάσισα να ασχοληθώ μόνο με την μύτη.
Η απάντηση που μ'αρέσει πολύ με ποιό ρουθούνι ;
Άν έχεις κάτι να προσθέσεις επι του θέματος αναμένω.
Ώς τότε έ λέω να ασχοληθώ με ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top