Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου μεριδιο ευθυνης εχουν και οι 2 *αλλα βεβαια παραπανω ο βιαστης*αλλα και η κοπελα φερθηκε λιγο απερισκεπτα δεν γινεται να βρισκεις λογικο να βγεις με εναν 39χρονο ραντεβου....ειναι σιγουρο το τι θελει απο σενα!!!!!βεβαια ενταξει δεν ριχνω το φταιξιμο στην κοπελα ειλικρινα ηταν θα λεγαμε πολυ μικρη....αλλα ο βιαστης με το παρΑΠΑΝΩ.1!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Καταλαβανω αυτούς που λένε ότι είναι βιασμός γιατί η κοπέλα είναι πολύ μικρή (άρα ακόμα και να συναίνεσε δεν είχες μεγάλε το δικαίωμα). Καταλαβαίνω και με ποιά λογική λέει κάποιος ότι δεν ήταν βιασμός γιατί, αν και μικρή, η κοπέλα ήθελε να κάνει έρωτα (άρα η πράξη ήταν συναινετική). Αυτούς που δεν καταλαβαίνω είναι αυτούς που θεωρούν ότι ήταν βιασμός (μη συναινετικό σεξ) αλλά η μικρή είχε ευθύνη. Αυτό δεν το δέχομαι ούτε για ενήλικα. Το να δεχτούμε ότι η οποιαδήποτε γυναίκα επειδή ντύθηκε κάπως, βρέθηκε κάπου, ή οτιδήποτε.... είναι υποχρεωμένη να κάνει μη συναινετικό σεξ είναι τρέλλα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω οπως βλεπετε εφυγα απο το θεμα, γιατι θα κανω διαδικτυακο εγκλημα:P
Α! δεν εχει χαρη αυτη η κουβεντα αν δεν ειναι φεις του φεις:devil::P
Επισης, γελαω πολυ με καποιες απαντησεις-οσες πιανει το ματι μου- που βλεπω - που εξακολουθουν να ριχνουν ευθυνες στο μωρο- διοτι χωρις χιουμορ που πας ωρε Καραμητρο?
Χιουμορ, χιουμορ και μετα κλεισιμο οθονης πριν σου φταιξει και κανα δυσμοιρο πληκτρολογιο.:P

Απο μενα, καλη τυχη στο κοριτσακι, που θα την εχει αν εχει και τη σωστη στηριξη.. αυτου(νου) ειναι ηδη προκαθορισμενη...
(Δεν ειναι ωραιο να λυπασαι... κακο συναισθημα.. μακρια απο εμας.. αλλα λενε πως αργει η Θεια Δικη, αλλα δε λησμονει.):)
Αλι σε εμας τους... ηθικους:P και συντηριτουκλες!:P

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Προσπαθώντας να ξεκαθαρίσω πώς αντιλαμβάνομαι το γεγονός παραθέτω το εξής σενάριο.
Άν ένας 39χρονος βλέποντας τα παιδιά στην γειτονιά του να παίζουν ποδόσφαιρο, αρχικά παρακολουθούσε και μετά μπήκε μέσα στο παιχνίδι να παίξει. Κάποιοα στιγμή ήρθε η σειρά του να χτυπήσει πέναλτι και απέναντή του ένας 11χρονος προσπαθώντας να δείξει πως είναι καλός τερματοφύλακας. Δηλαδή έχει μεγαλώσει ο μικρός.
Χτυπά το κινητό του και αφού προηγείται του πέναλτυ μιά αρκετά έντονη συνομιλία αποσπώντας του την προσοχή, επανέρχεται, πέρνει φόρα και αποροφημένος απο τις σκέψεις του, δίνει ένα σούτ ασυνήθιστα δυνατό για τον μικρό και τον εξφενδονίζει με αποτέλεσμα να χτυπήσει και μάλιστα αρκετά σοβαρά.
Τϊ ελαφρυντικό θα βρούμε για τον σουτέρ ;
Φταίει το παιδί που ήθελε να δείξει πως έχει μεγαλώσει ;
Πάντως σίγουρα δέν ήταν βιασμός !!!
Ο μεγάλος ήταν μεγάλος, ο 11χρονος ήταν απλά ένα παιδί...
Τί στοίχισε ο τραυματισμός, δέν θα μάθουμε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Προσπαθώντας να ξεκαθαρίσω πώς αντιλαμβάνομαι το γεγονός παραθέτω το εξής σενάριο.
Άν ένας 39χρονος βλέποντας τα παιδιά στην γειτονιά του να παίζουν ποδόσφαιρο, αρχικά παρακολουθούσε και μετά μπήκε μέσα στο παιχνίδι να παίξει. Κάποιοα στιγμή ήρθε η σειρά του να χτυπήσει πέναλτι και απέναντή του ένας 11χρονος προσπαθώντας να δείξει πως είναι καλός τερματοφύλακας. Δηλαδή έχει μεγαλώσει ο μικρός.
Χτυπά το κινητό του και αφού προηγείται του πέναλτυ μιά αρκετά έντονη συνομιλία αποσπώντας του την προσοχή, επανέρχεται, πέρνει φόρα και αποροφημένος απο τις σκέψεις του, δίνει ένα σούτ ασυνήθιστα δυνατό για τον μικρό και τον εξφενδονίζει με αποτέλεσμα να χτυπήσει και μάλιστα αρκετά σοβαρά.
Τϊ ελαφρυντικό θα βρούμε για τον σουτέρ ;
Φταίει το παιδί που ήθελε να δείξει πως έχει μεγαλώσει ;
Πάντως σίγουρα δέν ήταν βιασμός !!!
Ο μεγάλος ήταν μεγάλος, ο 11χρονος ήταν απλά ένα παιδί...
Τί στοίχισε ο τραυματισμός, δέν θα μάθουμε ποτέ.

Ήταν στημένο το "παιγνίδι" Μάξιμε, κι από ΠΡΙΝ ξεπουλημένο, και οι παίκτες (όσο αναλογεί στον καθένα) επίσης!

Άντε επιτέλους, δεν θέλει φιλοσοφία πια....;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτή η σιγουριά σας.. πόσο σας βολεύει να θεωρείτε πως η μικρή "τα ήθελε"; Που και να τα ήθελε, το γεγονός δεν αλλάζει: ήταν 11 χρονών. Εξάλλου πόσο πιθανό εξίσου είναι ο 39άρης να ήταν "μαζεμένος και μετρημένος"; Κι ακόμα κι έτσι να ήταν, τι δουλειά είχε με μια 11χρόνη να κάνει σεξ (συναινετικό ή όχι, λίγη σημασία έχει);

Πραγματικά θεωρώ πως απλώς έχετε την διάθεση να προκαλείτε με τις απόψεις σας.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αντε μετα να πεισει η ενηλικη οτι επεσε θυμα σεξουαλικης παρενοχλησης η βιασμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ε μα πια, από ένα σημείο και μετά το μ@μήσ@με το θέμα και οι μεν και οι δε!!!

Ο ενήλικας και το παιδί, ένα παιδί που αντί να μετράει ....τ άστρα, μετράει τις επαφές του στο face book, την κολυμπήθρα του Σιλωάμ, o ενήλιξ που πήρε κατά γράμμα τον υπαινιγμό του Θεού του, διαβάζοντας ίσως την αποκάλυψη, "σου εδόθη καλάμι σαν ράβδος, σήκωσε το και μέτρησε το θυσιαστήριο (face book) και όλους όσους είναι μέσα...προσκυνούντες, σκέφθηκε να το "εφαρμόσει" !

Τι ακριβώς ψάχνουμε να βρουμε τελικά; Tο κατακριτέο της στυγνής εκμετάλλευσης του ...."ανήμπορου", μα εκεί βασίζεται ολόκληρη η φιλοσοφία της ύπαρξης του είδους μας! Όπου και να κοιτάξεις αυτό γίνεται, πήδηξε κάποιος ένα παιδί....τα χιλιάδες παιδιά που πεθαίνουν από πείνα (το σωτήριον έτος 2010) ποιοί τα.....πηδάνε δίχως να τα αγγίξουν καν;

Άντε, πάμε παρακάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Προσπαθησα να διαβασω ψυχραιμα οτι γραψατε τις προηγουμενες μερες . Δεν το καταφερα αλλα δεν ειναι εκει το θεμα και δεν εχει νοημα εξαλου εγω θα τοποθετηθω με αναφορα κυριως στο οτι ειμαι μανα εχω δυο αγορια το ενα 12 το αλλο 10 και συνφωνα με την ηλικια μου 40 φευγα γιατι αυτα τα δυο διαμορφωνουν τις αποψεις μου.Οταν ακουσα την ειδηση σοκαριστικα ειναι δυνατον ειπα εντεκαχρονο να παιζεται στο ιντερνετ να κλεινει ραντεβου κρυφο με εναν ανδρα τοσο μεγαλητερο . ΣΟΚ δευτερο ειναι δυνατον 40 χρονος να κλεισει ραντεβου με εντεκαχρονη και να κανει ΣΕΧ μαζι της. Και αυτη η μανα που ηταν οταν παιζοταν το παιδι της στο face με τις ωρες και εκλεινε ραντεβου ποια αναγκη οδηγησε το παιδι σε τετοιες συνομιλιες τι εμπειριες και τι ακουσματα εχει. Και ο αλλος τι ειδε απεναντι του ενα παιδι δεν ειδε οσο και αναπτυγμενο να ηταν οσο και σεχυ αν του φανηκε δεν ηταν παρα ενα παιδι γιατι δεν εβαλε την λογικη του μπροστα . Εγω οκ ειμαι συντηριτικη πεστε αλλα αυτο δεν μας ξεχωριζει απο τα ζωα? Αγρια ενστικτα εχουμε ολοι οι οργανισμοι αλλα οι ανθρωποι εκτος απο ενστικτα εχουμε και μυαλο αυτο δεν μετρα. Οτι επιθυμουμε απλα απλωνουμε το χερι και το παιρνουμε? Εγω ειμαι τοσο πισω διλ που εχω κλειδωμενο το p.c στο σπιτι που τα παιδια δεν μπαινουν στο ιντερνετ γιατι το ξερουμε οτι η εφηβεια εχει και αγρια ενστικτα αλλα ο αλλος ηταν 39 χρονων δεν ηταν 15 χρονος να μην ελενχει τις ορμες του .Ναι απεριφραστα θελω να τιμωριθει ο εν λογο κυριος για να μην πω ο μαλακας και θελω να τιμωριθουν και οι γονεις της μικρης και μακαρι το κρατος προνοιας να αναλαβει αυτο το παιδι και με ψυχολογικη υποστηριξη να βρει τα θελω του τα πραγματικα στη ζωη του. Και δηλωνω οτι και εγω ειμαι ικανη να σκοτωσω αυτον που θα βλαψει τα παιδια μου και ας με πειτε αναχρονιστικη . Και ας ελπισω οτι θα εκπαιδευσω σωστους ανδρες που θα ξερουν να σεβονται τα θελω του αλλου και θα ξερουν οτι το σεχ ειναι απολαυση ενα παιχνιδι απολυτης ηδονης αναμεσα σε δυο εραστες που σεβονται απολυτα ο ενας τον αλλο ειτε ειναι σε σχεση ειτε για ενα βραδυ. ΑΥΤΑ και σορι αν σας κουρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Προσπαθησα να διαβασω ψυχραιμα οτι γραψατε τις προηγουμενες μερες . Δεν το καταφερα αλλα δεν ειναι εκει το θεμα και δεν εχει νοημα εξαλου εγω θα τοποθετηθω με αναφορα κυριως στο οτι ειμαι μανα εχω δυο αγορια το ενα 12 το αλλο 10 και συνφωνα με την ηλικια μου 40 φευγα γιατι αυτα τα δυο διαμορφωνουν τις αποψεις μου.Οταν ακουσα την ειδηση σοκαριστικα ειναι δυνατον ειπα εντεκαχρονο να παιζεται στο ιντερνετ να κλεινει ραντεβου κρυφο με εναν ανδρα τοσο μεγαλητερο . ΣΟΚ δευτερο ειναι δυνατον 40 χρονος να κλεισει ραντεβου με εντεκαχρονη και να κανει ΣΕΧ μαζι της. Και αυτη η μανα που ηταν οταν παιζοταν το παιδι της στο face με τις ωρες και εκλεινε ραντεβου ποια αναγκη οδηγησε το παιδι σε τετοιες συνομιλιες τι εμπειριες και τι ακουσματα εχει. Και ο αλλος τι ειδε απεναντι του ενα παιδι δεν ειδε οσο και αναπτυγμενο να ηταν οσο και σεχυ αν του φανηκε δεν ηταν παρα ενα παιδι γιατι δεν εβαλε την λογικη του μπροστα . Εγω οκ ειμαι συντηριτικη πεστε αλλα αυτο δεν μας ξεχωριζει απο τα ζωα? Αγρια ενστικτα εχουμε ολοι οι οργανισμοι αλλα οι ανθρωποι εκτος απο ενστικτα εχουμε και μυαλο αυτο δεν μετρα. Οτι επιθυμουμε απλα απλωνουμε το χερι και το παιρνουμε? Εγω ειμαι τοσο πισω διλ που εχω κλειδωμενο το p.c στο σπιτι που τα παιδια δεν μπαινουν στο ιντερνετ γιατι το ξερουμε οτι η εφηβεια εχει και αγρια ενστικτα αλλα ο αλλος ηταν 39 χρονων δεν ηταν 15 χρονος να μην ελενχει τις ορμες του .Ναι απεριφραστα θελω να τιμωριθει ο εν λογο κυριος για να μην πω ο μαλακας και θελω να τιμωριθουν και οι γονεις της μικρης και μακαρι το κρατος προνοιας να αναλαβει αυτο το παιδι και με ψυχολογικη υποστηριξη να βρει τα θελω του τα πραγματικα στη ζωη του. Και δηλωνω οτι και εγω ειμαι ικανη να σκοτωσω αυτον που θα βλαψει τα παιδια μου και ας με πειτε αναχρονιστικη . Και ας ελπισω οτι θα εκπαιδευσω σωστους ανδρες που θα ξερουν να σεβονται τα θελω του αλλου και θα ξερουν οτι το σεχ ειναι απολαυση ενα παιχνιδι απολυτης ηδονης αναμεσα σε δυο εραστες που σεβονται απολυτα ο ενας τον αλλο ειτε ειναι σε σχεση ειτε για ενα βραδυ. ΑΥΤΑ και σορι αν σας κουρασα

Αυτή είναι η πράξη παιδιά.

Ευχαριστώ Κατερίνα για αυτο το ποστ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγω ειμαι τοσο πισω διλ που εχω κλειδωμενο το p.c στο σπιτι που τα παιδια δεν μπαινουν στο ιντερνετ γιατι το ξερουμε οτι η εφηβεια εχει και αγρια ενστικτα

Πλέον δίδεται σε κάθε παιδί της πρώτης γυμνασίου ένα laptop ώστε να εξοικειωθούν με την τεχνολογία.
Τα περισσότερα γυμνάσια έχουν δικές τους ιστοσελίδες που τις συντηρούν και τις επεξεργάζονται τα ίδια τα παιδιά.
...και όταν γυρίζουν σπίτι, εσύ τους απαγορεύεις την πρόσβαση; :confused:
Τους απαγορεύεις να επισκεφτούν και φιλικά σπίτια που διαθέτουν internet; :confused:

Το κλείδωμα δεν είναι λύση και το απαγορευμένο γίνεται στα μάτια των παιδιών πάντα πιο γλυκό!
Όταν όλοι οι συμμαθητές των παιδιών σου έχουν facebook και MSN (και άλλες κινέζικες λέξεις :hehe:) το να απαγορεύεις στα παιδιά σου να συμμετέχουν, επειδή δεν έχεις τις γνώσεις, το χρόνο, την όρεξη κτλ, να τα διδάξεις πώς να χρησιμοποιούν σωστά το μέσο, φοβάμαι ότι δεν σου παρέχει την ασφάλεια που φαντάζεσαι... :/:
Μάλλον κάνει τα παιδιά σου πιο ευάλωτα σε νουθεσίες άλλων παιδιών και ενηλίκων... :/:

Άσε που στερείς από τα παιδιά σου μια αστείρευτη πηγή πληροφοριών, χρήσιμη για το σχολείο τους και την εξέλιξή τους γενικότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Kανεις λαθος τα παιδια κανουν χρηση του ιντερνετ με την διακριτικη παρακολουθηση ενος γονιου ομως εγω αυτο θεωρω σωστο προσωπικα και αυτο κανω θεωρω ασκοπο και τραγικο να σερφαρουν αλογιστα σε αυτη την ηλικια δεν τους στερεις αλλα δεν τους αφηνεις και να κανουν αλογιστη χρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Που κάνω λάθος; :worry:

Στο δεύτερο ποστ σου, επιβεβαίωσες αυτά που έγραψα στο δικό μου. Ότι δηλαδή "τα παιδια κανουν χρηση του ιντερνετ με την διακριτικη παρακολουθηση ενος γονιου". Άρα συμφωνείς μάλλον μαζί μου, ότι έτσι τα προφυλάσσεις καλύτερα από το "κλείδωμα" που ανέφερες στο προηγούμενο ποστ σου.

Καλύτερα να μην δίνουμε την εντύπωση σε ανθρώπους που δεν είναι ακόμη γονείς, ότι μπορούν να απαγορεύσουν εξ' ολοκλήρου τη χρήση του internet από τα παιδιά τους, διότι ακούστηκε κι αυτό παραπάνω στη συζήτηση, και στην πράξη, ...απλά δεν είναι εφικτό.

Με την ευκαιρία, να τα χαίρεσαι τα αγγελούδια σου και καλωσόρισες στο στέκι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Λεγοντας λαθος εννωουσα οτι καταλαβες λαθος η εγω μαλλον δεν εκανα σωστη διατυπωση εννωουσα παντος οτι το p.c ειναι κλειδωμενο οταν τα παιδια ειναι χωρις επιβλεψη. Σε ευχαριστω και καλος σας βρηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδης

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος Ξωφύλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 57 ετών, επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ζούμε σε ένα κόσμο τόσο πονηρά σκεπτόμενο πού η ανάγκη να προστατευτούν τα παιδιά από τέτοιου είδους πρακτικές στο διαδύκτιο ίσως πρέπει να γίνει το πρώτο μέλημα κάθε γονιού. Σαν γεγονός προκάλεσε αγανάκτιση, ειδικά σε εμάς, τούς εξ Ελλάδος στρατιωτικούς πού υπηρετούν στην Κύπρο. Δεν μπορώ, παρότι γνωρίζω τον εν λόγω "συνάδελφο", να καταλάβω και φυσικά να δικαιολογήσω τίποτε από αυτό πού έκανε σε ένα παιδί των έντεκα χρόνων. Ένα παιδί πού τόσο βιολογικά όσο και ψυχολογικά είναι ανέτοιμο να διαχειρηστεί μιά σεξουαλική πράξη και πρέπει εμείς με την όποια λογική και ηθική διαθέτουμε να το κατευθήνουμε και να το προστατέψουμε. Το διαδίκτυο είναι μέσον πού το χρησιμοποιούμε τόσο καλά ή κακά αναλόγως το πόσο καλοί,λογικοί και ηθικοί ήμαστε. Δεν είμαι συντηριτικός ούτε σεμνότυφος αλλά ασφαλώς σε μένα, όπως και στον καθένα μας θέλω να πιστεύω, υπάρχουν όρια και αρχές πού μας ξεχωρίζουν από τα ζώα. Συνεπώς ακόμη και αν η μικρούλα νόμιζε ότι το ήθελε, ακόμη και έμοιαζε μεγαλύτερη από την ηλικία της, ακόμη και αν μιλούσαν τόσο καιρό στο διαδύκτιο, η ευθύνη να αποτρέψει αυτήν την εξέλιξη στην πρώτη τους συνάντηση ήταν εξ ολοκλήρου εκείνου, πού τα σαράντα χρόνια του έπρεπε να τού είχαν μάθει ότι να εκμεταλεύεσαι σεξουαλικά ένα παιδί δεν είναι μόνο ανήθικο αλλά και πολλαπλά καταστροφικό γιά το ίδιο το παιδί.
Δεν γνωρίζω τι είδους σχέση είχε το κοριτσάκι με τούς γονείς της αλλά πιστεύω πως αν υπήρχε η επικοινωνία μεταξύ τους, τόσο ώστε να μπορεί να τούς μιλάει γιά οτιδήποτε την απασχολούσε, αυτή την παγίδα θα την είχε αποφύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
συμφωνω απολυτως με την Daisy Duck...
και εμενα η πρωτη σκεψη που μου ηρθε στο μυαλο οταν διαβασα αυτο το αρθρο..ηταν ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ!!
Στην ελλαδα.. τετοια εγκληματα πρεπει να αντιμετωπιζονατι με πιο σκληρο τροπο γιατι θεωρω πως ολο και αυξανονται αυτα τα φαινομενα..ισως ειναι λοιπον καιρος να μπει η θανατικη ποινη σε λειτουργια για γεγονοτα βεβαια 100% επιβεβαιωμενα ,γιατι δεν πρεπει να ξεχνάμε πως στο παρελθόν ειχαν εκτελεστεί και αθωα ατομα.


Πραγματικα αν καποιος ποτε τολμουσε και μονο να κανει μια τετοια αποπειρα σε δικο μου ατομο(και αυτην την στιγμη σκεφτομαι την αδερφη μου γιατι και αυτη 13 χρονων εινα αρα μικρη και ποσο μαλλον ανωριμη),θα τον ειχα διαλυσει.:kill::mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καλή η προσπάθεια σου να ....αναστήσεις το θέμα, αλλά η επάνοδος νεκρού (θέματος) στη ζωή είναι αδύνατη! ;)
Κι αυτό γιατί "κάποιοι' το μ@μησ@ν και πέθανε ...οριστικά!

H ζωή όμως δεν τελειώνει εδώ, ούτε φυσικά στο ...."ανορθόδοξο σεξ" , υπάρχουν σοβαρότερα θέματα για να.....δολοφονήσει κανείς! :mad:
Κρατήστε τη λύσσα σας (κάποιοι) για να κοματιάσετε τα φαντάσματα που σας καταδιώκουν :whistle:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μητ2

Νεοφερμένος

Η μητ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το άσχημο είναι πώς το facebook θέλει να δηλώσεις τουλάχιστον 18 για να δεχθεί τη δημιουργία λογαριασμού χρήστη........ άσχετα που κανείς δεν το τηρεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το άσχημο είναι πώς το facebook θέλει να δηλώσεις τουλάχιστον 18 για να δεχθεί τη δημιουργία λογαριασμού χρήστη........ άσχετα που κανείς δεν το τηρεί!
Έθιξες ένα πολύ μεγάλο θέμα!
Την (διαφθορά), όχι ποιός την καλύπτει μόνο, αλλά το κυριώτερο:
<< ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ>>
<<ΠΟΙΟΣ ή ΠΟΙΟΙ, ΤΗΝ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ>>
Προκύπτουν δέ και οι εξείς ερωτήσεις προς τους συνοδοιπόρους με Νομικές γνώσεις.

1. Τεκμηριώνεται ηθική αυτουργία προς τους διαχειριστές του facebook
;
2. Άν ναί, προκύπτει έννομο συμφέρον για τους γονείς ;

Επιτέλους, για την απαισιότατη αυτή εποχή που είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχτούμε και την ανεχόμαστε, κάποια στιγμή θα πρέπει να δούμε και το (οπλοστάσιο) που μπορεί να μας διαθέσει. Εϊναι πολύ περισσότερο αποτελεσματικό απο κάποιες άλλες σύγχρονες επιλογές που καθημερινώς είμαστε αποδέκτες. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Mάξιμε, δίνεις μια ενδιαφέρουσα τροπή στη συζήτηση, η οποία όμως και πάλι είναι καταδικασμένη σε μαρασμό!
Εκτός του ότι πρακτικά είναι αδύνατον να ελεγχθούν τα στοιχεία των χρηστών, θυμάμαι κάποτε κάναμε εγγραφή σε...bbs αφού πηγαίναμε αυτοπροσώπως από τα γραφεία με την ταυτότητα μας - τότε όμως είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα, κανείς δεν νοιάζεται για την τιμή της Κατερίνας μπλουμ, κατάλαβέ το!
Και στην τελική, βαρέθηκα να το επισημαίνω, σιγά τα ωά! Έλεος δηλαδή! Αν πέσεις στο λάκο με τα φίδια κάποιο θα σε δαγκώσει, τι να κάνουμε, να κλείσουμε όλες τις....τρύπες (εχμ εννοώ τις παγίδες) ή να φυλακίσουμε όποιον μοιάζει....ανώμαλος;
Oι χρήστες άνω των 14 ας προσέχουν, και τους κάτω ας τους....προσέχουν αυτοί που έχουν την υποχρέωση! Τόσο απλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top