Απορία

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγγνώμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά όλοι μέρα κάθονταν υπάλληλοι του ξενοδοχείου στο μοναδικό πισι που υπάρχει εδώ. Τα μηνύματα σας είναι πολλά και μπορεί κάποιο να ξεχάσω να το απαντήσω, αν και θα βάλω τα δυνατά μου να απαντήσω σε όσα έχω κάτι να πω. Αν κάποιος θεωρεί οτι δεν του απάντησα, ας το πει.

θεωρώ ότι σε καμία περίπτωση κανόνες όπως π.χ. "δεν θα πρέπει να ανοίγονται συζητήσεις, με περιεχόμενο μηνύματα, που καταδικάζουν την αργοπορία των αρμοδίων να αντιδράσουν στα θέματα που προκύπτουν ή με πιθανή διαφωνία σας με τον τρόπο που χειρίστηκαν κάποιο θέμα. Αν πιστεύετε ότι δεν έχετε «δικαιωθεί» μπορείτε να ενημερώσετε τους Αdministrators με PM και αυτοί θα εξετάσουν το αίτημά σας", συμβάλλουν στη προώθηση του διαλόγου μιας και στη συγκεκριμένη περίπτωση όπως εγώ δεν είμαι στο απυρόβλητο και κρίνομαι για αυτά που γράφω απο όλα τα μέλη και μπροστά σε όλα τα μέλη του φόρουμ το ίδιο θεωρώ ότι θα πρέπει να γίνεται και για τους διαχειριστές του χωρίς να σημαίνει και αυτόματα ότι αυτός που παραβαίνει τον παραπάνω "κανόνα" είναι αγενής εμπαθής ή οτιδήποτε άλλο.

Όταν φτιάχνουμε κανόνες για οτιδήποτε πρέπει να σκεφτόμαστε και το χειρότερο. Φαντάζεσαι να γινόταν λαικό δικαστήριο εδω μέσα με τον κάθε ένα να παραπονιέται οτι άδικα πήρε warning, άδικα του κλειδώθηκε ένα θέμα, άδικα έφαγε ban? Μην κρίνετε με τα τωρινά δεδομένα, τώρα είμαστε ακόμη ουσιαστικά μια παρέα. Μετά όμως απο 1,2,3 χρόνια? Αν κρίνω απο το e-steki όπου υπάρχουτν συχνότερα προβληματικά φαινόμενα απ'ότι εδώ, και λόγω της φύσης του και του μεγαλύτερου μεγέθους του, σπανίως εφαρμόζεται αυτός ο κανόνας. Υπάρχει όμως, για να προστατεύει το site απο τα χειρότερα.

Εαν έχεις πάρει και το γάτο σου μαζί θα με ενδιέφερε να μάθω πως αντέδρασε στο ταξίδι με καράβι (εαν πήγες με καράβι) γιατί ακόμα δεν μπορούμε να αποφασίσουμε εαν θα πάρουμε ή όχι τον Μαντού στη Πάρο μαζί μας.
Με καμπίνα ταξίδευα, εντάξει το πήρε σχετικά αλλά απο τότε που με άφησαν οι συνταξιδιώτισσες μου να τον βγάλω απο το κλουβί μετά νιαούριζε συνέχεια παρ'οτι τον τάισα και του έβαλα νερό. Γενικά αν ταξιδέψεις με τη γατούλα πάρε οπωσδήποτε καμπίνα, είναι πολύ καλύτερα.

Δεν ξέρω αν η Michelle "βγάζει λεφτά" απ'αυτό (ποσώς μ'ενδιαφέρει, εγώ δεν πληρώνω), αλλά τα μόνα "ενηλικιωμένα" sites που μπορώ να φανταστώ είναι τα αμιγώς επαγγελματικά!
Δεν βγάζω απολύτως τίποτα επι του παρόντος. Κάποια στιγμή λογικά θα μπουν λίγες διαφημίσεις γιατί έχει και έξοδα τα οποία επι του παρόντος τα βάζω απο την τσέπη μου.

Συγνώμη κατάλαβα λάθος. Νόμιζα ότι το ζητούμενο εκτός του να μιλήσει ο καθένας για τις εμπειρίες του με τη γάτα του ήταν να μπορέσουμε να βρούμε τρόπους ώστε να μπορέσουμε να εξηγήσουμε γιατί γάτες και συνακόλουθα γιατί ζώα. Κάτι σαν αυτό που έθιξε και η Όλγα με το μήνυμα της σχετικά με την απόφαση της να είναι χορτοφάγος. Παίρνω πίσω όσα έγραψα και συγνώμη για την αναστάτωση. Η άποψη μου όμως για την αναγκαιότητα κάποιων κανόνων παραμένει.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα τίποτα! Τι είχες καταλάβει λάθος;

Ουφ! Ας κλείσει πια το θέμα. Άκρη δε βγήκε.
Μα πείτε μου τι θέλετε να βγει άκρη! Μέχρι στιγμής 2 απόψεις έχω ακούσει μόνο απο 2 άτομα: Η μία να γίνουν 10 τα μηνύματα και η άλλη να βγει ο περιορισμός (ή μήπως να βγει απλά ο περιορισμός για τα μηνύματα και να μείνει για τις 5 ημέρες παραμονής στο site? Τι λες Νερίνα; ) Αποφασίστε πρώτα εσείς τι θέλετε να γίνει με αυτό το θέμα, να γίνει. Δεν είμαι αντίπαλος σας, ούτε φασίστας να λέω "έτσι είναι και κόψτε το λαιμό σας". Σας έθεσα ένα ερώτημα, αν θέλετε να αλλάξει ο περιορισμός και ΠΩΣ θέλετε να γίνει. Αν συμφωνήσετε σε κάτι, ευχαρίστως να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από NERINA:
Νόμιζα ότι το ζητούμενο εκτός του να μιλήσει ο καθένας για τις εμπειρίες του με τη γάτα του ήταν να μπορέσουμε να βρούμε τρόπους ώστε να μπορέσουμε να εξηγήσουμε γιατί γάτες και συνακόλουθα γιατί ζώα.
NERINA, αν εννοείς το γιατί έχει κάποιος στο σπίτι του ζώα…
Οι λόγοι ποικίλουν μάλλον… προσωπικά όταν είχα, ήταν γιατί είχαν ανάγκες και ήθελα να τα βοηθήσω να περνάνε καλά. Είναι δέσμευση αρκετά μεγαλούτσικη αν δεν θελήσει κάποιος να τα προσαρμόσει στον κόσμο του και τα αφήσει στο δικό τους. Ημουν σε χωριό τότε και υπήρχε αυλή είχαν άνεση, αλλά ο κίνδυνος πάντα υπήρχε από τα δηλητήρια και από ανθρώπους που σκότωναν ότι ζώο δεν χρησίμευε για εργαλείο, ή γιατί ήταν ξένη γάτα. Προσωπικά δεν τις ήθελα για να μου προσφέρουν οποιαδήποτε υπηρεσία αλλά μόνο για να καλύψω τις ανάγκες τους, τροφή νερό στέγη, και παιχνίδια όποτε θέλανε. Όταν τις έβλεπα να είναι ευχαριστημένες ένιωθα αγαλλίαση, γενικώς όταν βλέπω ζώο να είναι ευχαριστημένο νοιώθω ιδιαίτερα όμορφα. Προσπαθούσα να μην έχουν ανάγκη να απομακρύνονται από το σπίτι αλλά δεν τα κατάφερνα ποτέ. Δεν ήθελα να τις περιορίσω και να είναι σαν φυλακισμένες και μπαινόβγαιναν όποτε αυτές ήθελαν, πήγαιναν και στα γειτονικά σπίτια και κατά διαστήματα πέθαιναν από δηλητηριάσεις. Το είχα δηλώσει στον εαυτό μου ότι αν μάθω ποιος δηλητηριάζει θα του γίνω εφιάλτης αλλά έτσι όπως γινόταν δεν κατάφερα ποτέ να μάθω τίποτα. Ολο κι όλο μια γάτα δεν έφευγε ποτέ έξω από την αυλή, και ήταν η μοναδική που έζησε γύρω στα δεκαεφτά χρόνια. Ηρθε μωρό στο σπίτι και έφτασε σε βαθιά γηρατειά, έφτασε στην ηλικία που δεν μπορούσε πια να φάει παρά μόνο πολύ μαλακές τροφές.
Εχω αναμνήσεις από τις γάτες μου όλες, θεωρώ όμως ότι έκανα ένα λάθος. Επέτρεψα να συνδεθούν συναισθηματικά μαζί μου, κι εγώ μ αυτές. Το πρώτο μπορεί βέβαια να είναι απλώς ιδέα μου, το δεύτερο όμως είναι σίγουρο. Ετσι, όταν μου έρχονται στο μυαλό κάποιες φορές, νιώθω λύπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μα πείτε μου τι θέλετε να βγει άκρη! Μέχρι στιγμής 2 απόψεις έχω ακούσει μόνο απο 2 άτομα: Η μία να γίνουν 10 τα μηνύματα και η άλλη να βγει ο περιορισμός (ή μήπως να βγει απλά ο περιορισμός για τα μηνύματα και να μείνει για τις 5 ημέρες παραμονής στο site? Τι λες Νερίνα; ) Αποφασίστε πρώτα εσείς τι θέλετε να γίνει με αυτό το θέμα, να γίνει. Δεν είμαι αντίπαλος σας, ούτε φασίστας να λέω "έτσι είναι και κόψτε το λαιμό σας". Σας έθεσα ένα ερώτημα, αν θέλετε να αλλάξει ο περιορισμός και ΠΩΣ θέλετε να γίνει. Αν συμφωνήσετε σε κάτι, ευχαρίστως να το κάνω.
Michelle πιο λογικο μου ακουγεται το 5 μερες παραμονης. Αν και εγω θα προτεινα 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δοκιμαστικά έβγαλα όλους τους περιορισμούς στη συγκεκριμένη περιοχή.
Ελπίζω οι φόβοι μου να ήταν αβάσιμοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top