Απορίες & γενική συζήτηση για το Κάρμα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μιας και η πλειοψηφία το ήθελε, προστέθηκε η δυνατότητα Κάρμα. Πληροφορίες εδώ. Αν έχετε κάποια απορία για το Κάρμα ρωτήστε εδώ. Ωστόσο η ψηφοφορία κλειδώθηκε μιας και δεν είχε πλέον νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πώς θα βλέπουμε πόσοι είναι θετικοί και πόσοι αρνητικοί ψήφοι?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
παταω για πληροφορειες και μου βγαζει not found θα προσπαθησω αργοτερα... με ποιο κρητηριο ψηφιζουμε? αν μας αρεσει κατι συγκεκριμενο που εγραψε καποιος ή αν μας αρεσει το ατομο γενικώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
παταω για πληροφορειες και μου βγαζει not found θα προσπαθησω αργοτερα... με ποιο κρητηριο ψηφιζουμε? αν μας αρεσει κατι συγκεκριμενο που εγραψε καποιος ή αν μας αρεσει το ατομο γενικώς? 

αν μας αρέσει το άτομο γενικά γιατί δικαιούμαστε μια ψήφο τον χρόνο να δίνουμε στον καθε ενα.

ΕΡΩΤΗΣΗ: μπορεί να δει κανείς τις ψήφους?? δηλαδή αν ψήφισα θετικά ή αρνητικά κα΄ποιον??γενικά μιλάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
αν μας αρέσει το άτομο γενικά γιατί δικαιούμαστε μια ψήφο τον χρόνο να δίνουμε στον καθε ενα.

ΕΡΩΤΗΣΗ: μπορεί να δει κανείς τις ψήφους?? δηλαδή αν ψήφισα θετικά ή αρνητικά κα΄ποιον??γενικά μιλάω
ναι τωρα το καταλαβα, βιαστηκα να ρωτησω πριν :redface: :redface:
ναι και γω συμφωνω...να ξερουμε εστω ποσες + και ποσες - το να ξερουμε απο ποιους ισως φερει προβληματα ομως... εσυ κουνελακι θελεις να ξερεις και απο ποιους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ααααα εκανα βλακειααααααα
πηγα να ψηφισω :thumbsup: στο καρμα καποιου και καταλαθος πατησα :thumbsdown:... μετα πατησα :thumbsup: για να ισσοροπηθει τουλαχιστον η μαλακια μου αλλα τωρα δε μπορω να βαλω την θετικη μου ψηφο σ'αυτο το ατομο παρολο που το συμπαθω γιατι ειναι ιδιαιτερο ατομο...τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
ναι τωρα το καταλαβα, βιαστηκα να ρωτησω πριν  :redface: :redface:
ναι και γω συμφωνω...να ξερουμε εστω ποσες + και ποσες -  το να ξερουμε απο ποιους ισως φερει προβληματα ομως... εσυ κουνελακι θελεις να ξερεις και απο ποιους?

όχι βρε δεν κατάλαβες τί έλεγα, εγώ γι΄'αυτον ακριβώς τον λόγο ρώτησα αν φένεται αν ψήφισα κάποιον θετικά και κάποιον αρνητικά γιατί τότ εθα υπάρχουν προβλήματα.

εγώ το μόνο που είπα είναι οτι να ξέρουμε ποσα θετικά και πόσα αρνητικά έχουμε πάρει όχι απο ποιούς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
αρα συμφωνουμε μικρο μου κουνελακι :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
αρα συμφωνουμε μικρο μου κουνελακι  :thumbsup:

Ναι κάτσε να δούμε αν συμφωνήσει και η Μισελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
bunny όχι κανείς δεν μπορεί να δει ποιός ψήφισε ποιόν, ούτε κάν εμείς.

Όσο για το πόσες θετικές/αρνητικές είναι πολύ εύκολο να γίνει αλλά πιστεύουμε οτι είναι καλύτερα τώρα. Πχ για φαντάσου κάποιος να έχει Κάρμα 4 και να είναι χαρούμενος και μετά να μάθει οτι στην πραγματικότητα έχει 10 θετικούς και 6 αρνητικούς ψήφους? Δεν είναι κ ο,τι καλύτερο και προσωπικά πιστεύω οτι όσο λιγότερα δείχνει τόσο καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
bunny όχι κανείς δεν μπορεί να δει ποιός ψήφισε ποιόν, ούτε κάν εμείς.

Όσο για το πόσες θετικές/αρνητικές είναι πολύ εύκολο να γίνει αλλά πιστεύουμε οτι είναι καλύτερα τώρα. Πχ για φαντάσου κάποιος να έχει Κάρμα 4 και να είναι χαρούμενος και μετά να μάθει οτι στην πραγματικότητα έχει 10 θετικούς και 6 αρνητικούς ψήφους? Δεν είναι κ ο,τι καλύτερο και προσωπικά πιστεύω οτι όσο λιγότερα δείχνει τόσο καλύτερα...

Ναι έχεις δίκιο γιατί σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που δεν το βλέπουν σαν παιχνίδι.
όμως να πω και μια άλλη εκδοχή αυτό δεν το καταλαβαινει όταν βλέπει οτι απο 4 γινεται 2 και μετα πάλι 5 παράδειγμα λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
άμα κάποιος έχει -2 φερ ειπίν λες να μην καταλάβει πως του έδωσαν αρνητικές ψήφους :hehe:;

οι ψήφοι είναι απεριόριστοι :hmm:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
άμα κάποιος έχει -2 φερ ειπίν λες να μην καταλάβει πως του έδωσαν αρνητικές ψήφους :hehe:;

οι ψήφοι είναι απεριόριστοι :hmm:;

αυτό λέω αφου βλέπουμε το καρμα μας να ανεβοκατεβαίνει οπότε κατλαβαίνουμε πως πάιρνουμε αρνητικές γιατί να ,μην τις έχουμε και συνοπτικά?? θα είναι χειρότερο το συνοπτικό?? :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εγω πχ νομιζω οτι το μεσημερι που μπηκα ειχα 5 αλλα δεν ειμαι συγουρη οτι θυμαμαι σωστα, αν μπορουσα να δω θα καταλαβαινα βλεποντας ή μη την αρνητικη ψυφο αν θυμαμαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ΜΙσελ να σου δώσω μια ιδέα και αν θες την κάνεις βάλε μια ψηφοφορία αν θες κι εσύ βέβαια να δεις αν συμφωνούν με αυτό και οι υπόλοιποι.

Εννοείται όχι να φενεται ποιος ψηφισε ποιον θετικά ή αρνητικά γιατί θα υπάρξουν προβλήματα, μόνο να βλέπουμε το σύνολο των θετικών και αρνητικών ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok, θα βάλω ψηφοφορία. Αν και προσωπικά μου φαίνεται και πιο άσχημο μιας και τώρα ειναι ενα απλο νουμεράκι ενώ μετά θα είναι της μορφής:
+3/-7 για παράδειγμα. Ε ειναι αυτο κομψό τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ok, θα βάλω ψηφοφορία. Αν και προσωπικά μου φαίνεται και πιο άσχημο μιας και τώρα ειναι ενα απλο νουμεράκι ενώ μετά θα είναι της μορφής:
+3/-7 για παράδειγμα. Ε ειναι αυτο κομψό τώρα?

Εγώ θα στο θέσω και αλλιώς ;)
Πριν είπες πως τώρα κάποιος θα βλέπει 4 και θα χέρεται ενώ αν δει 7 θετικούς και 3 αρνητικούς θα του κάτσει κάπως. σωστά????
Σκέψου όμως και την άλλη πλευρά να έχει κάποιος -2 θα φάει μεγάλη πίκρα (μπουχουχου κανείς δεν με θέλει :'() ενώ αν δει 2 θετικούς και 4 αρνητικούς θα πει πάλι καλά με θέλουν και 2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και εγώ όταν προσπάθησα να δω τις οδηγίες μου γράφει ότι έγραφε στη gillie,πως θα ψηφίσω :(Κανένας καλός Σαμαρείτης να βοηθήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά όταν πχ ψηφίζετε κάποιον αρνητικά και θέλετε να το αναιρέσετε (δλδ να τον ψηφίσετε θετικά) τότε απλά πατάτε το ανάλογο εικονίδιο οπότε του αφαιρείται μια αρνητική ψήφος (αυτή που του είχατε δώσει) και του προτίθεται μια θετική(η νέα σας ψήφος). Ομοιώς και το αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εμένα καλή μου δεν θα με βοηθήσεις;Υ.Γ.Μ αρέσει πιο πολύ αυτή η φώτο(σε καλοπιάνω για να μου πεις :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top