Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μιας που το αναφέρει ο Κοsmix , έχω παρατηρήσει ότι αν το φαινόμενο με τα πολλαπλά account συνεχίζεται παίρνει και ο αρχικός κάποιον x y αποκλεισμό. Θα μπορούσε να ήταν μια τιμωρία τα infractions.Παραδείγματος χάρη αν κάνεις παράνομο λογαριασμό 5% ή κάτι τέτοιο .Και αυτό όχι μόνο για τους παράνομους λογαριασμούς αλλά και για άλλα μικροπταίσματα.Δηλαδή θέλω να καταλήξω ότι πρέπει να βγει κάτι σαν point system ώστε να ξέρουμε τα μέλη τις κυρώσεις και τις συνέπειες τυχόν πράξεων μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Yπάρχει infraction για πολλαπλούς λογαριασμούς, και έχουν δωθεί, αλλά σε ανίατες περιπτώσεις (βλ κυριάκος), δεν νομίζω οι infractions να κάνουν κάτι :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιο πολύ για παράδειγμα το δωσα:PΑπλά έχω δει σε άλλα φόρουμ να υπάρχει κάτι σαν κατάλογος που να αναφέρει την ποινή καθώς και την τιμωρία:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Nαι, ο χρήστης καλείται να διαλέξει ποιον λογαριασμό θέλει να κρατήσει, καθώς οι κανονισμοί επιτρέπουν μόνο ένα λογαριασμό. :iagree:

:wow: Νόμιζα πως στην περίπτωση double account ακολουθούσε μόνιμος αποκλεισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μικροπταισματα οπως?:p
νομιζω πως εχει μια αριστη οργανωση το σαιτ καθως και ο τροπος λειτουργιας του:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Για μικροπταίσματα (aka ανυπακοή στους κανόνες λειτουργίας) υπάρχουν οι προειδοποιήσεις-αθετήσεις και, για λόγους προσωπικών δεδομένων, τις βλέπουν μόνο τα μέλη που έχουν λάβει μια :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν κατηγόρησε κανείς το site ούτε έκανε υπόδειξη στους διαχειρηστές του.Απλά θα ταν πιο εύκολο και για τους μεν και για τους δε αν υπήρχε ένα standard(πχ greeklish κατα συρροή ισούται με 10% infraction) :bye:

YΓ Εγώ μια πρόταση έκανα τη συζητάμε αν υπάρχει κάτι καλύτερο απλά την απορρίπτουμε.Δεν υπάρχει τίποτα επιθετικό για να το ξεκαθαρίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν ειπα οτι κατηγορησες!
αλλα ειπε ο δημητρης πως υπαρχουν οι αθετησεις...
νομιζω στις αθετησεις λεει οτι το ποσοστο ειναι στην κριση του εκαστοτε συντονιστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τέθηκε το θέμα αν θα πρέπει τα ποσοστά των infracrtion να είναι ευρέως γνωστά.

Ωστόσο γιατί τα ποσοστά θα έπρεπε να είναι σταθερά; Η αμέλεια δεν είναι ελαφρυντικό; Η συχνή παραβίαση του ίδιου όρου δεν είναι κάτι που απαιτεί μεγαλύτερο ποσοστό;

Έτσι λοιπόν δεν το θεωρώ δίκιο, η ΟΔ να λειτουργεί με μοναδικό γνώμονα το τι παραβιάστηκε, θεωρώ ότι η ΟΔ πρέπει να μελετά την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Αλλιώς θα δημιουργούσαμε ένα πρόγραμμα που όταν κάποιος θα έγραφε Greeklish θα έπεφτε αυτόματα ένα 10άρι και όταν κάποιος έβρισε θα έπεφτε ε΄να 30άρι. Αυτό είναι δυστοπία. Η ιστορία εξάλλου έχει δείξει ότι νομοθεσίες που δεν ήταν εφικτό να προσαρμοστούν απέτυχαν.

Η μοναδική λύση είναι δώσουμε όρια και να λέμε για τον τάδε όρο δίνουμε από 10 μέχρι 40 κτλ κτλ. Αλλά αυτό εκτός από λόγους "κίτρινου τύπου" δεν εξυπηρετεί κάπου άλλου.

Ωστόσο υπόσχομαι ότι θα μελετήσω τα νέα επιχειρήματα που ακούστηκαν, και ίσως όντως γίνει κάποια σχετική ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
αρμοδιοι εχω μια ερωτηση..
μου ηρθε ειδοποιηση για τα ακυρα μυνηματα μου

απο τοτε κατω απο την ιδιοτητα μου λεει κατι για αθετησεισ
μπορει να το εξηγηση κανεισ
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Οι προειδοποίησεις εντάσσονται στη γενική κατηγορία των αθετήσεων που στέλνονται στα μέλη για την παραβίαση των βασικών κανόνων λειτουργίας του forum. Κάτω από την ιδιότητά σου γράφει πόσες αθετήσεις έχεις (x/0) και το ποσοστό μέσα σε παρένθεση. Η αύξηση του ποσοστό μπορεί να μειώσει τις δυνατότητες του λογαριασμού σου στο forum. Οι προειδοποιήσεις έχουν ποσοστό=0%

Τις αθετήσεις σου μπορείς επίσης να τις δεις, εσύ και μόνον εσύ, πηγαίνοντας στο profile σου, στην καρτέλα "Αθετήσεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
πηγα,στο,προφιλ,μου,
θα,μου,πει,καποιοσ,τι,ειναι,αυτο,που,ληγει,στισ,12/12/09
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η προειδοποίηση, σε 4 μήνες παύει να "ισχύει".(αυτό δε σημαίνει ότι μπορείς να ξαναρχίσεις τα off topic)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Oι αθετήσεις σε ποιο σημείο είναι γιατί ψάχνω αλλά δεν τις βρίσκω....και η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει και εγώ μερικά οφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν εμφανίζεται η καρτέλα των Αθετήσεων στο προφίλ σου, προφανώς δε σου έχει δοθεί κάποια. :P Όσο για τα offtopic, όλοι μπορούν να κάνουν παρασυρόμενοι, αρκεί να μη γίνεται σκοπίμως και συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
πηγα,στο,προφιλ,μου,
θα,μου,πει,καποιοσ,τι,ειναι,αυτο,που,ληγει,στισ,12/12/09
ευχαριστω
Έχει κάποιο πρόβλημα το spacebar του πληκτρολογίου σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
:oops::oops:

Γιατί ορισμένες φορές δε λειτουργεί η αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων;

Λοιπόν, για να ξεδιαλύνουμε και αυτήν την απορία, ύστερα από διεξοδικές παρατηρήσεις σε διάφορα θέματα (:P) νομίζω πως η αυτόματη ένωση μηνυμάτων δεν λειτουργεί στη Διασκέδαση και στη Χαλαρή κουβέντα. Τονίζω πως υποθέτω, μιας και δεν είμαι 100% σίγουρος. Αλλά έχει γίνει και άλλες φορές σχετική απορία και το ''πρόβλημα'' σημειώθηκε σε θέματα της Διασκέδασης. Βλέπουμε.

ειχα ρωτησει καποτε για την αυτοματη συγχωνευση μηνυματων..
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=1582292#3449
σε αυτο τοο θεμα γτ δεν εγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Λοιπόν, για να ξεδιαλύνουμε και αυτήν την απορία, ύστερα από διεξοδικές παρατηρήσεις σε διάφορα θέματα () νομίζω πως η αυτόματη ένωση μηνυμάτων δεν λειτουργεί στη Διασκέδαση και στη Χαλαρή κουβέντα. Τονίζω πως υποθέτω, μιας και δεν είμαι 100% σίγουρος. Αλλά έχει γίνει και άλλες φορές σχετική απορία και το ''πρόβλημα'' σημειώθηκε σε θέματα της Διασκέδασης.
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις παρατηρήσεις σας (:p), η συνένωση λειτουργεί και στα δύο subforums εκτός από ορισμένες φορές. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη διδα Βασιλική! :p

Ιδού οι απτές αποδείξεις

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1597965&postcount=6320

Πάντως, αν προσέξετε, την ώρα που κάνεις το δεύτερο post, γράφει Doublepost will be merged και μετά, τσουπ, γίνεται η συγχώνευση...Ίσως παίζουν ρόλο τα χρονικά όρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top