Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ποια η ουσια του "offtopic" ?
Εκεί πηγαίνουν όλες οι συζητήσεις που ήταν εκτός θέματος, συνήθως chatting μεταξύ μελών.

Εάν από μία εκτός θέματος συζήτηση μπορεί να προκύψει γόνιμη συζήτηση γίνεται split (διαχωρισμός θεμάτων). :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Γιατί πήρε ban ο qwertyuiop2?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
ποια η ουσια του "offtopic" ?
Νομίζω αν κάτι δεν κολλάει κάπου αλλού το πετάμε εκεί :p

edit:οχ sorry δεν είχα δει πως είχαν απαντήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γιατί πήρε ban ο qwertyuiop2?:)
ακομα δεν ξεκινησε το σχολειο και αρχισαν οι αποβολες:D:D:D


Εάν από μία εκτός θέματος συζήτηση μπορεί να προκύψει γόνιμη συζήτηση γίνεται split (διαχωρισμός θεμάτων)

εξυπνο αυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.
εγω δν καταλαβαινω για πιο λογο να ειναι απενεργοποιημενα:)
Είναι κατά κύριο λόγο απενεργοποιημένα καθώς, αν έχετε διαπιστώσει, οι διαστάσεις των avatars ανέρχονται στις 150x150 pixels...
Είναι αρκετά μεγάλα σε σχέση με άλλα Fora και με ανησυχεί πως θα χαλάσει κατά πολύ η εμφάνιση του Forum αν άλλοι χρησιμοποιούν avatars 150x150, άλλοι 100x100 και άλλοι με ακόμα ποιο μικρές διαστάσεις :!: (αν ήταν όλα 100x100 δεν θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα... ε πόσο ποια να μικρότερη εικόνα να έβαζε κάποιος που να έκανε διαφορά; )
Θα κοιτάξω ωστόσο μήπως υπάρχει κάποιο σύστημα για τη μηχανή του Forum που να κάνει resize τα avatars σε μεγαλύτερες διαστάσεις απ' ότι να τα μικραίνει όταν η upload εικόνα είναι μεγάλη. :iagree:
(αν και τότε μάλλον θα χαλάνε οι εικόνες :( )

Μια ενοτητα Αθλητικων συζητησεων και μια μουσικων!
Θα το σκεφτώ σήμερα. :iagree:
ΟΜΩΣ δε σας εγγυούμαι τίποτα προς το παρόν μιας και το Forum έχει συγκεκριμένο χαρακτήρα.
Γιατί πήρε ban ο qwertyuiop2?:)
Όσον αφορά αυτό, να έχετε υπόψη σας πως η υπενθύμιση κανόνων (δηλαδή η επανεμφάνιση της φόρμας αποδοχής κανόνων όπως κατά την εγγραφή σας) και τα BANs 1 ημέρας (ή και 2) θα είναι η πιο συνηθισμένη μέθοδος "ποινών" καθώς δεν υπάρχουν warnings με ποσοστά κ.τ.λ. :)


:thanks:




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Είναι κατά κύριο λόγο απενεργοποιημένα καθώς, αν έχετε διαπιστώσει, οι διαστάσεις των avatars ανέρχονται στις 150x150 pixels...
Είναι αρκετά μεγάλα σε σχέση με άλλα Fora και με ανησυχεί πως θα χαλάσει κατά πολύ η εμφάνιση του Forum αν άλλοι χρησιμοποιούν avatars 150x150, άλλοι 100x100 και άλλοι με ακόμα ποιο μικρές διαστάσεις :!: (αν ήταν όλα 100x100 δεν θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα... ε πόσο ποια να μικρότερη εικόνα να έβαζε κάποιος που να έκανε διαφορά; )
Θα κοιτάξω ωστόσο μήπως υπάρχει κάποιο σύστημα για τη μηχανή του Forum που να κάνει resize τα avatars σε μεγαλύτερες διαστάσεις απ' ότι να τα μικραίνει όταν η upload εικόνα είναι μεγάλη. :iagree:
(αν και τότε μάλλον θα χαλάνε οι εικόνες :( )

Μια χαρά είναι και αυτά που έχουμε :D Αν είναι πρόσθεσε κανένα νέο πακέτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βρε παιδια, ποσος χρονος απαιτειται αναμεσα σε δυο ψηφους στο Καρμα? Μηπως το εχετε παρακανει λιγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Είναι κατά κύριο λόγο απενεργοποιημένα καθώς, αν έχετε διαπιστώσει, οι διαστάσεις των avatars ανέρχονται στις 150x150 pixels...
Είναι αρκετά μεγάλα σε σχέση με άλλα Fora και με ανησυχεί πως θα χαλάσει κατά πολύ η εμφάνιση του Forum αν άλλοι χρησιμοποιούν avatars 150x150, άλλοι 100x100 και άλλοι με ακόμα ποιο μικρές διαστάσεις :!: (αν ήταν όλα 100x100 δεν θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα... ε πόσο ποια να μικρότερη εικόνα να έβαζε κάποιος που να έκανε διαφορά; )
Θα κοιτάξω ωστόσο μήπως υπάρχει κάποιο σύστημα για τη μηχανή του Forum που να κάνει resize τα avatars σε μεγαλύτερες διαστάσεις απ' ότι να τα μικραίνει όταν η upload εικόνα είναι μεγάλη. :iagree:
(αν και τότε μάλλον θα χαλάνε οι εικόνες :( )
δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα το pcw.gr εχει αυτοματο resize των sig


αν μπει περιορισμος στο upload οσον αφορα τις διαστασεις?

πραγματι τα avatars ειναι αρκετα μεγαλα αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομίζω οτι το vbulletin στοιχίζει αυτόματα όλα τα post με βάση το μεγαλύτερο avatar, οπότε δεν θα φαίνεται άσχημη καμία σελίδα. Μπαίνει και περιορισμός στο μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος, απο άποψης KB και διαστάσεων.
Βάλε ένα avatar 100x100 ξέρω 'γω και δες, απλό είναι.
Θέλω κι εγώ custom avatars οπωσδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βρε παιδια, ποσος χρονος απαιτειται αναμεσα σε δυο ψηφους στο Καρμα? Μηπως το εχετε παρακανει λιγο?

Κι εμενα μου την ψιλοσπάει λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως, να ξέρετε οτι αυτό με την απαιτούμενη ώρα το έχω φτιάξει έτσι ώστε να ισχύει για όλους, δλδ και τους admins. Και προσωπικά μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει να μου το βγάλει παρά μόνο μια φορά. Μήπως ψηφίζετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε;
Α, επίσης, ακόμα και ΠΡΙΝ περάσει ο απαιτούμενος χρόνος, μπορείτε να αλλάξετε την τελευταία σας ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μήπως ψηφίζετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε;


Μα δεν ειναι απαρετιτο να μην το πολυσκευετε.... Μπορει απλα να θες να ψηφισεις δυο διαφορετικα μελη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μα δεν ειναι απαρετιτο να μην το πολυσκευετε.... Μπορει απλα να θες να ψηφισεις δυο διαφορετικα μελη....

Ε ναι. Εγω ας πουμε, ψηφιζω μερικους μαζι οταν το θυμηθω. Και δεν ψηφιζω τοσο συχνα. Ποσο ειναι το οριο τελος παντων? Να ξερουμε κιολας! Μυστικο το εχετε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μέσα σε λιγότερα από Χ λεπτά πρόλαβες να σχηματίσεις γνώμη για 2 διαφορετικά άτομα

Ε ναι. Εγω ας πουμε, ψηφιζω μερικους μαζι οταν το θυμηθω. Και δεν ψηφιζω τοσο συχνα. Ποσο ειναι το οριο τελος παντων? Να ξερουμε κιολας! Μυστικο το εχετε?:P
Δεν χρειάζεται να μαθευτεί :) Δεν υπάρχει νόημα, trust me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μυστικο το εχετε?:P

Ακριβώς, λολ :P
Αποφασίσαμε κάποια τέτοια πραγματάκια να τα κρατάμε μυστικά ώστε να περιοριστούν οι περιπτώσεις κατάχρησης.
Πάντως δεν είναι πολύ μεγάλο το όριο, trust me ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μέσα σε λιγότερα από Χ λεπτά πρόλαβες να σχηματίσεις γνώμη για 2 διαφορετικά άτομα

Μπορει να ειναι ατομα για τα οπια εχεςι γνωμη ηδη, απλα δεν ετυχε να τα ψηφισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μέσα σε λιγότερα από Χ λεπτά πρόλαβες να σχηματίσεις γνώμη για 2 διαφορετικά άτομα

Χαχα, ειμαι στο φορουμ εδω και δυο χρονια, νομιζω οτι δεν χρειαζεται να σχηματισω γνωμη τα Χ (αληθεια, ποσο ειναι αυτο το ριμαδοΧ πια???) λεπτα αναμεσα απο τις δυο ψηφους. Απλα τοτε το σκεφτηκα/θυμηθηκα/τους ειδα στους συνδεδεμενους χρηστες/διαβασα καποια μηνυματα/αλλαξα γνωμη/γουατεβα.

Ακριβώς, λολ :P
Αποφασίσαμε κάποια τέτοια πραγματάκια να τα κρατάμε μυστικά ώστε να περιοριστούν οι περιπτώσεις κατάχρησης.
Πάντως δεν είναι πολύ μεγάλο το όριο, trust me ;)

Ουπς!:redface: Για πλακα το ελεγα.:P

Τι να πω, εσεις ειστε οι υπευθυνοι, εσεις αποφασιζετε! Αληθεια, πως περιοριζεις την καταχρηση ετσι? (οχι τιποτα αλλο, μου ερχετε να κανω προσπαθειες να ξαναψηφισω καθε 30 δευτερολεπτα για να ανακαλυψω ποσο ειναι, σιγουρα αυτο θεωρειται καταχρηση...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπήρχε μια περίοδος που δεν υπήρχε όριο έτσι ώστε να τα παλιά μέλη να προλάβουν να ψηφίσουν όσους ήθελαν, υποτίθεται ότι έγινε :)

Χαχα, ειμαι στο φορουμ εδω και δυο χρονια, νομιζω οτι δεν χρειαζεται να σχηματισω γνωμη τα Χ (αληθεια, ποσο ειναι αυτο το ριμαδοΧ πια???) λεπτα αναμεσα απο τις δυο ψηφους. Απλα τοτε το σκεφτηκα/θυμηθηκα/τους ειδα στους συνδεδεμενους χρηστες/διαβασα καποια μηνυματα/αλλαξα γνωμη/γουατεβα.



Ουπς!:redface: Για πλακα το ελεγα.:P

Τι να πω, εσεις ειστε οι υπευθυνοι, εσεις αποφασιζετε! Αληθεια, πως περιοριζεις την καταχρηση ετσι? (οχι τιποτα αλλο, μου ερχετε να κανω προσπαθειες να ξαναψηφισω καθε 30 δευτερολεπτα για να ανακαλυψω ποσο ειναι, σιγουρα αυτο θεωρειται καταχρηση...)
Έχει παρατηρηθεί ότι πολλά μέλη παίρνουν την λίστα μελών και αρχίζουν και ψηφίζουν ανελέητα μέλη με την σειρά, πιθανώς κάτι τέτοιο το κάνουν για τα στατιστικά. Για αυτό προσθέσαμε το περιορισμό αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Υπήρχε μια περίοδος που δεν υπήρχε όριο έτσι ώστε να τα παλιά μέλη να προλάβουν να ψηφίσουν όσους ήθελαν, υποτίθεται ότι έγινε :)

Δεν το ηξερα! Που ανακοινωθηκε?

Έχει παρατηρηθεί ότι πολλά μέλη παίρνουν την λίστα μελών και αρχίζουν και ψηφίζουν ανελέητα μέλη με την σειρά, πιθανώς κάτι τέτοιο το κάνουν για τα στατιστικά. Για αυτό προσθέσαμε το περιορισμό αυτό

Εγω νομιζα οτι αυτο γινοταν πριν φτιαξει η Μισελ το νεο Καρμα. Αφου τωρα μπορεις να δεις ποιον ψηφισες και με τι, ποιο το νοημα του να ψηφιζεις αβερτα για τα στατιστικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top