Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

zorica

Νεοφερμένος

Η zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αφού πατήσεις την "Πολ.Παράθεση", πατάς στο "Απάντηση". Στο πλαίσιο κειμένου που θα σου βγει, θα υπάρχουν και τα ήδη επιλεγμένα μηνύματα. Εκεί γράφεις ό,τι θέλεις.
Εγω τη λυση την βρηκα αλλα γιατι το κανει αυτο.Παλια εκανε ετσι οπως το λες εσυ Αλικη,αλλα τωρα για να κανω πολ.Παραθεση πρεπει να πατησω το κουμπι,να πατησω απο το toolbar το κουμπι πισω(γιατι με βγαζει κατευθιαν στην απαντηση )και μετα παραθεση σε οποιον αλλο θελω να παραθετω.:blink:
Ευχαριστώ Αλίκη..Θα το δοκιμάσω...ΑΥΡΙΟ που θα είμαι σπιτάκι με την ησυχία μου!!!:D:up::up:
Οπως τωρα ας πουμε...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πρόσεξα στο παρακάτω ότι άμα προσθέσεις τα ποσοστά δε παίρνεις 100%. Προφανώς γίνεται η στογγυλοποίηση και δε λαμβάνεται υπ' όψην το παραπάνω από τον αλγόριθμο (ή δε ξέρω 'γω τι).

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι λειτουργικό έχετε ; Windows (2000/XP/Vista)
79 74,53% Linux (αναφέρετε ποια διανομή)
11 10,38% Dual-Boot
11 10,38% Άλλο (πείτε ποιο)
5 4,72%
74,53% + 10,38%+ 10,38% + 4,72% = 100,01%

Ξέρω, έχω κολλήματα με κάτι τέτοια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γίνεται στρογγυλοποίηση στα 2 δεκαδικά και χάνεται ακρίβεια, λογικό είναι. Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος (και τρόπος) να διορθωθεί βέβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Γίνεται στρογγυλοποίηση στα 2 δεκαδικά και χάνεται ακρίβεια, λογικό είναι. Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος (και τρόπος) να διορθωθεί βέβαια :P

Εγώ πάντως ανέφερα λάθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Άνοιξα ένα νέο θέμα, αλλά δεν ξέρω γιατίμάλλον του μεγέθους του, δημοσιεύθηκαν μόνο 6-7 σειρές. Ήταν πάνω από 50 σειρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolinoudin

Νεοφερμένος

Η Nicolinoudin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ααα επισης πως μπορω να βαλω την φωτογραφια του Μανωλη στο προφιλ μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πίνακας Ελέγχου > Ρυθμίσεις & Επιλογές > Επεξεργασία Avatar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
αυτο σχετικα με τις 150 δημοσιευσεις δεν μπορουμε να .............. το...... παραβλεψουμε....????
:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Όχι,είναι ένας από τους κανονισμούς.
Δεν είναι δα και τόσο υπερβολικός ο αριθμός,λίγη συμμετοχή προϋποθέτει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ουτε που καταλαβα για ποτε περασα τις 150 δημοσιευσεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
πως γινεται να μην ερχονται στο e-mail μου μυνηματα για να δω τις νεες απαντησεις σε θεματα που ποσταρω?

Νομίζω... https://www.ischool.gr/profile.php?do=editoptions και απο εκει Προεπιλεγμένη μέθοδος εγγραφής σε θέματα --> Κάντω σε [FONT=&quot]Δεν επιθυμώ παρακολούθηση

[/FONT] Οχ sry guys δεν είδα ότι τον απαντήσατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω.. εχω βαλει εικονα στην υπογραφουλα μου αλλα δεν φαινεται στα ποστς μου.. γιατι;;Ευχαριστω

~KaSsY~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Όντως έχει απαντηθεί και παλαιότερα το ερώτημα αυτό, οπότε κάνε ένα κλικ στη δημοσίευση του Νίκου στο προηγούμενο ποστ και θα βρεις την απάντηση!!!

:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,063 μηνύματα.
Να επισημάνω πως το post που παρατίθεται είναι παλιό και από τότε έχει αλλάξει η πολιτική στα avatars. Δηλαδή επιτρέπεται η αλλαγή avatar με την προϋπόθεση ότι το μέλος είναι τουλάχιστον 30 μέρες εγγεγραμμένο στο iSchool και έχει τουλάχιστον 150 δημοσιεύσεις.

:bye:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giot@ki..!!

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια σορρυ αν δν κολλάει εδώ το θέμα αλλά δεν ήξερα που αλλού μπορώ να το βάλω...:what:
Λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να βάλω εικόνα στο προφιλ μ; Ψάχνω στις ρυθμίσεις του προφίλ αλλά δεν το βρίσκω..:P
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
https://ischool.gr/showthread.php?p=97038#post97038 για δες το εχουμε απαντησει ηδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giot@ki..!!

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
τιποτα!παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το πρόβλημα με το κρεμασταράκι που εμφανίζεται στους χρήστες linux στο menu του ischool, λύνεται αν εγκαταστήσουν το πακέτο corefonts της microsoft.

Σε ubuntu αυτό γίνεται

Code:
$ sudo apt-get install msttcorefonts

Παρ'όλα αυτά ίσως θα ήθελε κάποιος να κοιτάξει το css να ρυθμίσει κάπως καλύτερα τα fonts.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top