Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι... παλιότερα με το τέλος κάθε θέματος δεν εμφανιζόταν παρόμοια θέματα?? τώρα γιατί όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
μια πρόταση:
να ξεκλειδωθούν τα τυπολόγια....βασικά έχει κλειδωθεί η λειτουργια του copy και αυτό προσωπικά δεν μου αρέσει, γιατί αν θέλω να εκτυπώσω κάτι πρέπει να φάινεται αναγκαστικά πό πίσω και το υδατογράφημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μόνο σ'εμένα σέρνεται το ischool σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
σε όλους σέρνεται... οπότε μην ανησυχείτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αχά, και ήμουν έτοιμη να πετάξω τον υπολογιστή από το παράθυρο. Άλλαξα 4 εξπλόρερ και πάλι το ίδιο. Έκανα σατ ντάουν 3 φορές, και βάρεσα το καπάκι άλλες τρεις. Συγγνώμη καλό μου, δεν θα στο ξανακάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα πως έφταιγε το utorrent και σταμάτησα το Σκορδαλό ο βλάκας. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Πάντως σήμερα είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
από το βράδυ έστρωσε... κατά τις 5 ήταν οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
μια πρόταση:
να ξεκλειδωθούν τα τυπολόγια....βασικά έχει κλειδωθεί η λειτουργια του copy και αυτό προσωπικά δεν μου αρέσει, γιατί αν θέλω να εκτυπώσω κάτι πρέπει να φάινεται αναγκαστικά πό πίσω και το υδατογράφημα....

Είναι έτσι, ώστε να μη γίνεται εκμετάλλευση από άλλα άτομα εκτός site χωρίς να αναφέρεται η πηγή από όπου αντλήθηκαν οι πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,955 μηνύματα.
μια πρόταση:
να ξεκλειδωθούν τα τυπολόγια....βασικά έχει κλειδωθεί η λειτουργια του copy και αυτό προσωπικά δεν μου αρέσει, γιατί αν θέλω να εκτυπώσω κάτι πρέπει να φάινεται αναγκαστικά πό πίσω και το υδατογράφημα....
Ποιά ακριβώς τυπολόγια; :what:
Αν εννοείς κάποια PDF της Βιβλιοθήκης, να αναφέρω ότι παρέχονται "όπως είναι", χωρίς επεξεργασία από μένα. Αν τα θέλεις ξεκλειδωμένα, μπορείς να απευθυνθείς στους δημιουργούς αυτών.:iagree:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά με ένα μικρό search που έκανα δεν το βρήκα. Θα μπορούσε να προστεθεί η λειτουργία του spoiler στον editor για να εμφανίζει/κρύβει τα offtopics. Θα μου πείτε, μεταφέρονται στο αντίστοιχο forum αλλά πέραν τούτου, πολλές φορές, μαζί με την σχετική με το θέμα απάντηση υπάρχουν και offtopic προτάσεις...

:fss::fss: Άμα δεν σας είναι κόπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,955 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά με ένα μικρό search που έκανα δεν το βρήκα. Θα μπορούσε να προστεθεί η λειτουργία του spoiler στον editor για να εμφανίζει/κρύβει τα offtopics. Θα μου πείτε, μεταφέρονται στο αντίστοιχο forum αλλά πέραν τούτου, πολλές φορές, μαζί με την σχετική με το θέμα απάντηση υπάρχουν και offtopic προτάσεις...
Πέρα του ότι δε ξέρω κατά πόσο θα υποστηρίζεται μία τέτοια λειτουργία συνεχώς από τις νεότερες εκδόσεις του software (vbulletin), δε βρίσκω κάποια χρησιμότητα. :what:
Αν ένα μήνυμα έχει off-topic προτάσεις αλλά παράλληλα απαντάει και στο θέμα, μπορεί να παραμένει στο θέμα (εκτός κι αν μετά τη μετακίνηση των τελείως off-topics χαλάει η συνοχή του θέματος - δλδ το off-topic τμήμα είναι ξεκάρφωτο).

Σε αυτή την περίπτωση μπορεί ο συντονιστής, μετά τη μετακίνηση των τελείως off-topic μηνυμάτων, να αφαιρεί το off-topic τμήμα των ημιoff-topic μηνυμάτων (πράγμα το οποίο απαιτεί περισσότερο χρόνο και δε θα το πρότεινα) ή ο χρήστης να εντοπίζει το μήνυμά του στο off-topic και να ξανά ποστάρει το τμήμα της απάντησης που ήταν σχετικό. :iagree:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, όμως γλιτώνουμε από κόπο και χρόνο και τους mods και τους χρήστες που διαβάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,955 μηνύματα.
Ναι, όμως γλιτώνουμε από κόπο και χρόνο και τους mods και τους χρήστες που διαβάζουν.
Μα τα τελείως off-topic μηνύματα μετακινούνται ούτως ή άλλως στο Εκτός Θέματος. Ελπίζω απλά στο μέλλον να βρω κάποιο τρόπο να μπορεί ο χρήστης να κάνει σήμανση του μηνύματός του ως off-topic ώστε να μετακινείται αυτόματα από το σύστημα μετά από ένα x χρονικό διάστημα.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Nαι, αλλά μπορεί κάποιος να θέλει να διαβάσει και τα κανονικά μηνύματα και τα offtopic. Γιατί να τρέχει τότε και στο αντίστοιχο forum να ψάχνει. Τέσπα, εγώ από λειτουργική άποψη έτσι το βλέπω καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βασικα ειναι λιγο ενοχλητικο να χρειαζεται να περιμενω 20 δευτερολεπτα για να κανω search
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Αυτό γίνεται για λόγους υπερφόρτωσης του server και είναι δυστυχώς ένα από τα μειονεκτήματα ενός forum με πολλούς χρήστες,υπομονή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoula...

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ρε παιδια, ποτε κλειδωνεται ενα θεμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy$$$

Νεοφερμένος

Ο jimmy$$$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ο αριθμός των μηνυμάτων μου σταμάτησε να ανεβαίνει και έμεινε στο 15. (το παρατήρησα όταν είδα ότι όσα μηνύματα και αν έγραφα στο Σιδηροδρομος στα...ΓΑΛΛΙΚΑ!!! αυτός δεν ανέβαινε) Μήπως πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να καταγραφούν τα συγκεκριμένα μηνύματα??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top