Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι είναι το Troll;
οι αποριες ειναι σε αλλο θεμα.....
ειναι τα ασκοπα μηνυματα για να κανεις το κεφι σου..(νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θεοδώρα να υποθέσω, έτσι όπως το περιγράφεις, πως το ''+'' παραμένει σε αυτόν που έκανε την αίτηση;

Όσο για το troll ό,τι είπε η theodora: αυτός που στέλνει άσκοπα μηνύματα με σκοπό να προκαλέσει αναστάτωση στο forum. Κάτι σαν κακοπροαίρετο spamming δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θεοδώρα να υποθέσω, έτσι όπως το περιγράφεις, πως το ''+'' παραμένει σε αυτόν που έκανε την αίτηση;

Όσο για το troll ό,τι είπε η theodora: αυτός που στέλνει άσκοπα μηνύματα με σκοπό να προκαλέσει αναστάτωση στο forum. Κάτι σαν κακοπροαίρετο spamming δηλαδή.
ναι αυτο εννοω...δηλ μολις στειλεις αιτηση σε καποιον θα σου εμφανιστει ενα + διπλα απο το ονομα του χωρις να εχει δεχτει την αιτηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εντάξει αν είναι έτσι τότε συμφωνώ με την πρότασή σου, αν και δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτή. :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bkid

Νεοφερμένος

Ο Bkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ναι. Για την ακρίβεια θα γράψεις ό,τι θέλεις στον συντάκτη και ύστερα θα τα κάνεις copy/paste στο πεδίο της απάντησης. Φυσικά, όπως είπε ο PGeorge4, θα επικολλήσεις ό,τι γράψεις ανάμεσα σε αυτά: { "lightbox_close": "Close", "lightbox_next": "Next", "lightbox_previous": "Previous", "lightbox_error": "The requested content cannot be loaded. Please try again later.", "lightbox_start_slideshow": "Start slideshow", "lightbox_stop_slideshow": "Stop slideshow", "lightbox_full_screen": "Full screen", "lightbox_thumbnails": "Thumbnails", "lightbox_download": "Download", "lightbox_share": "Share", "lightbox_zoom": "Zoom", "lightbox_new_window": "New window", "lightbox_toggle_sidebar": "Toggle sidebar" }
πάνω δεξιά στη φόρμα της απάντησης και αντιγράφεις το ''κείμενο'' από τον συντάκτη ανάμεσα στις αγκύλες." />
;)
-----------------------------------------
Ναι. Για την ακρίβεια θα γράψεις ό,τι θέλεις στον συντάκτη και ύστερα θα τα κάνεις copy/paste στο πεδίο της απάντησης. Φυσικά, όπως είπε ο PGeorge4, θα επικολλήσεις ό,τι γράψεις ανάμεσα σε αυτά:
πάνω δεξιά στη φόρμα της απάντησης και αντιγράφεις το ''κείμενο'' από τον συντάκτη ανάμεσα στις αγκύλες." />
δοκιμη ειναι" />" />
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Προτεινω την δημιουργια ενος ακομα subforum στο γενικα και αοριστα,με τιτλο 'Fan clubs',οπου ο καθενας μπορει να δημιουργει ενα fan club για ενα αγαπημενο του αντικειμενο.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Δημιουργούνται παρόμοια θέματα (fun clubs) στη "Χαλαρή Κουβέντα", στη "Διασκέδαση", στο "Γενικά και αόριστα", ακόμα και στις "Εξωσχολικές Δραστηριότητες". Αν δεν επιβάρυνε πολύ τον sever θα ήταν πολύ καλή ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ναι ναι ναι.
Εγω θα ανοιξω φαν κλαμπ Αρκα.:D
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λοιπόν για να λυθεί η απορία της Θεοδώρας:

οχι..μπορει πχ να στειλω σε καποιον αιτηση φιλιας,και αυτος να μην με δεχτει δηλ δεν ειμαι στην λιστα φιλων του ,αλλα παρολο αυτα να υπαρχει το +

Υπάρχουν δύο λίστες στις οποίες μπορεί κανείς να προσθέσει ένα άλλο μέλος: η λίστα Επαφών και η λίστα Φίλων. Η προσθήκη στη λίστα Επαφών δεν απαιτεί τη συγκατάθεση του άλλου μέλους ενώ για την προσθήκη στη δεύτερη είναι απαραίτητη. Και στις δύο περιπτώσεις όμως, το "+" σημαίνει πως ένα μέλος είναι στη λίστα Επαφών μας (+ = επαφές). Εδώ να πούμε πως το αίτημα Φιλίας συμπεριλαμβάνει την προσθήκη του μέλους στις Επαφές μας. Συνεπώς, όταν εγώ κάνω αίτημα φιλίας στη Θεοδώρα, για παράδειγμα, την προσθέτω άμεσα στις επαφές (εμφανίζεται δηλαδή κατευθείαν το "+") και από 'κει και πέρα αυτή αποφασίζει αν θα αποδεχτεί ή όχι την πρότασή μου. Ό,τι κι αν κάνει όμως, το "+" σε εμένα που έκανα την αίτηση παραμένει, μιας και η Θεοδώρα θα βρίσκεται στις Επαφές μου - απλά δε θα 'ναι ''φίλη'' μου.

Το εξήγησα αναλυτικά αν και οι περισσότεροι μάλλον το ξέρατε ήδη. Επειδή όμως ούτε εγώ αλλά ούτε και η theodora που έκανε την πρόταση / ερώτηση το ξέραμε ήταν απαραίτητη η λεπτομέρεια στην περιγραφή. :P

Ευχαριστώ λοιπόν την Θεοδώρα γιατί χάρη σε κάποια τεστάκια που κάναμε μαζί καταλάβαμε τελικά πώς δουλεύει το πράγμα (:P) και τον Ηλία που με το παρακάτω μήνυμα μου έδωσε την ιδέα για τα tests. :xixi:

Aυτό δεν είναι για τις επαφές;:hmm:


Υ.Γ. Παρ' όλα αυτά τα συμπεράσματά μας δεν είναι 100% σωστά. Ελπίζω να αποδειχθεί το αντίθετο. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Κάντε ενα υπόμνημα στο "Τεχνολογία" για επιλογή λάπτοπ (και αν χρειαστεί 1 ακόμα για Η/Υ) γιατί συνέχεια δημιουργούνται τέτοια θέματα.

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=&page=2
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=49311
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48862
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48346

Αυτά είναι λίγα που βρήκα έχει κι άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λοιπόν για να λυθεί η απορία της Θεοδώρας:



Υπάρχουν δύο λίστες στις οποίες μπορεί κανείς να προσθέσει ένα άλλο μέλος: η λίστα Επαφών και η λίστα Φίλων. Η προσθήκη στη λίστα Επαφών δεν απαιτεί τη συγκατάθεση του άλλου μέλους ενώ για την προσθήκη στη δεύτερη είναι απαραίτητη. Και στις δύο περιπτώσεις όμως, το "+" σημαίνει πως ένα μέλος είναι στη λίστα Επαφών μας (+ = επαφές). Εδώ να πούμε πως το αίτημα Φιλίας συμπεριλαμβάνει την προσθήκη του μέλους στις Επαφές μας. Συνεπώς, όταν εγώ κάνω αίτημα φιλίας στη Θεοδώρα, για παράδειγμα, την προσθέτω άμεσα στις επαφές (εμφανίζεται δηλαδή κατευθείαν το "+") και από 'κει και πέρα αυτή αποφασίζει αν θα αποδεχτεί ή όχι την πρότασή μου. Ό,τι κι αν κάνει όμως, το "+" σε εμένα που έκανα την αίτηση παραμένει, μιας και η Θεοδώρα θα βρίσκεται στις Επαφές μου - απλά δε θα 'ναι ''φίλη'' μου.

Το εξήγησα αναλυτικά αν και οι περισσότεροι μάλλον το ξέρατε ήδη. Επειδή όμως ούτε εγώ αλλά ούτε και η theodora που έκανε την πρόταση / ερώτηση το ξέραμε ήταν απαραίτητη η λεπτομέρεια στην περιγραφή. :P

Ευχαριστώ λοιπόν την Θεοδώρα γιατί χάρη σε κάποια τεστάκια που κάναμε μαζί καταλάβαμε τελικά πώς δουλεύει το πράγμα (:P) και τον Ηλία που με το παρακάτω μήνυμα μου έδωσε την ιδέα για τα tests. :xixi:




Υ.Γ. Παρ' όλα αυτά τα συμπεράσματά μας δεν είναι 100% σωστά. Ελπίζω να αποδειχθεί το αντίθετο. :xixi:
καταλαβα!
ευχαριστω για την διευκινηση και συγνωμη για την αναστατωση:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Οχι εσυ, χρηστο, εσύ εισαι καλό παιδί. :P
Ο καινούριος. Είναι μέχρι να συνηθισει. ήρθαν τα αγρια να διωξουν τα ημερα.:P
-----------------------------------------
Eγώ;Απλά δεν κατάλαβα την ερώτηση.Νόμιζα πως έλεγε να διώξουμε του συντονιστές για 1 μήνα και ρώτησα γιατί.:P


....
-----------------------------------------
Na ρωτησω;
πώς αφαιρουμε κάποιον από τις "επαφές";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Στο αντίστοιχο κουτί του κάθε μέλους, υπάρχει ένα τσεκαρισμένο, μικρό πλαίσιο στην κάτω δεξιά γωνία. Το πατάς έτσι ώστε να μην είναι τσεκαρισμένο και στη συνέχεια επιλέγεις την "Αποθήκευση Αλλαγών".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ο τρόπος που περιγράφει η Βασιλική! αφορά βέβαια περιπτώσεις που το μέλος είναι φίλος μας. Γιατί αν δεν είναι τότε το κουτάκι ''κάτω δεξια'' θα είναι από-επιλεγμένο. Τότε απλά από-επιλέγουμε το κουτάκι πάνω αριστερά, στο avatar του ή δίπλα στο όνομά του σε περίπτωση που έχουμε απενεργοποιήσει την προβολή των avatars.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ευχαριστώ, Βασιλική, που σε λένε αλλιώς.

Και τον "πράσινο" κύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Παρακαλώ Alessandra που σε λένε Αλεξάνδρα και συγγνώμη που παρέλειψα την παράμετρο του πράσινου κυρίου που τον λένε Γιώργο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι: Θελω να ποσταρω στο δημιουργιες μελων αλλα δεν εχει γρηγορη απαντηση και οταν παταω στην απαντηση λεει οταν ή δεν εχω δικαιωμα ή οι διαχειριστες αποφασισαν να κλεισουν το θεμα. Τι συμβαινει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις 150 μηνύματα αν δεν κάνω λάθος.Και 1 μήνα εγγραφής(?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
οκ :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Νομιζω υπαρχει ενα θεματακι με το μεγεθος "2" των γραμματων στα μυνηματα. Ενω το "1" βγαινει στο σωστο μεγεθος, με το "2" δεν αλλαζει τιποτα. Στην αρχη νομιζα οτι γινοταν μονο σ'ενα συγκεκριμενο πισι αλλα και τωρα που δοκιμασα απο αλλου παλι τα ιδια.

Αυτα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομιζω υπαρχει ενα θεματακι με το μεγεθος "2" των γραμματων στα μυνηματα. Ενω το "1" βγαινει στο σωστο μεγεθος, με το "2" δεν αλλαζει τιποτα. Στην αρχη νομιζα οτι γινοταν μονο σ'ενα συγκεκριμενο πισι αλλα και τωρα που δοκιμασα απο αλλου παλι τα ιδια.

Αυτα..:)

Το 2 είναι το default, γ'ιαυτό. Αν δεν επιλέξεις μέγεθος, σε 2 γράφεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Όροι Χρήσης Σχετικά με εμάς  Επικοινωνία Αρχή
Top